Esileht Lapse ootamine Rasedusega arvele võtmine ilma haigekassata (Tartu)

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Rasedusega arvele võtmine ilma haigekassata (Tartu)

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas siin on kedagi, kes on läinud esmasele visiidile rasedust tuvastama ja rasedusega arvele võtma ilma haigekassata?
Milliste kuludega arvestama peaks?
Eesotsas ootan infot TÜKi kohta, aga oodatud ka info ja soovitused erakliinikute kohta?

Aitäh! 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Js kelle jaoks sa end “arvele võtad”?
Sellist asja pole olemas. Lihtsalt tuvastatakse rasedus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis mõttes pole olemas? Rasedal tekib ju ravikindlustus automaatselt, kui arvele võetud. Edaspidi saab juba kõiki riiklikult rahastatud teenuseid kasutada.
Oledki rasedana riiklikus süsteemis arvel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõttes pole olemas? Rasedal tekib ju ravikindlustus automaatselt, kui arvele võetud. Edaspidi saab juba kõiki riiklikult rahastatud teenuseid kasutada.

Loomulikult ei teki automaatselt, kui oled “arvele võetud”. Saad võtta haiglast tõendi, et rasedus on tuvastatud ja saadad avalduse ja tõendi haigekassale, kes siis tekitab kindlustuse. Aga haigekassas “oled arvel” kui kindlustatud isik, mitte kui rase.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult ei teki automaatselt, kui oled “arvele võetud”. Saad võtta haiglast tõendi, et rasedus on tuvastatud ja saadad avalduse ja tõendi haigekassale, kes siis tekitab kindlustuse. Aga haigekassas “oled arvel” kui kindlustatud isik, mitte kui rase.

Ise ei pea midagi tegema ega mingeid tõendeid kuskile viima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hmmm.

Tegelikult ei ole sa rase enne, kui arstide poolt on sind rasedaks määratud ja antud rasedakaart – “rasedusega arvele võetud” siis selles või tolles haiglas (termin väga paljude erinevate haiglate kodulehel kirjas). Ja tõsi on see, et automaatselt ei teki haigekassat kindlasti, kui seda parasjagu olemas juba ei ole. Kui on kätte saadud rasedakaart, siis alles saab teha avalduse haigekassa saamiseks (kui seda olemas ei ole, kui rase käib tööl või on muud moodi tagatud haigekassa, siis ei ole ju tarvis eraldi haigekassat rasedana taotleda). See tähendab, et esmase visiidi eest ei tasu haigekassa mitte midagi, juhul kui haigekassa on puudulik – nagu seda hetkel olude sunnil minul on.

Minu küsimus ei olegi terminoloogia või haigekassa saamise kohta, vaid konkreetselt summade kohta, millega peaksin arvestama esmasel visiidil mitte haigekassat omades? Kas kellelgi on kogemusi Tartu haiglates?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul Qvalitases väga positiivsed kogemused, sealse hinnakirjaga saab netis ka tutvuda – Günekoloogi vastuvõtt42.00 €
Günekoloogi vastuvõtt+loote ultraheli69.00 €
Günekoloogi vastuvõtt+vaginaalne ultraheli55.00 €
Esimeste 2 lapsega olin seal jälgimisel ning rasedakaart vormistati kohe, kui raseduse tuvastatud, nüüd olen TÜKs arvel ja seal vormistati rasedakaart alles 21-sel rasedusnädalal. Seal on ämmaemanda vastuvõtt 30, günekoloog 50.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma Tamme Erakliinikus rahul.
Haigekassata visiiditasu 35€

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas need vastvõtud TÜKis sisaldavad siis kõike, või lisanduvad UHd ja asjad veel? Kuna minu puhul tegemist esmarasedusega, siis ma tegelikult ei teagi – kas peaksin pöörduma ämmaemanda juurde raseduse tuvastamiseks või günekoloogile?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahtsingi just küsida kogemusi ka Tamme erakliiniku kohta. Visiiditasu küll, aga kõik muuud vajalikud toimingud ju lisanduvad? Kuna ma esmarasedana ei tea, mis tehakse või mille eest juurde maksma peaksin, siis ainult visiiditasu hind ei ütle mulle hetkel midagi. Oskaksid täpsustada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas need vastvõtud TÜKis sisaldavad siis kõike, või lisanduvad UHd ja asjad veel? Kuna minu puhul tegemist esmarasedusega, siis ma tegelikult ei teagi – kas peaksin pöörduma ämmaemanda juurde raseduse tuvastamiseks või günekoloogile?

TÜK tuvastavad rasedust nii günekoloog kui ka ämmaemand, aega kinni pannes pead mainima, et soovid rasedust tuvastama minna, selleks seal omad ajad. Ja ilmselt on seal esmane UH hinna sees. Qvalitases tuvastab raseduse günekoloog. Ja ilmselt igasugused proovid on siis arsti/ämmaka teha, et kas võetakse kohe ja tasu eest, või siis kui sa juba rasedana arvele oled 🤔

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on kogemus selle aasta juunist Tartu Ülikooli kliinikumis, maksin 70€ (50€ arsti visiit + 20€ ultraheli). Sain tõendi raseduse kohta ja pidin ise paberi Põllu tänavale ära viima (nö Haigekassasse, mis iganes nime all nad praegu tegutsevad), ravikindlustus tekkis põhimõtteliselt kohe, kui paber üle antud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on kogemus selle aasta juunist Tartu Ülikooli kliinikumis, maksin 70€ (50€ arsti visiit + 20€ ultraheli). Sain tõendi raseduse kohta ja pidin ise paberi Põllu tänavale ära viima (nö Haigekassasse, mis iganes nime all nad praegu tegutsevad), ravikindlustus tekkis põhimõtteliselt kohe, kui paber üle antud.

Kõigi teiste proovide võtmise lükkas naistearst edasi ajaks, kui juba ravikindlustus kehtis, need oleks muidu veel eraldi tasu eest olnud (summat ei tea). Vähemalt suvel oli igasugu ultrahel aegadega üsna kehv seis, seega tasub võimalikult kiirelt tegutseda, et KV ultraheli õigel ajal tehtud saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võtsin end Elites arvele (haigekassa olemas aga tahtsin paremat kohtlemist). Algul käisin rasedust tuvastamas 6+ nädalal ja maksin 65€ (visiit ja uh). Hiljem ehk 9+ nädalal võtsin arvele ja maksin 255€ (vereanalüüsid oscari jaoks, uh, veresuhkur jne)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on kogemus selle aasta juunist Tartu Ülikooli kliinikumis, maksin 70€ (50€ arsti visiit + 20€ ultraheli).

Kas käisid siis günekoloogi juures, mitte ämmaka (lähtudes eelpoolse Käo kommentaarist, et ämmakas 30 ja günekoloog 50)? Miks just nii? Kas aega pannes suunatigi otse sinna või küsisid ise? Või siis on hinnad vahepeal muutunud?

Te nii agarasti infot jaganud – aitäh teile kõigile! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii hea, et see teema jutuks tuli, mul sama mure, et haigekassat ei ole hetkel. Mul on ka aeg Elitesse pandud, tel teel öeldi, et visiit 55 ja uh 55 eur.
Kas seda paberit haigekassasse saab ka elektrooniliselt saata või vaja kohapeale viia?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ilusasti oma mure ära rääkida, siis reeglina arst/ämmaemand võtab vaid visiiditasu st tuvastab raseduse (seda saab teha ka UH-ta) + annab tõendi (viid ise Haigekassasse) ja kõik UH-d, analüüsid jne määrab järgmiseks visiidiks, kui juba on tekkinud ravikindlustus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haigekassaga on leping ka Medita erakliinikul (Teguri tn). Ei tea kui palju võiks olla maksumus aga väga meeldiv personal ja vajalikud uuringud saab kohe teha (veri, ih vms). Haigekassa korral juba tasuta jälgimine. Kodulehe hinnakirja järgi arstivisiit 35 eurot ja uh uuring 25 eurot.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Lapse ootamine Rasedusega arvele võtmine ilma haigekassata (Tartu)