Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedusega arvele võtmine ITK

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Rasedusega arvele võtmine ITK

Postitas:
Kägu

Tegin täna testi, see oli positiivne (päevad hilinenud 4 päeva). Viimase mensese algusest tänaseni peaks olema vist 4+3.

Millal pean arvelele võtma?
Kas arstile või ämmakale?

Tahan veenduda, et ikka on rasedus ja õiges kohas.
Triipe püüdnud 3 a., vahepeale jäi ka 1 ebaõnnestunud ivf.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ämmakale umbes 7 + 0 paiku. Varem, kui on vaja kergemale tööle ülemineku lehte või on mingeid patoloogilisi sümptomeid (emakavälise raseduse võimalusele viitab eeskätt määrimine või veritsus koos kõhuvaluga; samas vähene menstruatsioonitaoline valu raseduse alguses on täiesti normaalne). Praegu niikuinii UHga veel midagi näha pole.

Ja muidugi ennekõike — palju õnne ja muretut rasedust! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul oli sügisel emakaväline rasedus ja miskit ei viidanud emakavälisele. Kõik oli korras ja tundsin ennast kui normaalne rase. Kuni HCG oli juba nii suur, et UHga oleks midagigi näha olema. Aga polnud. UH muudkui kasvas ka kasvas.Kuni oli juba üle 4000 ja ikka ei miskit. Siis oli mitmeid UH-sid ja mitmed arstid vaatasid mind mitme päeva jooksul, mitme erineva UH sparaadiga jne. Kuniks selgus tõde…. rasedust oli nö LAP opiks 6+6 nädalat.

Kõigil ei ole kaebusi, ega mis viitaks emakavälisele paraku. Minul ka arstid imestasid, et mul kaebusi pole, loode ju nii suur ju.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi ei pruugi kaebusi olla, aga ega kaebusteta pole sellegipoolest arsti juures 4-nädalase rasedusega midagi teha, selles rasedusjärgus pole niikuinii emakas midagi näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Uh hakkab näitama, kui hcg näit on 1200-1500, siis alles on lootusi midagigigi näha, et tuvastada raseduse emakasisene asukoht ja see on ca 6+ ndl. Praegu on sul hcg näit healjuhul kuni paarsada.
Kõige varem on arsti juurde mõtet minna 6. nädalal ehk kahe-kolme nädala pärast, siis on uhs ka midagi näha, näeb ehk ära ka südametöö (järgmine tähtis etapp loote arengus, pärast südametöö leidmist kahaneb tunduvalr varase katkemise risk, enamus pesastumisest ja varasest arengust on siis hästi läinud).
Emakaväline on üsna harv juhus, miks sa seda just kardad?
Praegu saad teha ainult veretesti, kui tahad, või ootad rõõmsalt oma arstiaega. Kui teha 2 veretesti 48t tagant ja see on vähemalt kahekordne, siis võid üsna rahulikult rase olla ja arstiaega oodata, muud teha hetkel ei saagi.Palju õnne!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen kahe rasedusega ITKs jälgimisel olnud ja mõlemal korral on olnud nii, et rasedusest teada saades olen lihtsalt üldregistratuuri helistanud ja öelnud, et sain positiivsed rasedustestid ja tahan arvele võtta ja siis registratuuri töötaja on küsinud, et millal viimased päevad olid ja siis selle järgi ise sobivad ämmaka ajad välja pakkunud 7+ nädalaks.

+4
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedusega arvele võtmine ITK

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.