Esileht Sünnitus Rasedusest hoidumine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Rasedusest hoidumine

Postitas:

Minu küsimus suunatud eelkõige neile, kel kodus 3 ja enam last ning kes tundnud, et laste arv on täis peres, siis kas valida edaspidi soovimatutest rasedustest hoidumiseks steriliseerimine??
Kas valida see mehe või naise poolselt?

Tean otseloomulikult et olemas pillid, plaastrid, spiraalid, kondoomid jms. ja, et steriliseerimine on lõplik otsus. Alles hiljuti käisin arstilt uurimas spiraali kohta ja selle hind lausa jahmatas mind – 160 ¤ :O
Pillid ja kondoomid pole ka 100% kaitse – ikka ununeb mõni pill võtmata või juhtub kondoom purunema…

Kui siin vähegi naisi, kes steriliseerimise hiljaaegu läbi teinud või seda plaanimas, siis ootaks hea meelega kogemuste vahetamist sellel teemal.

Vabandan ka, kui minu teemaalgatus pole õiges rubriigis.

Ahjah, lisan veel juurde, et noorim laps hetkel 4,5-kuune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka neli last. Noorim 2a. Ise steriliseerida lasta end ( veel) ei plaani. Olen 20a kasutanud loomulikku meetodit rasedusest hoidumiseks või ka rasedaks jäämiseks. Meetod on lihtne. Emakakaela lima jälgimine. Apsakaid pole kunagi juhtunud ja ka rasestunud olen kohe esimesest vahekorrast, kui soov on tekkinud. Aga see selleks – see variant ei sobi kõigile. Peab oma keha väga hästi tundma.
Siiski on mu abikaasa avaldanud soovi end steriliseerida lasta. Just edaspidisele mõeldes, sest kunagi, kui mul tekkib menopaus, siis enne seda muutub kindlasti tsükkel ebaregulaarseks ja on üldse raskem enda keha märke lugeda. Mees aga soovib, et meie seni vaba voodielu jätkuks ja tahab vastutuse selle eest enda peale võtta. Mehe steriilseks muutmine on aga pikem protsess, vahel võib minna ligi aasta, et enam spermaanalüüsis spermatosoide ei leitaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 12:35; 15.04 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Teil noorim laps on 4,5 kuune, siis on ju vaskspiraal tasuta!? 1 aasta peale lapse sündi. Vähemalt Pärnus on küll nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 15:58; 14.04 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mõtle niipidi – see 160 eur on 5 aasta peale, s.t. 32 eur aastas, alla 3 eur kuus.
Kuna Mirena (see ongi see hormoonspiraal, mille hind sulle öeldi) kasutamisel sageli päevad muutuvad lühemaks või jäävad päris ära, siis sellesama raha hoiad kokku sidemete-tampoonide pealt juba. Seega täiesti OK hinna suhtes siiski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ootan kolmandat ja mõtlen samade asjade peale. viimasel korral vedas keha märkide lugemine mind alt ja rohkem seda lubada ei tahaks lasta. vaskspiraal mulle ei sobinud, hormoonidega jännata ei taha kindlasti.
tundub, et ainuke variant olekski kondoom, aga see ei ole just kõige mugavam. ei teagi kohe…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tean et ilma mõjuva põhjuseta ikka niisama lihtsalt seda ei tehta!?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mirena hormonaalspiraal on super. Mul oli enne teist last see 5 aastat ja päevad jäid verevaeseks ning neljal aastal lakkasid täiesti. Enne paigaldamist olin kahtleval seisukohal, sest tablettidest tekkis mul igasugust jama. Mõjus halvasti ka kaalule. Arst rahustas maha ja ütles, et Mirenal on lokaalne toime, mitte ei mõju läbi seedimise. Mitte ühtegi kõrvamõju polnud selle 5 aasta jooksul.
Kui välja võtta lasin, siis õnnestus ka kohe rasedaks jääda. (Paigaldamine ja eemaldamine pole üldse valus ka, nagu paljud kardavad).
Peale teise lapse sündi lasen kindlasti uue panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nelja lapsega saab steriliseerimist teha. ja kui ollakse üle 35.

keegi küsis, et ilma mõjuva põhjuse vms ei tehta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 15:58; 14.04 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]nelja lapsega saab steriliseerimist teha. ja kui ollakse üle 35.

keegi küsis, et ilma mõjuva põhjuse vms ei tehta.[/tsitaat]

3 lapsega siiski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel ootan neljandat last, vanust 34. Peale seda sünnitust lasen end steriliseerida, sest rohkem enam lapsi juurde ei soovi. Praegusedki vaja korralikult üles kasvatada. Ja tõenäoliselt ei peaks mu enda tervis enam rohkem rasedusi vastu (olin juba peale kolmandat last peaaegu seda tegemas, aga siis avastasin,et olen uuesti lapseootel – kui ta tahab tulla, las siis tulgu)arsti jutu järgi on protseduur ise lihtne ja suhteliselt kergesti talutav, aga eks see paistab siis hiljem. muud rasestumisvastased vahendid jäävad erinevatel põhjustel ära – kondoomid ei ole püsisuhtes nagu kõige mõnusamad kasutada, hormoone tervise pärast ja varsti ka vanuseliselt arst mulle ei kirjuta ja kuna tõesti rohkem lapsi ei soovi, leian et steriliseerimine ainuõige valik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 09:00; 15.04 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen esimene vastaja. Tahtsin oma postitusele veel lisada, et üldiselt mulle sellised lõplikud ja taganemisteeta otsused ei meeldi. Sellepärast ka mehepoolse steriliseerimise mõte tundub mulle vastuvõetavam, kuna eelnevalt saab väga lihtsalt sperma igaks juhul hoiule panna. Sellele lõplikkusele pani mind aastaid tagasi mõtlema üks eluline sündmus. Juhtus see küll välismaal, kuid tookord meie perele väga lähedal. Vanemad kaotasid tulekahju läbi oma 5 last. Ema oli steriliseeritud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 12:35; 15.04 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel juhul, kui naine on steriliseeritud jääb variandiks kunstlikviljastamine, kui tõesti soov suur on, sest ega munasarjad oma tööd ei lõpeta – lihtsalt spermatosoidide tee tõkestatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 09:00; 15.04 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu küsimus suunatud eelkõige neile, kel kodus 3 ja enam last ning kes tundnud, et laste arv on täis peres, siis kas valida edaspidi soovimatutest rasedustest hoidumiseks steriliseerimine??
Kas valida see mehe või naise poolselt?

Tean otseloomulikult et olemas pillid, plaastrid, spiraalid, kondoomid jms. ja, et steriliseerimine on lõplik otsus. Alles hiljuti käisin arstilt uurimas spiraali kohta ja selle hind lausa jahmatas mind – 160 ¤ :O
Pillid ja kondoomid pole ka 100% kaitse – ikka ununeb mõni pill võtmata või juhtub kondoom purunema…

Kui siin vähegi naisi, kes steriliseerimise hiljaaegu läbi teinud või seda plaanimas, siis ootaks hea meelega kogemuste vahetamist sellel teemal.

Vabandan ka, kui minu teemaalgatus pole õiges rubriigis.

Ahjah, lisan veel juurde, et noorim laps hetkel 4,5-kuune.[/tsitaat]
Aasta jooksul peale sünnitust peaks tasuta spiraali saama ju!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sündimas 5 laps. Kui alguses mõtlesin ka steriliseerimise peale, siis hetkel tundub see kuidagi lõplik. Seega ilmselt valin ikkagi spiraali igaks juhuks. Mine tea, mis titeisu uuesti 4 aasta pärast välja lööb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kolmas laps sündis keisriga ja selle käigus lasin teha steriliseerimise.ma olen väga rahul, et seda teha lasin.vanust nii palju ka(41, kui sündis laps) , et rohkem lapsi kindlalt ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sel juhul, kui naine on steriliseeritud jääb variandiks kunstlikviljastamine, kui tõesti soov suur on, sest ega munasarjad oma tööd ei lõpeta – lihtsalt spermatosoidide tee tõkestatakse.[/tsitaat]
Kunstlikku viljastamist tehakse haigekassa toel mõningase vanuseni (kas oli alla 35 aastastele?), st 38-40-ne kindlasti enam ei saa seda ja kõik ise maksta suudaks vaid väga jõukas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Sünnitus Rasedusest hoidumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.