Esileht Lapse ootamine Rasedusest rääkimine tööandjale

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Rasedusest rääkimine tööandjale

Postitas:
Kägu

Millal kõige mõistlikum tööandjale rasedusest rääkida?
Kohe algul päris ei tahaks, aga esimestel kuudel on vaja kindlasti vahepeal arstil käia ja imelik oleks koguaeg kahtlaselt arstil käia ja ära olla, et vb peaks mainima miks käin?

Millal te rääkisite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis, kui kõige ohtlikum aeg läbi, kuna oli katkemisoht ja enne oli üks rasedus katkenud.
Käisin enne ära ka LA UH tegemas ja rääkisin pärast 20.nädalat.

Tee kuidas tunned, kohustust rääkida pole ja pole ka määratud, millal peaks (viisakas on siiski paar kuud enne sünnitust st u kuu enne koju jäämist ja sinu puhul soovitan rääkida ka enne puhkusegraafiku kinnitamist, kui soovid kasutada õigust võtta korraline puhkus vahetult enne dekreeti).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räägin järgmine nädal, juhul kui Oscar test on korras. Siis on 12+ nädalat täis.
Meil on hetkel puhkuste graafiku koostamine ja need tuleb esitada veebr. kuu lõpuks, kuna olen ise osakonnajuhataja, siis enda puhkus ongi veel märkimata, sest on soov kogu puhkus enne dekreeti korraga välja võtta ja selleks on juhtkonna nõusolekul vaja, seega tuleb selle jutuga samuti nende jutule minna.
Arsti juures olen käinud, analüüsid antud. Kellelgi pole olnud täpsustavaid küsimusi kus või miks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räägin siis kui enam üldse ei kannata kõhtu varjata. Hetkel rasedust 12+1 ja olen siiani ainult ühele sõbrannale ja enda vennale rääkinud, ülejäänud sugulased/sõbrad ega meie esimene laps ei tea veel midagi.

Kõht juba ees küll kuid mõne riietusega annab veel ära hiilida. Loodan veel kuu aega saladuses hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkisin enne LA-d, sest töötajat oli vaja otsima hakata (kahjuks oli see periood, kus ei olnud mina ainuke lahkuja ja avaldusi tuli väga vähe). Ise oleks ideaalselt tahtnud öelda nii hilja kui võimalik, aga tööandja peale peab ka mõtlema. Rasedust oleksin saanud varjata kuni 26+nädalani ilmselt, sest kõht oli väike.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkisin 16.nädalal. Oleksin tahtnud seda pärast LA-d teha, aga parasjagu oli just uue projektiplaani kinnitamine ja oleks vale olnud mitte mainida, et ma saan selles ainult mõned kuud osaleda.

Arstil käimisi ei pea põhjendama ja selles pole midagi kahtlast. Sinu tervis on sinu asi ja tööandja ei pea teadma detaile.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See on iga ühe oma sisetunde küsimus. Natuke ette peaks ikka hoiatama, aga eks see hakkab ka kõhuga välja paistma.
Ma teatasin nüüd juba 8. rasedusnädalal, sest ma lihtsalt tundsin ennast väga halvasti ja raskem oli tööd teha…
Meil väiksem kollektiiv ja ikka tunduks ka imelik kui jälle arstile minek ja tuntakse huvi, et mis viga. Seega ka arstilkäimised kergemad.
Pealegi…kui haiguslehele vajadus jääda halva enesetunde tõttu, siis vist tööandja näeb ka arsti nime või mingit koodi, kust juba vihje saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No arsti juures ju ikka inimesed käivad. Minu arust tööandjale eraldi põhjust küll teatama ei pea.

Mina ütlesin ca 15 nädala, kuna siis juba paistis välja ja töö iseloom oli selline, et oli vaja ennast hoida.

Mul ka esimene rasedus katkes ja kuni 13.nda nädalani, kui oli LA, ei söendanud ennem öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui te olete loppis näoga, istute poole ajast kempsus ja käite pidevalt arsti juures, siis arvate, et keegi ei saa aru?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui te olete loppis näoga, istute poole ajast kempsus ja käite pidevalt arsti juures, siis arvate, et keegi ei saa aru?

Loppis näo järgi on meil kollektiivis pooled mehed ka rasedad 😀

Jah, ma olin kõike seda, aga õnneks ei tööta sellises kohas, kus WCs käimise üle keegi arvet peab ja paar arstivisiiti pole ka midagi nii märkimisväärset, eriti, kui töö juures aktsepteeritakse vajadusel oma eraasjade pärast aegajalt ära käimist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Lapse ootamine Rasedusest rääkimine tööandjale