Esileht Beebi ja mitmikud Rasedusjärgsed kilod

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Rasedusjärgsed kilod

Postitas:
Kägu

Tere

Mul selline küsimus, et kui palju olete teie raseduse ajal juurde võtnud (norm algkaalus olles) ning kui kiirelt on pärast kilod kadunud? Enne rasedust olin norm kaalus, KMI 23,7. Juurde võtsin 16kg, mis pidi olema normi piires ning väidetavalt need kilod, mis normi piires juurde võetud, pidid kaduma iseenesest. No ma ei tea, mul jäi sünnitusmajja 5kg ning paar päeva peale koju tulekut läks iseenesest veel 2kg ning 9kg on nüüd turjal ja kaal iga päev täpselt sama. Laps  18-päevane täna. Jaa jaaa ma tean, et peab aega andma ja ma ei loodagi siin 3 nädalat peale sünnitust modelli mõõdus olla vaid lihtsalt huvi pärast küsin, kas on lootust, et need kilod imetamise ja kärutamisega “iseenesest” ära kaovad või ei. Hetkel olen ka iga päev ikka õues käinud kärutamas, alates lapse 5-ndast elupäevast. Arvasin, et turjale jääb paar kilokest, aga et kohe 9kg, seda natuke palju. Kas võib olla seda ka, et keha on vett täis seoses imetamisega?

 

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

9 kuud kogud, 9 kuud kaotad, oli kunagi ütlus.

Ja inimesed on erinevad. Ei ole reeglit – võtad normaalselt juurde, kaovad kõik kilod iseenesest. Mõnel kaovad, mõnel mitte, mõni peab tohutult vaeva nägema. Soovitus on keskenduda praegu kõige tähtsamale ja unustada need mõned kilod. Ei ole mingit põhjust end kogu aeg kaaluda!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul saab laps laupäeval 4-kuuseks. Raseduseelsesse kaalu jõudsin nädal tagasi. (Ma olin normaalkaalu ülemise piiri peal. Täna olen 1kg kergem, aga keha küll selline veel pole nagu enne rasedust. Juurde võtsin rasedusega 14kg. Ma pole midagi jälginud, jalutanud vaid tunnike enamus päevi. See-eest on täiesti tappev šokolaadi isu (eelmise lapsega seda polnud) ja ka muud toitu söön subjektiivselt hinnates rohkem kui varem.

Eelmise lapsega samal ajal olin kindlasti 5kg raskem (juurde võtsinnrasedusega vähem), kuid mu kõht keeldus tagasi tõmbumast ja ma nägin välja nagu rase.
Siis ma magusat ei söönud ja üritasin ise teadlikult toituda. Aga ma olin ise stressis ja kohanemine uue eluga oli keerukas.

Kahe raseduse vahel oli täpselt kaks aastat. Nii et ka ühe inimese puhul võib keha erinevalt käituda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul kadus esimese kahe kuuga kõik 18 juurde võetud kilo (algkaal oli 62,5) ja järgmiste kuudega veel paar kilo. Eelkõige oli põhjuseks, et laps vaevles gaasivaludes ja ainus viis, kuidas ta magas, oli kõhulinas ja ma pidin samal ajal ringi jalutama. Väga endal aega süüa ei olnud see periood.

Ja edasi läks kaal tänu imetamisele.
Muidugi nüüd laps aastane ja pärast imetamise lõpetamist on kaal tõusnud 64 peale. Magusaga maiustan vähem, aga eks vist imetamine põletas korralikult kaloreid 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama siin, võtsin 16kg juurde, millest sünnitusega ja sünnitusjärgse 2 nädalaga läks maha 8kg. Laps saab kohe 3-kuuseks ja mul on endiselt 8kg üle ning kaal pole grammigi alla läinud viimasel kahel kuul. Jalutan 1-2h iga päev ja katsun jälgida toitumist. See on mu kolmas laps. Pärast esimest kahte läks kaal üsna iseenesesst alla, aga seekord on teisiti. Võib-olla on asi vanuses, vōibolla näiteks unes, kuna suuremate laste tõttu ma eriti ei saa päeval beebiga magada. Vajaksin 8-9h und, saan enamasti 6h kopikatega ja päris tihti ka alla 5h ööpäevas. See mõjutab ainevahetust päris tugevalt. Googeldanud olen niipalju, et imetamise ajal dieeti pidada ei maksa, kuna kannatab piima kvaliteet. Ehk siis katsun leppida (abiks on mees, kes mulle ikkagi heldelt komplimente teeb). Enne oli KMI normaalkaalu keskpaigas ja nüüd olen 1-2kg ametlikus ülekaalus, aga see pole nii hull et tervisele hakkaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli KMI esimese raseduse aeg vist 27, ehk et ülekaalus u 8kg. Juurde tuli rasedusega 17kg, olid ka tursed kätes-jalgades. Nädal peale lapse sündi oli 10kg läinud. Järelejäänu ei tahtnud väga maha minna, hakkasin jälgima toitumiskava ja tegin vähemalt paaril korral nädalas u 2-3h kärutiire. Sain raseduseelse kaalu niimoodi kätte vist u selleks ajaks kui laps oli ehk 5-6-kuune, ma arvan, alustasin vist toitumiskavaga kui laps oli 3-kuune. Tundus, et minul niisama imetamisega midagi ei kadunud. See-eest sõbranna võttis ikka väga palju imetamisega alla ja toitumist hakkas jälgima alles siis kui imetamist lõpetama hakkas, sest siis hakkas kaal tagasi tulema. Nii et jube erinev see.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

2 last. Mõlemaga tuli 17-18 kg. Nö sünnituse ja paari päevaga läks umb 12 kg. Ülejäänu oli töö ja vaev. Sh kõhuga pidin eraldi tegelema, see jäi mõlrmal korral väga suur ette, üldse ei läinud tagasi (diastaasi polnud).

Nüüd taas rase ja kaal liigub samas tempos.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimese lapsega võtsin juurde 14 kg ja teisega 15 kg. KMI enne rasedusi 19.6 ehk alakaalu piiril. Esimesel korral jäi sünnitusmajja 6 kg, järgmised 3 kg läks kiiresti ja viimased 5 kg jäidki, jäin uuesti rasedaks enne imetamise lõpetamist ja kaal hakkas uuesti tõusma hoopis. Teise lapsega jäi sünnitusmajja 5 kg ja nüüd olen umbes pooleteist kuuga 6 kg veel alla võtnud. Tean veel inimesi, kellel just imetamine on viimaseid kilosid kinni hoidnud, mitte pole imetamisega alla võetud, nagu siin eespool on kommenteeritud. Mul on pärast teist rasedust juba rinnad oluliselt suuremad kui varem 😃

2 nädalat on kindlasti liiga lühike aeg, et suuri muutusi oodata. Lisaks mina pole kordagi kuulnud, et normi piires võetavad kilod iseenesest kaovad. Natuke naiivne arvamus minu arust, iseenesest ei saa kilod kuhugi kaduda, lisaks on 16 kg pigem normi ülemises otsas (mulle ütles kalkulaator, et minu norm on 11-15.9kg). Seega see pole isegi loogiline, et nii 11 kui 16 kg juurde võtnud naised kaotavad oma kilod ühtemoodi “iseenesest”, kuigi vahe on 5 kg.

Ehk siis vastus on ei, lihtsalt imetamise ja kärutamisega kilod ei kao. Kärutamine ei pruugi isegi trennina kirja minna, sõltub kas teed iga päev mitmetunniseid tempokaid ringe või patseerid aeglaselt kuskil pargis, telefon pihus.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolm last, raseduste ajal olen juurde võtnud 10-16 kg, eelnevalt normaalkaalus. Iga kord on paar päeva pärast sünnitust olnud kaalulanguseks 8-9 kg (lapsed on ka suured olnud), sealt edasi on kaal tõusnud norm-ülekaalu piirile ning vähenenud siis, kui imetamist vähemaks hakkas jääma (ja söögiisu vähenes märkimisväärselt). Raseduseelne kaal on taastunud ca aastaga ehk samal ajal võõrutamise ja päevade taastumisega.

Esimese ja teise lapse beebipõlves tegin iga päev 1-2 tundi korralikku kardiotreeningut (käisin vankriga jooksmas, mitte niisama uimerdamas) – kaal tõusis, sest sõin lihtsalt selle võrra rohkem. Kolmandaga ei viitsinud naba paigast pingutada ja kaal oli ikkagi sama mis vanemate laste beebipõlves. Nüüd olen kolmandat last võõrutamas, kaalu ei tea, aga kõige väiksemad riided kapis lähevad jälle selga.

Kõht jääb paratamatult veidi teistsuguseks (ei ole venitusarme, aga on näha, et nahk on kunagi väljaveninud ja kõht lõdvem) võrreldes laste-eelse ajaga, see on paratamatu ja okei.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

KMI pea 23, esimesega võtsin juurde 4 kg, teisega 6 kg. Esimesega läksin haiglast 2 kg kergemana, teisega 1 kg raskemana koju kui algkaal.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kilod on võimalik kaotada alati, aga see kui palju vaeva selleks nägema peab sõltub. Hormoonid ja vanus on võimsamad tegurid kui ma noore ja lastetuna arvasin. Esmese järel läksidki kilod üsna kergelt mõne kuuga, teisega imetamise ajal ei liikunud kuidagi allapool, paari kuuga imetamise lõppedes läksid iseenesest. Praegu kolmanda järel – vanust 35a ka, no ei lähe. Ja emmest tähtsamaid inimesi on ka nii palju, et ei jaksa sellega piisavalt võidelda ka. 6 kg on rohkem kui lastetuna ja ootan praegu imetamise lõpetamist, äkki siis. Või hiljemalt kui tööl tagasi olen, siia pole päev otsa külmkapi läheduses. 🙂 Küll nad kunagi lähevad, ei ole nii mures kui pärast esimest ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enne rasedust oli KMI 17.5 ning kokku võtsin juurde 25kg. Peale sünnitust kadus 5kg ning kahe nädalaga veel 5kg. Mulle praegune kaal sobib ning minu pikkuse järgi normaal, ei tahagi et rohkem alla võtaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Algkaal oli 52kg, sünnitama läksin 70kg. Haiglast koju jõudes 63kg. Pool aastat peale sünnitust 55kg. Kohe aasta möödas ja hetkel 57kg. Rinda andsin max 4 kuud.

Praegu jälgin toitumist, et vähemalt 55kg peale tagasi saada. Pikkust 160cm.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raseduseelselt olin kerges ülekaalus (KMI 28). Raseduse esimese poolega võtsin ilma oksendamise ja suurema iiveldamiseta ca 4 kg alla, sünnitama läksin sünnituseelsest kaalust 5 kg raskemalt. Sünnituseelses kaalus tagasi olin kolm päeva pärast sünnitust, sealt edasi langes mõne kuuga kaal veel 5 kg ja nüüd on ligi aastaga veel veidi tõusnud. Peaks hakkama korralikult menüüd piirama, sest imetamise lõpetamine on kohe-kohe ees.

0
0
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud Rasedusjärgsed kilod