Esileht Beebi ja mitmikud Rasedusjärgsed kilod

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Rasedusjärgsed kilod

Postitas:

Tere

Mul selline küsimus, et kui palju olete teie raseduse ajal juurde võtnud (norm algkaalus olles) ning kui kiirelt on pärast kilod kadunud? Enne rasedust olin norm kaalus, KMI 23,7. Juurde võtsin 16kg, mis pidi olema normi piires ning väidetavalt need kilod, mis normi piires juurde võetud, pidid kaduma iseenesest. No ma ei tea, mul jäi sünnitusmajja 5kg ning paar päeva peale koju tulekut läks iseenesest veel 2kg ning 9kg on nüüd turjal ja kaal iga päev täpselt sama. Laps  18-päevane täna. Jaa jaaa ma tean, et peab aega andma ja ma ei loodagi siin 3 nädalat peale sünnitust modelli mõõdus olla vaid lihtsalt huvi pärast küsin, kas on lootust, et need kilod imetamise ja kärutamisega “iseenesest” ära kaovad või ei. Hetkel olen ka iga päev ikka õues käinud kärutamas, alates lapse 5-ndast elupäevast. Arvasin, et turjale jääb paar kilokest, aga et kohe 9kg, seda natuke palju. Kas võib olla seda ka, et keha on vett täis seoses imetamisega?

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul saab laps laupäeval 4-kuuseks. Raseduseelsesse kaalu jõudsin nädal tagasi. (Ma olin normaalkaalu ülemise piiri peal. Täna olen 1kg kergem, aga keha küll selline veel pole nagu enne rasedust. Juurde võtsin rasedusega 14kg. Ma pole midagi jälginud, jalutanud vaid tunnike enamus päevi. See-eest on täiesti tappev šokolaadi isu (eelmise lapsega seda polnud) ja ka muud toitu söön subjektiivselt hinnates rohkem kui varem.

Eelmise lapsega samal ajal olin kindlasti 5kg raskem (juurde võtsinnrasedusega vähem), kuid mu kõht keeldus tagasi tõmbumast ja ma nägin välja nagu rase.
Siis ma magusat ei söönud ja üritasin ise teadlikult toituda. Aga ma olin ise stressis ja kohanemine uue eluga oli keerukas.

Kahe raseduse vahel oli täpselt kaks aastat. Nii et ka ühe inimese puhul võib keha erinevalt käituda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kadus esimese kahe kuuga kõik 18 juurde võetud kilo (algkaal oli 62,5) ja järgmiste kuudega veel paar kilo. Eelkõige oli põhjuseks, et laps vaevles gaasivaludes ja ainus viis, kuidas ta magas, oli kõhulinas ja ma pidin samal ajal ringi jalutama. Väga endal aega süüa ei olnud see periood.

Ja edasi läks kaal tänu imetamisele.
Muidugi nüüd laps aastane ja pärast imetamise lõpetamist on kaal tõusnud 64 peale. Magusaga maiustan vähem, aga eks vist imetamine põletas korralikult kaloreid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin, võtsin 16kg juurde, millest sünnitusega ja sünnitusjärgse 2 nädalaga läks maha 8kg. Laps saab kohe 3-kuuseks ja mul on endiselt 8kg üle ning kaal pole grammigi alla läinud viimasel kahel kuul. Jalutan 1-2h iga päev ja katsun jälgida toitumist. See on mu kolmas laps. Pärast esimest kahte läks kaal üsna iseenesesst alla, aga seekord on teisiti. Võib-olla on asi vanuses, vōibolla näiteks unes, kuna suuremate laste tõttu ma eriti ei saa päeval beebiga magada. Vajaksin 8-9h und, saan enamasti 6h kopikatega ja päris tihti ka alla 5h ööpäevas. See mõjutab ainevahetust päris tugevalt. Googeldanud olen niipalju, et imetamise ajal dieeti pidada ei maksa, kuna kannatab piima kvaliteet. Ehk siis katsun leppida (abiks on mees, kes mulle ikkagi heldelt komplimente teeb). Enne oli KMI normaalkaalu keskpaigas ja nüüd olen 1-2kg ametlikus ülekaalus, aga see pole nii hull et tervisele hakkaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 20:06; 29.01 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli KMI esimese raseduse aeg vist 27, ehk et ülekaalus u 8kg. Juurde tuli rasedusega 17kg, olid ka tursed kätes-jalgades. Nädal peale lapse sündi oli 10kg läinud. Järelejäänu ei tahtnud väga maha minna, hakkasin jälgima toitumiskava ja tegin vähemalt paaril korral nädalas u 2-3h kärutiire. Sain raseduseelse kaalu niimoodi kätte vist u selleks ajaks kui laps oli ehk 5-6-kuune, ma arvan, alustasin vist toitumiskavaga kui laps oli 3-kuune. Tundus, et minul niisama imetamisega midagi ei kadunud. See-eest sõbranna võttis ikka väga palju imetamisega alla ja toitumist hakkas jälgima alles siis kui imetamist lõpetama hakkas, sest siis hakkas kaal tagasi tulema. Nii et jube erinev see.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 last. Mõlemaga tuli 17-18 kg. Nö sünnituse ja paari päevaga läks umb 12 kg. Ülejäänu oli töö ja vaev. Sh kõhuga pidin eraldi tegelema, see jäi mõlrmal korral väga suur ette, üldse ei läinud tagasi (diastaasi polnud).

Nüüd taas rase ja kaal liigub samas tempos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega võtsin juurde 14 kg ja teisega 15 kg. KMI enne rasedusi 19.6 ehk alakaalu piiril. Esimesel korral jäi sünnitusmajja 6 kg, järgmised 3 kg läks kiiresti ja viimased 5 kg jäidki, jäin uuesti rasedaks enne imetamise lõpetamist ja kaal hakkas uuesti tõusma hoopis. Teise lapsega jäi sünnitusmajja 5 kg ja nüüd olen umbes pooleteist kuuga 6 kg veel alla võtnud. Tean veel inimesi, kellel just imetamine on viimaseid kilosid kinni hoidnud, mitte pole imetamisega alla võetud, nagu siin eespool on kommenteeritud. Mul on pärast teist rasedust juba rinnad oluliselt suuremad kui varem ????

2 nädalat on kindlasti liiga lühike aeg, et suuri muutusi oodata. Lisaks mina pole kordagi kuulnud, et normi piires võetavad kilod iseenesest kaovad. Natuke naiivne arvamus minu arust, iseenesest ei saa kilod kuhugi kaduda, lisaks on 16 kg pigem normi ülemises otsas (mulle ütles kalkulaator, et minu norm on 11-15.9kg). Seega see pole isegi loogiline, et nii 11 kui 16 kg juurde võtnud naised kaotavad oma kilod ühtemoodi “iseenesest”, kuigi vahe on 5 kg.

Ehk siis vastus on ei, lihtsalt imetamise ja kärutamisega kilod ei kao. Kärutamine ei pruugi isegi trennina kirja minna, sõltub kas teed iga päev mitmetunniseid tempokaid ringe või patseerid aeglaselt kuskil pargis, telefon pihus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm last, raseduste ajal olen juurde võtnud 10-16 kg, eelnevalt normaalkaalus. Iga kord on paar päeva pärast sünnitust olnud kaalulanguseks 8-9 kg (lapsed on ka suured olnud), sealt edasi on kaal tõusnud norm-ülekaalu piirile ning vähenenud siis, kui imetamist vähemaks hakkas jääma (ja söögiisu vähenes märkimisväärselt). Raseduseelne kaal on taastunud ca aastaga ehk samal ajal võõrutamise ja päevade taastumisega.

Esimese ja teise lapse beebipõlves tegin iga päev 1-2 tundi korralikku kardiotreeningut (käisin vankriga jooksmas, mitte niisama uimerdamas) – kaal tõusis, sest sõin lihtsalt selle võrra rohkem. Kolmandaga ei viitsinud naba paigast pingutada ja kaal oli ikkagi sama mis vanemate laste beebipõlves. Nüüd olen kolmandat last võõrutamas, kaalu ei tea, aga kõige väiksemad riided kapis lähevad jälle selga.

Kõht jääb paratamatult veidi teistsuguseks (ei ole venitusarme, aga on näha, et nahk on kunagi väljaveninud ja kõht lõdvem) võrreldes laste-eelse ajaga, see on paratamatu ja okei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KMI pea 23, esimesega võtsin juurde 4 kg, teisega 6 kg. Esimesega läksin haiglast 2 kg kergemana, teisega 1 kg raskemana koju kui algkaal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kilod on võimalik kaotada alati, aga see kui palju vaeva selleks nägema peab sõltub. Hormoonid ja vanus on võimsamad tegurid kui ma noore ja lastetuna arvasin. Esmese järel läksidki kilod üsna kergelt mõne kuuga, teisega imetamise ajal ei liikunud kuidagi allapool, paari kuuga imetamise lõppedes läksid iseenesest. Praegu kolmanda järel – vanust 35a ka, no ei lähe. Ja emmest tähtsamaid inimesi on ka nii palju, et ei jaksa sellega piisavalt võidelda ka. 6 kg on rohkem kui lastetuna ja ootan praegu imetamise lõpetamist, äkki siis. Või hiljemalt kui tööl tagasi olen, siia pole päev otsa külmkapi läheduses. 🙂 Küll nad kunagi lähevad, ei ole nii mures kui pärast esimest ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne rasedust oli KMI 17.5 ning kokku võtsin juurde 25kg. Peale sünnitust kadus 5kg ning kahe nädalaga veel 5kg. Mulle praegune kaal sobib ning minu pikkuse järgi normaal, ei tahagi et rohkem alla võtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algkaal oli 52kg, sünnitama läksin 70kg. Haiglast koju jõudes 63kg. Pool aastat peale sünnitust 55kg. Kohe aasta möödas ja hetkel 57kg. Rinda andsin max 4 kuud.

Praegu jälgin toitumist, et vähemalt 55kg peale tagasi saada. Pikkust 160cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduseelselt olin kerges ülekaalus (KMI 28). Raseduse esimese poolega võtsin ilma oksendamise ja suurema iiveldamiseta ca 4 kg alla, sünnitama läksin sünnituseelsest kaalust 5 kg raskemalt. Sünnituseelses kaalus tagasi olin kolm päeva pärast sünnitust, sealt edasi langes mõne kuuga kaal veel 5 kg ja nüüd on ligi aastaga veel veidi tõusnud. Peaks hakkama korralikult menüüd piirama, sest imetamise lõpetamine on kohe-kohe ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle sattus vanem arst rasedust jälgima, ja ta minu kaalu kohta küsimise peale rääkis, et nõuka-ajal normkaalus rasedal üle 10 kilo juurde ei lubatud võtta. Ise tuleb see liiga suur laps välja pressida pärast ja nende kilodega mis selga jäävad edasi elada.

Proovisin siis tema sõnade järgi teha ja võtsin 9.5kg juurde. Enne rasedust bmi 21. Aasta pärast sünnitust olen tagasi algkaalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks last, mõlema rasedusega võtsin juurde ca 14 kg, sünnitusmajja jäi mingi 6 kg äkki. Enne rasedust olin normkaalu alumise piiri juures, täpset kaalu ei mäleta. Esimese lapsega olin algkaalus tagasi kuu aega pärast sünnitust, teise lapsega läks kolm kuud. Esimese lapsega käisin muidugi palju rohkem ja intensiivsemalt jalutamas ka, teise lapse kõrvalt enam nii palju ei saanud. Imetasin mõlemat. Nii et paistab, et ma olen ka üks nendest, kelle puhul on võlusõnaks olnud imetamine (mul mõlemad lapsed ajasid palju piima tagasi ka, nii et tuli selle arvelt rohkem toota) ja jalutamine. Mingit dieeti ma kindlasti ei pidanud, magusat sõin palju. Jalutamas käies kõnni tempokalt, mitte ära scrolli telefonis (sorry, kui sa seda tegelikult ei tee) 🙂 Aga kehad on muidugi väga erinevad ja osadel lähevadki beebikilod väga raskesti maha. Ma saan väga hästi aru, et mul on selle kaalu asjaga lihtsalt vedanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle sattus vanem arst rasedust jälgima, ja ta minu kaalu kohta küsimise peale rääkis, et nõuka-ajal normkaalus rasedal üle 10 kilo juurde ei lubatud võtta.

Oeh, küsiks need kilod ometi luba 🙂 Võinalik et kirjanduses soovitatavad raamid olid teised, aga praktika kindlasti polnud selline, et kõik naised jäid edukalt 10kg piiridesse. Ega inimesed sellepärast ei võta 15+ kg juurde, et nad tahavad või nad arvavad et nii palju on vaja, vaid kaal ise tõuseb ja inimene ei suuda või ei oska seda pidurdada. Arsenal on ka piiratud, näljas ennast hoida ei tohi, aga lihtsalt saia ja magusa piiramine paljude puhul efekti ei anna.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 20:06; 29.01 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne rasestumist olin 55kg

Esimese rasedusega tuli juurde 17 kilo. Sõin mis tahtsin siis kui tahtsin. Poole aastaga läks sealt alla 12, siis paari aastaga veel 3 ja 2 kilo jäigi.

Teise rasedusega sain kohe raseduse alguses rasedusdiabeedi ja põhimõtteliselt sõin 25-30 nädalat järjest kana, aedvilju, puuvilju, tervislikke piimatooteid. Nälga otseselt ei tundnud, aga mingit isudele järele andmist ka ei saanud lubada, sest isud olid just magusa suhtes.

Juurde tuli mingi 10 kilo ja siis viimasel paaril nädalal veel paari kilo jagu turset. Haiglast tulin välja 58kilosena. Arvan et imetamise lõpuks olen kergem kui enne laste saamist, sest ma isegi ei suuda enam nii magusaid asju süüa, nagu vanasti.

Ütleks, et saab ikka küll toitumisega kaalutõusu piirata, aga see on ikka karm, sest raseduseaegsed isud on kõikvõimsad 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin enne normkaalus, juurde võtsin ca 13 kg. Haiglast välja saades oli veidi masendav küll, et maha oli läinud reaalselt vaid beebi kaal 3 kg 😀 et isegi looteveed ja platsenta mitte (aga võimalik, et viimasest kaalumisest olin tegelikult veel juurde võtnud eelnevalt). 4 kilo läks järgmise kahe nädalaga, ilmselgelt tursete ja vedeliku arvelt. Ülejäänud 6 kg kuue kuu jooksul – midagi otseselt ei teinud, sõin nagu ikka (sööme muidugi suht tervislikult) ja imetasin. Päris tahvlite kaupa shokolaadi muidugi ei ajanud sisse, kuigi oli küll period, kus magusaisu oli hullumeelne ja sõin magusat oluliselt rohkem kui mulle tavaliselt sisse mahub. 😀 Lihtsalt märkusena, et vanust pigem rohkem ja minu tavakaal on sellisele küpsemale naisele sobilik (168 cm, 63 kg). 😀 Aga kuna see kaal ise ennast hoiab, siis ma pole juba 10 aastat vaevunud tõmblema, et ideaalkaalu saada. 15 aastat nooremana esimese lapsega nägin ikka rohkem vaeva, et saada 57 peale, 20ndate värk. 😛

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin juurde 22 kg, maha läksid u 3 või 4 kuuga. Olin enne normkaalus 60 kg, sünnitama 82 kg.

Pärast sünnitust koju tulles oli ainult 5 või 6 kilo maha läinud, aga suvel käisin koguaeg jalutamas käruga ning süüa ei jõudnud nii korralikult ka kohe, kui oleks tahtnud, eks see kõik mõjutas.
Samuti minu puhul ma näen, et imetamine aitab kaalu päris hästi all hoida, sest nüüdseks olen hakanud sööma rohkem, aga samas liikunud ei ole enam palju, laps magab käruga rõdul päevaunesid või toas. Kaal seisab, juurde ei tule, alla ka ei lähe. Olulisem on minu arust see vorm ise, mitte numbrid kaalul.. Ma võin küll olla algkaalus tagasi, aga vorm on nii lödev kuidagi pärast sünnitust üldse. Pehme kõht jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Rasedusjärgsed kilod