Esileht Beebi ja mitmikud Raseduskriisi nõustamine

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Raseduskriisi nõustamine

Postitas:
Kägu

Tere!

Vabandan, kui pole päris õige ja asjakohane teema siia foorumisse, kuid kas keegi teist on seal käinud?

Kuidas nende poolt pakutav abi välja näeb?

Lapse sünnist juba küll hea mitu kuud möödas, kuid ometigi tunnen, et täitsa must masendus kallal, ikka nii raske on peaks mainima. Selline tunne  et endale üldse aega ei jää, lisaks on laps väga rahutu ja magab öösiti halvasti. Üldiselt on täitsa läbipõlemise tunne.

Üks tuttav arvas, et minu olukorras oleks just see teenus praegu kõige parem

Aga kes käinud, palun muljetahe, on natu lootust abi saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on neil nõustamistel uhked nimed, aga midagi põrutavat need pigem ei sisalda. Tegemist olukorraga, kus on võimalik aidata otsida lahendusi (tugivõrgustik jne) ja oma sisemisi ressursse, aga magamatus/kurnatus on sellime seisund, mida ükski teraapia ei paranda ja ka mõtteviisi muutus otseselt ei aita.

Võimalik, et teem sellele nõustamisliigile liiga. Olen ise käinud psühholoogilises nõustamises ja pigem on tühjaksrääkimine põhiteema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ja mitmel tuttaval oli küll raseduskriisi nõustamisest abi. Eelkõige aitas oma tunnetes selgusele saada ja mõista, et on täiesti okei mitte olla õnnelik selles olukorras, kus oled väsinud ja kogu senine elu on peapeale pööratud.

Kuigi tõesti nõustaja ei võta kuidagi väsimust vähemaks, ei pane su last paremini magama ega toimeta toitu lauale, siis minu jaoks oli ikkagi palju abi sellest, et oli keegi, kes ütles, et minu tunded on väga okeid.

Minu jaoks oli väga raske leppida sellega, et ma polnud pärast beebi sündi eriti õnnelik. Tundsin end süüdi, et minus ei pulbitse ülim joovastus- ja armastustunne. Selle asemel oleksin hoopis tahtnud põgeneda sellest uuest väsimusest läbi imbunud reaalsusest. Mõtlesin, et kuidas ma küll saan niimoodi tunda, kui lõpuks on kauaoodatud laps minu juures.

Nõustajaga rääkimine aitas ikkagi nende tunnetega leppida ja vaikselt neist ka üle saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud Raseduskriisi nõustamine