Esileht Lapse ootamine Rasedusnõustamine meestele

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Rasedusnõustamine meestele

Postitas:
Kägu

Täna tekkis ootamatult selline mõte, et kas on olemas rasedusnõustamist meestele või kuidas iganes seda nimetada. Nimelt siis vestlus mehele mõne eksperdiga, kes selgitab mehele rasedusega kaasnevatest muutustest, olukordadest jne, et mehel oleks parem mõista ja aru saada sellest, mis muutub ja kuidas olla kaaslase jaoks siiski toetav ja mõistev.

Hetkel on nii, et esimene rasedus ja kuigi mees on selle üle õnnelik, siis ta tihti ei saa aru, et nüüd asjad natuke teisiti (vahepeal isegi ütleb, et oih ma unustasin ära, et sa rase kui näiteks teeb mingi liigutuse või asja, mida ei tohiks teha). Mul esimene trimester ja no lihtsalt katastroofiliselt halb olla (eriti hommikuti), pole jaksu midagi teha, isu ei ole jne. Mees tihti küsib , et haigeks oled jäänud või milles asi. Ta lihtsalt ei suuda enda jaoks kokku viia pilti, et see kõik on rasedusest ja ma väga tahaks rohkem seda mõistmist. Ma ei pane talle pahaks, kuna ka tema jaoks esimene laps ja esimene naise rasedus, aga teadlikkust on tal väga vähe. Kui keegi kolmas pool (kes tema jaoks ekspert) suudaks talle natuke asju lahti selgitada, usun, et sellest oleks palju kasu.

Segaselt seletasin, aga mõtlesin, kas sellist asja on olemas. Jah, googeldasin ja leidsin infot raseduskriisi nõustamise kohta, aga see pole siiski päris see. Mõtlen midagi sellist nagu on naistel, kes saavad ämmaemandalt/naistearstilt igasugust infot raseduse kohta küsida ja visiitidel käia (ka nõustamisel), et samasugune asi oleks ka meestele.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loota, et keegi teine teeb talle selgeks, mis vajadused sul on, on hea ja tore, aga reaalselt see nii ei toimi… Oma vajaduste ja piiride eest pead ikka ise seisma ja oma suu lahti tegema, kuigi jah – ebamugav võib olla küsida, eriti, kui sa arvad, et mingid asjad peaksid olema iseenesestmõistetavad.

Muide, kui sul väga paha pidevalt on, siis võib viitada vitamiinipuudustele või kõrgele põletikulisusele. Lisa toidu sisse maitsepärmi või söö rohkem punast liha, muna… Ja ära söö liiga hilja – siis ei tule seda “pohmakat” ka – või vähemalt mitte nii intensiivselt.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loota, et keegi teine teeb talle selgeks, mis vajadused sul on, on hea ja tore, aga reaalselt see nii ei toimi… Oma vajaduste ja piiride eest pead ikka ise seisma ja oma suu lahti tegema, kuigi jah – ebamugav võib olla küsida, eriti, kui sa arvad, et mingid asjad peaksid olema iseenesestmõistetavad.

Muide, kui sul väga paha pidevalt on, siis võib viitada vitamiinipuudustele või kõrgele põletikulisusele. Lisa toidu sisse maitsepärmi või söö rohkem punast liha, muna… Ja ära söö liiga hilja – siis ei tule seda “pohmakat” ka – või vähemalt mitte nii intensiivselt.

Ma lihtsalt tunnen enda meest ja tean, et tema jaoks suudab alati selgeks teha mistahes valdkonna info keegi, kes on ekspert. See ei puuduta ainult rasedust, vaid paljudes valdkondades nii. Talle jõuavad asjad kohale ja ta tõesti “usub” alles siis, kui vastava valdkonna inimene on temaga rääkinud ja asju selgitanud.

Olen seda eelnevalt paljudes valdkondades täheldanud, et seni puikleb mistahes infole vastu, mida keegi talle annab (mina, pere, sõbrad, töökaaslased jne), kuni siis vastava valdkonna inimene on temaga kas vestlnud või ta lugenud mingi eksperdi artiklit vms. Ühesõnaga ta lihtsalt on selline tüüp, kes vajab sellist lähenemist asjade selgeks tegemisel ning ma arvan, et ei pea mina ega tema ennast seepärast halvasti tundma, et kellegi arvates siin perekoolis peaksin just mina olema see, kes suudab talle kõik selgeks ja arusaadavaks teha.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada annab ämmakas visiidil käies kaasa mingeid raamatuid ja seal on üks raamat isa ja beebi. Kas seal pole rasedusest juttu? Las loeb raamatuid rasedusest ja netis ju ämmakate ja naistearstide artikleid rasedusest palju. Kas või need rasedusekalender kus juttu iga nädala kohta mis naise kehas toimub.

Teine võimalus on ka need perekooli koolitused mis haiglas on, sealgi peaks ju juttu olema rasedusest, sünnitus, ja beebi hoolitsemine. Ilmselt on mehel ka vaja nendest kõigest rohkem rääkida ja infot vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Youtube on videosid täis, mis seletab meestele naiste rasedusest, kuidas toeks olla, mida oodata jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võid panna eraldi aja kinni ÄEle konsultatsiooniks (kui enda ÄE väga hõivatud, võid ka kellegi teise juurde panna, see vaid konsultatsioon). Seal saad sa ise küsida igasuguseid küsimusi ning samuti eelnevalt teada anda, et oluline faktor on just mehele selgitustöö tegemine, mida rasedus endast kujutab naise tervisele ja olemisele ja kuidas tema sind toetada saab. Mina küll käisin üksinda sellel visiidil, sest mees ei saanud tulla ja mul oli peamiselt endal igasuguseid küsimusi, mida mehele edasi rääkisin kodus. Kahjuks mehed ei tunneta oma kehaga rasedust ja seetõttu on neil tihti raske mõista tegelikke vaevusi ja asju, mis selle kõigega kaasnevad.

Näiteks minu mees sai aru, kui paha mul olla on tegelikult tänu sellele, kui käisin igapäevaselt potti kallistamas. Ehk siis füüsiline märk sellest, et mul ikka tõesti on paha olla, mitte ma lihtsalt ei ütle nii.

Tuli ette ka piinlikke momente, kus sõidus olles tanklast süüa kaasa ostes hakkasin korralikult nutma, sest kõht oli tühi, aga mitte midagi ei tundunud kõlbavat ja oma õnnestus olekus oli pisar nii paratamatu, et ma lihtsalt ei osanud seda nuttu tagasi hoida. Mees küll üritas rahustada ja pakkus variante üks haaval, millest 1 siis lõpuks mind ka kõnetas ja rahustas. Lõpuks selgus, et see oli otsas ja mingi ürituse tõttu valik oli olematu. Võtsin mingi suvalise hotdogi ära ja kätte saades hakkasin uuesti kõva häälega nutma (õnneks suutsin nuttu kinni hoida kuni välja jõudmiseni). See oli taaskord selline olukord, mis lõpuks pani meest arusaama “hormoonide möllust” ja “kontrollimatud emotsioonid” mõistetest. Ehk siis et ma ei nuta meelega alati, vaid vahest on see nii paratamatu, et lihtsalt puudub kontroll. Mõnikord pole isegi põhjust vaja – nutt tuli niisama peale, ilma et ma isegi aru sain, mille tõttu… Ja mõistes siis juba olukorda, ta naeris mu üle (mitte mõnitavalt) ja ütles, et see nii äge ja armas 😀

Kuigi sul mees ei võta ehk niihästi kuulda sinu enda seletusi, aga kuniks sa pole otseselt kuskile konsultatsiooni saanud, siis võid proovida ikkagi ka ise selgitada võimalikult faktipõhiselt ja võimalusel otsigi mõni artikkel vms sinna jutule kõrvale, et näed, nüüd on see hormoon selline, mille tulemusel toimub see või too….

Edu!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raamatud ja internet. Kui su mees on normintellektiga, siis ta saab loetavast/vaadatavast materjalist aru. Asjad nämmutatakse lahti isegi nendele, kes koolis bioloogia ja inimeseõpetuse tundides ei käinud.
Ja ei pea olema mingi spetsiaalne meestele mõeldud materjal. Las loeb samu asju, mida naised. Või sinu meelest on naistele koos emakaga kaasa antud täiuslik teadmistepagas rasedusest ja sünnitusest? Muidugi mitte- kõik loevad ja õpivad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada annab ämmakas visiidil käies kaasa mingeid raamatuid ja seal on üks raamat isa ja beebi.

Ei, see on tavaline juturaamat, jutukestega isadelt (kirjanikelt siis). Seal pole midagi sisulist. No anna talle ometi siis oma Libero raamat või midagi, võta kaasa ämmaemanda juurde. Mis “liigutusi” ta teeb, mida ei tohiks teha raseda ligiduses? 🙂 Äkki oled ise üleliia tundlik?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga ta lihtsalt on selline tüüp, kes vajab sellist lähenemist asjade selgeks tegemisel ning ma arvan, et ei pea mina ega tema ennast seepärast halvasti tundma, et kellegi arvates siin perekoolis peaksin just mina olema see, kes suudab talle kõik selgeks ja arusaadavaks teha.

Ja sa pole talle suutnud nt poest või raamatukogust mõnda raamatut rasedusest soovitada? Need on enamjaolt üsna “eksperdi” koostatud! On äe vastuvõtud, on perekooli loengud sünnitusmajade juures jnejne, materjalist on üleküllus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseduse alguses vist normaalne, et mees unustab vahepeal ära, et oled rase. Ma unustan selle mõnikord ise ka ära, et olen. 😀

Aga ma arvan ka, et spetsiaalselt sellist nõustamist ei ole. Ka spetsialistide aeg on ressurss. Kahtlemata on neil tööd raseduste jälgimistega ja sünnitavate naistega väga palju. Mina hoian enda meest ise kursis, räägin talle rasedusega seotud asjadest ja lasen lugeda lapse arengu kohta. Samuti on ta mõndi asju ise juba lugenud. Kindlasti ämmaemand vastuvõtul ka räägib midagi, mida võiks ka mees ju kuulda.

Pigem on küsitav, et miks mees ei mõista neid vahepealseid muresid, mis raseduse ajal kimbutavad. Minu oma küll mõistab, kuigi ma üritan võimalikult vähe kurta ja rohkem rõõmu tunda sellest kõigest. Aga kui midagi kurdan, siis on ta küll väga mõistev ja ma arvan, et selleks ei pea see selgitus või põhjendus veel professionaalilt tulema.

Ega keegi sünnigi kohe kõigi nende teadmistega, ikka omandatakse see info.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem on selles, et mehed ei suuda tihti aidata kurtmisega “mul on paha olla”, “mul on valus olla”, “mul on raske olla”, “mul on ebamugav olla”, “mul iiveldab” – ehk olukorrad, kus midagi ehk otseselt polegi teha, aga naisterahvana tahaks kurta.

Mehed tahavad probleeme lahendada ja ootavad kurtmist asjadele, millega nad saavad aidata. Mu kogemus ütleb, et nad mõtlevad, et kui on ebamugav vaheta asendit, kui oled väsinud mine magama. Nad ei saa vahepeal sellest aru, et ebamugav on igas asendis või väsimus on, aga und ei tule.

“Mul iiveldab” – “Kas sul on nälg? Toon süüa? Pakun juua?”

Eks meestele tulebki ka igalt poolt peale suhtumist, et rasedus pole haigus ja instagramis ja kõikjal vaid õnnelikud rõõmsad rasedad. Nendeni ei jõua tihti see kui raske võib mõni rasedus olla või isegi positiivse kuvandi all on ka tihti negatiivset ja rasket.

 

Pigem aitabki mehega ehk rasedusnädalaid koos jälgida ja lugeda – kus siis ongi, et a la nüüd surub laps juba põiele vmt. Ma alati kui mingi mure oli ja otsisin infot siis saatsin selle kõik ka kaaslasele või lugesin ette.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseduse algus oli mul ka selline. Iiveldas kokku 4 kuud. Üks tark siin ürles et vitamiinipuudus. Nii rumal jutt lihtsalt et paha lugeda. Polnud mul millestki puudus vaid lihtsalt keha ei suutnud omaks võtta rasedust. Hormoonid paigast ära. Mees ei suutnud samuti mõista seda kõike. Tema ju ei tundnud seda mida mina. Praegu hakkas 35 nädal jooksma ja tihti ta praegugi ei anna aru mida ta mind tegema saadab. Aga ma annan kohe kõvasti märku mis on okei mis mitte. Mul on ka keskmisest raskem rasedus. Verejooksud olnud jne. Mees ei peagi teadma mida ma tunnen. Minu asi on seda talle öelda ja ennast mitte ohvrina tunda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Lapse ootamine Rasedusnõustamine meestele