Esileht Lapse ootamine Raseduste erinevused

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Raseduste erinevused

Postitas:
Kägu

Planeerin vaikselt teist last, aga ma tunnen, et ma ei ole veel valmis vaimselt uuesti rase olema. Olin see “õnnelik” rase, kes iiveldas ja oksendas iga päev, terve päev kuni umbes 26nda nädalani. See oli niiiii kurnav ja päris raske oli samal ajal elu elada, lihtsam oli voodis vedeleda ja lihtsalt olla. Kuid nüüd teise rasedusega ju enam sellist võimalust pole kui vaja veel ühe pätaka eest samal ajal hoolitseda. Tahaksin teie kogemusi lugeda, kas on mingigi lootus, et teine rasedus on esimesest kergem? Eks muidugi see kõik on nii individuaalne, aga äkki see annaks mulle natukenegi julgust(või vastupidi, hirmutab veel rohkem ära 😀 ).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raske ilmselt jah ette ennustada, milline teine rasedus olema saab. Omast kogemusest, siis teine rasedus on minu jaoks nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt erinev. Iiveldab rohkem jne. Samuti vahepeal unub see rasedus üldse ja ei ole pooltki selline nagu esimesega – et aega mõelda beebile ja tema tulekule. teise lapse kõrvalt rase olla jah veidi kurnavam, aga magan nt lõunauned lapsega kaasa. Ta juba kahene ja paljude asjadega juba iseseseisvub, et ei midagi keerulist ma ütleks 🙂
Muidugi võta see “tee” ette ja tooge mängukaaslane perre 😉

Please wait...
Postitas:
Anra

Esimene rasedus- oksendamine algas 5ndast nädalat ja ikka nii, et poole tunni tagant oksendasin. Olin 3 korda nädalajagu korraga haiglas tilguti all. Pidev oksendamine lõppes peale 12 ndl. Aga üksikuid juhuseid tuli ikka ette. Iiveldus oli lõpuni. Teine easedus-oksendamine algas vist äkki 7ndal ndl ja läks nii hulluks, et haiglas ei saadud ka pidama. Pidin katkestama 11 ndl, sest asi väljus kontrolli alt, meeletud mao ja söögitoru valud, vesi ka sees ei seisnud. Oksendasin lakkamatult. Kolmas rasedus-oksendamine algas jälle alguses, 2 korda käisin tilka saamas, oksendamine lõppes jälle peale esimese trim. lõppu, iiveldasin lõpuni. Praegu neljas rasedus- oksendamine algas 6-7 ndl, haiglas ei pidanud käima ja toit püsis isegi sees. Nüüd 22+ ndl vahest hommikuti öögin, aga suurt iiveldust ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul olid kõik kolm rasedust lõputu iivelduse ja oksendamisega. Jätsin teadlikult lastele suuremad vanusevahed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimene rasedus oksendasin iga päev alates 7ndast kuni 12 nda nädalani. Teisel rasedusel ei hakanud kordagi isegi mitte iiveldama ja kolmandal iiveldas 5 ndast kuni 9 nda nädalani. Ehk, siis kolm täiesti erinevat rasedust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimene rasedus oli õudusunenägu. Algas meeletu iivelduse, oksendamisega. Olin ka mõnda aega määrimise pärast haiglas. Oli kaksikrasedus, üks loode kahjuks hukkus, õnneks varajases staadiumis. Kuni 24n välja iiveldas. Nagu 24/7 oleks olnud kõva pohmakas, käed-jalad värisesid all. Kui iiveldus lõppes, läksin kohe turse. Kuni sünnituseni välja. 3x käisin erakorralises preeklampsia ohuga, 1x olin haiglas. Toonused algasid juba 20n paiku. Libakad olid platsis juba 2k enne sünnitust. Sünnitus ise kestis üle 24h.
1a4k hiljem jäin olenemata kõigest uuesti rasedaks, võtsin riski. MITTE ÜHTEGI esimese raseduse ajal olnud vaevustes polnud. Sünnitus kokku algusest lõpuni 1,5h.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teine rasedus oli hullem. Iiveldas, ühtegi lõhna ei kannatanud, erinevad isud jne. Esimene oli lihtsam 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul kolmas rasedus(30ndl), kõikidega pidev iiveldus, oksendamine hommikust hommikuni, nõrkus, madal vererõhk ja kõik muud asjad.
Seekord hakkas lausoksendmaine(päevas ikka 20-30x) juba 5+0 nädalal ja lõppes alles 16 nädalal, nüüd viimase paari nädala jooksul olen üle päeva oksendanud(korra-kaks) päevas.
Kui esimese ja teise vahe oli 10.5a, siis teise ja kolmanda vahe 2a. Raske on. Meil teine on mega raske laps ka. Aga no kui iga päev mängukatel käime, võtan endale tekikese maha panekuks, joogipudel kaasas ja mingi näks alati, kui väga keerama või halb hakkab. Vahest olengi linale pikali visanud ja nii silmanurgast last jälginud. Jooksurattale meelega veel ei õpetanud last, sest ma ei saaks teda kätte, sõidab 3 rattalisega, millel ümber jookseb kinnitustoru, et punuma ei saa. Mees töötab üsna tuliselt,seega enamus minu peal, aga ka suurem laps hoiab väikevenda hea meelega ja mees aitab ka igal võimalikul vabal hetkel, mis tal tuleb. Meil kahjuks selliseid vanavanemaid ei ole, kellele saaks hoida viia.
Poeskäigud üritan teha kas kulleriga, või jätan suuremaga hoida. 10 nädalat veel jäänud, cant wait 😜
Aga saame hakkama. Raske oli algul, kui see jube oksendamine oli, käisimegi mänguväljakutel oksekott kaasas.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Lapse ootamine Raseduste erinevused