Esileht Sünnitus Raseerimine enne sünnitust?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Raseerimine enne sünnitust?

Postitas:

Minu ema räägib, kuidas 80ndatel ikka kõik puhtaks raseeriti ja tehti klistiiri haiglas koha peal, tänapäeval ju nii ei ole ja ämmaemandad siin mingeid konkreetseid soovitusi ei jaga. See võib mõnele tunduda totra teemana, aga siiski – kas olete enne sünnitust ise end alt paljaks raseerinud, on see kuidagi hügieenilisem? Ja mingil põhjusel parem, kui vaja nt õmmelda? Kas olete enne haiglasse minekut lahtistit kasutanud? Paraku ka sellised märksa teisejärgulisemad küsimused painavad mind, esmasünnitajat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ITK loengus ja seal öeldi, et pole probleemi kui sünnitaja on raseerimata, nad ei pööra sellele tähelepanu. Probleem on kui karvad väga pikad, see võib segada õmblemist. Veel soovitati teha Mikrolaxi kui sünnitus algab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahtisti kasutamine võib üsna piinlikult lõppeda. Parem kui pressimisega väljuv fekaal (tavaliselt paraku lükatakse sooled sünnitusel tühjaks) on korraliku konsistentsiga. Ma kahtlustan, et Mikrolaxi mõju ei ulatu nii kaugele kui sooled tegelikult pressimisel tühjaks lükatud saavad, nii et see on suht kasutu, aga muud võivad piinlikke olukordi tekitada. Kuigi ämmaemandad on vast kõike näinud ja täis põiega kah sünnitamine eriti ei suju, nii et kästakse vahepeal pissil käia ning mõnele paigaldatakse suisa kateeter (see ju kah piinlik).

Mina raseerin end nagu ikka olen senimaani teinud, rase või mitterase. Pikki karvasid seega pole, aga karvutu mulle ei sobi. Esimese sünnitusega sain ka rebendeid, mida õmmeldi, kuid karvad ei seganud ei õmblemist ega paranemist.

Enne sünnitust võiks end puhtaks pesta, kuigi paljud käivad sünnituse ajalgi dušši all.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 18:43; 01.07 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei raseerinud, muidu ka ei raseeri. Ei seganud see sünnitust ega lahkliha lõiget ja õmblemist. Presside ajal tuli päris mitu kakatörtsu, ei kujuta ette kui kõht oleks lahtistatud olnud, kuhu need jõudnud oleks. Mul oli küll ka ootamatu, enneaegne ja väga kiire algusega sünnitus, selliste asjade peale ei jõudnud mõeldagi. Ja usu, mis arst/ämmakas Sinu karvasusest või kakast arvab on Sulle sünnituse ajal ja peale sünnitust täitsa teisejärguline mure.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas sa tavaliselt st. mitterasedana oled- raseeritud või karvane? Ei pea selle sünnituse pärast midagi muutma. Mina näiteks ajan teismeeast saadik kehalt karvad ära ja tegin seda ka raseduse ajal ning vahetult enne sünnitama minekut. Nii on minu jaoks normaalne, sina ole nii, nagu sulle normaalne tundub.
Klistiiri kohta ei oska midagi öelda, mul läheb kõht lahti ja kaob igasugune söögiisu alati 2-3 päeva enne päevade algust, sama oli ka enne sünnitust. 3 viimast päeva enne sünnitust jõin vaid vett ja organism puhastas ennast jääkidest täistuuridel, seega sünnituse käigus ei tulnud küll midagi.

80ndatest on möödas 30 aastat ja selle ajaga on asjad ikka täiesti muutunud. Sa ei ole tähele pannud?
Huvitav, et raseerimise ja klisteeriteemades võrreldakse olusid praegu ja 80ndatel. Samas keegi ei tee teemat, et kas isa ikka juures tohib olla , 80ndatel ju ei tohtinud. Või kas ema ilma näomaskita imetada tohib ja kas laps tuleb kivikõvaks pambuks siduda, nagu 80ndatel. Tundub nagu pisut perversne libateema olevat, aga ehk said ka minu vastuse põhjal oma uudishimu rahuldada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel aastal 2001 tõmmati Pelgulinna sünnitusmaja vastuvõtus raseerijaga üle ja oleks saadetud ka klistiiri tegema, kui mul poleks looduslikult kõht selleks ajaks juba mitmeid kordi läbi käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka ämmamand tegi alt puhtaks aastal 2013 veel. 2015 sündis järgmine ja siis lasin ise mehel teha aga ka see tõmmati ämmaemanda poolt üle.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe ema ja ka sõbranna, kes sünnitas 10a tagasi Venemaal hirmutasid mu ka ära, et žilett tuleb kaasa võtta. Kui küsisin imestunult, et milleks, siis ütlesid nad, et siis raseeritakse sind haigla omadega :O ma olin šokis ja vaidlesin vastu neile, et ei saa olla nii, see ei oleks normaalne. Kui siis 36.nädalal haiglasse kutsuti, siis uurisin ka, öeldi, et keegi ei vaata viltu, kui oled karvane. Mida ma iseenesest ei olnudki, mul sujus raseerimine ka kõhuga normaalselt. Tegemis Ida-Viru Keskhaiglaga siis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka ämmamand tegi alt puhtaks aastal 2013 veel. 2015 sündis järgmine ja siis lasin ise mehel teha aga ka see tõmmati ämmaemanda poolt üle.

Mul samad sunnitusaastad, kuid keegi ei raseerinud mind. ITK 2013 olin ikka täitsa metsa kasvanud ning õmblemise jal pobiseti küll, et ma ei näe karvade vahelt. 2015 ajasin ise nädal-paar enne sünnitust käsikaudu puhtaks (st sünnituse ajaks oli väike siil) ja keegi TIK-s midagi ei kobisenud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse sünnitasin 2011 Pelgus, siis sai seal sünnituse loengus ka küsitud, et kas peaks enne haiglasse tulemist raseerima või mitte. Loengut pidanud ämmaemand vastas, et neil pole vahet, ei ole otseselt vaja. Esimese sünnitusega sain rebendid, tehti ka lahklihalõige, karvad õmblemist ei seganud (ei raseeri tavaliselt ega raseerinud ka enne sünnitust). Teise lapse sünnitasin Pelgus 2013, polnud ka siis karvad kuidagi segamas (siis õmmelda eriti polnud vaja, paar välist pistet, nii et raseerima keegi ei hakanud).

Tookord küsis keegi loengus ka Microlaxi vmt kasutamise kohta, seda ämmaemand ei soovitanud. Ise kogesin mõlema sünnitusega seda, et mõni tund enne tuhude algust lõi kõhu lahti ja kui sünnituseni asi jõudis, siis olin juba loomulike protsesside tõttu “tühi”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, milline ämmaemand soovitas sünnituse alguses microlaxi teha? ma justnimelt kui sünnitus juba käib, küll enam mingit jura endale sisse ei hakkaks toppima 😀

Sünnitasin ITK-s 2014 ja 2016. Käisin ka perekooli loengutes ITK.s päris mitmes. Ei rääkinud seal keegi raseerimis evajalikkusest ega, klistiir põlati ära ja selgitati, et küll laps ise kõik tee vabaks teeb, ämmaemandad koristavad kõik diskreetselt ära, nii et laps kuskile kaka sisse väljudes ei kuku 😀

Raseerisin ka raseduse lõpus end nii nagu ikka…või noh, suht kompamise järgi. Ekstra sünnituse alguses raseerima ei roninud, valude ajal muudki teha 😀 Aga karv põlvini ka polnud, lihtsalt oli nii nagu oli kasvanud peale viimast rasaeerimist, päris piinlikult sile ma igapäevaselt pole 😀

Esimese sünnitusega poetasin ühe junni keset valuhooge põrandale ja hiljem tuli ka presside ajal pabulaid 😀 Teise sünnituse ajal korrigeeris organism ise ja tühjendasin soole mitu korda hommikul enne sünnitusmajja minekut. Toredad mälestused 😛 Mees nägi kõike seda pealt esimese sünnitusega ja ei põlandki mind ära, kui ilmselgelt saime teise lapse veel 😀

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka ämmamand tegi alt puhtaks aastal 2013 veel. 2015 sündis järgmine ja siis lasin ise mehel teha aga ka see tõmmati ämmaemanda poolt üle.

Ma sünnitasin esimese lapse 2007 ja ei mingit raseerimist!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 18:43; 01.07 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin enne 2. sünnitust Microlaxi, sest 1. sünnitusel olid mul III astme rebendid (pea läks pärasool), kuna kõhukinniss oli rauatablettide tõttu. Ja kuna kõht oli kinni, et tühjendanud isegi sünnitamine soolt- kaks kõva kivi aga kokku tekitasid III astme rebendid. Nüüd see suvi 3. sünnitus tulemas- kavatsen jälle Microlaxi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli 2015 erakorraline keiser ja huvitav et siis ka anti mulle ühekordne raseerija pihku ja öeldi et piisab kui pealt puhtaks teen (keisriarm on pükste all napilt karvajoonel..)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin enne tähtaega paar korda depilatsioonis, kõht oli ees ja ei saanud väga ise raseerida. Kui oleks ise raseerinud, siia ei tea kui puhas seal oleks olnud. 😀 Ega tegelikult ei pea midagi seal all tegema, ÄEd ja arstid harjunud igasuguse vaatepildiga, aga ise tahtsin puhas olla enne sünnitust.
Õmblemist karvad ei sega.
Kõhulahtistit ei võtnud ega peaks võtma minu meelest. Mul läks kõht lahti, kui hakkasid tuhud olema iga 2-3 minuti tagant, keha valmistus sünnituseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läks samuti enne sünnitust kõht ise lahti. Käisin mingi 30x vetsus, see oli ka ebamugav. Aga ma ei mõtleks liialt alumiste karvade peale. Raseerinud pole juba aastaid, käin vahatamas. Aga mul oli peale sünnitust alt väga punane ja valus, mäletan et mõtlesin, et kui oleks enne sünnitust nt raseerinud ning need teravad ”pead” torkinud…oleks väga-väga valus olnud! Endal oli siis ca nädal vahatamisest möödas ning pigem sellised õrnad udukarvad olid.

Vahatamisega kasvavad karvad oluliselt pehmemad ja heledamad tagasi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 20:44; 20.03 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 2004, 2008 ja 2010 ja pole keegi raseerida tahtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka läks kõht lahti enne sünnitust(või noh, kui valud juba veidi käinud olid), muidu oli terve rasedus meeletu kõhukinnisus.

Enne haiglasse minekut käisin pesemas kähku ja nii palju kui ulatasin, raseerisin nagu alati(ei ole täitsa sile, triibu moodi asi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka ämmamand tegi alt puhtaks aastal 2013 veel. 2015 sündis järgmine ja siis lasin ise mehel teha aga ka see tõmmati ämmaemanda poolt üle.

Vabandust, aga miks mehel??? Ise kodus ei võinud siis raseerida? Piinlik nagu ju?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh ei, konservatiivid 😀 Mul mehele meeldib mind ka raseerida – natukene nagu eelmäng

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 20:44; 20.03 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka ämmamand tegi alt puhtaks aastal 2013 veel. 2015 sündis järgmine ja siis lasin ise mehel teha aga ka see tõmmati ämmaemanda poolt üle.

Vabandust, aga miks mehel??? Ise kodus ei võinud siis raseerida? Piinlik nagu ju?

Tead, lõpurasedana lõikas mul varbaküüsi ka mees.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes nt enne sünnitust haiglas ei raseerita. Kuid olles ise ikkagi harjunud depilatsioonis käima, siis käisin ka nädal vms. enne sünnitust ja sellest ei tule kohe paari päevaga siili. Igaüks olgu ikkagi nii nagu ka muidu harjutud. Kui pole meditsiinilist näidustust, oleks ju veidi tobe spetsiaalselt midagi kapitaalselt ümber tegema kui seal 40. nädala kandis on niigi raske olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Sünnitus Raseerimine enne sünnitust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.