Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasestumine 8.-12. proovimiskuul

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Rasestumine 8.-12. proovimiskuul

Postitas:

Tere!

Kirjutan selleks, et endasse positiivsust süstida ja end lohutada ehk. Statistikat vaadates jäävad enamus paare rasedaks esimese kuue kuu jooksul. Vahemikus 6.-12.kuu, eriti veel siis näiteks 8.- 12.kuul, on see protsent väga väike, kes loomulikul teel veel, ilma kõrvalise abita nö, juurde pudenevad. Enne aastat proovimist ei hakata uurima midagi. Püüame triipe 9.kuud ja tunne on, et ilmselt on miskit ikka valesti ja enne aasta täitumist ja uuringute tegemist ma kindlasti rasedaks ei jää (ükski kuu ei anna lootustki). Tahaksin kuulda naistelt, kes jäid rasedaks ilma kõrvalise abita ja mis te ise arvate, mis nipp aitas või mida te tegite teisiti see kuu, kui lõpuks rasestusite (mingid vitamiinid, teine mõtteviis, ov testid…?)?Endast siis ka: olemas on kaks last sama mehega, neid jäin ootama 1. ja 2. proovimisel, vanused minul 34 ja mehel 36. Noorem lapsel 7.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 09:06; 27.03 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pean olema nt kindlas kehakaalus. Proovisime ka päris kaua. 1,5 aastat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pean olema nt kindlas kehakaalus. Proovisime ka päris kaua. 1,5 aastat.

on sul muidu kaaluga probleeme (üle/ala kaal)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisime 1,9 aastat ja lihtsalt jäin.ahjaa ov teste ka hakkasin tol kuul tegema, kui ônnestus rasedaks jààda. Ja vitamiine vôtma, aga vitamiine hskkasin siiski umbes ov ajal vôtma. Need ei saanud arvan suurt rolli màngida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kui me rasedust planeerisime ei jäänud ma rasedaks seitse kuud. Pärast tulutut triipude püüdmist otsustasime(tegelikult otsustas mees) et vb naudime veel elu nii paar aastat. Tegime vahel ka ilma kaitsevahenditeta,aga mul oli plaanis järgmine päev SOS pill võtta. Kuid selle võtmiseni ei jõudnud,sest oli vaja ruttu tööle minna ja apteegid kinni(uue aasta esimene päev). Hiljem jäi see asi unarusse. Ma üldse ei osanud arvatagi,et just nüüd jään rasedaks. Sest enne pikka aega ju ei jäänud. Esimesest triipude püüdmisest kuni rasedaks jäämiseni kulus ligi aasta. Nüüd 14+ nädalat rase ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 10:01; 27.03 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kui me rasedust planeerisime ei jäänud ma rasedaks seitse kuud. Pärast tulutut triipude püüdmist otsustasime(tegelikult otsustas mees) et vb naudime veel elu nii paar aastat. Tegime vahel ka ilma kaitsevahenditeta,aga mul oli plaanis järgmine päev SOS pill võtta. Kuid selle võtmiseni ei jõudnud,sest oli vaja ruttu tööle minna ja apteegid kinni(uue aasta esimene päev). Hiljem jäi see asi unarusse. Ma üldse ei osanud arvatagi,et just nüüd jään rasedaks. Sest enne pikka aega ju ei jäänud. Esimesest triipude püüdmisest kuni rasedaks jäämiseni kulus ligi aasta. Nüüd 14+ nädalat rase ????

Siis kui me rasedust planeerisime ei jäänud ma rasedaks seitse kuud. Pärast tulutut triipude püüdmist otsustasime(tegelikult otsustas mees) et vb naudime veel elu nii paar aastat. Tegime vahel ka ilma kaitsevahenditeta,aga mul oli plaanis järgmine päev SOS pill võtta. Kuid selle võtmiseni ei jõudnud,sest oli vaja ruttu tööle minna ja apteegid kinni(uue aasta esimene päev). Hiljem jäi see asi unarusse. Ma üldse ei osanud arvatagi,et just nüüd jään rasedaks. Sest enne pikka aega ju ei jäänud. Esimesest triipude püüdmisest kuni rasedaks jäämiseni kulus ligi aasta. Nüüd 14+ nädalat rase ????

Lisan veel,et enda arvates aitas see kui me ei planeerinud enam rasedaks jäämist ja lihtsalt joppas too hetk.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 10:01; 27.03 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgataja – sul on ju vanust juurde tulnud. Parim aeg rasestumiseks on 25-35 aastat – vähemalt nii väidavad Eesti naistearstid. Eelnevad lapsed oled kiiresti saanud – oled ju siis noorem olnud.
Väidatavalt läheb vanuse kasvades rasestumine keerulisemaks, ka mehel võib sperma kvaliteet halveneda. Naistel suureneb anovulatoorsete tsüklite hulk, ka munarakkude kvaliteet võib väheneda – see kõige teeb rasestumise aeglasemaks. Kui 35+ naine pole 6 kuu jooksul rasedaks jäänud – peab minema arsti juurde. Mees ka muidugi kontrolli. Mehel võib paari aastaga sperma seisund nii halveneda, et vaja on IVF teha.
Ilma analüüside/uuringuteta on raske öelda, miks rasedust ei tule. Ma sain 34-sena oma 3.lapse: enne seda oli siiski ka mitu katkemist – ei tulnud see rasedus kergelt (seevastu 2.laps sündis mahalibisenud kondoomi tõttu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Hakkas täitsa huvitama see kehakaalufaktor, kaalusin ja juurde on tulnud võrreldes eelmise raseduse algusega siis 1 kg, see ehk ei mängi rolli, aga mine sa tea. Mehel on ikka rohkem kehakaalu lisandunud (u 7kg pakuks), aga KMI ikka napilt alla 25.
OV-teste olen varem kasutanud, aga nendel ei saanudki päris sama tugevaks/tugevamaks seda testjoont. Samas kõik muud märgid ov toimumisest on olemas (basaal, valu jne), tsükkel regulaarne. Ilmselt võtan ka sellest kuust uuesti ette ov-testid.
Tänan kõiki, kes oma lugusid seni on jaganud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 09:06; 27.03 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea kaks aastat proovisime…lõpuks jõudsin viljatusarsti juurde kes väitis et OV ei toimu ja folaadi tase olematu.
Hakkasin foolhapet sööma ja ootama uut tsükklit,et saaksime hakata OV stimuleerima…no selleni ma ei jõudnud.hetkel 23+3 nädalat rase 🙂
Eks iga naine erinev ja soovitan ka arstiga konsulteerida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Hakkas täitsa huvitama see kehakaalufaktor, kaalusin ja juurde on tulnud võrreldes eelmise raseduse algusega siis 1 kg, see ehk ei mängi rolli, aga mine sa tea. Mehel on ikka rohkem kehakaalu lisandunud (u 7kg pakuks), aga KMI ikka napilt alla 25.

OV-teste olen varem kasutanud, aga nendel ei saanudki päris sama tugevaks/tugevamaks seda testjoont. Samas kõik muud märgid ov toimumisest on olemas (basaal, valu jne), tsükkel regulaarne. Ilmselt võtan ka sellest kuust uuesti ette ov-testid.

Tänan kõiki, kes oma lugusid seni on jaganud ????

Ov testid ei tööta väga paljudel. Ov toimub ilmselt siis kui see joon on tugevuselt kõige lähedam kontrolljoonele (lihtsalt see LH piik on ajaliselt nii lühike, et oleks vaja teha teste paar korda päevas et sellele pihta saada).

Meie mehega kasutasime wellman ja wellwoman conception sarja, välistasime alkoholi ja üritasime rohkem puhata (sest enne seda käisime palju väljas ja magamatus ei mõju ka hästi). Ja mida romantilisem ja spontaansem õhkkond seda parem, mida rohkem jutte titest, ovulatsioonist ja viljatusest, seda suurem pinge..

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 13:31; 11.04 03:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kirjutan selleks, et endasse positiivsust süstida ja end lohutada ehk. Statistikat vaadates jäävad enamus paare rasedaks esimese kuue kuu jooksul. Vahemikus 6.-12.kuu, eriti veel siis näiteks 8.- 12.kuul, on see protsent väga väike, kes loomulikul teel veel, ilma kõrvalise abita nö, juurde pudenevad. Enne aastat proovimist ei hakata uurima midagi. Püüame triipe 9.kuud ja tunne on, et ilmselt on miskit ikka valesti ja enne aasta täitumist ja uuringute tegemist ma kindlasti rasedaks ei jää (ükski kuu ei anna lootustki). Tahaksin kuulda naistelt, kes jäid rasedaks ilma kõrvalise abita ja mis te ise arvate, mis nipp aitas või mida te tegite teisiti see kuu, kui lõpuks rasestusite (mingid vitamiinid, teine mõtteviis, ov testid…?)?Endast siis ka: olemas on kaks last sama mehega, neid jäin ootama 1. ja 2. proovimisel, vanused minul 34 ja mehel 36. Noorem lapsel 7.

Tere!

Mina jäin 7. kuul. Olgu, mitte pärispäris ilma abita- tavaline naistearst kirjutas mulle Duphastoni ja soovitas Inofolicut. Ma ei tea, kumb aitas ja kas aitas, aga rasedaks ma jäin. Kuna pean seda siiski suhteliselt süütuks sekkumieks, siis julgustan ikkagi, et ehk jääd ka Sina 8. kuul vms. Või siis Dupha on tõesti nii süütu asi, et kui ütled arstile, et tsükkel ebaregulaarne vms, kirjutab seda reguleerimiseks ja see ka siis võib aidata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Hakkas täitsa huvitama see kehakaalufaktor, kaalusin ja juurde on tulnud võrreldes eelmise raseduse algusega siis 1 kg, see ehk ei mängi rolli, aga mine sa tea. Mehel on ikka rohkem kehakaalu lisandunud (u 7kg pakuks), aga KMI ikka napilt alla 25.

OV-teste olen varem kasutanud, aga nendel ei saanudki päris sama tugevaks/tugevamaks seda testjoont. Samas kõik muud märgid ov toimumisest on olemas (basaal, valu jne), tsükkel regulaarne. Ilmselt võtan ka sellest kuust uuesti ette ov-testid.

Tänan kõiki, kes oma lugusid seni on jaganud ????

Ov testid ei tööta väga paljudel. Ov toimub ilmselt siis kui see joon on tugevuselt kõige lähedam kontrolljoonele (lihtsalt see LH piik on ajaliselt nii lühike, et oleks vaja teha teste paar korda päevas et sellele pihta saada).

Meie mehega kasutasime wellman ja wellwoman conception sarja, välistasime alkoholi ja üritasime rohkem puhata (sest enne seda käisime palju väljas ja magamatus ei mõju ka hästi). Ja mida romantilisem ja spontaansem õhkkond seda parem, mida rohkem jutte titest, ovulatsioonist ja viljatusest, seda suurem pinge..

Mulle väga meeldib see viimane osa, et mida romantilisem ja spontaansem õhkkond ja vähem igasuguseid beebi ja ov jutte, seda parem 🙂 Muidugi, kui suur üritamine käsil ja soov on nii meeletult suur siis on nii nii raske seda peast visata aga samuti nagu siin keegi rääkis, et rasestus siis, kui enam nö ei üritanud, siis minul on samasugune kogemus. Oli kaaslasega justkui teineteise uuesti leidmine. Beebijutud jäid kõrvale aga sõnadetagi otsustasime, et vahendeid ei kasuta ja tuleb mis tuleb. Tuli beebi 🙂 Kuigi varem samuti oleks tahtmise korral see beebi tulla saanud siis on ikkagi hea mälestus sellest perioodist, kui ajast mil me mõlemad nautisime teineteist ja meie armastust ning selle kingituseks tuli meie juurde meie beebi 🙂 Ükskõik kui tigedaks kedagi see seisukoht ajada võib, siis minule meeldib mõelda, et lapsed teinekord tulevadki siis, kui vanemad ei keskendu lapsetegemisele vaid naudivad teineteist ning elu. Mõistagi ei käi see nende paaride kohta, kellel on meditsiinilisi põhjusi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kirjutan selleks, et endasse positiivsust süstida ja end lohutada ehk. Statistikat vaadates jäävad enamus paare rasedaks esimese kuue kuu jooksul. Vahemikus 6.-12.kuu, eriti veel siis näiteks 8.- 12.kuul, on see protsent väga väike, kes loomulikul teel veel, ilma kõrvalise abita nö, juurde pudenevad. Enne aastat proovimist ei hakata uurima midagi. Püüame triipe 9.kuud ja tunne on, et ilmselt on miskit ikka valesti ja enne aasta täitumist ja uuringute tegemist ma kindlasti rasedaks ei jää (ükski kuu ei anna lootustki). Tahaksin kuulda naistelt, kes jäid rasedaks ilma kõrvalise abita ja mis te ise arvate, mis nipp aitas või mida te tegite teisiti see kuu, kui lõpuks rasestusite (mingid vitamiinid, teine mõtteviis, ov testid…?)?Endast siis ka: olemas on kaks last sama mehega, neid jäin ootama 1. ja 2. proovimisel, vanused minul 34 ja mehel 36. Noorem lapsel 7.

3 rasedust on tulnud just peale ligi ca 12 kuud proovimist, paar kuud siia-sinna. Ning vähemalt kahel korral neist on nad tulnud just siis, kui arvasin v lootsin, et see just sel kuul ei õnnestu. Ja kui muidu oli selline plaanimajandus, siis nt ühel korral oli väga kiire ja kuidagi unustasin selle sihipärase tegutsemise ja arvestamise ning arvasin tõesti, et niikuinii see see kuu ei juhtu, aga juhtus. Ühe rasedusega jäin rasedaks ühest ja ainsast korras. Kuna varasemalt oli mul olnud ju teistega ca aasta üritamist, pidev planeerimine ja seekord me üldse last ei planeerinud, siis kujutage ette, kui üllatunud me olime ( meeldivalt üllatunud), et see kõik nii läks ja tõesti piisas vaid ühest korrast. Viimase lapsega ( kes kahjuks oli haige ja ei sündinudki) läks aega 6 kuud, kuni rasedaks jäin.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 20:31; 27.03 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samastun teemaalgatajaga. Meil kaasaga peagi täitumas 6 kuud tulutut proovimist.

Selle aja jooksul olen teinud OV teste ja hakanud võtma toidulisandina foolhapet – miski pole veel aidanud.

Nüüd mõtlen minna günekoloogi juurde ja proovida murest rääkida. Loodetavasti tehakse ka mingeid analüüse (kilpnääre, hormoonide talitus vms), et vaadata, kas vähemalt kõik korras.

Kuidas teistel kogemus? Kas enne aastat proovimist üldse tahetakse analüüse teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kirjutan selleks, et endasse positiivsust süstida ja end lohutada ehk. Statistikat vaadates jäävad enamus paare rasedaks esimese kuue kuu jooksul. Vahemikus 6.-12.kuu, eriti veel siis näiteks 8.- 12.kuul, on see protsent väga väike, kes loomulikul teel veel, ilma kõrvalise abita nö, juurde pudenevad. Enne aastat proovimist ei hakata uurima midagi. Püüame triipe 9.kuud ja tunne on, et ilmselt on miskit ikka valesti ja enne aasta täitumist ja uuringute tegemist ma kindlasti rasedaks ei jää (ükski kuu ei anna lootustki). Tahaksin kuulda naistelt, kes jäid rasedaks ilma kõrvalise abita ja mis te ise arvate, mis nipp aitas või mida te tegite teisiti see kuu, kui lõpuks rasestusite (mingid vitamiinid, teine mõtteviis, ov testid…?)?Endast siis ka: olemas on kaks last sama mehega, neid jäin ootama 1. ja 2. proovimisel, vanused minul 34 ja mehel 36. Noorem lapsel 7.

3 rasedust on tulnud just peale ligi ca 12 kuud proovimist, paar kuud siia-sinna. Ning vähemalt kahel korral neist on nad tulnud just siis, kui arvasin v lootsin, et see just sel kuul ei õnnestu. Ja kui muidu oli selline plaanimajandus, siis nt ühel korral oli väga kiire ja kuidagi unustasin selle sihipärase tegutsemise ja arvestamise ning arvasin tõesti, et niikuinii see see kuu ei juhtu, aga juhtus. Ühe rasedusega jäin rasedaks ühest ja ainsast korras. Kuna varasemalt oli mul olnud ju teistega ca aasta üritamist, pidev planeerimine ja seekord me üldse last ei planeerinud, siis kujutage ette, kui üllatunud me olime ( meeldivalt üllatunud), et see kõik nii läks ja tõesti piisas vaid ühest korrast. Viimase lapsega ( kes kahjuks oli haige ja ei sündinudki) läks aega 6 kuud, kuni rasedaks jäin.

Kuna siin eelnevalt on mainitud seda vanuse asja, siis jäin sellele mõtlema ja mul just vastupidi, neli esimest rasedust on tulnud seal aaastase üritamise järel. Viienda, kes siis tuli sellest ühest korrast, ootele jäädes olin 35.aastane ja viimasega, kellega läks 6 kuud, olin 39.aastane.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 20:31; 27.03 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liivatera, foolhape ei aitagi rasestumisele kaasa. Ma olen kuulnud, et D vit. puudus võib ka pôhjuseks olla. Endal mul proovimist juba 9kuud ja ka mitte miskit. Aasta saab táis siis arstile 🙂 1 laps on olemas ja vanust 30 tiksunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igayhel on õigus saada ylevaadet oma tervislikust seisundist, ka reproduktiivse poole pealt. Selleks ei pea aasta(id) ootama. Lihtsamad anyysid saab teha perearsti juures nö iga-aastasel korralisel checkamisel (kilpnääre, folaat ja teised vitamiinid). Vajadusel annab saatekirja suunamisega. Kui vanus on juba piisav, ei ole mõtet aega ja närve niimoodi kulutada.

Minu meelest on lausa loomulik enne rasedusplaane saada ylevaade, kas kõik on ikka korras. Kui on plaanis inimest enda sees kasvatama hakata, võiks kontrollida, ega endal puudujääke ei ole, sest organismis läheb esmajärjekorras kõik lootele ja siis jääte ise sellest vähesestki ilma. Rauapuudus, kaltsiumipuudus- hambad hakkavad lagunema jne.

Ka on loomulik, et mees teab oma spermakvaliteeti. See on siiski koostöö.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 rasedust ning mõlemad korrad õnnestusid puhkusel olles aasias. Meie puhul tuleb välja, et on vaja lõõgastunud olekut ning murevaba õhkkonda.

Olin 24a ning 28a.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul õnnestus rasestuda 10. proovimiskuul (ajaliselt läks umbes aasta, sest tsükkel pikem kui 28 päeva ja üks kuu jäi vahele reisi tõttu). Arsti juurde läksin umbes 5 kuu pärast, keegi ära ei saatnud (olin siis 33, kohe saamas 34). 7., 8. ja 9. tsüklil tegin cepretixi+ovitrellet, mis ei toiminud. Siis jäi üks kuu vahele ja arst ütles, et kui ma tagasi olen, siis hakkame vaatama uusi variante (kunstlikku viljastamist). Reisi lõpus võtsin iseseisvalt cepretixi, sest lugesin, et see võib toimida ka ilma ovulatsiooni stimuleerimiseta. Mõõtsin ühekordsete testeritega ka ovulatsiooni toimumist, mis tuli kohe pärast mu kojujõudmist pea kahekuuliselt tööreisilt. Ning toimiski:) nüüd olen 2-nädalase beebi ema. Esimese 5-6 kuu jooksul ovulatsiooni ei mõõtnud, üritasin mõõta basaaltemperatuuri, aga ei saanud selle järgi midagi aru. Kasutasin ka ühte äppi, mis ennustas ovulatsiooni aega, aga iga kord selgus hiljem, et see polnud õige aeg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil õnnestus 11. proovimiskuul ja sel kuul lõpetas mees alkoholi tarbimise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel niipalju, et tuttavad jäid rasedaks loomulikul teel aastaid peale tulutut proovimist ja ravimist (idiopaatiline viljatus e selge põhjuseta). Arst ei andnud enam lootust ja nad adopreerisid aastase lapse. Siis tuli ka rasedus. Vot nii suur võim võib olla kinnisideest lahtilaskmisel…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 13:31; 11.04 03:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Me olime üle 8a ilma kaitsevahenditeta toimetanud (viimasel-hetkel-väljatõmbamise-tehnika) ja tavaliselt siis kogemata ikka juhtub, aga kuna meil polnud juhtunud, siis ka aimasime, et mingi probleem võib olla.. Kui konkreetselt proovima hakkasime, siis läksime kohe peale 2 kuud proovimist mõlemad arstile ja valetasime, et oleme terve abieluaja proovinud (siis oli veidi alla 2a abielu). Mehel oli sperma seis väga halb – ühtegi elusat spermi polnud. Tuli välja, et ta oli steroide söönud. Lõpetas steroidid ära, sai ravi, sai analüüsid korda, aga üle 6 kuu möödas ja ei midagi.. Siis ma vahetasin arsti ja otsisin nö tegutsejat viljatusarsti.. Seal anti kohe IVF leping kätte ja öeldi, et ega muud varianti teil tõenäoliselt pole.. Aga leiti ka pisike polüüp, mis võib takistada, plaaniti eemaldada, TSH näit oli 3,2 (normi piires, aga rasestumiseks liialt kõrge), pakuti munajuhade puhtaks puhumist ja et siis peale seda otsustame, kas natuke proovime veel või paneme ennast IVF-i järjekorda.. Sain kilpnäärmeravi peale (L-türoksiin), näit langes 2 nädalaga 1,6 peale ja tuli välja, et kohe selle tsükliga õnnestus ka 🙂 Hakkasin ka D-vitamiini siis sööma, see näit oli ka madal. Muid protseduure ei pidanud õnneks läbi tegema ja hetkel peaks olema 9+1 rasedust. Ootame arstiaega, mis on siis alles 13. nädalal.. Juu siis polnud varem vabu aegu.. Ootaja aeg on raske ja pikk 😀
Kokku läks siis aasta proovimist ja mitmeid arstikülastusi kuniks leidsin guugeldamise abil tegutseja viljatusarsti 🙂 Teiste tekst oli koguaeg, et peale igat muudatust proovige jälle aastake.. Aga mees juba läheneb 40-le, võiks ikka esimene laps juba olemas olla 😀

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele- antud hetkel pooldan valetamist, sest ega see nyyd päris lausvale ka ei ole. Kui ikka 8 a jooksul väljatõmbamisega midagi ei juhtu, on asi väga kahtlane. Ei tasu alahinnata eelspermat.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasestumine 8.-12. proovimiskuul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.