Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasestumine ja trenn? Tohib või ei tohi siis?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Rasestumine ja trenn? Tohib või ei tohi siis?

Postitas:
Kägu

Mul vahetus hiljuti arst. Oleme üritanud mehega umbes kaks aastat last saada, uuringud tehtud, tundub et mõlemad on korras, aga mingil põhjusel ei ole isegi “võibolla” rasedusi olnud kordagi.

Kui eelmine arst oli väga treenimise ja aktiivse eluviisi poolt ja ütles et see hoiab keha terve ja vereringe korras, stressitaseme madalamal jne, siis uus arst ütles, et minu trennis käimine (peamiselt siis just jooksmine ja ratsutamine) ongi põhjus, miks ma rasedaks ei ole jäänud. Jõusaal samamoodi, õues 2x nädalas jooksmine ja 2x nädalas käin ratsutamas trennis – see ‘hüplemine’ ongi põhjus miks analüüsid on korras aga ma rase ei ole. Mulle tuli nutt peale. Kas tõesti tuleb panna sport ja hobid pausile – täiesti siiras küsimus? Ma olen nii segaduses nüüd sest nad räägivad täpselt ristivastupidist mulle.

Kuidas teised trenni inimesed lapsi saavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sinuga täpselt sama seis, ka analüüside järgi mõlemad terved, aga rasedust 1,5 aasta jooksul tekkinud ei ole. Oli ka arstiga sellest mõned nädalad tagasi juttu ja mulle arst siiski ütles, et trenn on kindlasti hea, aga kuna ma olen mingil määral võistelnud ka, siis seda enam ei tee ja üritan intensiivsuse madala hoida. Mu vaim ei peaks kuidagi vastu, kui trenn ära keelataks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!
Istume kahjuks üsna sarnases paadis, v.a see, et meil on ühe korra õnnestunus rasestuda, aga rasedus katkes.
Olen käinud samuti mitme arsti juures – naistearst ei arvanud jõutrennist samuti midagi. Tema meelest naised kangi rebida ei tohiks. Samas viljatusarst, kus ma nüüd otsapidi olen, trenni ära ei keelanud ja pigem tundus rahulolev, kui ankeeti täites ütlesin, et olen füüsiliselt aktiivne.

Ma olen oma olukorra osas väga aus olnud ka oma treeneri suhtes. Ta teab olukorda ja ka tema, kes on palju selle kohta õppinud (trenn, hormoonid), ütleb, et trenn on ikka ainult hea. Lihtsalt rasestudes tuleks asjad ümber vaadata.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trenn ja aktiivne eluviis on kindlasti hea. Aga ratsutamise jätaks mõneks ajaks ära. See on kehale mitte loomupärane raputamine. Kõik tegevused, kus on raputamist, väristamist( muru niitmine) ei ole head.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise ka aastaid olnud aktiivne trenniinimene. Käisin jooksmas iga päev ja rasestusin loomulikul teel teise katsega. Seega ma arvaks, et jooksmine iseenesest ei ole alati takistuseks. Jõusaalis käisin ka. Muidugi raseduse ajal ei jooksnud ja treenisin kodus väiksema koormusega.

Soovin Sulle edu ja loodan, et küllap õige pea õnnestub ka Sinul beebi saada 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see on individuaalne. On neid, kes veel 9ndal kuul teevad jõutrenni ja üldiselt peetakse rasedusele ja lapsele ohutuks kuna keha on sellega harjunud. Aga samas kui on probleeme olnud rasestumisega ei saa seda üks ühele võtta, et näe, teised teevad ja toimib, ma võin ka. Riske ikkagi hinnatakse individuaalselt ja ema seisukohast. Kui testid korras ja pole rasedaks jäänud siis ehk jah, pidev koormus kehale ja raputamine võib sinu puhul rasedaks jäämist mõjutada, kellelgi teisel mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vast väga individuaalne jah. Mul oli sügisel just väga hea jooksurežiim ja tegin päris palju trenni. Rasestusin teisel kuul. Ei arvestanud üldse, et see võiks kohe juhtuda. Kui teen trenni, siis on üldiselt toitumine ka automaatselt hästi paigas ning võtsime mehega mõlemad ka vitamiine. Tegime igaks juhuks selle rasestumisvitamiinide kuuri läbi ja ma peale seda panin mingid vitamiinid veel otsa. Ehk oli kogu kompotil oma mõju. Soovin edu, küll see beebi tuleb! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kuulnud, et nendel tasuks ikkagi treeninguga jätkata kes on ka enne olnud aktiivsed. Aga rasedaks jäädes ei tasu alustada mingi suure trenniga mida varem pole teinud.

Minu jaoks on trenn lõõgastav tegevus, mis tekitab head enesetunnet. Praegu triipude püüdmisel ei ole koormust tagasi tõmmanud ning kuna treenin ka treeneri käe all siis usaldan tema juhiseid. Treener on kursis minu teekonnaga ning reguleerib minu toitumist ja ka treeningut selle järgi. Samuti on ka tema sünnitanud ning enne/peale seda treeninud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegin jõutrenni kuni 40nda rasedusnädalani. Muidugi oluliselt leebemalt kui enne rasedust. Sünnitasin 41sel nädalal. Nii arst kui ämmaemand kiitsid raseduse ajal mu füüsilist vormi ning kõik analüüsid ja uuringu tulemused olid alati suurepärased. Samas ma hoiduks trennidest, mis põhjustavad põrutust nagu näiteks ratsutamine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vat ratsutamist küll ei soovitata jah, see pole esiteks selline, mida sa ise põhjustad (hüplemine nt), vaid hobuse põrutab. Juba vanasti daamid rasedana ei ratsutanud ja kui peaksid rasedaks jääma, siis tuleb ju ka sellega kindlasti intensiivsust vähendada või üldse ära jätta. Iseenesest füüsililselt on võimalik küll, et  galopp või hüpped segab nt pesastumise toimumist ehk munaraku emakaseina kinnitumist. Jooksmist pole küll kuulnud, et ükski naistearst pahaks peaks, isegi rase võib jooksmas käia, sest siis on loode vee sees ja see isoleerib põrutused.

On naisi, kes raseduse säilitamiseks peavadki kuude viisi voodis lebama, et “ära ei kukuks”. See ei ole vanaaegne, aga täiesti tänapäevane ravi, kui on rohked määrimised jms.  Siis selle kõrval tundub sinu tegevus jah päris “rasestumisvastane” omamoodi moel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka 2a püüdnud esimest last ja näidud kõik kõige paremas korras nii minul kui mehel. Tohutult trenni ei tee ja väga hoian, austan ja kuulan oma keha ning pean ennast igatepidi tervislikuks. Aga kahjuks isegi mitte ühte positiivset rasedustesti ei ole saanud selle aja jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasestumine ja trenn? Tohib või ei tohi siis?