Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasestumine kondoomi kasutades

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Rasestumine kondoomi kasutades

Postitas:
Kägu

Aplikatsiooni järgi toimus ovulatsioon laupäeval 13.4
Vahekorras olime sama päeva õhtul,kaitsevahendina kohe algusest peale kondoom.
Nüüd paar päeva jutti selline päevade moodi valu.

On kellegi juhtunud,et kondoomi kasutades siiski rasestunud?

0
-1
Please wait...


Postitas:
Kägu

Jah, on küll juhtunud. 5 aastat kasutasime, midagi ei juhtunud. Aga ühel korral oli vist mees veidi hooletu selle mahavõtmisega, osa sisust sattus sinna, kuhu poleks tohtinud. Laps on nüüdseks juba lasteaiaealine 🙂

+1
0
Please wait...


Postitas:
otudeng

Kondoom on üks parimaid rasestumisvastaseid vahendeid. Väga harva tuleb ette olukordi, kus kondoom läheb vahekorra ajal katki. Kondoomi valikul tuleks lähtuda suurusest, et see see vastaks peenise suurusele. Kondoomi peale panekul tuleks jälgida, et jääks ruumi sperma jaoks. Kindlasti tuleks jälgida ka kondoomile peale märgitud kuupäeva, aegunud kondoom ei pruugi kaitsta rasestumise eest.

0
-3
Please wait...


Postitas:
Kägu

Kondoomi efektiivsus on erinevate uuringute kohaselt kuskil 80% ringis. Kui lõpetada tupest väljaspool, on kondoomiga seks oluliselt suurema kaitsevõimega. Spermatosoidid on lihtsalt väga liikuvad ja piisab mikrovigastusest kummil või selle lohakamast väljatõmbamisel kui ongi juba tõenäosus rasestumiseks.

+1
0
Please wait...


Postitas:
Kägu

Mind paneb alati imestama, kuidas inimesed üllatuvad, et kasutasin ju vahendeid, aga näed ikka juhtus. Paraku on see ju teadatuntud tõde, et ainus 100% kindel vahend on üldse mitte seksida. Sealt edasi on näiteks naisel spiraalikasutamine 99%, pillide kasutamine 98% ja kondoom mehel 97% (on kuskilt meelest selline statistika). Kõigi nende puhul aga kehtib see, et asi peab olema 100% õigesti – spiraal pole nihkunud, välja tulnud vms; pille võtad korrapäraselt ja ei jäta mitte ühtegi vahele; kondoom on õiges suuruses õigesti peale paigutatud (nii nagu keegi juba eelpool mainis) ja siis on IKKA võimalus, et mõni vennike kuskilt lipsab läbi ja oledki selle 1-3% sees, kel õnnestus sellises olukorras rasestuda.

Mis puutub teemaalgatajasse, siis 13.04 vahekord ja küsimus esitati 16.04 – Selleks hetkeks pole suurima tõenäosusega veel midagi, mis saaks mingeid tunnuseid/valusid vms tekitada (kuid on erandeid). Enamasti tekivad esimesed viited rasedusele ikkagi nädal peale ovulatsiooni.
Kuna nüüd juba juunikuu, siis võiksid märku anda, millega tegu oli? Kas oledki rase või oli mingi muu probleem?

+1
0
Please wait...


Postitas:
Kägu

Meie kasutasime kondoomi vahekorra ajal, aga lõpetades läks kuidagi nii, et kondoom libises pealt maha ja “kadus” minu sisse ära. Koukisime selle välja ja 9 kuud hiljem tuli laps järgi. Ei saa just öelda, et kondoomi kasutades rasestusin…
Tõenäosus, et sa juba paar päeva hiljem sümptomeid tunneks on ikka kaduvväike. Praeguseks aga peaks olema juba midagi selgunud. Kuidas siis on?

0
0
Please wait...


Postitas:
Kägu

Kondoom on rasestumisvastaseks vahendiks hea valik, kuid mitte parim, aga õigel kasutamisesel lisaks rasestumisvastasele barjääri tekitamisele kaitseb see ka suguhaiguste eest.

Rasestumisvastase kaitse tagab kondoom 85–98% juhtudest. Rasestumisvastase kaitse tõhustamiseks on hea kasutada topeltmeetodit, mille puhul lisaks kondoomile kasutatakse mingit tõhusat rasestumisvastast meetodit (näiteks implantaat, spiraal, pillid, plaaster, tuperõngas).

Oluline on, et kondoomi kasutatakse õigesti ja õigeaegselt, enne genitaalset kontakti. Kondoome tuleb säilitada õiges tingimustes, kaitstuna liigse külma ning kuuma eest, samuti et ei oleks hõõrumist teiste esemetega- rahakoti vahel ja pükste taskus kondoomi hoidmine ei ole turvaline. Kondoomi avada oma kätega, mitte kääride, ega hammastega ning ene kondoomi kasutust võiks veenduda oma silmaga, et kondoom ei ole avades vigastada saanud. Libestusained võivad teha kondoomi libedaks nii, et see võib libiseda kondoomi pealt maha, õli sisaldavad libestusained (aga ka kookosõli), võivad aga kondoomi katki teha.
Kondoom tuleb panna ka õigesti peale, rullida alla ning vaadata, et kondoomi tippu ei jääks õhku. Lisaks õigesti peale panemisele on oluline kondoom ka õigeaegselt ära võtta, kui erektsioon kaob, võib sperma kondoomist lekkima hakata või takerduma.
Samuti nagu eelnevalt mainitud tuleb vaadata, et kondoom oleks õiges suuruses ning säiliv!

Iga valu pärast seksuaalvahekorda ei ole põhjustatud rasedusest ning raseduse kindlaks tegemiseks tuleks kasutada rasedustesti. Rasedustest suudab raseduse kindlaks määrata juba varases staadiumis – alates menstruatsiooni hilinemise esimesest päevast või umbes 14 päeva pärast võimalikku viljastumist.

(postitas Tudeng9)

0
0
Please wait...


Postitas:
Kägu

Minul on peale rasedaksjäämist iga kord (lapsi 3) mõni päev hiljem tugev alakõhuvalu olnud, no ikka selline valuvaigisti-valu. See on ilmselt pesastumine. Viimase lapse puhul ütlesin mehele ka, et ma jäin nüüd rasedaks, see naeris mu välja. Poiss saab kohe 5 🙂

+1
0
Please wait...


Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasestumine kondoomi kasutades