Esileht Ilu ja tervis Rasestumisvastased süstid.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Rasestumisvastased süstid.

Postitas:

Vabandage lolli küsimuse pärast, aga kas neid süste saab välja kirjutada ka perearst või pean ma ilmtingimata minema selleks naistearstile?

Tekkis kahtlus, kuna neid väga ei soovitata(viljakus taastub kaua jne), perearstiliin jäi mulle vastuse võlgu kuna väidetavalt polnud neist kuulnudki??

Tänud ette juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 18:47; 15.01 11:04; 15.01 13:41; 15.01 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pane otsingusse \”depo provera\”.
need süstid on ikka naistearsti teema, eriti, kui pole enne süstinud.

ei peeta just heaks vahendiks, kui peaks ilmnema ebameeldivad kõrvalnähud, siis on see süst sul kindlalt keres ja välja seda hormooniportsu enam mingi vaimuga ei saa. tablettide sobimatuse korral lõpetad lihtsalt võtmise ära, aga süst mõjub vähemalt kolm kuud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 00:39; 15.01 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öelda ma sealt ei leidnud, et kas lisaks naistearstile neid ka perearst välja kirjutab.

Kuna ta käib rasestumisvastaste vahendite alla ja nt plaastreid, pille kirjutab perearst välja, siis tekkiski see küsimus.

Kõrvalnähud on siiski individuaalsed, olen teadlik neist, lapsi ma rohkem saada ei soovi ja teiste vahenditega on tekkinud probleemid, seetõttu otsustasingi seda proovida – ei ole mõtet hakata hukka mõistma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 18:47; 15.01 11:04; 15.01 13:41; 15.01 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öelda ei saa aru, miks peaks keegi tahtma vabatahtlikult sellist vahendit, mis hävitab su keha?

Kui teiste vahenditega on probleemid, siis selle vahendiga saab sul olema probleemide probleemid. Miks sa arvad, et kui teiste vahendiga on sul probleemid, et siis selle vahendiga neid ei tule?

Kui rohkem lapsi ei taha, siis on võimalik teha steriliseerimine või vasektoomia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 13:08; 15.01 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ausalt öelda ei saa aru, miks peaks keegi tahtma vabatahtlikult sellist vahendit, mis hävitab su keha?

Kui teiste vahenditega on probleemid, siis selle vahendiga saab sul olema probleemide probleemid. Miks sa arvad, et kui teiste vahendiga on sul probleemid, et siis selle vahendiga neid ei tule?

Kui rohkem lapsi ei taha, siis on võimalik teha steriliseerimine või vasektoomia. [/tsitaat]
Nagu ma juba ütlesin kõik kõrvalnähud ei mõju kõigile ühtemoodi, olen lugenud ka postitusi kus inimesed on vägagi rahul.

Minu probleemid ei olnud mingid kaalutõusud, migreenid. Spiraal oli ilmselt valesti paigaldatud ja enam ma seda kogeda pm ei taha, pillidega rasestusin, plaastritesse pole mul usku ja nad on ebameeldivad.

See jääb siiski minu otsuseks, kui peaks ka tekkima midagi, no mis teha, miski pole kindel(nagu juba kogenud olen), minu küsimus oli siiski see, et kes neid väljastab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 18:47; 15.01 11:04; 15.01 13:41; 15.01 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nagu ma juba ütlesin kõik kõrvalnähud ei mõju kõigile ühtemoodi, olen lugenud ka postitusi kus inimesed on vägagi rahul.

Minu probleemid ei olnud mingid kaalutõusud, migreenid. Spiraal oli ilmselt valesti paigaldatud ja enam ma seda kogeda pm ei taha, pillidega rasestusin, plaastritesse pole mul usku ja nad on ebameeldivad.

See jääb siiski minu otsuseks, kui peaks ka tekkima midagi, no mis teha, miski pole kindel(nagu juba kogenud olen), minu küsimus oli siiski see, et kes neid väljastab.[/tsitaat]Ei ole küll kunagi juhtunud ühtegi positiivset kogemust süstide kohta lugema.
Isegi, kui kellelgi on see positiivne kogemus, siis süstide mõju on selles mõttes pikaajaline, et komplikatsioonid võivad saabuda hulk aega hiljem. Sageli ka alles siis, kui süstimine on ära lõpetatud.
Veenev argument peaks ju see küll olema, et peaaegu kõigil, kes neid kasutanud on, on siiski vaid negatiivsed kogemused.
Sulle ei sobinud ei üks ega teine vahend, aga nüüd järsku üks liialdusteta räige vahend järsku peaks sobima? Ainuüksi mugav kasutamisviis (iga kolme kuu tagant üks süst) ilmselt ei kaalu üles neid hilisemaid kaasuvaid tervisehädasid.

Eks sa muidugi ise tead, see on sinu elu ja tervis.
Mulle siiski tundub, et sa pole kuigi palju eeltööd asja kohta teinud, kui sa ei tea isegi nii lihtsale küsimusele vastust.

Loomulikult kirjutab süstid välja naistearst. Vähemalt esimest korda.
Edaspidi ilmselt aitab ka perearst, kuid millegipärast usun, et selle vahendiga peab ka natukene tugevama naistearsti järelvalve all olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 14:16; 15.01 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtetu on viia juttu teisele asjale, olen lugenud nii infolehte kui internetis leiduvat, kindlasti suhtlen ka arstiga ju eelenvalt kes välja kirjutab ega see käsimüügis pole.

Nii kaua kuni need keelatud pole ei ole mõtet ka 100% maha teha ma leian, olgu siis tegu nende süstide või millegi muuga.

Vastuse eest tänan, muu jutt oleks võinud ka olemata olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 18:47; 15.01 11:04; 15.01 13:41; 15.01 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks muu jutt oleks võinud olemata olla?

Kui tahad nii ekstreemset vahendit kasutama hakata, siis oleks ikka hea mitmeid erinevaid arvamusi, seisukohti ja kogemusi lugeda/kuulata.

Küllap otsuse teed ikka ise sellise, nagu õigeks pead, aga ega igasugune info asja kohta mööda külgi maha ju jookse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 14:16; 15.01 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu sõbrannale kirjutas arst need välja pärast 4. aborti, no ja miks ka mitte, kui inimene tõepoolest muid vahendeid kasutada ei taha, siis lõpututest abortidest on need süstid ikka paremad. Steriliseerimise tingimustele ta veel ei vasta.

Talle kirjutas naistearst, aga tegemas käib perearsti juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa pillidega rasetsusid, siis ära ole nii kindel, et süstid raseduse ära hoiavad. ka süstidega on rasedaks jäädud.

paraku on süstidega aga see häda, et kui sul päevad ei käi, saad rasedusest halvamal juhul teada alles siis, kui laps liigutama hakkab.
mõistad, millised valikud sulle siis jäävad?

pigem võiks su partner kondoomi kasutada või vasektoomia teha.
kui sa tõesti nii viljakas oled, et pillidega rasestud, oleks su enda jaoks hea, kui tsükkel jääks kestma: ärajäänud päevade järgi saad vähemalt aru, et oleks aeg rasedustesti teha. muidu elad ju nagu pommi otsas, see rikub närvid hoopis ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 00:39; 15.01 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

süstiga saad meeletu koguse hormoone, nii et rasedaksjäämist ma ei kardaks. kardaks pigem seda, kuidas mu keha selle hormoonikogusega hakkama saab (kahjustab maksa ja tekitab luuhõrenemist).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui sa pillidega rasetsusid, siis ära ole nii kindel, et süstid raseduse ära hoiavad. ka süstidega on rasedaks jäädud.

paraku on süstidega aga see häda, et kui sul päevad ei käi, saad rasedusest halvamal juhul teada alles siis, kui laps liigutama hakkab.
mõistad, millised valikud sulle siis jäävad?

pigem võiks su partner kondoomi kasutada või vasektoomia teha.
kui sa tõesti nii viljakas oled, et pillidega rasestud, oleks su enda jaoks hea, kui tsükkel jääks kestma: ärajäänud päevade järgi saad vähemalt aru, et oleks aeg rasedustesti teha. muidu elad ju nagu pommi otsas, see rikub närvid hoopis ära.

[/tsitaat]Süstidega nüüd rasedaks kindlasti ei jää. Sellel on peaaegu 100% tõhus kaitse.

Pigem on jah see asi, et ühe süstimise käigus süstitakse sisse tervelt 3 kuu koguse jagu hormoone ja organismile on see kindlasti suur löök.

Olen kunagi pille võtnud ja mäletan, kuidas hormoonid mulle mõjusid. Ei kujutaks ettegi, et saaks 3 kuu koguse lataki, korraga kätte.
Kehakaalu tõus, meeleoluhäired, seksiisu kadumine. Lisaks veel soovimatud karvad, tsellu jne. jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 13:08; 15.01 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei suuda uskuda oma kõrvu, et neid süste Eesti ikka veel tehakse! Ise rikkusin oma tervise 20 aastat tagasi nende süstidega, arvasin, et need on nüüd ammu keelatud, sest nii palju negatiivseid kõrvalmõjusid pole mitte ühelgi vahendil.
Mis minuga juhtus:
1. tarvitasin umbes pool aastat ilma ühegi kõrvalmõjuta, siis hakkas kaal tasapisi tõusma, lisandus 4 kuuga (süstimise olin juba lõpetanud) 10 kilo
2. rikkusin oma tsükli -reeglipärane tsükkel muutus üleöö äkki selliseks, kus päevade vahe kõikus 16 päevast 42 päevani
3. tekkisid väikesed verejooksud, arsti juures avastati munasarjatsüstid, mis vajasid arsti arvates opereerimist, õnneks siiski ajapikku selgus, et tegu puhtalt hormonaalse häirega, mis tekkinud süsti tagajärjel. Ravi olemas ei olnud, soovitati kas rasestumisvastaseid pille või rasestumist (valisin viimase, mis siiski päris korda mu organismi ei teinud)
4. sain eluaegse hormonaalse häire, mistõttu mul on kohutavad migreenid.
Mina kibeleksin kohtusse kaebama arsti, kes söandab veel neid süste teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul pole midagi head nende kohta öelda. Mul lisandus 2he süstiga kaalu 20 kg. Tulid munasarjatsüstid, kilpnäärmehaigus. Samas mu sõbranna kasutas süste 6 aastat ja polnud tal häda midagi. Siiski soovitan sul põhjalikult järgi mõelda enne kui tegema hakkad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Rasestumisvastased süstid.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.