Esileht Ilu ja tervis Rasestumisvastased vahendid 35+

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Rasestumisvastased vahendid 35+

Postitas:
Kägu

Milliseid vahendeid kasutate ning rahul olete? Ise olen kasutanud peale lapse saamist ca 2 aastat Mirena hormoonspiraali (ei sobinud alaseljavalu tekkimise tõttu) ja hetkel kasutusel Diane pillid (arsti soovitusel), kuid tunnen, et tekitavad depressiooni. Probleemiks olid enne sünnitust ja ma peale seda väga vererohked menstruatsioonid, hormonaalsete vahenditega on see mure veidi lahendust saanud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid ikka veel müüakse? Milleks nii kangeid võtta üldse, suurem risk tervisele ju. Mul  15 aastat tagasi arst vaatas ja imestas, miks ma pole midagi lahjemat valinud aga ma ei teadnud sellest midagi, teine arst jooksvalt kirjutas retsepti ja sõin nagu kommi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan Nexplanon kiipi- 3 aastat hooletu. Mais lähen nüüd vahetama. Mina olen rahul, kuid eks see samamoodi individuaalne

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kasutame seda, et mees lasi vasektoomia teha. Soovitud laste arv on täis.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jeanine pille võtan edasi. Peale sünnitust proovisin Nexplanoniaga keha hakkas tursetesse vett koguma sellega ja lasin mingi 10 kuu möödudes välja võtta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaskspiraal. Lasin panna pärast teise lapse sündi. Pillidega oli mul lõppematu määrimine ja vahepeal ka tugevad veritsused. Nii et hormoonspiraali ei julgenud proovima hakata. Praegu teine vaskspiraal, olen rahul. Kõhuvalusid või muid probleeme ei ole, päevad verevaesemad kui enne spiraali (võimalik, et see muutus ka laste sünniga).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees lasi vasektoomia teha, kolm last,rohkem ei plaaninud, vanus üle 35. Enne kasutasin cerazettet (äkki kirjutati nii?). Nendega mul päevi polnud, oli hea muretu ses mõttes, aga seksiisu oli väiksem ja nii jõudsime sellisele otsusele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hormoonspiraal ja peale 45 eluaastat katkestatud ühe.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel vasektoomia

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kondoomi. Mul on hormonaalsed vahendid keelatud, emakasisesed ei sobi vaheseina tõttu ja kumbki meist end opereerida lasta ei soovi.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasin ennast steriliseerida kui soovitud laste arv täis. Noorim laps sündis mul 38 aastaselt. Viimased 8 aastat on hea rahulik olnud. Päevad ka on regulaarsed veel. Mul tekitas vererohkust ja põletikke  vaskspiraal ja kasutasin beebipille. Need ka nagu ei sobinud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 48 ja kasutan juba aastaid minipille (Cerazette). Neil on sama toimeaine kui hormoonspiraalil ja päevi ega määrimist mul nendega pole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

36 olen ja kasutan Pharmatex kreemi. Üht last soovin veel, aga mitte kohe, samas kui ta nüüd tuleks, oleks ka okei. Selle tõttu sobib praegu nii ebakindel vahend nagu kreem. Pool aastat on ta ilusti toiminud. Cerazette tabletid tekitasid iiveldust ja libiido langust. Kui ühe lapse veel saan, siis lasen munajuhad sulgeda ilmselt.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel vasektoomia

Tore soovitus, aga kõigi mehed pole üle 35 a vanad vôi ei oma kolme last.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on hormoonspiraal aga lasen välja võtta. Suvel saab 3 aastat. Päevad pole ära kadunud, pigem pikemalt. Enne 3 päeva, nüüd praktiliselt määrib  nädala ja peale vahekorda tihti määrib. Ilmselt mul ka mingi psüühiline probleem, tekib aegajalt selline kuiv tunne sees, et tahaks selle ise välja tõmmata.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kondoom, kuna on tervisele kõige väiksemate mõjudega. Kõike muud olen proovinud, aga pole ideaalset asja leidnud ning mees arvas, et aitab mu organismi kurnamisest.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimased 10 aastat on nö katkestatud ühe väga edukalt toiminud ja vahel kasutame ka kondoomi. Ei saa kurta küll millegi üle.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel vasektoomia

Tore soovitus, aga kõigi mehed pole üle 35 a vanad vôi ei oma kolme last.

Küsiti ju, mida meie kasutame ja kas oleme rahul. Enamasti ei ole mees naisest eriti noorem, nii et 35+ naistel on pigem mehed ka 35+. Milleks siis miinustada? Ega see, et meile sobib nii, tähenda, et keegi teine peaks sama valiku tegema.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel vasektoomia

Tore soovitus, aga kõigi mehed pole üle 35 a vanad vôi ei oma kolme last.

Kui küsimus oli suunatud 35+ inimestele, siis võib eeldada, et vastajad on 35+. Sinu mees ei puutu siia.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei seksigi, parim kaitse, 100%

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt mul ka mingi psüühiline probleem, tekib aegajalt selline kuiv tunne sees, et tahaks selle ise välja tõmmata.

Ei pruugi olla tingimata psühholoogiline probleem. Võib olla ka limaskestade mikrobioomi (mikroorganismide koosluse) tasakaal paigast nihkunud olla ja sellest ebamugavus.

Mõnele mõjuvad hormoonvahendid mikrobioomi tasakaalu häirivalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav lugeda, siin saab plusse vaid see kes üldse ei seksi vanuses 35+ ja miinuseid need kes seksuaalelu elavad aga lapsi rohkem ei soovi.

Miks peaks vanuses 35+ seksist loobuma?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav lugeda, siin saab plusse vaid see kes üldse ei seksi vanuses 35+ ja miinuseid need kes seksuaalelu elavad aga lapsi rohkem ei soovi.

Katkestatud ühe on ka eriti vaenu all, seda on varasemateski teemades märgata olnud. Nii paljud perekoolikad peavad end ikka teistest peajagu targemaks – ja paraku põhjuseta. Igaüks teab ise oma valikute tagamaid ning üsna kindel, et sellise teema kui viljastumine ja suguelu, on 90% paarisuhtes inimestest korralikult läbi mõelnud ja uurinud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav lugeda, siin saab plusse vaid see kes üldse ei seksi vanuses 35+ ja miinuseid need kes seksuaalelu elavad aga lapsi rohkem ei soovi.

Katkestatud ühe on ka eriti vaenu all, seda on varasemateski teemades märgata olnud. Nii paljud perekoolikad peavad end ikka teistest peajagu targemaks – ja paraku põhjuseta. Igaüks teab ise oma valikute tagamaid ning üsna kindel, et sellise teema kui viljastumine ja suguelu, on 90% paarisuhtes inimestest korralikult läbi mõelnud ja uurinud.

Ja siis rasestumise teemades väidetakse, et 35+ on rasestumise tõenäosus alla 10% ja vanuses 40+ pm null. Neljakümnesed räägivad menopausist.
Ja siis ikka pannakse endale spiraale ja saadetakse mees vasektoomiat tegema.
Hoidku selle eest, kui mõnel naisel on noorem mees- sellist ei saagi ju steriliseerida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis rasestumise teemades väidetakse, et 35+ on rasestumise tõenäosus alla 10% ja vanuses 40+ pm null.

Eks see statistika nii ongi, aga igaühe oma asi on, kuidas see 10% ja “pm null” päris nullini viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 48 ja viimased 10 aastat pole kasutanud ühtegi rasestumisvastast vahendit (enne kasutasin vask-spiraali).

Alguses loobusin igasugustest “tõrje-vahenditest” seetõttu, et soovisime väga pesamuna saada. Ei õnnestunud.

Praeguseks olen muidugi pesamuna lootuse ammu maha matnud ja nüüd juba oleks natuke hiljavõitu ka . Abikaasa on minust 10 aastat vanem ja mis me, pensionieelikud, selle titega ikka peale hakkaks. See oleks isegi natuke nagu piinlik lugu, kui niimoodi peaks minema, et me nüüd veel väikese lapse saaks.

Aga mingit rasestumisvastast vahendit ei ole ma ka raseduse hirmus uuesti kasutusele  võtnud, sest kui ma 10 aasta jooksul pole rasedaks jäänud, siis ilmselgelt on mul rasestumise tõenäosus olematu. Või siis on mu abikaasal minu rasestamise tõenäosus üsna olematu. Kuigi mis vahet seal lõppkokkuvõttes on. Ja ma ei plaani ühegi teise mehega ka vahekorda astuda, et oleks ilmtingimata vaja ennast soovimatu raseduse eest kaitsta.

Menopausist pole mul muidugi veel märkigi, aga no ega ta enam kaugel ei ole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Harmonet. Viimased 22 aastat

Teadlased on loonud suurepärase vahendid hoidumaks rasedusest, päevade korrapärastamisest, verejooksu vähendamiseks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav lugeda, siin saab plusse vaid see kes üldse ei seksi vanuses 35+ ja miinuseid need kes seksuaalelu elavad aga lapsi rohkem ei soovi.

Katkestatud ühe on ka eriti vaenu all, seda on varasemateski teemades märgata olnud. Nii paljud perekoolikad peavad end ikka teistest peajagu targemaks – ja paraku põhjuseta. Igaüks teab ise oma valikute tagamaid ning üsna kindel, et sellise teema kui viljastumine ja suguelu, on 90% paarisuhtes inimestest korralikult läbi mõelnud ja uurinud.

Ja siis rasestumise teemades väidetakse, et 35+ on rasestumise tõenäosus alla 10% ja vanuses 40+ pm null. Neljakümnesed räägivad menopausist.

Ja siis ikka pannakse endale spiraale ja saadetakse mees vasektoomiat tegema.

Hoidku selle eest, kui mõnel naisel on noorem mees- sellist ei saagi ju steriliseerida.

https://tervispluss.delfi.ee/artikkel/95701749/ka-menopausi-eel-on-oht-rasestuda-suur-millised-on-selles-eas-sobivaimad-rasestumisvastased-vahendid-naistearst-selgitab

Rasestuvad ka menopausieelikud…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://tervispluss.delfi.ee/artikkel/95701749/ka-menopausi-eel-on-oht-rasestuda-suur-millised-on-selles-eas-sobivaimad-rasestumisvastased-vahendid-naistearst-selgitab Rasestuvad ka menopausieelikud…

Täitsa küsiks ajakirjanikult, et millisele eksperdi tsitaadile toetudes ta on pealkirjaks valinud, et “oht rasestuda on suur” … Üksikjuhtumid tähendavad suurt ohtu?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel vasektoomia

Tore soovitus, aga kõigi mehed pole üle 35 a vanad vôi ei oma kolme last.

Kui küsimus oli suunatud 35+ inimestele, siis võib eeldada, et vastajad on 35+. Sinu mees ei puutu siia.

Mina olengi 35+. Minu mees ei ole. Siin soovitatakse meestele vasektoomiat aga seda ei saa kõik teha. Või kuidas peaks see mind rasestumise eest kaitsma, kui leian uue partneri? Paraku peavad ikka naised endale ise mingi sobiva vahendi leidma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Ilu ja tervis Rasestumisvastased vahendid 35+