Esileht Ilu ja tervis Raske PMS ja ärevushäire

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Raske PMS ja ärevushäire

Postitas:

Olen 28 aastane naine, kellel on ärevushäire diagnoositud 20ndate eluaastate alguses. Olen selle kontrolli all hoidmiseks vahelduva eduga kasutanud antidepressante ja seejärel proovinud jälle pausi nendest teha, et vaadata, kas saaksin ilma hakkama. Kõige pikem paus ilma ADta on olnud kaks aastat. Sellel suvel otsustasin taas, et prooviks AD ära lõpetada (arsti skeemi järgi) ja kõik läks väga ilusti, olen hetkel nendeta olnud umbes kolm kuud. Nüüd aga juhtus selline tagasilangus, et ma ei tea enam, mida endaga peale hakata. Meel on must, ärevus on laes, tahaks nutta, nõrkustunne, kõhuprobleemid… Ja samas peaks mul menstruatsioon hakkama lähipäevadel. Olen ka varasemalt tähele pannud, et ärevus annab endast märku vahetult enne päevi, aga nii hullusti veel mitte. Sümptomite järgi tundub mul olema PMS, aga mis nüüd edasi? Kas ma peaksin selle probleemiga pöörduma naistearsti juurde või selline ärevuse tõus näitab pigem tagasilangust, et ehk peaksin uuesti ühendust võtma psühhiaatriga? Samas AD enam üldse võtta ei tahaks, aga kui elu ilma nendeta on põrgu, siis ka sedamoodi ei saa jätkata. Alustasin ka mungapipra võtmist, aga täna alles teine kord võtta. Juba kaks ööd ärevuse tõttu magamata ja päeval õnnetu ning unine. Täna kraadisin, siis kerge palavik 37,25. Kust saada leevendust? Kelle poole pöörduda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mina ka selline kerge ärevik, aegajalt AD-sid võtnud ja 2 päeva enne päevasid läheb olemine täiesti käest kuni suitsiidimõteteni välja.
Tead ma arvan, et pööra tähelepanu just PMS-ile ja hakka nagu teadlikult ennetavaid abinõusid kasutama, joo juba varem rahustavaid teesid, hoia end välisest stressist eemal-ära kuula uudiseid ega loe lehti ja klatsimoore, kuula endale sobivat head muusikat ja uju, saunata, loe raamatut voodis, vaata kas aitab hoida PMS tagasihodlikumana ja ei tule ehk must lumi peale. Saad ehk sellest mustast orus läbi. Enne und võta palderjani teed või tablette nii 4-8 tk korraga. Prooovi vähemalt. Kohe ilma katsematama ära torma AD-sid võtma, ehk õnnestub ikka ilma.
Mind aitab 15 minutiga magama Synctuision äpp, ise ka imestan, et see töötab. Kallis oli maksta küll, kuid kuna see eesti oma firma, siis palusin kõik lood lahti teha(aja piirang maha võtta) ja olen end rahustanud ärevates päevadel 4-5 lugu järjest kuulates, kuulan tööl arvuti taga klapid peas. Aga kodus voodis jäi kohe magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab nagu PMDD ehk premenstrual dysphoric disorder.
See on PMSi kuri kaksikõde pmst.
Kannatan ka ise selle all, kuigi mul ei teki mitte ärevus, aga sügav depressioon. Tõesti mõnikord olnud ka selline, et juba suitsiidimõtted peas. Ja siis kui päevad algavad vajutaks nagu keegi lülitit ja ma olen jälle üleöö täiesti õnnelik inimene.

Mingit otsest ravi sellele kahjuks pole. Mind aitab peamiselt see, et ma tean, et see on kõik hormonaalne ja mitte nö. päris. Võimalusel planeeringi need päevad rahulikumaks ja katsun hakkama saada.
Samuti on abi olnud tervislikust toitumisest, trennist, suhkru piiramisest jms asjadest, mis hormonaalset tasakaalu parandavad. Minu olemine on igatahes tänu sellele paremaks läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Raske PMS ja ärevushäire