Esileht Koolilaps Raske valik Tallinna muusikakeskkool vs Toomkool/VHK muusikakool

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Raske valik Tallinna muusikakeskkool vs Toomkool/VHK muusikakool

Postitas:

Tere,

Laps sees Toomkoolis ja VHK muusikakoolis. Mure selles, et peame elumuutuse tõttu kolima Nõmmele. Nüüd laps sai sisse ka Tallinna Muusikakeskkooli – oleks talle kodulähikool ka, saaks jalgsi ise koolis käia. Mulle Toomkool nii meeldib, just \”meiekas\”, samas hirm on võtta aastateks autojuhi kohustust. Oma lapsepõlvest mäletan samuti kui väsitav oli koolist koju käia maha ununenud asjadel järgi. Ei suuda otsustada, mis oleks õige valik. Lapsel endal ükspuha. Mis teie teeksite? Kas jätaksite lapse kodu juurde muusikakeskkooli või viiksite autoga linna (koolimaja vanalinnas)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 23:00; 28.05 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle kirjelduse järgi pole nagu midagi mõeldagi. Kui kodu läheduses on olemas tugev muusikakool, siis mida veel tahta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 23:37; 28.05 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vali ikka see kool, mis on südamelähedane. Lapse autojuht oled vaid aasta-paar aga koolis käib ta loodetavasti 12 aastat. Nõmmelt on päris hea kesklinnaühendus, saab ju vaid ühe bussiga või lausa rongiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina alustaks koolist. muusikakeskkooli ei saa võrrelda muusikakallakuga koolidega.

sealt kasvab väga suur protsent eesti muusikuid ja see on meie muusikaakadeemia nö taimelava.

muusikakeskkoolis pole kõik ained ühtviisi tugevad ega olulised (kuigi viimasel aastal on see kõvasti paranenud).
muusikakeskkool pole vaid pilliõppimine, solfedzo ja muusikaajalugu vaid kohustuslikud kontserdid, koorid, ansamblid ja pikad õhtud pilliharjutamist.

sobib lapsele, kes maast-madalast muusikat armastanud ja soovitavalt on tal sama tüüpi vanemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmmel on üldjuhul normaalne bussiühendus. Taksojuhistaatus ja unustatud asjad on ainult algklasside teema vanema jaoks. Kui eesmärgiks saada professionaalseks muusikuks, siis muusikakeskkool, muidu eelistaks vanalinna omi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TMKK lapsevanemana nõustun kahe eelneva postitusega kahe käega. TMKKs algklassides võib olla pillimäng sama tore hobi kui lastemuusikakoolis. Keskastmes hoopis teine lugu. Enamik koolist lahkujad ja nende vanemad avastavad just 4-5.klassis, et ups! ei jõuagi peale kooli mitte mingi hobiga tegeleda; enam ei suhtu keegi lapsesse \”oi kui nunnu, et viiulit õpid\” jne. Pluss see, et põhiained lähevad õhtusesse vahetusse, hommikul pillitunnid. Reaalselt hakkab su laps olema koolis 9.00 -….
Aga jah, esimesed aastad on lihtsamad. Ja seltskond on tore, musikaalsed intelligentsed lapsed. Ja koolikiusamist minu kogemuse järgi pole (nali naljaks, aga nad saavad oma pilliõpsidelt nii palju vatti, et omavahel näägelda pole vist aegagi…).
Kui teil on loobumise korral muid häid alternatiive keskastmes, võite proovida. Kui minna tuleb Pääsküla gümn, saab see ikka ¨okk olema…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 11:08; 27.05 12:16; 28.05 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ka võrreldamatud koolid. Kas sa soovid, et sinu lapsest saaks muusik? Kui ei, siis miks mitte järgida oma südant ja laps Toomkooli pnna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma soovitan kohtuda mõlema klassijuhatajaga ja teha otsus oma südame järgi. Enda laps on käinud nii kodukoolis kui nüüd VHK-s ning kooli kaugus kodunt kaalub üles õhkkonnast tuleneva vahe. VHK Muusikakool annab ka väga tugeva muusikalise hariduse ja peale selle lõpetamist on samuti kõik teed valla.
Kuid kui kodulähedases koolis on lapsel väga hea klassijuhataja, siis otsustaksin kodulähedase kasuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 12:03; 27.05 21:32; 28.05 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: klassijuhataja järgi küll ei valiks, sest nii või teisiti on TMKKs viiendast – kui aineid hakkavad andma erinevad õpetajad – klassijuhataja vahetus.
Ja veelkord – olenemata õpetajast on TMKK õhkkond väga sõbralik. Küsimus on ainult lapse ja tema vanemate motivatsioonis muusika suhtes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 11:08; 27.05 12:16; 28.05 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK Muusikakool on korralik ja hea muusikakool, vastavalt lapse tugevatele külgedele võimalus areneda mitmes suunas (Püha Miikaeli Poistekoor jt koorid, talvine omaloomingukonkurss väikestele heloloojahakatistele…).

Saan aru, et Toomkool on südamelähedane, põhiliselt on küsimus transporditeemas. Kui elad Vabakaduse pst või Nõmme keskuse läheduses, pole ju kesklinna pääsemine probleem, saab hakkama ühe bussi või rongiga. Nii et autojuhi mängimine piirduks vast (vastavalt lapse tublidusele) esimese aastaga.

Minu laps käib VHK’s ja õpib VHK muusikakoolis. (Oleme mõlemaga rahul). Elame samuti Nõmmel, kuid meile tuleb kesklinnast sõita kahe bussiga ja rong jääb kahjuks kah liiga kaugele. Esimesed kaks aastat mängisin tõesti (vaheldumisi teiste vanematega) atuojuhti, kuid kolmandast aastast saadik sõidab noormees enamasti bussiga.

Seega, kui Toomkool on südamelähedane, valiksin selle ja transpordi pärast nii palju ei muretseks.
TMKK valiksin kindlasti juhul, kui lapses on piisavalt sisu, et näha tema tulevikku eelkõige ja põhiliselt muusikuna, interpreedina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib GAGis, ja elame samuti Nõmmel. Ligi pool nende klassist elab Nõmme suunal ja käib koolis rongiga. Kui elate raudtee lähedal, siis on rong vanalinna pääsemiseks väga mugav vahend. Käisin oma lapsega esimese kuu kaasas, aga kogu ülejäänud kooliaja on ta ise hakkama saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 17:32; 27.05 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Minu laps käib GAGis, ja elame samuti Nõmmel. Ligi pool nende klassist elab Nõmme suunal ja käib koolis rongiga. Kui elate raudtee lähedal, siis on rong vanalinna pääsemiseks väga mugav vahend. Käisin oma lapsega esimese kuu kaasas, aga kogu ülejäänud kooliaja on ta ise hakkama saanud. [/tsitaat]

Nii need valesissekirjutused paljastuvadki 🙂 Nii kogemata ja möödaminnes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nii need valesissekirjutused paljastuvadki 🙂 Nii kogemata ja möödaminnes.[/tsitaat]

Milles probleem? GAG-s on ju alati ka ülelinnaliste katsetega klassid olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 12:03; 27.05 21:32; 28.05 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Milles probleem? GAG-s on ju alati ka ülelinnaliste katsetega klassid olnud. [/tsitaat]
GAGis olid ülelinnaliste katsetega klassid praegustele 1.klassi lastele ja siis alates praegustest 5.datest (vist), vahepeal oli piirkonnakool.No ja mudugi gümnaasiumiosa ja siis üks lisaklass alates 7.st.
Imelik, et lapsevanem seda ei tea, minu 4.klassis õppiv laps oleks sinna muidu kandideerinud (on meile üsna kodu lähedal), aga polnud meie piirkonnakool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on tõesti prantsuse keele klassis (ülelinnaliste katsetega), käib juba põhikoolis ning valesissekirjutuse süüdistus on absoluutselt alusetu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 17:32; 27.05 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et praegu on teil jäänud kaks väga head valikut. Sõltub palju konkreetselt teie olukorrast. Ma mõtleks läbi erinevaid küsimusi detailselt.

Kas lapse transportimine oleks ainult ühe inimese peal alati? Kas tal on võimalik seda teha? Samas see aeg, kui peab last transportima, ei ole väga pikk, vast mõned aastad kõige rohkem.

Minu arvates on klassijuhataja väga tähtis, kuna ta annab neli aastat peaaegu kõiki tunde, nii et mina vaataks ka klassijuhataja järgi.

Veel vaataks selle järgi, kui tugev muusikahuvi lapsel on. Kuna te muusikakeskkooli kandideerisite, siis kindlasti ka teate selle kooli olemust – eesmärgiks kasvatada muusikuid. Samas on seda väga raske kui mitte võimatu ette öelda, kas lapsest saab muusik või mitte.

Vahe on kindlasti ka rahaline. Transpordi kulu on üks asi, kuid Toomkoolis on ka õppemaks ning VHK muusikakoolis ka. TMKK-s on kõik nö tasuta ehk siis riik maksab.

Lõppkokkuvõtteks teeks mina otsuse sisetunde/südame järgi, võttes ka arvesse kõiki asjaolusid. Ja paluks Jumalalt õiget otsust 🙂

Julgustuseks on teie olukorras tõesti see, et halba valikut ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 11:25; 28.05 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Mina teemaalgataja. Aitäh vastajatele!
Arutelu jätkuks, laps ise ei teadvusta kui suur koormus talle pilliõppega kaasneb. Mina lapsevanemana teadvustan, aga ei oska tõesti ennustada, kas temast võib saada muusik. Geneetilised eeldused peaksid küll pigem soodustama. Samas laulmine(laulab ühes lastekooris hetkel ja pidevalt kodus) on tema elu suurim rõõm.
Minul lapsevanemana on lisaks ebakindlus majandusliku olukorra suhtes ka. Need täiendavad tegurid, mis esimesest postitusest välja ei tulnud on:

– lapsel väga suur muusikahuvi, hakkas laulma enne kui rääkisma. Soovib saada lauljaks ja õppida viiulit. Püüan suunata esialgu klaveriõppele, et oleks mul endal lihtsam toetada.
– emal ehk siis minul väga suur muusikahuvi
– auto osas on ebakindlus, kas sügisel enam tööautot on, ehk 50% tõenäosus, et tuleks viia 1.septembrist alates ühistranspordiga. Mis kell siis tõusma peaks kui ma ise töötan nt Laagris või Mustamäel..
– viijaid oleks üks, ehk siis mina.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 23:00; 28.05 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul pane Muusikakeskkooli, usu, tal on seal parem.
Kogu austuses VHK vastu, on see kool minu silmis siiski hästi majanduslikult kindlustatud peredele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 11:25 kägu

Soovisin täienduste põhjal veel öelda, et mina soovitan lasta lapsel endal pilli valida, kui tal on väga selge eelistus olemas. Mul on sõbranna, kes teadis ka kindlalt, et tahab õppida viiulit, kuid muusikakooli eelklassis üks klaveriõpetaja valis ta välja enda õpilaseks ja vanemad ka ei reageerinud lapse soovile. Ta lõpetas küll muusikakooli ära, kuid kunagi ei kujunenud armastust pilli vastu, kuna kogu aeg oli tunne, et tahab õppida teist pilli.

Mina ise mängin klaverit ja armastan just klaverit ja klaverimuusikat eriti. Viiul ja teised pillid on toredad küll ka, aga neid ma harjutada poleks ilmselt viitsinud. Minul oleks küll paha tunne, kui oleks sunnitud teist pilli õppima.

Ma ei muretseks sellepärast, et last ei oska teise pilliga toetada nii hästi. Erialaõpetaja näitab ju ette kõik. Harjutamine on ikka harjutamine ning selles osas saab juhendada ja üle kanda teadmist küll.

Nõmmelt bussiga linna ja tagasi Laagrisse/Mustamäele tööle läheb päris kaua. Ka ei saa bussiga Toomkooli ette, vaid peab veel läbi vanalinna jalutama u 5-10 minutit. Kui töökoht võimaldab viia, siis ei ole muidugi vahet. Samas kui töökoht ja kodu on pigem Nõmme kandis ja ainult kool kesklinnas, siis teeb see transpordiaja topeltpikaks.

Tundub, et laps on ülimalt musikaalne, kui ta hakkas laulma enne kui rääkima.

Soovin sulle tarkust selle keerulise otsuse tegemiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 11:25; 28.05 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toomkooli lapsed Apteegi tänaval kes käivad VHK muusikakoolis peavad jõudma riietuda jõudmaks Vene tänavale. Teistel lastel on samal ajal muusika tund. Seni käivad lapsed söömmas samuti VHKs. Keegi ei tea mis saab edaspidi.Muusikakool Aia tänaval vajab kindlasti remonti ja kus toimub remondi ajal õppetöö ei ole teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel juhul soovitaks küll koha vastu võtta. Tegelikult on see privileeg, et riik maksab muusikaõpingud kinni koolis, mida õpetavad professionaalid. Ja kodulehelt lugedes on see üks koolikoht muusikakeskkoolis juba teist ringi pakkumisel ja kahju, kui ikka sobivat last koolile ei leita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 11:08; 27.05 12:16; 28.05 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te vist ei kujuta ette, kui tüütu on Nõmmelt pidevalt kesklinna sõita. Nr. 18 sõidab Jannsenist kesklinna VÄHEMALT pool tundi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Te vist ei kujuta ette, kui tüütu on Nõmmelt pidevalt kesklinna sõita. Nr. 18 sõidab Jannsenist kesklinna VÄHEMALT pool tundi![/tsitaat]
just.mitte iialgi ei piinaks ma oma last niimoodi. muusikakeskkooli kant ei ole teab mis nõmme algus. sõit on pikk nõmme tagumisest osast, kestab enam-vähem täpselt pool tundi. minu arvates ei tohi last aastast aastasse selliselt kurnata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 23:37; 28.05 20:00;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere,
Mina teemaalgataja. Aitäh vastajatele!
Arutelu jätkuks, laps ise ei teadvusta kui suur koormus talle pilliõppega kaasneb. Mina lapsevanemana teadvustan, aga ei oska tõesti ennustada, kas temast võib saada muusik. Geneetilised eeldused peaksid küll pigem soodustama. Samas laulmine(laulab ühes lastekooris hetkel ja pidevalt kodus) on tema elu suurim rõõm.
Minul lapsevanemana on lisaks ebakindlus majandusliku olukorra suhtes ka. Need täiendavad tegurid, mis esimesest postitusest välja ei tulnud on:

– lapsel väga suur muusikahuvi, hakkas laulma enne kui rääkisma. Soovib saada lauljaks ja õppida viiulit. Püüan suunata esialgu klaveriõppele, et oleks mul endal lihtsam toetada.
– emal ehk siis minul väga suur muusikahuvi
– auto osas on ebakindlus, kas sügisel enam tööautot on, ehk 50% tõenäosus, et tuleks viia 1.septembrist alates ühistranspordiga. Mis kell siis tõusma peaks kui ma ise töötan nt Laagris või Mustamäel..
– viijaid oleks üks, ehk siis mina. [/tsitaat]

Kui sa kahtled oma majanduslike võimaluste osas, siis soovitan langetada otsus pigem kodulähedase muusikakooli kasuks. Laps saab nii siin kui seal oma hobiga tegeleda, aga kui logistiline pool probleemiks saab, siis see küll hea pole.
Tean, mida räägin. Minu laps käib VHK-s ja talvel ning sügisestel vihmastel ilmadel viin teda alati autoga kooli (ei kujuta ette, et laps peaks 10-15 minutit peatuses külmetama, siis läbi Vanalinna jalutama). Ilusate ilmadega käib heameelega ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 12:03; 27.05 21:32; 28.05 20:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Koolilaps Raske valik Tallinna muusikakeskkool vs Toomkool/VHK muusikakool

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.