Esileht Väikelaps “rasked”lapsed ja nende lasteaeda toimetamine hommikul.

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: “rasked”lapsed ja nende lasteaeda toimetamine hommikul.

Postitas:

Huvitavad just nende emade kommentaarid, kellel on mitterahulikud(vbl ka kergete käitumishäiretega)lapsed ja peate nad hommikul bussiga lasteaeda viima.
Mul on väga tundliku loomuga, palju jonniv ja sageli hüsteeriliste hoogudega(väänleb ja röögib, taob)poja.Meie hommikud on nii piinarikkad(emotsioonilist laadi), et kuidagi ei tea kust abi leida.Lasteaeda hakkasime u.3 kuud tagasi harjutama, nüüdseks on enam vähem harjunud aga minna ta sinna ikka ei taha.
Juba kui teda äratama hakkan kell 7 siis algab jonn-ei taha riideid vahetada, ei taha emmet, ei taha lasteaeda.See riidesse saamine võtab meil tavaliselt 40-60 min.Siis igasuguste meelitamiste ja kavalistega saan ta toast välja bussi peale.
Täna näiteks saime juba enam vähem ilusti kuni bussi pealt lasteaia värava juurde kõndimiseni-siis kukkus kisama ja pikali plduma, et ei taha minna.Üritasin oma 15 kilost last plus veel kelku kaenlasse võtta ja rühma tirida.Rühmas proovisime koos kavatajaga teda rahustada ja riideid eemaldada.Suurte raskustega ikka õnnestus ja laps rahunes.Kasvataja hakkas temaga mängima ja mina olen sunnitud ära hiilima(tegelikult selline variant mulle ei meeldi)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 13:08; 19.01 15:37; 20.01 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne sellises vanus lapse käitumine ju. See läheb paremaks ajapikku. Pigem probleem selles, et liiga noorelt panid lasteaeda, kõigile see ei sobi. Kolm võiks ikka täis olla.
Bussiga käimine on rohkem …, anna andeks, kui see ei sobi, siis tuleb seda muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis selle bussiga lasteaeda käimises siis halba on ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Säilita rahulik meel (ma tean, et Sa oled plahvatus ohtlik sel hetkel) ja kindlus. Paned lapse julmalt riide (emotsioonitult). Kui riides siis kiidad. Rühis läbi lume bussipeale ja pistad ta jälle emotsioonitult istuma. Las karjub- nädala pärast enam ei karju ja ära tee kaasreisijate pilkudest välja. Maha minnes pista ta kelku ja rühi edasi.
Lasteaias võta riided ära ja paku talle vorst vorsti vastu teenet- nt. ütled et õhtul teete midagi toredat, kui nüüd ilusti mängima läheb.

Töötab, ausõna. Mul oli samuti raske laps (läks üle õnneks) igapäev oli üks võitlus. Kirjutasin just sinna teemasse, kus üks ema tunneb kurbust, et tal pole rahulik laps. Loe seda teemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ma üritan aga asja teeb raskeks see, et ta on suur ja tugev laps, ta lihtsalt ei lase riidesse panna, või kui saan jope selga kisub teist pidi kohe.Bussis panen istuma ta, kui aeg välja minna siis tema ei taha vaid klammerdub pingi külge.
Viskleb ja väänelb maas selle asemel, et kelgul istudes röökida.See süles tassimine oli ka rabeleva lapse pool lohistamine.Kõrvalt vaatajatele võisin eriti julma emana tunduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 13:08; 19.01 15:37; 20.01 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan taktikat \”ma armastan sind\”
Mõttes või valjult ütlen lapsele teda riietades või kuhugi viies, ma armastan sind, sa oled kallis, sa oled hea laps ja püüna säilitada rahu. Toimib alati. Vahel aga lähen ka ise täiega närvi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtaks hoidja, ausalt. endal palju lihtsam ja prooviks aasta pärast uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äki talle lasteaed ei sobi? 2-ne ei oska veel rääkida milles probleem. Räägi kasvatajatega, vahest nad oskavad lapse päeva lasteaias toredamaks muuta 🙂 või leiavad üles selle probleemi mille pärast laps minna ei taha.

Minul sellist probleemi ei ole, aga olen kuulnud, et kasvatajatele probleemist rääkimine on kiireid tulemusi andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvatajatega olen rääkinud:laps rahuneb kiiresti rühmas kui mind pole ja on normaalne(magab ka rahulikult)Aga just see hommikune minek…uhh
Kasvataja ütleb, et ei tohi alla anda, ikka vägisi viia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 13:08; 19.01 15:37; 20.01 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no ma üritan aga asja teeb raskeks see, et ta on suur ja tugev laps, ta lihtsalt ei lase riidesse panna, või kui saan jope selga kisub teist pidi kohe.Bussis panen istuma ta, kui aeg välja minna siis tema ei taha vaid klammerdub pingi külge.
Viskleb ja väänelb maas selle asemel, et kelgul istudes röökida.See süles tassimine oli ka rabeleva lapse pool lohistamine.Kõrvalt vaatajatele võisin eriti julma emana tunduda.[/tsitaat]
Minul samasugune laps. Riided lausa kärisevad, sest kui kuidagi saan ühe käe sisse siis teine on juba väljas jne. Alustasin lasteaeda minekut peale 2. aastaseks saamist ja karjutasin teda ikka mitu kuud. Siis jätsin koju kuni sügiseni. Nüüd on juba teine aasta aiarühmas ja ei taha lasteaeda minna. Päris igal hommikul sellist karjumist ei ole, aga on ikka selliseid kus mehega kahekesi peame kinni hoidma, et riidesse saaks ja siis hüppab autos üle seljatoe ette ja liikuvast autost välja. Tagumistel ustel on lastelukud peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps “rasked”lapsed ja nende lasteaeda toimetamine hommikul.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.