Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Raskendatud ninahingemine ja operatsioon

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Raskendatud ninahingemine ja operatsioon

Postitas:
Kägu

Pojal (täiskasvanu) on ninahingamine raskendatud, sest on nii allergik kui ka ninasein on kergelt kõver. On küll läbinud allergiaravi, tänu millele allergiasümptomid on oluliselt vähenenud, ilmselt on aga tekkinud juba krooniline nina limaskestade turse. Ütleb, et viimasel ajal on isegi rganud õhu ahmimise peale üles. Ninaarst mainis, et on võimalik limaskestade vähendamise operatsioon. Ninasein nii kõver ei olevat, et see korrigeerimist nõuaks. Kas kelleelgi siin on tehtud limaskestade vähendamise oppi? Kas see on sama, mis ninakarbikute op või on see veel midagi muud? Ja kas limaskestade vähendamine parandas teil olukorda?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kõrvetati ninalimaskestasid, sest nina oli koguaeg kinni. Ideaalne tulemus ei ole, aga tunduvalt parem. Enam nii ei ole, et istuvas asendis ei käinud õhk läbi, nüüd ikka käib.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Nisita salvi paneb 2 korda päevas?

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Nisita salvi paneb 2 korda päevas?

See ju üksnes pehmendab nina limaskesta, mitte ei võta turset maha.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul sama probleem juba ammu, käisin kõrva, nina, kurgu arstil. See arstist mees ütles, ainuke mida ta saab mulle pakkuda on samuti ninasõõrmete limaskesta maha lihvimist, aga ta ütles, et see ei pruugi probleemi lahendada. Siis pakkus ta välja lahenduse mida väga paljud ammu kasutavad. See on sellist plastis hobuseraud, pistad ninna ja see hoiab füüsiliselt ninasõõrmed lahti.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ninasein on kergelt kõver? Ka minul on kergelt kõver ja see ju tekitab ninakinnisust.Imelik et arst leidis et see pole probleem.Ninakinnisus tekib rohkem kütte perioodi ajal.Suvel kui kütteperioodi ei ole,ninakinnisus kaob.Tuleb panna lastetilkasid Otrivin mis teeb nina lahti.Lisaks Nisita salv.Ja mis oleks lahendus? Nina operatsioon mis ninaseina kõveruse likvideeriks.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

16-aastasel tehti möödunud kevadel. Arst ütles samuti, et ka vahesein pisut kõver, aga see polevat ninakinnisuses süüdi. Limaskestade vähendamine ei aidanud. Pisut on kergendust toonud perearsti kirjutatud Dymista, seal on kaks toimeainet (hormoon). Lisaks on paraku peal ka Otrivin, juba aastaid.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks ninapool läks lahti ja on palju parem, teine aga on u sama.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

16-aastasel tehti möödunud kevadel. Arst ütles samuti, et ka vahesein pisut kõver, aga see polevat ninakinnisuses süüdi. Limaskestade vähendamine ei aidanud. Pisut on kergendust toonud perearsti kirjutatud Dymista, seal on kaks toimeainet (hormoon). Lisaks on paraku peal ka Otrivin, juba aastaid.

Teemaalgataja olen. Meie poeg kasutab ka viimased kuu aega nina-kõrva-kurguarsti soovitusel Dymistat ja loputab igapäevaselt kaks korda nina, aga see ei ole ju lahendus. Esiteks – kaua see vaene teismeline peab selle ninaloputusega igapäevaselt tegelema, pole ju normaalne, et see on osa igapäevastest protseduuridest. Teiseks Dymista ei ravi ju probleemi, vaid kõigest mõnevõrra leevendab. Me pole saanud ka vastust küsimusele, mis seda olukorda ikkagi üldse põhjustab. Varem oleks arvanud, et allergiast, aga pärast 3-aastast allergiaravi tal ei ole enam allergiasümptomeid, seega ei tohiks see põhjuseks olla.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No ilmselt ei olnud mul vist sama häda? Nina oli pidevalt kinni, aastaid, limaskest oli turses. Lõppes sellega, et olin käsimüügi nohurohtudest sõltuvuses, kuna muidu hingata ei saanud. Arst määras kolmeks kuuks Flixonase ravi, panin seda 2 korda päevas 3 annust. Ja sain oma nina korda. Mingist opist mulle ei räägitud..

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Me pole saanud ka vastust küsimusele, mis seda olukorda ikkagi üldse põhjustab

olukorda põhjustab keskküte, õhk on kuiv. Mõned on sellele väga tundlikud, mina näiteks.  Osta õhuniisutaja pojale tuppa, peaks palju kergemaks minema.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Me pole saanud ka vastust küsimusele, mis seda olukorda ikkagi üldse põhjustab

olukorda põhjustab keskküte, õhk on kuiv. Mõned on sellele väga tundlikud, mina näiteks. Osta õhuniisutaja pojale tuppa, peaks palju kergemaks minema.

Olen ka õhu kuivusele mõelnud, aga mulle üldse ei tundu meie kodune õhk kuiv,  me ei kasuta ka väga palju radikaid, tihti keerame need täitsa kinni, sest armastame jahedust.  Aga võib-olla tasuks siiski õhuniiskust mõõta.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuleb panna lastetilkasid Otrivin mis teeb nina lahti

Xylometasolini sisaldavate tilkade või spreide kasutamine ongi sageli kõigi ninahädade algpõhjus, seega väga vale soovitus. Igapäevaselt võib kasutada isotoonilist ninaspreid, Nisita vms analoog  nina limaskestade niisutamiseks on ka omal kohal kui probleemid kuivast õhust tingitud on, aga kogu kütteperioodi seda kasutada ei soovitaks, pigem ikka kuuridena.

Hormoonspreid on ohutumad pikemaks kasutamiseks, kui turse on allergiast tingitud, siis kindlasti ka suukaudne antihistamiinikum. Allergia puhul ka kindlasti isotoooniline mereveesprei nii sageli kui vajalik, hoiab nina limaskesta puhta ja niisutab ka.

Limaskesta oppi ei oska kommenteerida, aga tuttav käis ninakarbikute opil (kuidas te nii kõvera ninaga üldse hingata saate) ja temal tegi opp olukorra hullemaks. Kümmekond aastat hiljem avastati tal uneapnoe, nüüd magab maskiga, aparaadil on spets lisaks ostetud veeanum, mis hoiab sissehingatava õhu õigel niiskusel. Temal enam ninakuivusega ja ninatursega probleeme pole. Aga see oli lihtsalt kahe halva asja kokkulangevus, et teise ravi parandas ka esimese probleemi.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka õhu kuivusele mõelnud, aga mulle üldse ei tundu meie kodune õhk kuiv

sulle võib nii tunduda, sest sina ei ole tundlik, ära sellest küll juhindu.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka õhu kuivusele mõelnud, aga mulle üldse ei tundu meie kodune õhk kuiv

sulle võib nii tunduda, sest sina ei ole tundlik, ära sellest küll juhindu.

Pidasin eelkõige seda silmas, et me elame korteris, kus vannitoas ei ole akent ja minu meelest sealt tuleb pigem tihti niiskust tubadesse, samuti tekib akendele üsna tihti kondensvesi. Ühesõnaga seda tahtsin öelda, et ei tohika olla korter, mis väga kuiva õhuga oleks. Aga täpselt muidugi ei tea, pean niiskust mõõtma.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Meie poeg kasutab ka viimased kuu aega nina-kõrva-kurguarsti soovitusel Dymistat ja loputab igapäevaselt kaks korda nina, aga see ei ole ju lahendus. Esiteks – kaua see vaene teismeline peab selle ninaloputusega igapäevaselt tegelema, pole ju normaalne, et see on osa igapäevastest protseduuridest. Teiseks Dymista ei ravi ju probleemi, vaid kõigest mõnevõrra leevendab. Me pole saanud ka vastust küsimusele, mis seda olukorda ikkagi üldse põhjustab. Varem oleks arvanud, et allergiast, aga pärast 3-aastast allergiaravi tal ei ole enam allergiasümptomeid, seega ei tohiks see põhjuseks olla.

Meile ütles arst, et puberteet võib seda põhjustada. Umbes nii, nagu rasedatelgi kipub nina kinni olema, hormoonidest. Nüüd ootan, millal puberteet üle läheb.

0
0
Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ilu ja tervis Raskendatud ninahingemine ja operatsioon