Esileht Lapse ootamine Raskete asjade kadmine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Raskete asjade kadmine

Postitas:
Kägu

Mis ajast alates ei tohiks raskeid asju kanda? Kas see käib juba 1.trimestri kohta ka? Mõtlen, et kas on ohutu, kui ma käin jalgsi poes ca 1 km edasi-tagasi ja mul on seljas asju täis kott?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vist on nii erinev. Kui sa oled seda teinud juba aastaid siis vast ei tohiks mõjutada.

Minule esimese raseduse ajal ütles arst kohe alguses, et üle 3kg raskuseid ei tõstaks. Kuna tööl tuli ikka asju tõsta siis ma olingi ettevaatlikum ja palusin abi.

Teise rasedusega sain ka sama nõude.

Aga targem on ikka ämmakalt üle küsida kui hiljem kahetseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algusest peale ei tohiks väga raskeid asju tõsta, seljakoti seljas kandmine pole küll keelatud. 3 kg pole ka mingi raskus, võib olla 7kilost kotti käe otsas koju ei tassiks just.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli paar varast katkemist, mida osaliselt seon pikemat aega lapse süles kandmisega, laps 12+ kilo. Ise tundsin, et tegin endale pisut liiga sellega. Samas praegu 11 nädalat ja ämmaemand ütles, et last võib ikka sülle võtta, ta vajab jätkuvalt tähelepanu.

Seljakotiga 1 km poes käimise pärast ma ei muretseks, eriti kui see tavapärane tegevus. Seljakott jaotab koormuse ühtlaseks ja ei tohiks liigselt koormata. Kõik tegevused ikka vastavalt enesetundele, keha annab üldiselt märku kui midagi talle ei sobi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hetkel 9 nädalat. Tassin igapäevaselt oma 11kg last. Arst ütles ka, et kui koguaeg seda teinud siis ei ole sellest midagi.
JNR

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudel on veel vanemad lapsed nii väikesed, et tuleb 10+kg last kogu aeg süles tassida. Reegel on, et kui oled midagi kogu aeg teinud, siis on keha harjunud ja ei kujuta ka rasedusele ohtu (trenni intensiivsus, asjade tõstmine jms, kui on katkemisoht, siis on erilugu ja tuleb pingutusest hoiduda). Seljakott pole küll välistatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tee see raskuste tassimine sulle midagi. Ma olen terve raseduse igapäevaselt tassinud 12kilost last. Jah, on soovitatud seda mitte teha, aga pole midagi parata. Kui laps teatab 200m enne kodu, et ta ei jaksa ja tahab sülle, siis ei jäta ju väikelast maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Raskete asjade kadmine