Esileht Pereelu ja suhted Raskus olla naine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Raskus olla naine

Postitas:

Viimasel nädalal saadab mind hunnik masendust ning lahkheli mehega seksuaalelu teemadel.
Oleme 10 aastat praktiseerinud katkestatud vahekorra meetodit(lõpetab mujale, kui tuppe) ning see on edukalt toiminud, selle aja sees saime teadlikult ka ühe lapse.
Nüüdseks tuli ta välja mõttega, et teda selline seksuaalu enam ei rahulda ja kondoomi ta ei soovi ka loomulikult kasutada. See tähendab siis seda, et tema survestab mind erinevaid rasestumisvastaseid vahendeid otsima, kuid ma ütlen eos juba BIG NO. Mulle ei meeldi idee võörkehast minu sees ning hormoonidevastane olen ma ka 100%liselt.
Küll ses osas on meeste elu hea, neil pole ainsatki vastutust selles osas, midagi nemad oma organismis muutma ei pea, naine-see on alati kannataja pool.
Mulle see katkestatud meetod sobib superhästi ning on ka usaldusväärne ja mees hea kontrolliga. Ju tal siis viskas nii talitamine üle,selge ju see on.
Mina aga ei ole nõus teisiti ja nüüd istun siin tiksuva pommi otsas,et ehk annab varsti lahtusegi veel sisse.
On veel variant, teha billingsi meetodit ning luteaalfaasis lasta siis tal lõpuni minna,aga see tundub siiski riskantsem, kui katkestatud variant. Eelsperma jutt mind ei kõneta ning selle viljastusvõimalikkus ei ole ka teaduslikult kinnitust leidnud(või mind siis vähemalt ei viljasta).
Mida teie minu olukorras teeksite?
Mulle ei meeldi mõte, et tema hakkab otsustama mida mina oma kehaga peale hakkan. See väide, et kõik teised ju kasutavad ja elavad ei päde,aga tema jaoks on see parim argument!
Lisaks kaalutõus, paistetused, akne ja kogu muu lugu mis käub tihtilugu kaasas,oeh.
Tema vastus sellele on-“Mul kama 2,peaasi et seks on normaalne”. Aga mul oma tervisest kama kaks paraku ei ole.
Mulle hakkab tunduma, et ma loen antud olukorrast vâlja selle, et talle on oluline ainult iseenda heaolu, kas pole?
Nagunii olen talle vastu tulnud katkestatud suguühte näol, et talle ebameeldivat kondoomi mitte kasutada.
Mida teie teeksite? Aidake mind!

+20
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 15:26; 28.08 15:37;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

“Mida teie teeksite”, “Kas teil on ka nii” tädi on jälle hoos. No ei viitsi isegi varjata oma stiili, itsitab pihku ja lisabab iga lookese lõpus oma tuntud signatuuri.
Loo endaga on isegi natuke vaeva nähtud, tuleb tunnistada.

+16
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on reaalne hetkeline situatsioon ning vajan kaasamõtlemist, ei ole ma mingi “liba tädi”

+9
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 15:26; 28.08 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees tehku vasektoomia.

+50
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga naiste kondoomi kasutada? Pole hormoone, pole rohkem võõrkeha kui niisama kondoomiga seksimine ja nö kehasse ju ei jää, ei pea ka mees midagi “otsa tõmbama” jne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka vastumeelsus rasestumisvastaste vahendite osas. On siiani, kuna varem pille kasutades läks mu hormoonsüsteem ikka täiega aia taha ja sealt juba algasid probleemid seksuaalelus. Peale teise (planeeritud) lapse sündi otsustasin, et enam hormoonvahendeid ei kasuta, jääme kondoomi kasutama. Ja nii see jäi, mees oli ise ka esiti nõus. Reaalsus on see, et nüüdseks arutame juba lahutuse teemasid ja mina võtsin vastu otsuse panna endale Mirena, günekoloogiga koos tuli see otsus loomulikult. Meie abielu see ilmselt enam ei päästa, sest paljugi on juba tehtud ja öeldud, kondoom oli paraku spontaansuse surm meie vahel ja mis olnud, seda enam tagantjärele muuta ei saa. Aga oleksin pidanud juba ammu varem otsustama ja võib-olla oleks kõik praegu teistmoodi.

Tahan seda öelda lihtsalt, et raske on tõepoolest olla naine, kui mees ei mõista sinu otsuseid sinu keha osas. Samas on ka alati palju teisi variante, mida kasvõi lühiajaliselt proovida. Praegu, tagantjärele mõeldes, mida mina oleksin saanud teistmoodi teha: katsetada erinevaid turul olevaid rasestumisvastaseid vahendeid, eelnevalt mehega koos läbi arutades ja jälgides, et kui ikka ei sobi, siis sellest loobuda. Sellise rääkimise kaudu oleks intiimsus tõenäoliselt meie vahel säilinud, meid kõigest olenemata lähedasemaks teinud. Praegu oli vaid omaette solvumine soorituse ebaõnnestumise tõttu, kuigi me mõlemad teadsime, milles on tegelik probleem. Lisaks on ka meestele olemas variant – steriliseerida. Minu mehe puhul oleks see ilmselt olnud õige variant, sest vanust juba jagub (mehel 50+, minul pisut vähem) ja lapsed ilmselgelt ei ole enam meie prioriteet. Aga nii raske oli see üldse teemaks võtta. Kui oleksin vaid julgenud neil teemadel koos temaga arutada. Jah, naise keha ei ole katsepolügon, millega eksperimenteerida. Aga kindlasti on olemas lahendus, sest võimalusi on rohkem kui vaid üks, tuleb see vaid üles leida.

+10
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kust sa tead, et hormoonravimid sulle ei sobi? Sinu kinnisidee äkki? Ma küll ei imesta, kui mees vastutulelikuma naise leiab.
Võid konsulteerida arstiga minipillide, steriliseerimise vmt teemal. Või loe päevi, kasuta tupeküünlaid, nn antispermitsiide. Tupeloputuseni välja.
Kui sama jäik edasi oled, on igatahes suhe läbi.
Vaene mees, kahju kohe teisest

+9
-39
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanad te olete ja kas soovite veel lapsi? Meeste steriliseerimisele kehtivad samad nõuded mis naistele, vanus vähemalt 35 või lapsi 3 jms.
Minu meelest kõigile kõige mugavam on ka käia välja mõte, et mees teeb vasektoomia, kui lapsi on ja/või vanust ka on. Väike päevakirurgia kohaliku tuimestusega, siis lõpetagu kuhu iganes tahab, ilma mingite tagajärgedeta. Ei vaja kondoomi, ei pea sina sööma ega sisestama midagi ebameeldivat jne. win-win. Kuidas talle selline lahendus meeldiks, see oleks ju täiesti kooskõlas tema nõudmistega?

Olen nõus, et see “hormoonid on pähh ja mina ei taha endasse võõrkeha toppida midagi” tundub olevat hunnik naisepoolset eelarvamust, mitte reaalne kogemus. Ka mulle ei “meeldi” horm.pillid (pcos ja pillidest tuli hulka jama ning viljatusravi). Minu jaoks on elu jooksul kõige mugavam vahend spiraal- tavaline hormoonivaba, peale sünnitusi sain tasuta, 5a muretut elu, esimene pandi juba 18-aastaselt, kui polnud mõtteski veel sünnitada ja nüüd läheb elu jooksul 5. spiraal, see on ca 25a. Mida sa seal tunned? See on puhas enesesisendus (Hambaplommid ka ei meeldi, võõrkeha jne?). see on mingi naljakas ettekujutus, panemine on nagu tavaline günekoloogil käik ja äravõtmisi pole vahel tundnudki. Aga samas on see probleem küll võrdselt mõlema vastutada, niiet ei pea ainult naine tegema selleks ebameeldivaid protseduure, et lapsi ei tuleks. Ja võta arvesse, et mees on ainuisikuliselt siis selle eest hoolitsenud viimased 10a, pole saanud seksi 100% nautida vaid tegelenud tagasihoidmisega. Pole ime, et sellest villand on. Nüüd võiksid siiski midagi välja mõelda, mis mõlemale sobiks. Mittehormonaalsed rasestumisvastased vahendid ongi kondoomid ja spiraal. Oleneb naisest ja tsükli regulaarsusest võib vabalt sobida ka päevade lugemise meetodiga (mis on u sama efektiivne kui su kiidetud “ei lase sisse”). Ka lokaalsed hormoonvahendid (NuvaRing) on kehale leebemad kui pillid/implantaadid jms.

Eks selle naiseks olemisega parasjagu tegemist ikka on: päevad, krambid ja pms, pool elu muretsed, et rasedaks ei jääks, siis muretsed, millal jääd, siis muretsed, miks juba ei jää…

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 16:08; 28.08 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks rasedaks jääb ju ikkagi naine, mitte mees. Sealt ka see vastutuse koorem. Siiani oled ju kogu koorma mehe õlgadele pannud. Püsisuhtes mingi katkestatud suguühte harrastamine on muidugi vaevarikas. See on mehele ikka üsna vaevarikas ning lõplikult vabaks lasta ennast ei saagi. Neid vahendeid on ju must miljon tänapäeval-oled sa üldse proovinud? Kasutan tavalist vaskspiraali juba 15a – sobib väga hästi. See võõrkeha jutt läheb juba peahaiguse alla. Eks on ka variant, et maga üksi või steriliseeri ennast siis, miks mees peaks seda tegema? Mees tuli ju vastu aastaid, kas nüüd pole sinu kord? Ise seksida ei taha, et kõik on mehe vastutada?
Ei noh-pole meest pole ju probleemi.

+8
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on reaalne hetkeline situatsioon ning vajan kaasamõtlemist, ei ole ma mingi “liba tädi”

Sel juhul oleksid ometi ilmselge variandi ka välja käinud või vähemalt maininud, kas plaanite tulevikus veel lapsi, et vasektoomia ei sobi?
Mida sa jahud selle “naise raske elu” ümber?

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 16:20; 29.08 10:41; 01.09 08:40; 01.09 11:12; 02.09 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka Mirena juba 15 aastat ja ma ei tunne mingit võõrkeha endas ega hormoonide mõju, kui välja arvata see, et 15 aastat pole mul päevi – täiesti võõras teema. Üleminekueas on Mirena igati kasulik, sest aitab vältida ohtu ootamatuteks verejooksudeks. Seega mitte ainsa miinuse kõrval kaks väga suurt ja rasvast plussi.
Mulle isiklikult ka see kondoomiga pusimine ei meeldi, lisaks on see kohustus kogu aeg kondoomi endaga kaasas tassida – näiteks lähed heinamaale või metsa jalutama südasuvel, paljugi mis …

Aga nõus – naise elu suguelu vaatevinklist ja suguelundite funktsioneerimise aspektist on täielik pain in ass

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik jah, et 10 aastat tegi väljatõmbamist ja tulemuseks ainult üks laps.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline olukord on minuarust ühel põhjusel eriti jõhker, see, et sinu meest ei huvita sinu tervis. Ükski täiel mõistusel mees ju ei saa välja käia valikuks pillid. Ja veel sellepärast, et tal kergem oleks.

+13
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagunii olen talle vastu tulnud katkestatud suguühte näol

Lahuta ja ära seksi. Las keha ja vaim puhkavad.
Uskumatu, et varem üle ei ole visanud, 10 aastat mitte seksi, vaid tsirkust.

Küll ses osas on meeste elu hea, neil pole ainsatki vastutust selles osas, midagi nemad oma organismis muutma ei pea, naine-see on alati kannataja pool.

Ikka, ikka, lähme vastutamise peale üle. Küll oskavad suguõed häbi valmistada.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 16:46; 01.09 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kondoomid on täiesti ok rasestusvastane vahend, jah, veidi pidurdab spontaansust sellel päris sisenemise momendil, aga tegelikult harjub selle vajalikkusega nii kiiresti ja mingit kirge see ei tapa ja orgasmisaamist ka ei pärssinud kummalgi paarilisel.

Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid sobivad paljudele naistele, kuid isiklikult mul ei ole mingit soovi neid kasutada, sest hormonaalsüsteem on niigi PCOS-i tõttu habras ja näen pidevat vaeva selle tasakaalus hoidmisega (toitumine, stressinivoo madalal hoidmine, korrapärane elurütm ja uni jne jne).

Vaskspiraal sobib ka paljudele naistele, kuid võib muuta päevad vererohkemaks ja pole ka 100% usaldusväärne vahend – kellel on niigi pikad ja väga vererohked päevad, siis neile ei soovitaks.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks mehele, et tehku vasektoomia või läheme lahku, kui nii nagu seni ei sobi ja kondoomi ka ei taha.

Sellise mehega, kes kondoomi PÕHIMÕTTELISELT ei tunnista ei ole üldse mõtet suhet alustadagi.

+15
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sa ei saaks mehega sellisele kokkuleppele, et sa hangid omale selle elektroonilise viljakusmonitori. see on päris täpne ja kui sul on regulaarne periood, siis neid ohtlikke päevi jääb kuus suht vähe selle järgi. ja vat neil päevil võib ta siis valida, kas katkestatud ühe või kondoom. ülejäänud päevadel saate sisse lõpetada.
kui see vestlus ka kuskile ei vii, siis vist tuleb lahutama hakata, sest selline tingimuste esitamine normaalne ei ole.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees võib ju vasektoomia teha. See on selles mõttes parem, kui naise steriliseerimine, et saab veel jätta võimaluse ühise lapse saamiseks. Spermat saab külmutada ja kui teil tekib soov teise lapse järele, saab seda kasutada. Kui naine ennast steriliseerida laseb, siis lapsi rohkem ei saa.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 19:31; 28.08 20:38; 30.08 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga naiste kondoomi kasutada? Pole hormoone, pole rohkem võõrkeha kui niisama kondoomiga seksimine ja nö kehasse ju ei jää, ei pea ka mees midagi “otsa tõmbama” jne.

Aga miks mees ei või midagi otsa tõmmata aga naine enda sisse toppida võib?

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 19:34; 01.09 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õpi kondoomi ilma käte abita peale panema- usu, su mehele hakkab see kondoom veel meeldima!

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees võib ju vasektoomia teha. See on selles mõttes parem, kui naise steriliseerimine, et saab veel jätta võimaluse ühise lapse saamiseks. Spermat saab külmutada ja kui teil tekib soov teise lapse järele, saab seda kasutada. Kui naine ennast steriliseerida laseb, siis lapsi rohkem ei saa.

Ja naise steriliseerimise protseduur ja taastumine on ka palju pikem ja ebameeldivam protsess kui meestel!

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tsükkel on täpne, siis soovitan allalaadida näiteks my calendar app, sellega näed oma ohtlikud päevad ära ja sellel nädalal siis ei seksi. Ei ole muidugi 100% garanteeritud, aga minu puhul on toiminud edukalt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees võib ju vasektoomia teha. See on selles mõttes parem, kui naise steriliseerimine, et saab veel jätta võimaluse ühise lapse saamiseks. Spermat saab külmutada ja kui teil tekib soov teise lapse järele, saab seda kasutada. Kui naine ennast steriliseerida laseb, siis lapsi rohkem ei saa.

Ja naise steriliseerimise protseduur ja taastumine on ka palju pikem ja ebameeldivam protsess kui meestel!

Vot ma ei tea võrrelda. Minul oli see väga kiire ja valutu. Protseduur ise vist ei kesta poolt tundigi, narkoosist toibumine käis kiiresti ja kõrvalmõjudeta, verd ei tulnud(sest midagi ju ära ei lõigatud) ja kuskilt ei valutanud ka. Räägin siis naisterahva seisukohast.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 19:31; 28.08 20:38; 30.08 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestada ohutuid- ohtlikke päevi on hea soovitus.
Kui soovite veel lapsi, saage ära ja pärast seda las mees teeb vasektoomia.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot ma ei tea võrrelda. Minul oli see väga kiire ja valutu. Protseduur ise vist ei kesta poolt tundigi, narkoosist toibumine käis kiiresti ja kõrvalmõjudeta, verd ei tulnud(sest midagi ju ära ei lõigatud) ja kuskilt ei valutanud ka. Räägin siis naisterahva seisukohast.

Ja isegi kui läheb nii ludinal, siis võrreldes naise laparoskoopilise opiga täisnarkoosis, kolme õmblusega (mis siis, et pisikesed) on mehe op veel kordades kergem.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 16:08; 28.08 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks variant on veel: mees istugu oma alakehaga iga päev tund või nii hästi soojas vees. Siis on kah mees ajutiselt viljatu. Aga mõjuma hakkamiseks läheb vist aega nagu vasektoomia puhulgi.
Kunagi oli sel teemal vahva dokumentaal…

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kust sa tead, et hormoonravimid sulle ei sobi? Sinu kinnisidee äkki? Ma küll ei imesta, kui mees vastutulelikuma naise leiab.

Võid konsulteerida arstiga minipillide, steriliseerimise vmt teemal. Või loe päevi, kasuta tupeküünlaid, nn antispermitsiide. Tupeloputuseni välja.

Kui sama jäik edasi oled, on igatahes suhe läbi.

Vaene mees, kahju kohe teisest

Ei tea, kas mehel ka ikka mingi vastutus on? Või kõik on ainult naise õlul?

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 29.08 00:09; 29.08 12:11; 29.08 12:16; 29.08 12:57; 29.08 12:59; 29.08 13:34; 29.08 14:16; 30.08 11:16; 30.08 11:19; 30.08 18:21; 30.08 18:25; 02.09 22:49; 02.09 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu või libateema, aga see pealkiri ajab ikka nii närvi.
Mis kuradi “raskus olla naine”, miks naised on nii allaheitlikud selles küsimuses ja isegi sildistavad pealkirjade läbi end sedasi??
Raseduse eest hoidumine on ometi mehe mure samamoodi. Olgu kui tehakse ühiselt otsus, et naine kasutab (ajutist) vahendit, aga see ei ole ometi vaikimisi iseenesestmõistetav.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 16:20; 29.08 10:41; 01.09 08:40; 01.09 11:12; 02.09 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ma siit ometi loen?! Enamus vastajaid tümitab naist, kuidas tal on asi “peas kinni”, sest hormoone ei soovi. Ja naine peaks minema end steriliseerima, et mees saaks aga muretult aastakümneid kondoomita seksida. Mees siis ei peaks mitte midagi tegema raseduse vältimiseks.
See teema kõlab küll ääretult libana, aga vastan, juhul kui mõnel naisel peaks reaalselt mingi sarnane olukord olema.

See suhtumine siin ei ole okei. Ja mida te vaidlete siin. On täiesti normaalne ja arusaadav, kui üks naine otsustab, et ei soovi pille/hormoone tarbida ega spiraali paigaldada. Mida te ajate siin, et see on ainult “peas kinni”. Jah, TA ei saa teada, kas tal seda vinnilist nahka ja kaalutõusu esineb, kui pole erinevaid pille proovinud.
Aga fatk on et pillide kasutamisel on omad riskid ning ka kõrvalmõjud, mis kõigil ei pruugi avalduda, aga nii mõnelgi võivad. Täpselt sama teema on spiraaliga, mis päris paljudel tekitabki pikemaid ja vererohkeid päevi. Milline naine sooviks, et tema mens oleks pikem ja vererohkem? Lisaks põletikuoht. Rääkige “peas kinni”, aga spiraal ongi reaalselt võõrkeha organismis ja võib tekitada ka probleeme. Olen kuulnud palju ka neid juhtumeid, kus pillid või spiraal lihtsalt ei sobi naistele. Tekibki põletik, valu, vererohked päevad, kaalutõus, depressioon, libiido kadu jne. Need kõik on võimalikud kõrvaltoimed. Paljudel naistel tekitab pillide tarbimine libiido langust, kuni täitsa nulli välja. Või peavalusid ja tujukõikumisi, depressiooni. Vererõhu tõus on ka asi, mis pillidega kaasneda võib. Tromboosirisk on kõikide pillidega, minipillidega on risk veel suurem.

Nüüd tulge öelge, kuidas naisel, kes neid vahendeid ei soovi, on asi “peas kinni”. Mitte kedagi ei tohiks survestada oma tervisega riskima! Ja see mees on ju lihtsalt hoolimatu, kui tema naise tervisest ei hooli ja survestab endaga “midagi ette võtma”. Sellise mehega, ütleksin mina, on kondoom lausa vältimatu. 10a on olnud rahul, nüüd JÄRSKU enam ei sobi. Nagu me teame, siis see viitab potentsiaalsele silmarõõmule või armukesele. Ja kui mehel nii suur kondoomihirm, siis sellisega seksuaalelu ilma kondoomita on naisele lisa terviserisk.

Asi ei ole selles, kas rasedust välditakse mehe või naise tegemiste kaudu. Asi on selles, et raseduse vältimiseks on mõistlik kasutada ikkagi vahendit, mis on kõige lihtsam, kõige väiksemate riskidega, vähimate kõrvalmõjudega ja kõige vähem invasiivsem/radikaalsem.
Miks peab minema naine end steriliseerima, spiraali paigaldama, aastaid tarbima hormoone, lihtsalt sellepärast, et mees on nii jobu, et paneb fakti ette, tema peab saama ilma kondoomita seksida?!

Kondoom on kõige lihtsam ja ohutum, vähem invasiivsem viis raseduse vältimiseks. Ainuke, kellel siin on väga tõsiselt midagi “peas kinni”, on mees. Sest seal peas on midagi nii kinni, et mees on valmis 10 aastat (!!!) seksima nii, et alati tõmbab enne tulemist välja, peaasi et ikka kondoomi ei peaks kasutama. See muide on väga ebausaldusväärne viis. Ju siis naine pole nii hea viljastumisega või pole konkreetne paar omavahel nii viljastuv või siis on seda sekselu suhteliselt harva.
Mingid viljakuskalendrid jms ei ole ka eriti usaldusväärsed. Kui pole 100% regulaarne mens, seda enam.

Miks peab asja nii radikaalseks ajama, et kas mees või naine lähevad end igaveseks viljatuks tegema, lihtsalt sellepärast et mees JUMALA EEST kondoomi kasutama ei peaks? Elus ei tea kunagi, mis ette tulla võib ja viljakas eas naisel pole mõistlik end steriliseerima minna, kui pole just 100% kindel, et tõesti enam ühtki last ei soovi.

Ma usun, et pikaajalistes püsisuhetes, kus naine pille/spiraali kasutada ei soovi/saa, ja kumbki päris viljatuks end lõigata ei soovi, kasutataksegi justnimelt põhiliselt kondoomi. Aastaid. Ja mees on õnnelik, et üldse seksi saab, mitte ei vingu kondoomi üle.
Lood sellest, kuidas mindi lahku sellepärast, et mehele ei sobinud kondoomi kasutamine – andke armu! Ei pea just geenius olema, mõistmaks missuguse suhtega tegu on, kus suhtest kirjutatakse end välja sellepärast, et kondoomi kasutama peab…

Raskus olla naine = rasedaks jääb ju naine, sünnitab naine ja väga suure tõenäosusega peab lapse üles kasvatama just naine. Abordi tegema peab ka naine. See ei ole psüühiliselt üldse lihtsalt. Mees on see, kes muudkui kaks kätt taskus minema kõnnib. Ja takkaotsa, peab raseduse vältimiseks tegutsema ka vaid naine. Steriliseerima, spiraale enda sisse toppima, aastaid igapäevaselt hormoone sisse sööma/kleepima.
Ainult selleks, et mees rahul oleks ja ilma kondoomita k*ppida saaks.

Mina soovitan – vaheta meest!
See “kõik teised ju kasutavad” ja “mul on kama 2, peaasi et seks on normaalne” on väga suur ohumärk. Tegemist on allutava, sinu suhtes hoolimatu mehega. Järgmiseks nõuab anaalseksi ja deepthroati sult, sest “kõik teised ju teevad” ja tal “kama kaks” mis arvad, tunned, “peaasi et seks oleks normaalne”.

Sinu keha, ära selle mehe pärast steriliseerima küll mine! Võib-olla tuleb su ellu veel hoolivam ja armastavam mees, kellega tekib soov veel üks laps saada. Ja ükski inimene ei pea midagi laskma endale paigaldada ega sisse sööma, lihtsalt sellepärast, et teine saaks sind auguna kasutada, seda ilma kondoomi ja vastutuseta. See on pesueht vaimne vägivald ja ülesõitmine!
Inimene ütleb, et tal on sinust ja su tervisest kama kaks, peaasi et tema saaks kondoomita sind augutäiteks kasutada. Öäk!

Lahendus – ütled, mehele et edaspidi jätkub seks vanal meetodil või siis kondoomiga. Või läheb teeb vasektoomia, kui kondoom on nii hull asi. Sina ei soovi hormoone, spiraale jms. Ja nii on. Kui need variandid ei sobi, siis seksi lihtsalt ei ole. Lihtne.

Naljakas, kuidas see on justkui väga normaalne, et naised söövad aastate viisi kunstlikult hormoone sisse (mis pole üldse soovitavadki 35+ vanuses ja teatud tervisehädadega, samuti suitsetajatel), mille pikaaegne tarbimine võib harvematel juhtudel muuta ka viljatuks ning üldiselt raskendada võimet rasestuda/rasedust hoida. Tekitada eluohtlikku trombi. Või siis peavad endale mingeid vaskjullasid laskma sisse toppida või käima opil end steriliseerimas lausa.
Aga millal mehed peavad midagi oma tervises või igapäevaelus muutma selleks, et rasedust ära hoida? Ülivähesed teevad ju vasektoomia, kuigi see on palju kiirem ja lihtsam protseduur kui naiste op. Aga meestel on kõigi arstide ja meditsiiniga seonduva osas nii suur hirm, et elu sees ei teeks midagi. Vasektoomiast on ka vist ettekujutus kui munade maha võtmisest ja nõelga torkimisest. Mees peab lihtsalt võtma selle kummikese ja endale peenise otsa toppima ning pärast maha võtma. Nii lihtne ongi, ei mingeid tervisemõjusid, kõrvaltoimeid ega radikaalseid muutusi. Võtab aega mõni sekund. Ja see on juba ületamatu raskus nii mõnelegi mehele!

Ma ikka ootan, millal need meeste pillid turule tulevad. Las hakkavad ka siis aastaid iga päev tablette sööma, lihtsalt selleks, et 1-5x nädalas mõned minutid seksi saaks nautida ilma raseduseta 😀 Sest see on kindlasti mõistlikum kui lihtsalt võtta see kondoom konkreetselt vahekorra ajal.
Või siis mingid vaskjullad, mis seemnejuhasid kinni pigistaks ja mida iga 5a tagant paigaldamas peaks käima.

Ikka on raseduse vältimine ainult raseduse rida ja see ongi naiseks olemise raskus. Lisaks menstruatsioon, iga kuu 30-40 aastat (!!!), rasedus, sünnitamine.
Mehe raskus? Pidev erektsioon ja suguiha ning kondoomi kasutamine.
Võrreldavad väärtused…

+31
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.08 11:03; 29.08 13:23; 29.08 13:29; 29.08 13:40; 29.08 13:47; 29.08 15:29;
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Pereelu ja suhted Raskus olla naine