Esileht Pereelu ja suhted Raskus olla naine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )

Teema: Raskus olla naine

Postitas:
Kägu

Viimasel nädalal saadab mind hunnik masendust ning lahkheli mehega seksuaalelu teemadel.
Oleme 10 aastat praktiseerinud katkestatud vahekorra meetodit(lõpetab mujale, kui tuppe) ning see on edukalt toiminud, selle aja sees saime teadlikult ka ühe lapse.
Nüüdseks tuli ta välja mõttega, et teda selline seksuaalu enam ei rahulda ja kondoomi ta ei soovi ka loomulikult kasutada. See tähendab siis seda, et tema survestab mind erinevaid rasestumisvastaseid vahendeid otsima, kuid ma ütlen eos juba BIG NO. Mulle ei meeldi idee võörkehast minu sees ning hormoonidevastane olen ma ka 100%liselt.
Küll ses osas on meeste elu hea, neil pole ainsatki vastutust selles osas, midagi nemad oma organismis muutma ei pea, naine-see on alati kannataja pool.
Mulle see katkestatud meetod sobib superhästi ning on ka usaldusväärne ja mees hea kontrolliga. Ju tal siis viskas nii talitamine üle,selge ju see on.
Mina aga ei ole nõus teisiti ja nüüd istun siin tiksuva pommi otsas,et ehk annab varsti lahtusegi veel sisse.
On veel variant, teha billingsi meetodit ning luteaalfaasis lasta siis tal lõpuni minna,aga see tundub siiski riskantsem, kui katkestatud variant. Eelsperma jutt mind ei kõneta ning selle viljastusvõimalikkus ei ole ka teaduslikult kinnitust leidnud(või mind siis vähemalt ei viljasta).
Mida teie minu olukorras teeksite?
Mulle ei meeldi mõte, et tema hakkab otsustama mida mina oma kehaga peale hakkan. See väide, et kõik teised ju kasutavad ja elavad ei päde,aga tema jaoks on see parim argument!
Lisaks kaalutõus, paistetused, akne ja kogu muu lugu mis käub tihtilugu kaasas,oeh.
Tema vastus sellele on-“Mul kama 2,peaasi et seks on normaalne”. Aga mul oma tervisest kama kaks paraku ei ole.
Mulle hakkab tunduma, et ma loen antud olukorrast vâlja selle, et talle on oluline ainult iseenda heaolu, kas pole?
Nagunii olen talle vastu tulnud katkestatud suguühte näol, et talle ebameeldivat kondoomi mitte kasutada.
Mida teie teeksite? Aidake mind!

+20
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

“Mida teie teeksite”, “Kas teil on ka nii” tädi on jälle hoos. No ei viitsi isegi varjata oma stiili, itsitab pihku ja lisabab iga lookese lõpus oma tuntud signatuuri.
Loo endaga on isegi natuke vaeva nähtud, tuleb tunnistada.

+16
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on reaalne hetkeline situatsioon ning vajan kaasamõtlemist, ei ole ma mingi “liba tädi”

+9
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui ma kunagi spiraali kasutama hakkasin, siis ei arutletud veel nendel teemadel, kui nüüd.
Kuid sellest olenemata ma siiski otsustaks spiraali kasuks, kui juba küsitakse. Esiteks, ma ole nseda kasutanud ja teiseks, ju see siis pole minu jaoks nii vägikaika teema, et lahutada ja kolmandaks, eks ma ise pean ju kuidagi enda eest muretsema ka.
Kuid sinu puhul peab olema midagi, mis mehes selle muutuse käivitas. Et kas talle see ammu enam ei sobinud ja nüüd kannatas ja si mõõt täis või siis midagi muud, mis tuli järsku.
Kerge diplomaadi jutuna oleks sulle see, et mees ka ju pingutas 10 a, selle katkestatud seksiga, mis on ka oma pingutust nõudev. Arvesta ka seda.Ja üldse, tuule suund on nord, nüüd on sinu kord.

+7
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees tehku vasektoomia.

+50
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga naiste kondoomi kasutada? Pole hormoone, pole rohkem võõrkeha kui niisama kondoomiga seksimine ja nö kehasse ju ei jää, ei pea ka mees midagi “otsa tõmbama” jne.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli ka vastumeelsus rasestumisvastaste vahendite osas. On siiani, kuna varem pille kasutades läks mu hormoonsüsteem ikka täiega aia taha ja sealt juba algasid probleemid seksuaalelus. Peale teise (planeeritud) lapse sündi otsustasin, et enam hormoonvahendeid ei kasuta, jääme kondoomi kasutama. Ja nii see jäi, mees oli ise ka esiti nõus. Reaalsus on see, et nüüdseks arutame juba lahutuse teemasid ja mina võtsin vastu otsuse panna endale Mirena, günekoloogiga koos tuli see otsus loomulikult. Meie abielu see ilmselt enam ei päästa, sest paljugi on juba tehtud ja öeldud, kondoom oli paraku spontaansuse surm meie vahel ja mis olnud, seda enam tagantjärele muuta ei saa. Aga oleksin pidanud juba ammu varem otsustama ja võib-olla oleks kõik praegu teistmoodi.

Tahan seda öelda lihtsalt, et raske on tõepoolest olla naine, kui mees ei mõista sinu otsuseid sinu keha osas. Samas on ka alati palju teisi variante, mida kasvõi lühiajaliselt proovida. Praegu, tagantjärele mõeldes, mida mina oleksin saanud teistmoodi teha: katsetada erinevaid turul olevaid rasestumisvastaseid vahendeid, eelnevalt mehega koos läbi arutades ja jälgides, et kui ikka ei sobi, siis sellest loobuda. Sellise rääkimise kaudu oleks intiimsus tõenäoliselt meie vahel säilinud, meid kõigest olenemata lähedasemaks teinud. Praegu oli vaid omaette solvumine soorituse ebaõnnestumise tõttu, kuigi me mõlemad teadsime, milles on tegelik probleem. Lisaks on ka meestele olemas variant – steriliseerida. Minu mehe puhul oleks see ilmselt olnud õige variant, sest vanust juba jagub (mehel 50+, minul pisut vähem) ja lapsed ilmselgelt ei ole enam meie prioriteet. Aga nii raske oli see üldse teemaks võtta. Kui oleksin vaid julgenud neil teemadel koos temaga arutada. Jah, naise keha ei ole katsepolügon, millega eksperimenteerida. Aga kindlasti on olemas lahendus, sest võimalusi on rohkem kui vaid üks, tuleb see vaid üles leida.

+10
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kust sa tead, et hormoonravimid sulle ei sobi? Sinu kinnisidee äkki? Ma küll ei imesta, kui mees vastutulelikuma naise leiab.
Võid konsulteerida arstiga minipillide, steriliseerimise vmt teemal. Või loe päevi, kasuta tupeküünlaid, nn antispermitsiide. Tupeloputuseni välja.
Kui sama jäik edasi oled, on igatahes suhe läbi.
Vaene mees, kahju kohe teisest

+9
-39
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui vanad te olete ja kas soovite veel lapsi? Meeste steriliseerimisele kehtivad samad nõuded mis naistele, vanus vähemalt 35 või lapsi 3 jms.
Minu meelest kõigile kõige mugavam on ka käia välja mõte, et mees teeb vasektoomia, kui lapsi on ja/või vanust ka on. Väike päevakirurgia kohaliku tuimestusega, siis lõpetagu kuhu iganes tahab, ilma mingite tagajärgedeta. Ei vaja kondoomi, ei pea sina sööma ega sisestama midagi ebameeldivat jne. win-win. Kuidas talle selline lahendus meeldiks, see oleks ju täiesti kooskõlas tema nõudmistega?

Olen nõus, et see “hormoonid on pähh ja mina ei taha endasse võõrkeha toppida midagi” tundub olevat hunnik naisepoolset eelarvamust, mitte reaalne kogemus. Ka mulle ei “meeldi” horm.pillid (pcos ja pillidest tuli hulka jama ning viljatusravi). Minu jaoks on elu jooksul kõige mugavam vahend spiraal- tavaline hormoonivaba, peale sünnitusi sain tasuta, 5a muretut elu, esimene pandi juba 18-aastaselt, kui polnud mõtteski veel sünnitada ja nüüd läheb elu jooksul 5. spiraal, see on ca 25a. Mida sa seal tunned? See on puhas enesesisendus (Hambaplommid ka ei meeldi, võõrkeha jne?). see on mingi naljakas ettekujutus, panemine on nagu tavaline günekoloogil käik ja äravõtmisi pole vahel tundnudki. Aga samas on see probleem küll võrdselt mõlema vastutada, niiet ei pea ainult naine tegema selleks ebameeldivaid protseduure, et lapsi ei tuleks. Ja võta arvesse, et mees on ainuisikuliselt siis selle eest hoolitsenud viimased 10a, pole saanud seksi 100% nautida vaid tegelenud tagasihoidmisega. Pole ime, et sellest villand on. Nüüd võiksid siiski midagi välja mõelda, mis mõlemale sobiks. Mittehormonaalsed rasestumisvastased vahendid ongi kondoomid ja spiraal. Oleneb naisest ja tsükli regulaarsusest võib vabalt sobida ka päevade lugemise meetodiga (mis on u sama efektiivne kui su kiidetud “ei lase sisse”). Ka lokaalsed hormoonvahendid (NuvaRing) on kehale leebemad kui pillid/implantaadid jms.

Eks selle naiseks olemisega parasjagu tegemist ikka on: päevad, krambid ja pms, pool elu muretsed, et rasedaks ei jääks, siis muretsed, millal jääd, siis muretsed, miks juba ei jää…

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks rasedaks jääb ju ikkagi naine, mitte mees. Sealt ka see vastutuse koorem. Siiani oled ju kogu koorma mehe õlgadele pannud. Püsisuhtes mingi katkestatud suguühte harrastamine on muidugi vaevarikas. See on mehele ikka üsna vaevarikas ning lõplikult vabaks lasta ennast ei saagi. Neid vahendeid on ju must miljon tänapäeval-oled sa üldse proovinud? Kasutan tavalist vaskspiraali juba 15a – sobib väga hästi. See võõrkeha jutt läheb juba peahaiguse alla. Eks on ka variant, et maga üksi või steriliseeri ennast siis, miks mees peaks seda tegema? Mees tuli ju vastu aastaid, kas nüüd pole sinu kord? Ise seksida ei taha, et kõik on mehe vastutada?
Ei noh-pole meest pole ju probleemi.

+8
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on reaalne hetkeline situatsioon ning vajan kaasamõtlemist, ei ole ma mingi “liba tädi”

Sel juhul oleksid ometi ilmselge variandi ka välja käinud või vähemalt maininud, kas plaanite tulevikus veel lapsi, et vasektoomia ei sobi?
Mida sa jahud selle “naise raske elu” ümber?

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul on ka Mirena juba 15 aastat ja ma ei tunne mingit võõrkeha endas ega hormoonide mõju, kui välja arvata see, et 15 aastat pole mul päevi – täiesti võõras teema. Üleminekueas on Mirena igati kasulik, sest aitab vältida ohtu ootamatuteks verejooksudeks. Seega mitte ainsa miinuse kõrval kaks väga suurt ja rasvast plussi.
Mulle isiklikult ka see kondoomiga pusimine ei meeldi, lisaks on see kohustus kogu aeg kondoomi endaga kaasas tassida – näiteks lähed heinamaale või metsa jalutama südasuvel, paljugi mis …

Aga nõus – naise elu suguelu vaatevinklist ja suguelundite funktsioneerimise aspektist on täielik pain in ass

+10
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imelik jah, et 10 aastat tegi väljatõmbamist ja tulemuseks ainult üks laps.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selline olukord on minuarust ühel põhjusel eriti jõhker, see, et sinu meest ei huvita sinu tervis. Ükski täiel mõistusel mees ju ei saa välja käia valikuks pillid. Ja veel sellepärast, et tal kergem oleks.

+13
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nagunii olen talle vastu tulnud katkestatud suguühte näol

Lahuta ja ära seksi. Las keha ja vaim puhkavad.
Uskumatu, et varem üle ei ole visanud, 10 aastat mitte seksi, vaid tsirkust.

Küll ses osas on meeste elu hea, neil pole ainsatki vastutust selles osas, midagi nemad oma organismis muutma ei pea, naine-see on alati kannataja pool.

Ikka, ikka, lähme vastutamise peale üle. Küll oskavad suguõed häbi valmistada.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kondoomid on täiesti ok rasestusvastane vahend, jah, veidi pidurdab spontaansust sellel päris sisenemise momendil, aga tegelikult harjub selle vajalikkusega nii kiiresti ja mingit kirge see ei tapa ja orgasmisaamist ka ei pärssinud kummalgi paarilisel.

Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid sobivad paljudele naistele, kuid isiklikult mul ei ole mingit soovi neid kasutada, sest hormonaalsüsteem on niigi PCOS-i tõttu habras ja näen pidevat vaeva selle tasakaalus hoidmisega (toitumine, stressinivoo madalal hoidmine, korrapärane elurütm ja uni jne jne).

Vaskspiraal sobib ka paljudele naistele, kuid võib muuta päevad vererohkemaks ja pole ka 100% usaldusväärne vahend – kellel on niigi pikad ja väga vererohked päevad, siis neile ei soovitaks.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ei või veel lapsi saada? Kui vanus lubab, kaaluge. Saate täiskäigul nautida ja boonusena juurde pisikese õe venna lapsele. Soovitaks ka vasektoomiat hiljem.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ütleks mehele, et tehku vasektoomia või läheme lahku, kui nii nagu seni ei sobi ja kondoomi ka ei taha.

Sellise mehega, kes kondoomi PÕHIMÕTTELISELT ei tunnista ei ole üldse mõtet suhet alustadagi.

+15
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas sa ei saaks mehega sellisele kokkuleppele, et sa hangid omale selle elektroonilise viljakusmonitori. see on päris täpne ja kui sul on regulaarne periood, siis neid ohtlikke päevi jääb kuus suht vähe selle järgi. ja vat neil päevil võib ta siis valida, kas katkestatud ühe või kondoom. ülejäänud päevadel saate sisse lõpetada.
kui see vestlus ka kuskile ei vii, siis vist tuleb lahutama hakata, sest selline tingimuste esitamine normaalne ei ole.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees võib ju vasektoomia teha. See on selles mõttes parem, kui naise steriliseerimine, et saab veel jätta võimaluse ühise lapse saamiseks. Spermat saab külmutada ja kui teil tekib soov teise lapse järele, saab seda kasutada. Kui naine ennast steriliseerida laseb, siis lapsi rohkem ei saa.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga naiste kondoomi kasutada? Pole hormoone, pole rohkem võõrkeha kui niisama kondoomiga seksimine ja nö kehasse ju ei jää, ei pea ka mees midagi “otsa tõmbama” jne.

Aga miks mees ei või midagi otsa tõmmata aga naine enda sisse toppida võib?

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

õpi kondoomi ilma käte abita peale panema- usu, su mehele hakkab see kondoom veel meeldima!

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees võib ju vasektoomia teha. See on selles mõttes parem, kui naise steriliseerimine, et saab veel jätta võimaluse ühise lapse saamiseks. Spermat saab külmutada ja kui teil tekib soov teise lapse järele, saab seda kasutada. Kui naine ennast steriliseerida laseb, siis lapsi rohkem ei saa.

Ja naise steriliseerimise protseduur ja taastumine on ka palju pikem ja ebameeldivam protsess kui meestel!

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tsükkel on täpne, siis soovitan allalaadida näiteks my calendar app, sellega näed oma ohtlikud päevad ära ja sellel nädalal siis ei seksi. Ei ole muidugi 100% garanteeritud, aga minu puhul on toiminud edukalt.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Mida teie teeksite”, “Kas teil on ka nii” tädi on jälle hoos. No ei viitsi isegi varjata oma stiili, itsitab pihku ja lisabab iga lookese lõpus oma tuntud signatuuri.

Loo endaga on isegi natuke vaeva nähtud, tuleb tunnistada.

Tõsine teema, aga vint peale keeratud.
TA, kas oled õdede/vendadega kasvanud? Mis juhtub, kui 1 nupsu juurde? 1 on nadivõitu, 2 on väga hea, 3 on juba sündmus.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees võib ju vasektoomia teha. See on selles mõttes parem, kui naise steriliseerimine, et saab veel jätta võimaluse ühise lapse saamiseks. Spermat saab külmutada ja kui teil tekib soov teise lapse järele, saab seda kasutada. Kui naine ennast steriliseerida laseb, siis lapsi rohkem ei saa.

Ja naise steriliseerimise protseduur ja taastumine on ka palju pikem ja ebameeldivam protsess kui meestel!

Vot ma ei tea võrrelda. Minul oli see väga kiire ja valutu. Protseduur ise vist ei kesta poolt tundigi, narkoosist toibumine käis kiiresti ja kõrvalmõjudeta, verd ei tulnud(sest midagi ju ära ei lõigatud) ja kuskilt ei valutanud ka. Räägin siis naisterahva seisukohast.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Arvestada ohutuid- ohtlikke päevi on hea soovitus.
Kui soovite veel lapsi, saage ära ja pärast seda las mees teeb vasektoomia.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vot ma ei tea võrrelda. Minul oli see väga kiire ja valutu. Protseduur ise vist ei kesta poolt tundigi, narkoosist toibumine käis kiiresti ja kõrvalmõjudeta, verd ei tulnud(sest midagi ju ära ei lõigatud) ja kuskilt ei valutanud ka. Räägin siis naisterahva seisukohast.

Ja isegi kui läheb nii ludinal, siis võrreldes naise laparoskoopilise opiga täisnarkoosis, kolme õmblusega (mis siis, et pisikesed) on mehe op veel kordades kergem.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üks variant on veel: mees istugu oma alakehaga iga päev tund või nii hästi soojas vees. Siis on kah mees ajutiselt viljatu. Aga mõjuma hakkamiseks läheb vist aega nagu vasektoomia puhulgi.
Kunagi oli sel teemal vahva dokumentaal…

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kust sa tead, et hormoonravimid sulle ei sobi? Sinu kinnisidee äkki? Ma küll ei imesta, kui mees vastutulelikuma naise leiab.

Võid konsulteerida arstiga minipillide, steriliseerimise vmt teemal. Või loe päevi, kasuta tupeküünlaid, nn antispermitsiide. Tupeloputuseni välja.

Kui sama jäik edasi oled, on igatahes suhe läbi.

Vaene mees, kahju kohe teisest

Ei tea, kas mehel ka ikka mingi vastutus on? Või kõik on ainult naise õlul?

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )


Esileht Pereelu ja suhted Raskus olla naine