Esileht Ilu ja tervis Rasva tihedus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Rasva tihedus

Postitas:
Kägu

Mis on inimrasva tihedus? Sobib ka erikaal. Tahaks endale visualiseerida, et kui mul on 10/20 kg üle, siis kui suur see kogus rasva on ja vastupidi, et kui olen 10/20 kg alla võtnud, siis kui suurest hunnikust rasvast vaba olen.

Tänan, kes teab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see tihedus siia puutub. Visualiseeri siis endale 50 pakki võid, ongi 10 kg visualiseeritud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Visualiseeri siis endale 50 pakki võid, ongi 10 kg visualiseeritud.

Päris halb nõuanne – ma nt ostan poolekilostes pakkides võid.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris halb nõuanne – ma nt ostan poolekilostes pakkides võid.

Miks siis sellepärast halb? Sina visualiseerid 20 pakki. Mis siin siis keerulist on. Ja sinu järgmise vastuväite ennetamiseks ütlen, et kui sina ostad kilostes pakkides, siis 10 jne.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see tihedus siia puutub. Visualiseeri siis endale 50 pakki võid, ongi 10 kg visualiseeritud.

Ma ei soovi visualiseerida 10 kg ükskõik mida, vaid 10 kg inimrasva. Kui sul on infot, et või on sama tihedusega kui inimrasv, siis nii ütlegi. Aga ta ei ole.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see tihedus siia puutub. Visualiseeri siis endale 50 pakki võid, ongi 10 kg visualiseeritud.

Ma ei soovi visualiseerida 10 kg ükskõik mida, vaid 10 kg inimrasva. Kui sul on infot, et või on sama tihedusega kui inimrasv, siis nii ütlegi. Aga ta ei ole.

Tobe visualiseering, sest mahavõetav ei koosne ju rasvast.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei soovi visualiseerida 10 kg ükskõik mida, vaid 10 kg inimrasva. Kui sul on infot, et või on sama tihedusega kui inimrasv, siis nii ütlegi. Aga ta ei ole.

Oled ikka päris rumal. Rasva tihedus on 0,943 (umbes) ja vee tihedus on 0,943. Seega võid visualiseerida ka ämbritäie vett. Pole see inimrasv midagi nii erilist ja tihedus puutub üldse vähe asjasse.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole see inimrasv midagi nii erilist ja tihedus puutub üldse vähe asjasse.

Kuidas ei puutu tihedus asjasse, kui mul on teada aine kaal ning ma soovin teada nii palju kaaluva aine ruumala?

Rasva tihedus on 0,943 (umbes) ja vee tihedus on 0,943.

Googeldasid searasva, nagu näen 😀 aga vee tihedus on siiski pigem 0,99.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Googeldasid searasva, nagu näen ???? aga vee tihedus on siiski pigem 0,99.

Jah, aga eriti vahet ju pole ruumala mõttes. Inimesel ongi seljas vesi ja rasv, mitte ainult rasv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, aga eriti vahet ju pole ruumala mõttes. Inimesel ongi seljas vesi ja rasv, mitte ainult rasv.

Kui räägitakse alla võtmisest, siis peetakse silmas üldiselt siiski rasvast vabanemist, mitte vee väljutamist. Vee väljutamine on üks teine protseduur, hetkeliseks kaaluvähendamiseks – näiteks sportlastel enne võistlust.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, aga eriti vahet ju pole ruumala mõttes. Inimesel ongi seljas vesi ja rasv, mitte ainult rasv.

Kui räägitakse alla võtmisest, siis peetakse silmas üldiselt siiski rasvast vabanemist, mitte vee väljutamist. Vee väljutamine on üks teine protseduur, hetkeliseks kaaluvähendamiseks – näiteks sportlastel enne võistlust.

Ja kui samal ajal hakatakse hoogsalt trenni tegema, võib kaal hoopis suureneda, kuigi suurus väheneb. Täiesti jabur teemaalgatus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui samal ajal hakatakse hoogsalt trenni tegema, võib kaal hoopis suureneda, kuigi suurus väheneb. Täiesti jabur teemaalgatus.

Sa ei ole vist siiani aru saanud, mida ja milleks ma küsisin – kuid kommentaare tuleb kui Vändrast saelaudu. Mis puutub asjasse see, et kaalu langetades lihasmass kasvab ning selle võrra kaal kasvab? Küsimus oli rasva kohta.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on inimrasva tihedus? Sobib ka erikaal. Tahaks endale visualiseerida, et kui mul on 10/20 kg üle, siis kui suur see kogus rasva on ja vastupidi, et kui olen 10/20 kg alla võtnud, siis kui suurest hunnikust rasvast vaba olen.

Tänan, kes teab.

Võta võipakk, 200g võid on 100% rasva. Lao oma kehale 20kg jagu 200g võipakke, see teeb 100 pakki.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on inimrasva tihedus? Sobib ka erikaal. Tahaks endale visualiseerida, et kui mul on 10/20 kg üle, siis kui suur see kogus rasva on ja vastupidi, et kui olen 10/20 kg alla võtnud, siis kui suurest hunnikust rasvast vaba olen.

Tänan, kes teab.

Kas see 10/20 kg üle tähendab, et oled nii 165/80?
Äratuseks sulle, et see on umbes 30kg üle tegelikult.

Visualiseerimiseks tee endast otsevaates pilt ja siis kõrvuta seda sama pika ideaalkaalus inimese pildiga.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see 10/20 kg üle tähendab, et oled nii 165/80? Äratuseks sulle, et see on umbes 30kg üle tegelikult.

Äratuseks sulle, et 50 kilo kaaluv 165 cm pikk inimene on alakaalus. Ja normkaalus on ta kuni 65 kiloni.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see 10/20 kg üle tähendab, et oled nii 165/80? Äratuseks sulle, et see on umbes 30kg üle tegelikult.

Äratuseks sulle, et 50 kilo kaaluv 165 cm pikk inimene on alakaalus. Ja normkaalus on ta kuni 65 kiloni.

Kuidas ta siis alakaalus on? Milleks sedasi valetada endale. Vaata sportlasi, neil on kaalugrupid, meestel isegi 55kg omad, naistel 45kg tõstmises, kas nad on siis kõik alakaalulised? Vastupidi, nad on kõik väga lihastes ja ometi kaalub naine 45kg.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vt siin kaalu klassid kirjas kui mind ei usu https://en.wikipedia.org/wiki/Olympic_weightlifting

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ta siis alakaalus on? Milleks sedasi valetada endale. Vaata sportlasi, neil on kaalugrupid, meestel isegi 55kg omad, naistel 45kg tõstmises, kas nad on siis kõik alakaalulised? Vastupidi, nad on kõik väga lihastes ja ometi kaalub naine 45kg.

Kategooria BMI vahemik
Tervisele ohtlik alakaal < 16
Alakaal 16 – 18.5
Normaalkaal 18.6 – 25
Ülekaal 25.1 – 30
Rasvumine 30.1 – 35
Tugev rasvumine 35.1 – 40
Tervisele ohtlik rasvumine > 40.1

165 cm pika inimese normkaalu alampiir, kus KMI tuleb neisse piiridesse, on 50,4 kg ning ülempiir 68 kg.
Sportlaste puhul ei kehti KMI tabelid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahad ennast visualiseerida siis https://bodyvisualizer.com/

Altpoolt valid “Switch Units” et saada meetermõõdustik ja hakkad oma mõõte sisestama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahad ennast visualiseerida siis https://bodyvisualizer.com/

Altpoolt valid “Switch Units” et saada meetermõõdustik ja hakkad oma mõõte sisestama.

Hea link, tänan, kuid ma lihtsalt tõesti soovisin just seda kaotatud rasvakogust ette kujutada.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ta siis alakaalus on? Milleks sedasi valetada endale. Vaata sportlasi, neil on kaalugrupid, meestel isegi 55kg omad, naistel 45kg tõstmises, kas nad on siis kõik alakaalulised? Vastupidi, nad on kõik väga lihastes ja ometi kaalub naine 45kg.

Kategooria BMI vahemik

Tervisele ohtlik alakaal < 16

Alakaal 16 – 18.5

Normaalkaal 18.6 – 25

Ülekaal 25.1 – 30

Rasvumine 30.1 – 35

Tugev rasvumine 35.1 – 40

Tervisele ohtlik rasvumine > 40.1

165 cm pika inimese normkaalu alampiir, kus KMI tuleb neisse piiridesse, on 50,4 kg ning ülempiir 68 kg.

Sportlaste puhul ei kehti KMI tabelid.

Mis siis sportlase puhul kehtib? Kaal on ju kaal, kui sportlase kaal on 45 kilo, siis ongi tema kaal. Kui me räägime naisest, siis 165 cm pikkuse naise kaal võiks küll 55 kilo olla ja 65 on ikka ülekaal. KMI tabelid ongi tehtud juba paksude mitte solvamiseks.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nii tüüpiline, et kui küsid vähegi keerulisema küsimuse, siis selle asemel, et vastamata, jätta, tulevad kõik aia august rääkima, peaasi, et midagi öelda saab ???? Tunnen kaasa TA ja ega ma ka nüüd kvaliteetselt ei panustanud muidugi!

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see 10/20 kg üle tähendab, et oled nii 165/80? Äratuseks sulle, et see on umbes 30kg üle tegelikult.

Äratuseks sulle, et 50 kilo kaaluv 165 cm pikk inimene on alakaalus. Ja normkaalus on ta kuni 65 kiloni.

Normaalkaalu ülemine piir on pigem paksuke, aga kui see on eesmärk, siis ok.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahad ennast visualiseerida siis https://bodyvisualizer.com/

Altpoolt valid “Switch Units” et saada meetermõõdustik ja hakkad oma mõõte sisestama.

Hea link, tänan, kuid ma lihtsalt tõesti soovisin just seda kaotatud rasvakogust ette kujutada.

Äkki hakka selle ette kujutamise asemel lihtsalt midagi tegema?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki hakka selle ette kujutamise asemel lihtsalt midagi tegema?

Äkki hakkaks sa kaagutamise asemel midagi tegema? Mina olen juba teinud, 12 kilo kaotatud. On veel küsida midagi?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10 kg searasva. Või siis 10 kg õli. Võid kodus ise 1 liitri õli ära kaaluda ja saad teada, palju 1l õli kaalub. Või kaalule 1 kg õli kaaluda ja pärast ära mõõta mitu liitrit on ja siis 10kg kohta liitrites välja arvutada, saab ruumala ja selle ruumalaga võib ise ükskõik mis eseme paremaks visualiseerimiseks ehitada. Nt hunnik penoplasti umbes 10 dm3 (või mis täpsemalt vasruseks tuleb) ruumalaga võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt searasva pakki suudab ehk täiskasvanud inimene endale visualiseerida (või poest osta. pärast söödad tihastele) ja siis visualiseerid neid 50 tükki (sest pakk on nt 200gr). Pole ju raske välja mõelda? Searasv ja inimrasv nüüd küll erikaalult ega tiheduselt NII palju ei erine, et see prouat segaks visualiseerimast oma pekke.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Searasvaga võib vabalt võrrelda, siga on meile väga lähedase organismiga. Aga muidugi mitte selle rasvaga, mida poest pakis osta saab vaid sellega, mis liha küljes on. Siseorganite ümber (ehk visteraalne rasv) on see muidugi natukene “kohevam”, seega ei olegi võimalik seda kogust ette täpselt kujutada.
Kui oled kunagi tapetud siga näinud seespoolt, siis saad mõttest aru. Kui ei ole näinud, siis võta võrdluseks kas või kaelakarbonaad ja reietükk ja peekon ning näed, et ka neil on rasv erineva tihedusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mnjaa, 10 kilo seapekki visualiseermise tarvis osta läheks vist natsa kallis, äkki proua läheb turule ja palub mõne pekisema tüki üle kaaluda, selle abil peaks visualiseerida juba küll saama! No ja mängime, et kõik, mis ta uhkelt kaotas, on puhas rasv ja mitte osaliselt lihast ja lihtsalt peetunud vett (nt ketoga kaob esimesel nädalal ca 3-4 kilo lihtsalt vee arvelt)…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Searasvaga võib vabalt võrrelda, siga on meile väga lähedase organismiga. Aga muidugi mitte selle rasvaga, mida poest pakis osta saab vaid sellega, mis liha küljes on. Siseorganite ümber (ehk visteraalne rasv) on see muidugi natukene “kohevam”, seega ei olegi võimalik seda kogust ette täpselt kujutada. Kui oled kunagi tapetud siga näinud seespoolt, siis saad mõttest aru. Kui ei ole näinud, siis võta võrdluseks kas või kaelakarbonaad ja reietükk ja peekon ning näed, et ka neil on rasv erineva tihedusega.

Jah, tean, et siseelundeid ümbritsev rasv on teistsugune, aga ega nii täpselt olegi oluline. Võrdlus 10 kg rasva ja 10-liitrise ämbri vahel on juba tegelikult piisavalt hea. Tänan kaasa mõtlemast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Ilu ja tervis Rasva tihedus