Esileht Hobinurk Rasvarinne ETV-st, mis mõtteid film tekitas?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )

Teema: Rasvarinne ETV-st, mis mõtteid film tekitas?

Postitas:

Viimased uuringud näitavad, et tegelikult on suremus ülekaalus inimeste seas väiksem, kui normaalkaaluliste seas.

Aga see muidugi ei kehti morbid obesity puhul, vaid mõeldud on lihtsalt ülekaalu.

Kust sellest uuringust lugeda saab?

“Obesity paradox”. Sisuliselt point selles, et paljude raskete haiguste puhul kaotab inimene kaalu ja a) kõrgenenud KMI puhul on pikem puhver, kuni kaal veel ohtlikult madalaks ei jõua b) surmahetkeks on need isikud jõudnud madalasse kaalu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal filmis kestis nende hurraapositiivsus täpselt nii kaua kui jutt läks nende ülekaalu põhjustele. Igaühel oli mingi luukere lapsepõlvest kapis, mis õgima ajas. Ise ju rääkisid, kuidas salaja sõid ja kuidas see paksuksminemine neil käis. milleks sinna juurde sellest kehapositiivsusest jutlustada? umbes nagu, et ei ole su pea kandiline, ei ole.

nu mu lapsepõlve kaaslasest sai sedasi joodik. haritud vanemad, kena pereelu ja uhke baarikapp, vanemad ise ei joonud, aga seltskonna mõttes pidi ikka olema. siis see 12 aastane poisike õppiski baarikapist lonksama kuni nii külge jäi, et kool jäeti pooleli ja lasti kodust üldse jalga teiste kraadedega jooma. me lastena kõik teadsime, aga pidasime seda kõvapoisi tunnuseks. kõigil meil on luukered.

ja kas ta hakkas pärast tegelema ühiskondliku liikumisega, et joodik olla on positiivne? sama asi ju.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 13:18; 17.01 13:26; 17.01 13:28; 17.01 16:07; 17.01 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Ma ikka ei saa aru mis nendel paksudel siis häda on? Kõik ei saa olla pikad ja saledad, keegi on ka tavaline inimene. On paksud siis on, mis nende tervis peaks minema korda teistele? ameerikas on tervisekindlustus igaühe enda maksta ja paljudel seda polegi. Miks nad siis ei võiks elada nii nagu soovivad ja naudivad? Kui surebki 50 aastaselt, mis siis, pole vahet kas inimene elab 50 või 100. Surnud ei saa enam hinnata midagi, ta kaob olematusse.

Praegu on maailmas toitu liiga palju, samas miljardid inimesed lausnälgivad. No mis seal aafrikas on, näljapaistetus kõigil. 30 aastapärast on maailm muutnud (näiteks kliimajahenemine) ja kõik nälgivad, kaovad need paksud ajalukku, siis räägime näljasurmadest. Siis räägitakse lastele muinasjutte paksudest inimestest… emme, kas päriselt ka olid paksud inimesed olemas?

[/quote]

Minul pole paksude vastu mitte midagi, see mitut ülekilo keegi kaasas kannab – tema isiklik asi. Ma pole neid kunagi kritiseerinud ega negatiivselt hinnanud. See ei puutu minusse. Mina näiteks ei soovi, et kõik oleks modellid ja piitsavarred ????.olgu igaüks nagu on, söögu mida tahab.

Räägin lihtsalt, et geene,  kohvikute , toidupoodide kaubavalikut, küllust ja suurt konti oma paksuses süüdistada on vale.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 12:40; 17.01 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägin lihtsalt, et geene, kohvikute , toidupoodide kaubavalikut, küllust ja suurt konti oma paksuses süüdistada on vale.

Kuidas siis need raha teenivad ja ka sinul töökoht oleks kui keegi ei tarbiks?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 12:11; 17.01 12:55; 17.01 13:13; 17.01 13:20; 17.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Ma pole veel jõudnud vaadata aga ülekaalulised tekitavad minus negatiivseid mõtteid ja tundeid. Miks mina, kes ma püüan enda kaalu jälgida ja tervisega sammu pidada pean nende ülekaaluliste inimeste ebatervislikust eluviisist tingitud haiguste ravisid kinni maksma? Ma ei taha selliseid riigimakse maksta ja selliste inimestega solidaarne olla.

    Kui sina 10 a pärast mingi rämeda haiguse saad, siis miks peaks teised sinu ravi kinni maksma? Kõhnadelgi koledaid haigusi tulnud. Tigedusest eriti.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased uuringud näitavad, et tegelikult on suremus ülekaalus inimeste seas väiksem, kui normaalkaaluliste seas.

Aga see muidugi ei kehti morbid obesity puhul, vaid mõeldud on lihtsalt ülekaalu.

Kust sellest uuringust lugeda saab?

“Obesity paradox”. Sisuliselt point selles, et paljude raskete haiguste puhul kaotab inimene kaalu ja a) kõrgenenud KMI puhul on pikem puhver, kuni kaal veel ohtlikult madalaks ei jõua b) surmahetkeks on need isikud jõudnud madalasse kaalu.

Jumal hoia, see on hoopis teine teema, kui see, kes selle mõtte algselt õhku viskas. Tegu on ju hoopis tõdemusega, et IV staadiumis ülekaaluline vähihaige venitab paar kuud rohkem välja.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 11:50; 17.01 13:16; 17.01 13:20; 17.01 13:23; 17.01 14:28; 17.01 14:54; 17.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on umbes nagu peenike paks

Peenikesed paksud on täiesti olemas. Inglise keeles “skinny fat”. Ehk inimesed, kes on peene kondi ja olematute lihastega ning seetõttu n.ö. normaalkaalus, kuid kelle rasvaprotsent kehas on tervislikust kõvasti ülalpool.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 14:38; 17.01 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on umbes nagu peenike paks

Peenikesed paksud on täiesti olemas. Inglise keeles “skinny fat”. Ehk inimesed, kes on peene kondi ja olematute lihastega ning seetõttu n.ö. normaalkaalus, kuid kelle rasvaprotsent kehas on tervislikust kõvasti ülalpool.

Jah, õllekõhuga ebasportlikud kõrend-mehed ja menopausi ületanud 55+ kõhnade käte-jalgadega ning punnkõhuga naisterahvad.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 11:50; 17.01 13:16; 17.01 13:20; 17.01 13:23; 17.01 14:28; 17.01 14:54; 17.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldisid Maria Rozbaumi mõtted, kes sellest filmist ka Ringvaates rääkis

https://menu.err.ee/1608072499/blogija-filmist-rasvarinne-suhtumist-ulekaalu-tuleb-muuta-selgitustoo-mitte-tanaval-paljalt-karjumisega

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 15:02; 17.01 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati mõelnud nii, et mulle ei lähe korda teiste kehakaal. See on nende keha ja iga inimene peab ise oma kehas elama, nii et peaasi, et ise endaga rahu on teinud. Mul on väga raske olla sõber inimestega, kes teiste keha kallal nokivad. Need tuttavad, kes suvel nt kellegi kehakaalu negatiivselt kommenteerivad, pole ise samuti oma kehaga sõbrad ning näljutavad ennast, et jumala eest XS-st suuremaks ei muutuks – see pole ka mentaalselt tervislik.

Nõus. See on tõesti huvitav fenomen, et pidevas dieedis ja iga hinna eest xs olemine on õige käitumine, aga pisut või ka rohkem ûlekaaluline ei tohi endaga rahu teha ja rahul olla.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati mõelnud nii, et mulle ei lähe korda teiste kehakaal. See on nende keha ja iga inimene peab ise oma kehas elama, nii et peaasi, et ise endaga rahu on teinud. Mul on väga raske olla sõber inimestega, kes teiste keha kallal nokivad. Need tuttavad, kes suvel nt kellegi kehakaalu negatiivselt kommenteerivad, pole ise samuti oma kehaga sõbrad ning näljutavad ennast, et jumala eest XS-st suuremaks ei muutuks – see pole ka mentaalselt tervislik.

Nõus. See on tõesti huvitav fenomen, et pidevas dieedis ja iga hinna eest xs olemine on õige käitumine, aga pisut või ka rohkem ûlekaaluline ei tohi endaga rahu teha ja rahul olla.

sa vb ei usu, aga samasugune nokkimine käib ka saledate kallal. samamoodi on kiusamisega üldiselt – põhjuse leiab alati.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 13:18; 17.01 13:26; 17.01 13:28; 17.01 16:07; 17.01 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üritasin vaadata, aga umbes kolmandiku pealt jätsin pooleli.

Ma jätsin kohe pooleli, ei saa sellises ülekaalus naisi vaadata. Vastik. Täna käisin poes, umbes kümnest müüjast pole ühtegi enam-vähem normaalkaalus. Ei tea mis see meie rahvas end niimoodi paksuks sööb.

mees

+4
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Rasvunud keha positiivsus on sama mõistlik asi nagu alkoholismipositiivsus või mis tahes sõltuvuspositiivsus. Juttu pole ju mitte 5-10 ülekilost, vaid mitmekümnetest ülekilodest, mis on saavutatud aastaid ja aastakümneid kestnud enesehävitajalike eluviisidega. Need inimesed on oma kehas ja eluviisus lõksus ja arusaadav, et sellest välja rabeleda on meeletult keeruline, nagu igasugusest sõltuvushäirest, mis kaua kestnud (mõnel juhul ju praktiliselt varasest lapsepõlvest peale) ja mis järjest progresseerub. Kahjuks me ei ole ühiskonnas selle probleemi tõelise tunnistamiseni veel jõudnud ja seepärast pole ka hästi toimivaid lahendusi ja toetavat võrgustikku ülemäärasest kehakaalust vabanemiseks – enamasti on see lihtsalt lõputu üksildane võitlus iseenda ja kogu maailma vastu, sest neid, kes sind ülemäärase kehakaalu pärast hurjutavad,  jagub küllaga, aga neid, kes päriselt toetaksid ja abiks oleksid, annab tikutulega taga otsida. Selline kehapositiivsuse jutt kahjuks ainult aeglustab mõistliku rasvumisvastase poliitikani jõudmist. Ei aita ei totter sõltuvuspositiivsus ega ka vaenamine ja stigmatiseerimine. Reaalne probleem vajab reaalseid lahendusi riiklikul tasandil, sarnaselt suitsetamise ja alkoholismi ohjeldamisega. Kunagi jõuame ilmselt selleni, sest muud ei jää lõpuks üle. USAs on rasvunuid kuskil 40% ühiskonnast (rasvunuid, mitte neid, kel mõned ülekilod). See on tõsine ja riigile meeletult kulukas epideemia ja ei kao kuhugi niisama. Ühel hetkel hakatakse sellega tegelema, aga praegused põlvkonnad on rasvumishätta sattudes kahjuks lihtsalt lõksus. Mul on nendest tüdrukutest siiralt kahju, sest ma tean, et neil on ise ennast peaaegu et võimatu aidata, ja keegi teine neid ka ei aita.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin ka ja ma ei teagi, kas ma olen liiga kitsarinnaline või kriitiline, aga kui kogu dok-i mõte oli kehapositiivsus, siis minul mingit positiivset üldmuljet küll ei tekkinud. Pigem oli neist noortest naistest kahju. Sest nad küll üritasid justkui demonstreerida, et nad on endaga rahu teinud, aga läbi kumas pidev kaitseseisund, masendus, õigustamine ja jätkuvalt ebatervislikud eluviisid. Kuhu see positiivsus ja enesega rahulolu siis jäi? Instapiltide tegemine ja nappide riiete kandmine oli neil pigem fassaad – sel hetkel sa ehk mõtled et muudad midagi või “Ma alles näitan neile!”, aga sisuliselt ei muuda sa ju enda jaoks mitte midagi paremaks. Nad otsisid pigem pidevalt heakskiitu, aga õnnelik või rahul ei tundunud neist keegi. Mingi muffinifoto või “Sorry not sorry”- taoliste loosungite postitamine pole päris see…

Ainus, mida kiita võiks, oli nende ühiskondlik aktiivsus. Et nad ei haletsenud end kuskil nurgas norutades. Aga tõeline kehapositiivsus on minu jaoks siiski see, kui sa teadvustad oma probleemi, räägid sellest läbinisti ausalt – nii plussidest kui miinustest – ning jätkad arengut ja tööd enda kallal. Mitte ei peida pead liiva alla. Kehapositiivsus ei ole mõista andmine, et mulle küll ei meeldi see inimene, keda ma peeglist näen, aga ma ei viitsi/ ei oska ka midagi ette võtta – seega las ta jääb. Taoline mulje mul enamikust neist paksudest naistest jäi. Huvitav oleks näha neid u 10-15 aasta pärast uuesti – näis, kas siis on suhtumine endine…

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhin tähelepanu sellele, et söömissõltuvus on oma olemuselt kohati keerulisem kui mõnede teiste sõltuvustega toimetulek just sel põhjusel, et sõltuvust tekitavast ainest ei saa täielikult loobuda. Nt suitsetamise puhul on võimalik tubakat vältida, aga sööma peab inimene igal juhul ja see teebki võitluse selle sõltuvusega eriti raskeks – ei saa ju täielikult toidust loobuda. Ei õigusta neid inimesi, on ka minu enda kui normaalkaalus ja üsna tervisliku inimese jaoks väga kahetisi tundeid tekitav teema, kuid solvanguid, mida mõned siin teemas jagavad, ei võta minu pea vastu. Kui siin mõni ütles, et miks tema maksumaksjana peab neid inimesi tulevikus ravima, siis mina jälle ei tahaks sellist seest mäda inimest oma maksude eest ravida, kes teist ilmselgelt sõltuvuses inimest solvab ja enda isiklikke esteetilisi hinnanguid annab, olgu sa kasvõi oma parimas füüsilises vormis.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 15:02; 17.01 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased uuringud näitavad, et tegelikult on suremus ülekaalus inimeste seas väiksem, kui normaalkaaluliste seas.

Aga see muidugi ei kehti morbid obesity puhul, vaid mõeldud on lihtsalt ülekaalu.

Kust sellest uuringust lugeda saab?

“Obesity paradox”. Sisuliselt point selles, et paljude raskete haiguste puhul kaotab inimene kaalu ja a) kõrgenenud KMI puhul on pikem puhver, kuni kaal veel ohtlikult madalaks ei jõua b) surmahetkeks on need isikud jõudnud madalasse kaalu.

See, et surmahetkeks olen ma lõpuks suutnud kaalu alandada, ei tundu väga motiveerivana. ????

Ja minu teada näitavad uuringud valdavalt, et paastumine ja kasinus pikendavad eluiga ja tõstavad elukvaliteeti. Kerge ülekaal võis päästvaks teguriks osutuda millalgi kauges minevikus, aga tänapäeva heaoluühiskond on midagi hoopis muud – nüüd võivad paar süütut ülekilo muutuda ülihõlpsalt paarikümneks ülekiloks.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Positiivne saab olla asi, mis ei ole kahjulik ega haigusttekitav ega surmav. Samas need naised ei ole NII paksud, et nad oleks liikumisvõimetud jne. Paljud näidatud naised on lihtsalt ülekaalulised, ei ole veel rasvunud vrd need 600lb saate paksud.

Saates näidatud naised olid siiski rasvunud, mitte lihtsalt pisut ülekaalulised.

Näiteks, naist, kelle pikkus on 170 cm ja kehakaal 90+, loetakse juba rasvunuks. Need neli naist olid seal kõik raudselt üle 100 kg.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 12:54; 17.01 17:47; 17.01 17:53; 17.01 18:07; 17.01 19:01; 17.01 19:07; 18.01 10:51; 19.01 11:18; 19.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Ma pole veel jõudnud vaadata aga ülekaalulised tekitavad minus negatiivseid mõtteid ja tundeid. Miks mina, kes ma püüan enda kaalu jälgida ja tervisega sammu pidada pean nende ülekaaluliste inimeste ebatervislikust eluviisist tingitud haiguste ravisid kinni maksma? Ma ei taha selliseid riigimakse maksta ja selliste inimestega solidaarne olla.

    Tõega arvad, et kui ülekaalulisi oleks vähem, maksaksid vähem?

Vähem ei maksaks, aga sel juhul läheks raha ehk õigemasse kohta. Ma pigem näeksin ka seda, et minu sotsmaksust läheks raha nende haiguste ravimiseks, mille tekkes inimene ise süüdi pole. Selle asemel, et maksta kinni ülekaaluliste tervisehädasid.

Küll ja veel on meil ju haiguseid ja seisundeid, kus Haigekassa ei toeta ja patsient peab ise oma raviks raha leidma. Väga lähedalt ja valusalt puudutanud ka minu enda peret, kui pidin oma raske haigusega lapse seisundi stabiilsena hoidmiseks ise raha leidma. Ja mõistagi oli summa väga suur.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 12:54; 17.01 17:47; 17.01 17:53; 17.01 18:07; 17.01 19:01; 17.01 19:07; 18.01 10:51; 19.01 11:18; 19.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal filmis kestis nende hurraapositiivsus täpselt nii kaua kui jutt läks nende ülekaalu põhjustele. Igaühel oli mingi luukere lapsepõlvest kapis, mis õgima ajas. Ise ju rääkisid, kuidas salaja sõid ja kuidas see paksuksminemine neil käis. milleks sinna juurde sellest kehapositiivsusest jutlustada? umbes nagu, et ei ole su pea kandiline, ei ole.

Mis luukere? Liigne söömine? Punapea ju rääkis unistavalt, kuidas tal oli oma toas tore telekat vaadata ja süüa ning see oligi tema harjumus ja hobi. Nii nagu teiste jaoks on hobi sporti teha, või joonistada.

no ühel läksid vanemad lahku, sinnamaani oli sale. teine kasvas varakult pikkuse täis ja põdes seda.

Ja mida see naine rääkis, kel vanemad lahku läksid? Et elas koos isaga, muud midagi päevad läbi ei teinud, kui lihtsalt olid ja sõid ning kui toit ja isal alkohol otsa sai, siis läks isa poodi.  Elu sisu oligi räpases seapesas söömine ja joomine.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 11:50; 17.01 13:16; 17.01 13:20; 17.01 13:23; 17.01 14:28; 17.01 14:54; 17.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõista, mida mu kommentaaris miinustada oli? Ei ole mina seda ülekaalu ja rasvumise piirmäära välja mõelnud.

Copy paste:

“Mis on ülekaal ja rasvumine? Kui kehamassi indeks on 25 ja 29,9 vahel, siis nimetatakse seda ülekaalulisuseks ehk eelrasvumiseks. Kui aga 30 või üle selle, siis rasvumiseks.”

Allikas: https://toitumine.ee/kehakaal/ulekaal

Nii, ja nüüd lööge kalkulaatorisse sisse 170 cm ja 90 kg ja tulemuseks on: te olete rasvunud.

https://www.kalkulaator.ee/et/kehamassiindeks

Väidab keegi siin tõesti, et need naised olid alla 90-kilosed?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 12:54; 17.01 17:47; 17.01 17:53; 17.01 18:07; 17.01 19:01; 17.01 19:07; 18.01 10:51; 19.01 11:18; 19.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis mõte, et äkki just ülekaaluliste inimeste aktsepteerimise kaudu saab ülekaalulisuse vastu võidelda? Taust siis selline, psühholoogiliselt mõjub see, kui inimesele pähe taguda, et ta ei sobi sellisena, nagu ta parajasti on kahel moel:

1) ta hakkab vastu, leides et tal on õigus eksisteerida mistahes kaalus

2) liitub inimeste hulgaga, kes ütlevad, et ta on rõve ja kole jms

Mõlemal juhul on tulemuseks see, inimene jääb paksuks (kui kõhnutakse, siis väga ebatervislike meetodite ja enesepiitsutamisega, kujuneb söömishäire).

Esimesel juhul, s.t et kui ta otsustab võidelda, võtab inimene kinnisideeks selle, et ta on Loodud Olema Paks ning sellest saab üha suurem osa tema identiteedist.

Teisel juhul, võetakse kinnisideeks see, et tuleb kiiremas korras kaalu alandada, vähe süües ja meeletult trenni tehes. Selle kaudu inimene aga ise saboteerib seda plaani, kuna mida rohkem endale asju keelad, seda rohkem neid tahad. Ning sellises olukorras olles on eriti jube tajuda kommentaare, et oled paks, ehkki sööd meeletult vähe, aga kaal ei lange – kas siis seetõttu et enese piiramine vaheldub enesele teadvustamata söömasööstudega, või siis seetõttu et kaalu langus on pidurdunud, kuna inimene sööb liiga vähe ja see on toonud kaasa ainevahetuse aeglustumise.

 

Omast kogemusest tean seda, olles kannatanud söömishäirete all üle kümne aasta. Toona, ennast piitsutades, kaalusin ma 15 kg rohkem kui praegu, kus ma ei keela endale mitte midagi, vaid armastan ennast ka siis, kui vahel end lõdvaks lasen ja avastan, et olen kosunud – need kilod sulavad. Toona oli aga isegi 100-grammine kaalutõus maailmalõpp, mille pärast tuli end näljutama hakata, et kaal langeks. Kui aga hakkasin suhtuma endasse kui inimesse, tuli kaalulangus aga otsekui iseenesest, eimingit trenni ega dieeti, lihtsalt puhas elurõõm, mis mind tervislikuks tegi.

Ehk siis, inimesed ajavad tihtipeale segamini põhjuse ja tagajärje. Inimesed on paksud, sest neil ei lasta olla paksud. Olen veendunud, et kui ühiskonna suhtumine muutub, paljud ülekaalulisuse käes vaevlevad inimesed hakkavad kaalu kaotama ja leiavad üles oma tegeliku “mugavuskaalu”, milleks ma ei usu, et kellelgi tegelikult on morbiidne ülekaal.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõista, mida mu kommentaaris miinustada oli? Ei ole mina seda ülekaalu ja rasvumise piirmäära välja mõelnud.

Copy paste:

“Mis on ülekaal ja rasvumine? Kui kehamassi indeks on 25 ja 29,9 vahel, siis nimetatakse seda ülekaalulisuseks ehk eelrasvumiseks. Kui aga 30 või üle selle, siis rasvumiseks.”

Allikas: https://toitumine.ee/kehakaal/ulekaal

Nii, ja nüüd lööge kalkulaatorisse sisse 170 cm ja 90 kg ja tulemuseks on: te olete rasvunud.

https://www.kalkulaator.ee/et/kehamassiindeks

Väidab keegi siin tõesti, et need naised olid alla 90-kilosed?

Vaatasin neid miinuseid ja mõtlesin sama, et mida seal miinustada on? Kas päriselt mõni paks ongi nagu mingis totaalses eituses oma reaalsuse osas? Ärgake üles!

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 12:37; 17.01 13:08; 17.01 18:37; 17.01 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Märkan, et päris mitu kommenteerijat ütleb, et viimaste uuringute järgi, ei ole rasvumine terviserisk. Kui küsisin, seda uuringut näha, siis on vaikus. Selleks ei pea olema arst või teadlane, et aru saada, et loomulikult kaasnevad rasvumisega mitmed tõsised terviseriskid.

https://www.kaalukirurgia.ee/rasvumisega-kaasnevad-haigused/

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 12:54; 17.01 17:47; 17.01 17:53; 17.01 18:07; 17.01 19:01; 17.01 19:07; 18.01 10:51; 19.01 11:18; 19.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin neid miinuseid ja mõtlesin sama, et mida seal miinustada on? Kas päriselt mõni paks ongi nagu mingis totaalses eituses oma reaalsuse osas? Ärgake üles!

Ärgake jah üles ja saage juba ükskord aru, et kehamassiindeks on üksikisiku koha pealt mõttetu näitaja. Ei arvesta see ei “skinny fat” inimeste terviseriske, sportlaste lihaste hulka ega suurekondiliste pikkade inimeste eripära. Ma võin teile leida 170cm pika ja 90 kg kaaluva naise, kelle keha rasvaprotsent on sama või väiksem kui teisel 170 pikal ja 65kg kaaluval naisel. Seega, mõttetu mõõdik.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 14:38; 17.01 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles mõttes positiivne film, et mul tekib sellise kehakujuga inimesi vaadates kohe vastupandamatu refleks ennast püsti ajada ja jõusaali vedida. Toit jääb ka kohe kurku kinni- appi, nüüd hakkan tõesti korralikuks, selline küll tulevikus olla ei taha. No ei ole kaunis pilt, ei ole-rääkigu, mis tahavad. Modellimõõdud on muidugi mitte elu mõte, aga normaalkaalus on ikka niiii palju parem, ilusam ja kergem olla. Jah, ma tean, millest räägin- pean endal kogu aeg silma peal hoidma, et käest ei läheks. Teisi ei kritiseeri, aga kui keegi ütleb, et ta suures ülekaalus endaga rahul on, siis on see lihtsalt pullikaka..

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärgake jah üles ja saage juba ükskord aru, et kehamassiindeks on üksikisiku koha pealt mõttetu näitaja. Ei arvesta see ei “skinny fat” inimeste terviseriske, sportlaste lihaste hulka ega suurekondiliste pikkade inimeste eripära. Ma võin teile leida 170cm pika ja 90 kg kaaluva naise, kelle keha rasvaprotsent on dama vmi väiksem kui teisel 170 pikal ja 65kg kaaluval naisel. Seega, mõttetu mõõdik.

Jätame atleedid, kõvad sportlased ja rasedad kõrvale (fakt on see, et ka need saates osalenud naiseid ei liigitunud ühegi nende alla) ja vaatleme nn tavalisi inimesi. Selliste puhul annab see kalkulaator siiski üsna adekvaatse tulemuse.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 12:54; 17.01 17:47; 17.01 17:53; 17.01 18:07; 17.01 19:01; 17.01 19:07; 18.01 10:51; 19.01 11:18; 19.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen paks ja mina olen uhke enda üle. Okei, ma ei ole kõhna, aga mul on kena nägu ja ma olen huvitav inimene. Ning mis põhiline, ma olen tore. Enamus kõhnad naised on õelad, ülbed ja endast heal arvamusel.

Ja see on minu asi milline ma välja näen.

+6
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 19:11; 17.01 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin neid miinuseid ja mõtlesin sama, et mida seal miinustada on? Kas päriselt mõni paks ongi nagu mingis totaalses eituses oma reaalsuse osas? Ärgake üles!

Ärgake jah üles ja saage juba ükskord aru, et kehamassiindeks on üksikisiku koha pealt mõttetu näitaja. Ei arvesta see ei “skinny fat” inimeste terviseriske, sportlaste lihaste hulka ega suurekondiliste pikkade inimeste eripära. Ma võin teile leida 170cm pika ja 90 kg kaaluva naise, kelle keha rasvaprotsent on sama või väiksem kui teisel 170 pikal ja 65kg kaaluval naisel. Seega, mõttetu mõõdik.

25 kilo lihast? Jaa, võimalik. Kindlasti leiad mõne sellise aga need on üliharvad erandid, suht monstrum oleks see naine. Isegi fitnessiga tegelevad ja ülespumbatud lihastega naised kaaluvad enamasti 170 cm pikkuse juures vähem kui 65 kilo.
Ott Kiivikas on nt 174 cm pikk ja kaalub 94 kg. Ma pole, vähemalt Eestis, näinud naist, kellel oleks selline lihasmass ja nii madal rasvaprotsent.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaal, suitsetamine, narko, joomine, jms mis on kahjulik. On sõltuvus. Inimene on sõltuvuses. Paks pole kuidagi hullem teistest. Ja mitte keegi ei taha olla paks. Nii et milleks ilkuda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 küsimus – miks ei ole ühegi kassahit filmi naispeategelane ülekaaluline vaid ikka ilus ja vormis ? Ei, Hollywood ei dikteeri naise parameetreid vaid nende eesmärk on teha raha. Kui inimesed tahaksid vaadata ülekaalulisi liibuvas kostüümis eriagenet vms. filmides siis Hollywood selliseid filme ka teeks.

Paari aasta tagusel Pöffil, juhtusin vaatama filmi, mille linastusel oli külaliseks ka filmi naispeaosatäitja. Kinolinal oli ta täiesti tavaline, sale naine. Kuid tegelikkuses, IRL, oli ikka ääretult kõhn.

https://www.agefotostock.com/age/en/details-photo/premiere-of-the-coldest-game-movie-on-november-4-2019-warsaw-poland-pictured-lotte-verbeek/BEP-BEW1DA698CA

Kui ta oleks nii normaalkaalu keskosas, näeks ta filmituna välja ilmselt paras pontsakas.

Mis ma tahan öelda, on see, et filmis pehmekesena näiv võib tegelikult olla nii täiesti enam-vähem sale.

P.S. Ma ei õigusta siin sellega “paksufilmis” olnud tüdrukuid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )


Esileht Hobinurk Rasvarinne ETV-st, mis mõtteid film tekitas?