Esileht Hobinurk Rasvarinne ETV-st, mis mõtteid film tekitas?

Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Teema: Rasvarinne ETV-st, mis mõtteid film tekitas?

Postitas:

Vaatasin ka selle filmi ära ja mulle meeldis. Ilusad noored julged naised. Kõhnad võiksid oma kõhna tagumikuga maha istuda ja vait olla.

+5
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 19:11; 17.01 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud näidatud naised on lihtsalt ülekaalulised, ei ole veel rasvunud vrd need 600lb saate paksud. J

Need naised ei olnud ülekaalulised, need naised ON rasvunud.

 

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No rasvunud siis rasvunud, aga nad kõnnivad, elavad, funktsioneerivad normaalselt.

Kinolinal oli ta täiesti tavaline, sale naine. Kuid tegelikkuses, IRL, oli ikka ääretult kõhn.

“Sõbrad”

Monica: Shut up, the camera adds ten pounds.

Chandler: Ahh, so how many cameras are actually on you?

Ma jätsin kohe pooleli, ei saa sellises ülekaalus naisi vaadata. Vastik. Täna käisin poes, umbes kümnest müüjast pole ühtegi enam-vähem normaalkaalus. Ei tea mis see meie rahvas end niimoodi paksuks sööb. mees

Tead mees, sa ära hüppa midagi naistele ninna, sest ülekaalulisi on meeste hulgas rohkemgi.

Eesti täiskasvanud rahvastiku tervisekäitumise uuringu andmetel (2018) on ülekaalulisi (kaaluindeks 25–29,9) mehi Eestis 40% ja naisi 26%. Rasvunuid (kaaluindeks ≥30) oli meeste seas 21% ja naiste seas 18%.

Meeste hulgas on rasvunute osa tõusnud kiiremini ning naistest suurem. Enamikes vanuserühmades (va kõige nooremad, st 16-24-aastased) oli rasvunute osa meeste seas suurem. Rasvunuid oli kõige rohkem 45–54-aastaste meeste  ning 55-64-aastaste naiste seas.

https://www.terviseinfo.ee/et/valdkonnad/toitumine/ulekaalulisuse-ennetamine

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 11:43; 17.01 12:33; 17.01 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No rasvunud siis rasvunud, aga nad kõnnivad, elavad, funktsioneerivad normaalselt.

Selles asi ongi – tegid head nägu aga vaevalt nad seesmiselt õnnelikud on. Sellistest saavadki ultrafeministid. Vähestele meestele meeldivad nii julmalt rasvunud naised.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 12:05; 17.01 20:28;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kinolinal oli ta täiesti tavaline, sale naine. Kuid tegelikkuses, IRL, oli ikka ääretult kõhn.

Hmmm…mina olen elus korduvalt ja korduvalt teles olnud ja alati olnud meeldivalt üllatunud, et kui sale ma välja näen. Ma vaidlen täiega vastu sellele, et kaamera lisab 10 kg. Et ka mu lähedaste tuttavate hulgas on mitmeid telekogemusega inimesi, ei saa kellegi puhul seda väita, et tavaelus normaalne, a teles +10 kg – no ei ole sellist asja.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaal, suitsetamine, narko, joomine, jms mis on kahjulik. On sõltuvus. Inimene on sõltuvuses. Paks pole kuidagi hullem teistest. Ja mitte keegi ei taha olla paks. Nii et milleks ilkuda.

Keegi ei ilgu aga miks siis paksu kohta öeldakes, et see on normaalne ja suhtuge neisse hästi sest nad ise pole süüdi oma polstri suuruses ja upitage ikka neid ülespoole ja mis siis et paks aga seesmiselt hästi ilus ja kõik mehed tegelikult tahavad just seda paksukest.

Aga narkomaanidele millegipärast sellist kiidulaulu ei laulda kuigi äkki nad on ka sisemiselt ilusad ja megatargad 🙂  Nende peale pigem sülitatakse.

Aga pakse peame kummardama.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 20:52; 17.01 20:55; 17.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin ka selle filmi ära ja mulle meeldis. Ilusad noored julged naised. Kõhnad võiksid oma kõhna tagumikuga maha istuda ja vait olla.

Istuks küll aga 1 paks on enda alla võtnud juba 1,5 tooli (juhtum lennukis kus mina pidin poole kannika peal istuma kuna ILUS paks lihtsalt ei mahtunud oma ilusa paksu tagumikuga oma tooli peale ära vaid hõivas ka poole minu toolist )

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 20:52; 17.01 20:55; 17.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinolinal oli ta täiesti tavaline, sale naine. Kuid tegelikkuses, IRL, oli ikka ääretult kõhn.

Hmmm…mina olen elus korduvalt ja korduvalt teles olnud ja alati olnud meeldivalt üllatunud, et kui sale ma välja näen. Ma vaidlen täiega vastu sellele, et kaamera lisab 10 kg. Et ka mu lähedaste tuttavate hulgas on mitmeid telekogemusega inimesi, ei saa kellegi puhul seda väita, et tavaelus normaalne, a teles +10 kg – no ei ole sellist asja.

See kaamera +10 kg. on müüt. Ammu ümber lükatud.

Keegi siin tahab väita, et kõik naiselikult ilusate tervislike vormidega filmitähed on kokku kukkumise serval anoreksikud ? Zeta-Jones ? Uma Thurman ? Scarlott Johansson ? Theron jne. Ning kõik sportlike kehadega meesnäitlejad on samuti kohutavad kõrendid ?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 20:52; 17.01 20:55; 17.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ütles väga õigesti, et samasuguseid halvakspanevaid pilke saavad ka väga kõhnad. Nagu mina. „Oii, kas sulle süüa üldse ei anta?“, „Sind on küll hea odav üleval pidada!“, „Sulle üle poole pokaali küll ei julge valada!“ jne jne. See on meeletult tüütu, aga vahe on ülekaalulistega selles, et neile ei lähe keegi näkku ütlema ja selliseid märkuseid tegema, et miks sa nii palju sööd, seda saiakest sul küll vaja poleks jne. Nii ei ütle keegi! Mina pean kogu aeg mingit nõmedat ilkumist taluma.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin neid miinuseid ja mõtlesin sama, et mida seal miinustada on? Kas päriselt mõni paks ongi nagu mingis totaalses eituses oma reaalsuse osas? Ärgake üles!

Ärgake jah üles ja saage juba ükskord aru, et kehamassiindeks on üksikisiku koha pealt mõttetu näitaja. Ei arvesta see ei “skinny fat” inimeste terviseriske, sportlaste lihaste hulka ega suurekondiliste pikkade inimeste eripära. Ma võin teile leida 170cm pika ja 90 kg kaaluva naise, kelle keha rasvaprotsent on sama või väiksem kui teisel 170 pikal ja 65kg kaaluval naisel. Seega, mõttetu mõõdik.

No kõne all olevas filmis esinenud naiste puhul ei ole küll nende rasvumise üle otsustamiseks vaja nende KMI-d teada. Või mida sa öelda tahad?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 12:37; 17.01 13:08; 17.01 18:37; 17.01 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis hoopis see mõte, et kui palju võib inimest mõjutada see, mis me talle ütleme. Nt üks tõi välja, kuidas isa talle ütles lapseeas, et ära söö nii palju, sa oled niigi suur vms. Ka minu välimust kommenteeriti u puberteedieas, et sa oled suurem kui su ema, seejuures olin täiesti normaalkaalus. Sellised asjad jäävad sind saatma, eriti sellises haavatavas ajas, mis siis kui see on isegi heaga öeldud.

Samastusin mõnes mõttes nende naistega. Mäletan, kuidas pidasin oma esimest dieeti u 11-12aastaselt, loomulikult vanemate teadmata, olin täiesti norm kaalus. Tol hetkel tuli mõistus pähe siis kui oleks koolis minestanud söömatuse tõttu. Alates sellest ajast mäletan, et ei ole mitte kunagi enda ja enda kaaluga rahul olnud, vahet pole kui paks või kõhn ma olnud olen. Sama asja ehk pidevat rahulolematust tõi ka üks saates olnu välja. Et alati mõtled, et pead veel kõhnem olema. Praegu olen oma elu suurimas kaalus kui rasedus välja jätta ehk 8kg ülekaalus. Ma olen üle poole oma elust tegelenud vahelduva eduga kaalu alandamisega, sest ma pole endaga rahul. Ma olen selline, et kui lasen natukene lõdvemalt, siis kohe kaal koguneb. See on väsitav ja mõtledki, kas elu peabki selline olema, st enese piitsutamine, pidev toitumiskava jälgimine (st et mikrod-makrod oleks paigas, sest nii kui kõrvale kaldud, kaal tuleb), pidev rahulolematus endaga jnejne. Eriti keeruline on siis kui su kõrval on inimene/inimesed, kes ei pea absoluutselt jälgima, mida ja millal sööb, sest tema kaalu see ei mõjuta (nagu minu abikaasa). Selles mõttes saan sellest keha positiivsusest täiesti aru.

Muidugi nõustun, et teine asi on kui tegemist on (haiglaselt) rasvunud inimestega. Siiski mulle paistis, et vähemalt üks osalistest püüdis oma psühholoogilise poolega nõustajate abiga tegeleda.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen paks ja mina olen uhke enda üle. Okei, ma ei ole kõhna, aga mul on kena nägu ja ma olen huvitav inimene. Ning mis põhiline, ma olen tore. Enamus kõhnad naised on õelad, ülbed ja endast heal arvamusel.

Ja see on minu asi milline ma välja näen.

ega ei ole küll tore, kui niimoodi saledate kohta ütled.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 13:18; 17.01 13:26; 17.01 13:28; 17.01 16:07; 17.01 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minumeelest ei tohiks kedai kehakaalu pärast narrida. Kaalu alla saamine ongi väga raske ja mõnel on organismi eripärad, mis teevad selle veel eriti raskeks. Mulle ka näiteks meeldib kohutavalt süüa. Õnneks mulle maitseb tervislik toit (olen õppinud, ma ei söö pizzat, burkse, friikaid, saia-leiba, magusat) aga kogused on liiga suured ja ma teen igapäev trenni, vahel mitu. Et püsida normaalkaalus, sest ma olen paks(em) olnud ja ei olnud meeldiv.

See ei ole seal kehapositiivsus. Selline ülekaal ei ole tervislik. +10kg on veel okei, see on selline “ilu on vaataja silmades”. Seal filmis olid suht noored naised, ilmselt jah, veel tervisele ei hakka aga edaspidi. Samas, päriselt nad ei jõuaks ilmselt trepist ka üles minna kolmandale korrusele ilma hingeldamata. See ei ole okei asi mida propageerida.

Jah, kõik ei pea olema trennihundid ja fitness modellid või isegi mitte saledad, aga väga paksu ülistamine ei saa ka olla normaalne. Mul on tütar natuke ülekaalule kalduv, ma ei tahaks, et ta vaataks neid ja mõtleks, et rasvunud olla on nii okei, vabalt võin friikaid ja jäätist sisse ajada ja üldse ei pea isegi mitte jalutama. Nabapluus selga ja tänavale provotseerima. No ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis hoopis see mõte, et kui palju võib inimest mõjutada see, mis me talle ütleme. Nt üks tõi välja, kuidas isa talle ütles lapseeas, et ära söö nii palju, sa oled niigi suur vms. Ka minu välimust kommenteeriti u puberteedieas, et sa oled suurem kui su ema, seejuures olin täiesti normaalkaalus. Sellised asjad jäävad sind saatma, eriti sellises haavatavas ajas, mis siis kui see on isegi heaga öeldud.

Samastusin mõnes mõttes nende naistega. Mäletan, kuidas pidasin oma esimest dieeti u 11-12aastaselt, loomulikult vanemate teadmata, olin täiesti norm kaalus. Tol hetkel tuli mõistus pähe siis kui oleks koolis minestanud söömatuse tõttu. Alates sellest ajast mäletan, et ei ole mitte kunagi enda ja enda kaaluga rahul olnud, vahet pole kui paks või kõhn ma olnud olen. Sama asja ehk pidevat rahulolematust tõi ka üks saates olnu välja. Et alati mõtled, et pead veel kõhnem olema. Praegu olen oma elu suurimas kaalus kui rasedus välja jätta ehk 8kg ülekaalus. Ma olen üle poole oma elust tegelenud vahelduva eduga kaalu alandamisega, sest ma pole endaga rahul. Ma olen selline, et kui lasen natukene lõdvemalt, siis kohe kaal koguneb. See on väsitav ja mõtledki, kas elu peabki selline olema, st enese piitsutamine, pidev toitumiskava jälgimine (st et mikrod-makrod oleks paigas, sest nii kui kõrvale kaldud, kaal tuleb), pidev rahulolematus endaga jnejne. Eriti keeruline on siis kui su kõrval on inimene/inimesed, kes ei pea absoluutselt jälgima, mida ja millal sööb, sest tema kaalu see ei mõjuta (nagu minu abikaasa). Selles mõttes saan sellest keha positiivsusest täiesti aru.

Muidugi nõustun, et teine asi on kui tegemist on (haiglaselt) rasvunud inimestega. Siiski mulle paistis, et vähemalt üks osalistest püüdis oma psühholoogilise poolega nõustajate abiga tegeleda.

Mina sinu jutuga nõus ei ole. Kui sa ikka näed, et sinu laps kipub end vaalaks õgima, siis on õige, kui lapsevanem sekkub ja juhib sellele tähelepanu. Absoluutselt mõistan, et siin tuleb läheneda väga õrnalt ja delikaatselt, sest selliste märkuste tegemisel on väga suur oht, et laps saab sellest mingi psühholoogilise “trauma”, mis võib negatiivsed tagajärjed kaasa tuua. Ma isegi ei tea, kuidas on õige sellele teemale läheneda, aga fakt on see on täiesti vale ignoreerida, kui näed, et su näiteks 15-aastane tütar muudkui “kasvab” ja “kasvab”. Kui lased lapsel end sajakiloseks süüa, on kordi raskem hakata probleemi lahendama.

Kui elevant on toas, siis ole mõtet teeselda ja teha nägu, et teda seal ei ole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 12:54; 17.01 17:47; 17.01 17:53; 17.01 18:07; 17.01 19:01; 17.01 19:07; 18.01 10:51; 19.01 11:18; 19.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mees ja mulle meeldivad kurvidega naised, kes on keskmisest suuremad, mõne arvates võib-olla paksud. Aga selliseid kes seal filmis olid ma ei tahaks endale, sest nad olid… natuke napakad. Ning nad olid nö vormist väljas ja kandsid jaburaid riideid. Naine olgu naiselik ja normaalne, mitte mingi valjuhäälne hull, kes võitleb ei tea mille eest, olles samal ajal ise õnnetu oma keha üle.

Kurvidega naine, kes mulle meeldiks oleks selline, kes pole siiski suures ülekaalus, on hoolitsetud kehaga ja kannab endale sobivaid riideid.

Need body-positivity inimesed vist enamuses ikka on õnnetud, salaja tahaks kõik normaalkaalus olla. Ja tegelevad väljamõeldud probleemidega. Et mida ta tahtis saavutada, kui läks seal oma palja pekise kõhu ja crop-topiga tänavale jalutama? “Läheme inimesi provotseerima, küll me alles näitame neile!”, pigem vaatavad inimesed, et mingi napakas maitsetult riietuv noor naine.

Ja jabur oli see kuidas body-positivity liikumise naised olid kurjad laulja Adele peale, kui Adele alla võttis. Et neilt võeti nüüd iidol ära, ja see näitas kõigile, et ta polnudki õnnelik paks olles.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen paks ja mina olen uhke enda üle. Okei, ma ei ole kõhna, aga mul on kena nägu ja ma olen huvitav inimene. Ning mis põhiline, ma olen tore. Enamus kõhnad naised on õelad, ülbed ja endast heal arvamusel. Ja see on minu asi milline ma välja näen.

Just! Siit võib edasi tuletada:

Vaesed on head – rikkad on pahad

vähese haridusega inimesed on head – palju õppinud pahad

paksud on ilusad – kõhnad on koledad…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 12:54; 17.01 17:47; 17.01 17:53; 17.01 18:07; 17.01 19:01; 17.01 19:07; 18.01 10:51; 19.01 11:18; 19.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult paar uuringutest. Ehk-olla alakaaluline on oluliselt suurem terviserisk kui kerges ülekaalus  või rasvunud (BMI kuni 35). Uuringud uuringuteks- ka jooksev eesti meditsiinistatistika ei pea mõõdukat ülekaalu normaalkaaluga võrreldes tähelepanuväärseks terviseriskiks.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30389323/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27570944/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult paar uuringutest. Ehk-olla alakaaluline on oluliselt suurem terviserisk kui kerges ülekaalus või rasvunud (BMI kuni 35). Uuringud uuringuteks- ka jooksev eesti meditsiinistatistika ei pea mõõdukat ülekaalu normaalkaaluga võrreldes tähelepanuväärseks terviseriskiks.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30389323/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27570944/

Katsu nüüd ükskord aru saada, et me ei räägi mõõdukast ülekaalust, vaid rasvumisest. Ja rasvumisega kaasnevad terviseriskid. Need saates osalenud neiud olid eranditult kõik rasvunud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 12:54; 17.01 17:47; 17.01 17:53; 17.01 18:07; 17.01 19:01; 17.01 19:07; 18.01 10:51; 19.01 11:18; 19.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )


Esileht Hobinurk Rasvarinne ETV-st, mis mõtteid film tekitas?