Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ratas kui Don Quiote :(

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Ratas kui Don Quiote :(

Postitas:
Kägu

Teine asi: ma arvan, et Ratas poleks tagasi astunud, kui sellest Porto Franco asjast ei ujuks midagi sopast veel välja, mida me praegu ei tea. Ma olin eile üsna kindel, et see teflon küll tagasi ei astu. Aga näe, astus. Järelikult, midagi on veel, mida me praegu lihtsalt veel ei tea.

Minu mõte on, et lõpuks oli tal võimalus aumehena ja võimalikult viisakalt tagasi astuda nii, et tema poliitiline karjäär ei häviks. Mängiti hea põhjus kätte ja kasutas esimesel võimalusel ära. Võttis oma “poliitilise vastutuse” ja kõik on ilus.
Ammu oli ju tunda, et tahaks minema kolida, aga mitte koalitsioonikaaslaste alanduste ja mõnitamiste pärast. Kui juba sada korda vabandatud, mis see saja esimene kordki loeks.
Jah, muidugi on ka võimalus, et võib ka midagi kompromiteerivat välja tulla edaspidi.
Mul on  kerge tunne, et kogu see skandaal oligi kenasti õigeks hetkeks orkestreeritud asjaosaliste endi poolt. No ei saanud riigi kõige võimsamale mehele kogu asi üllatusena tulla. See lihtsalt pole võimalik, et peaministril pole aimugi, kuidas kõige kõmulisem rahastamise värk kulgeb ja kes sellega seotud on. Pole eriti usutav, et ta tõesti eile veel ei teadnud, kui kaugel prokuratuur oma asjaajamisega on ja millal selle avalikustab, kellele kahtsustused esitab.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu mõte on, et lõpuks oli tal võimalus aumehena ja võimalikult viisakalt tagasi astuda nii, et tema poliitiline karjäär ei häviks. Mängiti hea põhjus kätte ja kasutas esimesel võimalusel ära. Võttis oma “poliitilise vastutuse” ja kõik on ilus. Ammu oli ju tunda, et tahaks minema kolida, aga mitte koalitsioonikaaslaste alanduste ja mõnitamiste pärast. Kui juba sada korda vabandatud, mis see saja esimene kordki loeks. Jah, muidugi on ka võimalus, et võib ka midagi kompromiteerivat välja tulla edaspidi. Mul on  kerge tunne, et kogu see skandaal oligi kenasti õigeks hetkeks orkestreeritud asjaosaliste endi poolt. No ei saanud riigi kõige võimsamale mehele kogu asi üllatusena tulla. See lihtsalt pole võimalik, et peaministril pole aimugi, kuidas kõige kõmulisem rahastamise värk kulgeb ja kes sellega seotud on. Pole eriti usutav, et ta tõesti eile veel ei teadnud, kui kaugel prokuratuur oma asjaajamisega on ja millal selle avalikustab, kellele kahtsustused esitab.

Ei ole nõus. Oleks ammu võinud helmeste pühapäevase plära peale öelda, et aitab, sellistega enam koalistsiooni ei tee! Kui oleks tahtnud sellest jamast lahti saada. Aga ei tahtnud.

Masendav, kui maha on käinud Eesti poliitiline kultuur viimase nelja aastaga! Tuletage meelde, mille eest astusid tagasi ministrid kümme, viisteist, kakskümmend aastat tagasi! Viimasest valitsusest ei astuks selliste “pisiasjade” pärast keegi tagasi. https://poliitika.postimees.ee/4328723/ulevaade-millised-skandaalid-on-viinud-ministreid-ametist

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et Ratas lihtsalt raputas helmed enda varrukast maha. Varsti on presidendi valimised, küllap on pilk sinna. Minu arust ta presidendiks ka sobib, ta on näidanud enda oskust ka halva mängu juures head nägu teha. Samuti, see, et ta praegu tagasi astus ja valitsuse lammutas, see tõstis tugevalt respekti tema suhtes. Ma olen kursis, et nt delfis on mingid saripostitajad ekre pooldajad, aga minu reaalses tutvusringkonnas ( mis on päris suur) tean ma 2 inimest, kes olid ekre poolt. Tean, et täna nii mõnedki inimesed helistasid ja õnnitlesid üksteist lootuses, et meie valitsus võiks jälle normaalseks muutuda. Ratas päästis ennast tagasi astumisega. Ratas on ka kõigest inimene, inimesed teevad vigu, oluline on sellest aru saada ja enda vigu parandada.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ratas päästis ennast tagasi astumisega. Ratas on ka kõigest inimene, inimesed teevad vigu, oluline on sellest aru saada ja enda vigu parandada.

Ratase viga läks Eestile väga kalliks maksma. Seda kahju, mis on kahe aastaga tehtud, ei ole võimalik kokku arvestada. Mina talle küll ei andesta. Eks Refid peavad head nägu tegema praegu, et ekrest lahti saada, aga ma loodan, et nad löövad Ratasele esimesel võimalusel noa selga. Nagu tema neile lõi pärast viimaseid valimisi. Või lööb noa Ratasele selga hoopis keski vene tiib, kes ihkab ise võimu võtta. Igatahes mina talle midagi head ei soovi, vastupidi aga küll.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole nõus. Oleks ammu võinud helmeste pühapäevase plära peale öelda, et aitab, sellistega enam koalistsiooni ei tee! Kui oleks tahtnud sellest jamast lahti saada. Aga ei tahtnud.

Selles ongi asi, et mingite Helmete sõnavõttude pärast tagasiastumine poleks talle midagi head teinud poliitikuna. Oleks olnud lihtsalt tüüp ajaloos, kes ei suutnud end peaministrina maksma panna, valitsust ja riiki juhtida, lahkus vaid koalitsioonipartneri sõnavõttude tõttu 🙂
Praegune situatsioon andis võimaluse häbita minna ja ka väga õigel hetkel (peaaegu viimasel sekundil) koalitsioon laiali ajada. Mis lahendas ka väga suure jama suure osa rahva jaoks.
Keegi ilmselt ei kahtle, et ta on ka edaspidi väga ja väga  arvestatav mees igas kõrges riigiametis.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selles ongi asi, et mingite Helmete sõnavõttude pärast tagasiastumine poleks talle midagi head teinud poliitikuna. Oleks olnud lihtsalt tüüp ajaloos, kes ei suutnud end peaministrina maksma panna, valitsust ja riiki juhtida, lahkus vaid koalitsioonipartneri sõnavõttude tõttu 🙂

Praegune situatsioon andis võimaluse häbita minna ja ka väga õigel hetkel (peaaegu viimasel sekundil) koalitsioon laiali ajada. Mis lahendas ka väga suure jama suure osa rahva jaoks.

Keegi ilmselt ei kahtle, et ta on ka edaspidi väga ja väga arvestatav mees igas kõrges riigiametis.

Ja nüüd on tüüp ajaloos, kes lahkus, kuna tema juhitav erakond pätsas riigi raha? Väga auväärne või?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga ma loodan, et nad löövad Ratasele esimesel võimalusel noa selga. Nagu tema neile lõi pärast viimaseid valimisi

Reformierakond on ikka see, kes kõigile ja alati on nugasid selga tagunud.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ratas päästis ennast tagasi astumisega. Ratas on ka kõigest inimene, inimesed teevad vigu, oluline on sellest aru saada ja enda vigu parandada.

Ratase viga läks Eestile väga kalliks maksma. Seda kahju, mis on kahe aastaga tehtud, ei ole võimalik kokku arvestada. Mina talle küll ei andesta. Eks Refid peavad head nägu tegema praegu, et ekrest lahti saada, aga ma loodan, et nad löövad Ratasele esimesel võimalusel noa selga. Nagu tema neile lõi pärast viimaseid valimisi. Või lööb noa Ratasele selga hoopis keski vene tiib, kes ihkab ise võimu võtta. Igatahes mina talle midagi head ei soovi, vastupidi aga küll.

Ma ei väsi imestamast, kui verejanulised need sallijad võivad olla.
Ma olen viimase valitsuse tegevuse jooksul hakanud Ratasest järjest enam lugu pidama (ma pole kunagi Keski valija olnud), aga täna valmistas ta mulle küll tohutu pettumuse. Sellegipoolest ei kasutakse ma seda noa selgalöömise metafoori.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja nüüd on tüüp ajaloos, kes lahkus, kuna tema juhitav erakond pätsas riigi raha? Väga auväärne või?

Auväärsusest pole ma küll sõnagi rääkinud. Ikka enese edaspidiste väljavaadete päästmisest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegune situatsioon andis võimaluse häbita minna

Praegune situatsioon jättis ikka vägagi mulje, et endal ka mingi sitt peidus, mis pani põgenema. Keegi ei usu ometi, et nii suure korruptsiooniskeemi panidki püsti vaid paar inimest ja suuremad ninad ei teadnud midagi? Väga haiseb see lugu igast otsast.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleks olnud lihtsalt tüüp ajaloos, kes ei suutnud end peaministrina maksma panna,

Ei suutnudki ju. See lõputu vabandamine muutis ta täiesti naeruväärseks. Ratasest jäi vaid mulje kui selgrootust valitsejast, kelle sõna ei maksa ja kes võimust iga hinna eest kinni hoiab. Ajalukku jääb tordiministrina.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegune situatsioon jättis ikka vägagi mulje, et endal ka mingi sitt peidus, mis pani põgenema. Keegi ei usu ometi, et nii suure korruptsiooniskeemi panidki püsti vaid paar inimest ja suuremad ninad ei teadnud midagi? Väga haiseb see lugu igast otsast.

Nüüd Repš surub läbirääkimistel koalitsioonileppesse sisse klauslid, et Porto Franco uurimine võetakse 75 aastaks käibelt maha ja talle lubataks lasteveoks veel üks mehitaud auto

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks asi: tema lasi äärmuslased riigivalitsemise kallale. See on ju päris hull, mida see valitsus on suutnud kahe aastaga teha eelnevalt kahekümne aasta jooksul hoolikalt üles ehitatud Eesti riigi lammutamiseks! Äärmuslased on äärmuslased, neil on oma koht. Aga ükski riigimees ei too neid ju reaalselt valitsusse! Ainult oma toolist meeleheitlikult kinni hoidev inimene teeb seda, et peaministri kohta säilitada.

Püüad tarka juttu ajada aga haugi mäluga ei õnnestu. Mitte Jüri ei lasknud äärmuslasi riigipiruka kallale vaid valimised ülekaalukalt võitnud Kaja peletas oma punase markeriga kõik potentsiaalsed liitlased endast ära. Tegi oma upsakusega kõigil elu võimatuks ja istus selle-eest kaks aastat poti peal. Eks ta isa käest nahapeale sai, nüüdki kui ratas tagasi astus, oli nagu ümbersündinud. Inimene ei taha teist korda upsakusega oma šanssi rikkuda

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

No hea, et nüüdki läks, sest kui uurimisjärg peaks temani jõudma, siis viimane asi, mis meil veel paariariigi staatusest puudu on, on uudised välismeedias, et PEAMINISTER vahistati korruptsioonisüüdistusega. Aga isegi kui tõesti ei teadnud-teinud, siis praegu oli igatahes väga sobiv hetk taandumiseks, jättis isegi üllameelse mulje, mis sa hing veel tahad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna ta nüüd lahkunud, nostalgitsesin, vaatasin ta viimaseid ütlemisi, intervjuusid. Teadlik ja asjalik mees. Ma pole kunagi poliitikuid hinnanud. Tema puhul näen, et ometi üks konkreetne, asjalik ja mittehämav mees lõpuks. Oli. Tagantjärgi tarkus muidugi, aga tegelikult on kahju, et tagasi astus.

Ei näe tänases poliitikamaastikus kedagi nii kahe jalaga maaspüsivat ja igal teemal kursis olevat inimest.

Olen tugevalt apoliitiline, aga tõesti on kahju.

Mittehämav???

See põhulõug oli kõige mõttetum peaminister üldse, ainus asi mida ta on suutnud kogu koroonakriisi teha on nämmerdada “kanname maski ja peseme käsi”. Jumal tänatud, et Reformierakond on taas võimul, ainuke erakond, kellel on munad.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jumal tänatud, et Reformierakond on taas võimul, ainuke erakond, kellel on munad.

Sa natuke vara ei hõiska?

https://www.err.ee/1608071785/kaljulaid-teeb-kaja-kallasele-ettepaneku-hakata-valitsust-moodustama

Sa ei mäleta, et sama tehti ka esimene kord?  Ja näe, mis sai! Loomulikult president teeb ettepaneku, see on seaduslik kord, aga vara hõisata, et “on võimul”! Aga nagu ma ütlesin, Kajakene enam punase markeriga ei vehi ja keegi jooni ei vea, koostööaltisus on kasvanud imekspandaval kombel 🙂

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Huviline

Jumal tänatud, et Reformierakond on taas võimul, ainuke erakond, kellel on munad.

https://www.err.ee/1608071785/kaljulaid-teeb-kaja-kallasele-ettepaneku-hakata-valitsust-moodustama

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju vihaseid kommentaare. Kas vihkamisest ära ei väsi juba? Ratas astus tagasi ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mehel oli jutt ümmargune nagu ta perekonnanimi. Jõudis jutuga sinna, kust alustas, ja midagi konkreetset öeldud ei saanud. Eks see tundub paraku paljudele kui “tasakaalukus” ja sümpatiseerib.

Nüüd veel ohver ka temast loodud, kuigi tema ju sellise räuskava ja äärmusliku valitsuse teadlikult meile kokku pani ja nii kaua käimas hoidis. Ise polnud isegi valimiste võitja.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, minule muutus ta ka eile, kus ta vist lõpuks sai olla tema ise ja siiras, sümpaatseks. Juba see tema eilne retooriline küsimus “kas Jüri Rattal on veel Eestimaa pinnal kohta, või pean siit ka lahkuma”…

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ei mäleta, et sama tehti ka esimene kord? Ja näe, mis sai! Loomulikult president teeb ettepaneku, see on seaduslik kord, aga vara hõisata, et “on võimul”! Aga nagu ma ütlesin, Kajakene enam punase markeriga ei vehi ja keegi jooni ei vea, koostööaltisus on kasvanud imekspandaval kombel 🙂

Miks sa oma heast tuttavast nii halvasti räägid? Kaja Kallas peab olema hea tuttav, et kasutad sellist nime.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üks asi: tema lasi äärmuslased riigivalitsemise kallale. See on ju päris hull, mida see valitsus on suutnud kahe aastaga teha eelnevalt kahekümne aasta jooksul hoolikalt üles ehitatud Eesti riigi lammutamiseks! Äärmuslased on äärmuslased, neil on oma koht. Aga ükski riigimees ei too neid ju reaalselt valitsusse! Ainult oma toolist meeleheitlikult kinni hoidev inimene teeb seda, et peaministri kohta säilitada.

Püüad tarka juttu ajada aga haugi mäluga ei õnnestu. Mitte Jüri ei lasknud äärmuslasi riigipiruka kallale vaid valimised ülekaalukalt võitnud Kaja peletas oma punase markeriga kõik potentsiaalsed liitlased endast ära. Tegi oma upsakusega kõigil elu võimatuks ja istus selle-eest kaks aastat poti peal. Eks ta isa käest nahapeale sai, nüüdki kui ratas tagasi astus, oli nagu ümbersündinud. Inimene ei taha teist korda upsakusega oma šanssi rikkuda

Haugi mälu on sinul. Kaja ei vehkinud midagi punase markeriga. See koalitsioon oli kokku lepitud juba enne valimispäeva. Uuri natuke asju ja telgitaguseid. Tordi-Jüri nägi avaliku arvamuse küsitlustest, et valimised ei tule keskile soodsad, tema armastatud peaministritool võib libiseda tagumiku alt ära. Ja leppis kokku igaks juhuks juba enne valimisi. Mingeid koalitsiooniläbirääkimisi, kus oleks saanud punase markeriga vehkida, ju kaks aastat tagasi ei toimunudki. Hommikul pärast valimisi oli Jüri Mardiga juba ühte heitnud.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaja ei vehkinud midagi punase markeriga.

Proua Kallas oli ikka väga ülbe ja ennast täis, nagu kogu nende erakond. Eks see Refeormierakond ongi üks upsakate inimeste erakond. Upsakad on nii erakonna liikmed kui ka valijad. Ebameeldiv seltskond.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

peale eilset, on peategelane superstaar, kangelane rahva silmis……ärge unustage valvsust….

0
-2
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ratas kui Don Quiote :(