Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ratastooli-Tiia

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 86 )

Teema: Ratastooli-Tiia

Postitas:
Kägu

Lugesin millalgi Tiia raamatut Ärge lööge mind enam! ja seal oli kirjas, et kui ta oma vägivaldsest mehest lahutas, läksid tema kolm last ämma ja äi hoole alla. Mäletan, et ajakirjanduses kajastati mitu korda seda, kuidas ta võitles selle eest, et oma lapsed tagasi saada. Praegu on ta lapsed juba täiskasvanud, aga kas keegi on kursis, kas Tiia sai üldse kunagi oma lapsed tagasi või jäidki nad vanavanemate kasvatada?

Üldse uskumatult vapper naine ikka, kes on elus paljude raskusetega silmitsi seisnud, ent ometi suutnud nii positiivseks jääda ja endale iseseisva elu välja võidelnud. Nagu ma aru sain, siis kahjuks selle hinnaga, et ta oma ema temast lahti ütles – asi, mis tundub mulle täiesti arusaamatu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jäid vanavanematele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga see naine ise elab vaatamata oma puudele aktiivset elu. Isiklike abistajate toel, seda küll. Ja teeb silmad ette nii mõnelegi tervele…
Vaatasin, ka blogi peab. Kuna see on avalik, siis julgen ka siia aadressi üles panna 🙂
http://ratastooli-tiia.blogspot.com.ee/2016/06/las-olla-koik.html
Tundub, et oma pojaga suhtleb päris tihedalt.

Huvitav, kui tal seda õnnetut puuet ei oleks – kes ta oleks siis praegu? Seda sisemist energiat ja eneseteostust silmas pidades ehk keegi aktiivne ühiskondliku elu tegelane?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Blogi sirvisin, aga ei jõua kahjuks kõike tagantjärele läbi lugeda – ta on seda juba vist umbes 10 aastat pidanud. Vägev naine tõesti! Kahju et tal ülikool just isikliku abistaja puudumise tõttu pooleli jäi. Ma küll ei tea, äkki hiljem siiski lõpetas? Niipalju, kui mulle on kõrvu jäänud, on ta ise pidevalt endale need isiklikud abistajad välja ajanud, uskumatu, et puudega inimene peab ise sellega tegelema, mitte riik ei hoolitse sellise iseenesestmõistetava teenuse eest. Justkui endiselt veel ei soodustata seda, et puudega inimene saaks võimalikult iseseisvat ja normaalset elu elada! Mulle näis loetu põhjal – vabandust, kui teen ülekohut -, et isegi Tiia enda ema ei suutnud just sellega leppida, et tema haige laps tahab ühtäkki iseseisvuda ja võimalikult normaalset täiskasvanuelu elama hakata. Lahkhelid tekkisid vist just siis, kui Tiia julges ise otsustama hakata ning avaldas soovi abielluda ja lapsed saada. Kurb ja arusaamatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja teeb silmad ette nii mõnelegi tervele…

Teine on Meelis Luks, keda sügavalt imetlen. Nende elutahet ja elurõõmu. Meie, terved, oleme tihti masenduses ja eluga kimpus. Ehk ongi jumal mõnes mõttes õiglane: inimesed sündisid raske füüsilise puudega, aga tasakaaluks on neile antud rohkem elurõõmu ja optimismi, et kõige kiuste hakkama saada. Ja targad on nad ka!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veidi teist poolt ka. Tiiaga on otseallikate andmetel päris raske läbi saada. Jah, ta on mõneti kõva tegija, et suutis enda vajadusi kõigi teiste omasuguste seast esile tõsta ja jätkuvalt seda teha üritab.
Ta ei pea ennast üldse puudeliseks, vaid lihtsalt teistsuguseks, kes lihtsalt peab toimetulekuks kasutama teisi inimesi. Paraku ei suuda keegi end temale 24/7 pühendada. Eks lahkhelid vanematega tekkisid ka sellest, et Tiia uskus ennast jube kõva lapsevanem olema. Ainult et teised tehku kõike, tema on ju “teistsugune”. Ei ole päris see suhtumine, mille kõrval saaks keegi kaua vastu pidada.
Abieluga on muidugi nii ja naa, jorsil viskas närv üle, sest ta on ju lihtsalt üks jorss, kes ei kujutanud ette, mida tähendab sellise inimesega abielu elada, ja eks seda va arunatukest ka nappis.
Tiia on tubli, aga et ta oma puudelisesuguelu on raamatusse raiunud, seda on minul emana raske mõista, pehmelt öeldes.

Lõppeks elab igaüks, kuidas oskab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Blogi sirvisin, aga ei jõua kahjuks kõike tagantjärele läbi lugeda – ta on seda juba vist umbes 10 aastat pidanud. Vägev naine tõesti! Kahju et tal ülikool just isikliku abistaja puudumise tõttu pooleli jäi. Ma küll ei tea, äkki hiljem siiski lõpetas? Niipalju, kui mulle on kõrvu jäänud, on ta ise pidevalt endale need isiklikud abistajad välja ajanud, uskumatu, et puudega inimene peab ise sellega tegelema, mitte riik ei hoolitse sellise iseenesestmõistetava teenuse eest. Justkui endiselt veel ei soodustata seda, et puudega inimene saaks võimalikult iseseisvat ja normaalset elu elada! Mulle näis loetu põhjal – vabandust, kui teen ülekohut -, et isegi Tiia enda ema ei suutnud just sellega leppida, et tema haige laps tahab ühtäkki iseseisvuda ja võimalikult normaalset täiskasvanuelu elama hakata. Lahkhelid tekkisid vist just siis, kui Tiia julges ise otsustama hakata ning avaldas soovi abielluda ja lapsed saada. Kurb ja arusaamatu.

Tubli küll, aga kellele ta need lapsed sünnitas, ise ta ju polnud võimeline neid kasvatama. Ei pea küll seda laste projekti väga õnnestunuks ja õigeks

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veidi teist poolt ka. Tiiaga on otseallikate andmetel päris raske läbi saada. Jah, ta on mõneti kõva tegija, et suutis enda vajadusi kõigi teiste omasuguste seast esile tõsta ja jätkuvalt seda teha üritab.
Ta ei pea ennast üldse puudeliseks, vaid lihtsalt teistsuguseks, kes lihtsalt peab toimetulekuks kasutama teisi inimesi. Paraku ei suuda keegi end temale 24/7 pühendada. Eks lahkhelid vanematega tekkisid ka sellest, et Tiia uskus ennast jube kõva lapsevanem olema. Ainult et teised tehku kõike, tema on ju “teistsugune”. Ei ole päris see suhtumine, mille kõrval saaks keegi kaua vastu pidada.
Abieluga on muidugi nii ja naa, jorsil viskas närv üle, sest ta on ju lihtsalt üks jorss, kes ei kujutanud ette, mida tähendab sellise inimesega abielu elada, ja eks seda va arunatukest ka nappis.
Tiia on tubli, aga et ta oma puudelisesuguelu on raamatusse raiunud, seda on minul emana raske mõista, pehmelt öeldes.

Lõppeks elab igaüks, kuidas oskab.

No minule ei meeldi üleüldse tegelikult kellegi suguelust lugeda, aga antud juhul olen seda meelt, et julgedes sel teemal rääkida, tegi Tiia pigem puudega inimestele teene. See on ju kangesti tabuteema, arvatakse justkui, et kui inimene on haigesse kehasse kängitsetud, siis sellega seoses puudub automaatselt ka sugutung ja soov enda ellu armastus leida. Ometigi on nii, et puudega inimesel on täpselt samasugune lähedus- ja seksivajadus nagu tervelgi. Võimalusi selleks on neil mõistagi niigi vähem, ent kas neil on selleks ka kuidagi vähem õigust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta ei olnud ju ise võimeline lapsi kasvatama. Ta sai lapsed teadlikult teiste inimeste kaela peale. Kui võtta ühiskonna seisukohast, siis Tiia toimetulek on tegelikult nullkasuga. Ma ei tea, mis tööd ta ise teeb selle isikliku abistaja toel? Aga tema isiklik abistaja ju seetõttu ei saa teha mingit muud tööd, isikliku abistaja töö läheb ühikonnale kaotsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta ei olnud ju ise võimeline lapsi kasvatama. Ta sai lapsed teadlikult teiste inimeste kaela peale. Kui võtta ühiskonna seisukohast, siis Tiia toimetulek on tegelikult nullkasuga. Ma ei tea, mis tööd ta ise teeb selle isikliku abistaja toel? Aga tema isiklik abistaja ju seetõttu ei saa teha mingit muud tööd, isikliku abistaja töö läheb ühikonnale kaotsi.

Sa ei ole vist matemaatikas tugev. Kolm tervet last on ju, ühiskonnale. Seega tema töine panus võib ehk olla 0, oleneb sellest kas tema töö on tõhusam või produktiivsem kui abistamine. Aga kodanikuna ikka väga tubli taastootmine!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ei ole vist matemaatikas tugev. Kolm tervet last on ju, ühiskonnale. Seega tema töine panus võib ehk olla 0, oleneb sellest kas tema töö on tõhusam või produktiivsem kui abistamine. Aga kodanikuna ikka väga tubli taastootmine!!

Aga üles kasvatanud on need lapsed teised inimesed. Vastutustundlikud inimesed saavad lapsi siis, kui nad ise ka kasvatamisega hakkama saavad. Teistsuguseid näidatakse meile Kodutunde saates.
Mina saan küll aru Tiia lähedaste pahameelest. Kui minu üliõpilasest mittetöötav tütar saaks järjest kolm last eeldusel, et vanemate rahade toel need üles kasvatatakse, siis mina peaks seda küll äärmiselt nahaalseks käitumiseks ja tütre saadaks koos lapselastega pikalt. Üks uups-laps veel, et vahel ju juhtub tänapäevalgi. Aga kohe meelega ja kolm tükki – see on häbematus ja vastutustundetus. Pole vahet, miks sa ise ei saa lapsi kasvatada, kas puude tõttu või seetõttu, et nooruse tõttu pole veel ametit ja töökohta – igal juhul vastutustundetu käitumine.
Sünnitamine on kõige lihtsam asi. Minu jaoks on rasedus ja sünnitamine olnud lihtsad ja kerged. Selle poolest oleks ma võinud kasvõi seitse last saada. Kuna ma arvestasin, et lapsed tuleb ka täiskasvanuks kasvatada, võimaldada neile õnnelik lapsepõlv koos kohukeste, huvitegevuse ja ekskursioonidega, siis sain ainult kaks last.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On kaks võimalust riigi vaatenurk ja isiku, emotsioonide tasanad. Riik vaatab +3. Kõik. Ja nii on kirjas iga lapse, ka halvastikasvatatud ja kohukesteta kasvanu.
Nii, et sünnita aga sünnita, kui see nii kerge on, riigi ja ühiskonna rõõmuks 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ei ole vist mõtlemises väga tugev. Kas see invaliid oli lihtsalt sünnitusmasin? Antud hetlkel ta seda oli. lapsed vajavad ka oma emmet, aga seda ju neil polnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga üles kasvatanud on need lapsed teised inimesed. Vastutustundlikud inimesed saavad lapsi siis, kui nad ise ka kasvatamisega hakkama saavad. Teistsuguseid näidatakse meile Kodutunde saates.
Mina saan küll aru Tiia lähedaste pahameelest. Kui minu üliõpilasest mittetöötav tütar saaks järjest kolm last eeldusel, et vanemate rahade toel need üles kasvatatakse, siis mina peaks seda küll äärmiselt nahaalseks käitumiseks ja tütre saadaks koos lapselastega pikalt. Üks uups-laps veel, et vahel ju juhtub tänapäevalgi. Aga kohe meelega ja kolm tükki – see on häbematus ja vastutustundetus. Pole vahet, miks sa ise ei saa lapsi kasvatada, kas puude tõttu või seetõttu, et nooruse tõttu pole veel ametit ja töökohta – igal juhul vastutustundetu käitumine.
Sünnitamine on kõige lihtsam asi. Minu jaoks on rasedus ja sünnitamine olnud lihtsad ja kerged. Selle poolest oleks ma võinud kasvõi seitse last saada. Kuna ma arvestasin, et lapsed tuleb ka täiskasvanuks kasvatada, võimaldada neile õnnelik lapsepõlv koos kohukeste, huvitegevuse ja ekskursioonidega, siis sain ainult kaks last.

No lapsi saavad ikka kaks inimest. Mees (laste isa) teadis ju “lapsi tehes” üsna hästi, kuivõrd ja mida suudab Tiia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jalle hakkab pihta- elada, sunnitada voivad vaid ilusad ja rikkad. Koike arvestatakse kasudega- inimene ei toota, siis on ta mottetu. Kui lapsi saab aga vajab abi, siis on vaata et kurjategija. Kujuta nuud ette, et ma tulen sulle utlema kui mottetu su elu on vorreldes minuga. Kas poleks solvav? Kes, te sellised olete, et julgete oelda, et teise inimese elu, roomud, mured, unistused on mottetud kuid teie omad suured ja ullad?
Seda, mis sinu voi sinu lahedastega tana voi homme juhtuda voib, seda ei tea keegi ette. Voib olla oled sina see kes elu lopuni abi vajab ning mingi ametnik vaatab sind ja teatab, et sellist pole kull motet toetada- uhiskonnale vaid koormaks.
Kull aga voite teie arstide juures kaia, maanteedel soita (need ju vajavad parandamist), lastega 3a kodus olla (uhiskond ju maksab) jne. Palju lapsed ju opivad ulikoolis tasuta (uhiskond maksab) ja siis kolivad valismaale. See on koik OK.
Puudega inimesed on isegi elus meeletult kannatanud ja vajaks erilist kaitset ja tuge aga selle asemel me togime neid jalaga, “parem kui ara sureks”.
Minu vanaisa on 90 a tegus mees, soidab autoga, elab ja toimetab uksi. Kui ta oli 87a siis tabas teda tosine haigus- uhe oopaeva jooksul kaotas konevoime, ei tundnud isegi oma lapsi ara. Kahe kuu jooksul halvenes tervis sedavord, et ei saanud haiglas enam ise isegi istukile tousta, kehakaal oli umbes 40kg, ei soonud ega joonud midagi. Jatsin temaga pisarsilmi huvasti. Olin kindel, et arstid jatavad ta voodisse surema kuid temaga tegeleti- pandi tooli istuma, kone spetsialist jne. Siis aga kone hakkas taastuma ja ta teatas, et laheb varsti koju! Hakkas iga paev voodi aarel istumist harjutama ning koik muu sinna juurde. Nuud soidab see ‘surnud’ mees jalle autoga, toob iga peav minu poja koolist koju ning elab 100% iseseisvalt.
See karm lugu opetas mulle, et kunagi ei tohi alla anda vaid peab lootma ja toetama kui seda vajatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No lapsi saavad ikka kaks inimest. Mees (laste isa) teadis ju “lapsi tehes” üsna hästi, kuivõrd ja mida suudab Tiia.

No just – Tiia muretses oma lapsed ju ikka KOOS mehega, olles ametlikus abielus ja elades pereelu. Ei saa ju päriselt talle ette heita, et abikaasa, kellega ta koos lapsed sai, osutus vägivaldseks jorsiks. Algus oli ilus ja paljutõotav, ei saa väita, nagu oleks Tiia uisapäisa suvalise mehega ja iga hinna eest abiellunud. Ja nagu Perekoolist lugeda võib, juhtub sellist asja sageli ka ilma puudeta inimestega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Algus oli ilus ja paljutõotav, ei saa väita, nagu oleks Tiia uisapäisa suvalise mehega ja iga hinna eest abiellunud.

Just seda ta tegigi ja paraku, mis valikut tal oli? Ma ei heida ette ilusast armastusest ja toredatest flirdimängudest ilma jäänud tüdrukule, et tal katus sõitma hakkab, kui keegi silma viskab, üldsegi mitte.
Ma ei heida muidugi Tiiale üldse mitte midagi ette. Kuid see asjaolu, et ta peab ennast täiesti tavaliseks, ainult natuke teistsuguseks, kellel on ÕIGUS kõigele, mida naudivad näiteks perekooli füüsiliselt terved kliendid seksikägudest kodukanadeni, ja ühiskond PEAB seda talle pakkuma, teeb ta väga kurnavaks oma ümbruskonnale. Veel palju kurnavamaks, kui ta oleks niigi, paratamatult. Selle teadmise, et tal on ÕIGUS, on temasse sisse süstinud sentimentalistidest “hoolijad”, kes aga siis, kui asi konkreetseks läks, ehk kui Tiia teatas, et kõigil tulebki nüüd aidata tal seda saada, vaikselt ära kadusid. Ja kõik alkohoolikust abielujorsi kaela jätsid, kel omakorda katus sõitma hakkas, paratamatult.

Elu ei ole facebookis leviv imal loosung. Elus tuleb arvestada realiteetidega. Kui näiteks inimesel on prillid miinus 11, siis ta ei saa teha paljusid asju. Kui nüüd sentimentalistid talle ajju rammiksid, et tema nägemine on samaväärne kui teistel, ainult natuke teistsugune, ja ühiskond peab talle võimaldama kõike mida naudivad nägijad, siis hakkaks sel pimedal ühel hetkel koitma, et tõesti – ta vajab isiklikku ettelugejat, isiklikku filmijutustajat, kedagi, kes tema eest pitsi koob, sest talle meeldib see hobi ja tal on õigus sellega tegelda isiklikku abistajat kasutades. Või kui mõni jalutu nõuab oma inimõigust hüpata ja joosta, ning keegi peab sellega tema eest päevad läbi tegelema – kas ta on nüüd väga tubli, et sina muudkui hüppad ja tema kirjutab raamatut, kuidas ta sinuga koos hüppab?

Ja need tema salajased käigud, mida isiklik abistaja peab korraldama, kuid millest nad rääkida ei tohi – ma väldin mõtlemast, mis käigud need sellised on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel, lastest. Vanavanemad on kasvatanud Tiia ja ta mehe lapsi ju ilma nurinata. Probleem seisnes selles, et Tiia tahtis neid kasvatada ISE! Mõelge nüüd, kes siis tegelikult kasvatab lapsi, kui neid kasvatab Tiia? Ehk kui vanavanemad keeldusid lisakoormast Tiia näol ja soovisid piirduda vaid kolme lapsega, tõstis Tiia kisa ja kaebles pool ilma täis, kuidas teda ei lasta lapsi kasvatada. Et ta saab hakkama küll, kui teised ainult teeksid seda ja seda ja seda ja seda …
Kusjuures ma olen seda meelt, et tõesti võiks sotsiaalsüsteem olla nii arenenud, et paneb sellisele inimesele kolmes vahetuses abiväe tööle, et ta endaga ise hakkama saaks, ja veel kolm vahetust neid, kellega koos Tiia lapsi kasvatab.
Aga teised, Tiiaga sarnased puudelised? Kas neil pole õigus sellelesamale?
Niisiis, enne ülistamist mõelge – ehk on keegi veelgi tublim?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Algus oli ilus ja paljutõotav, ei saa väita, nagu oleks Tiia uisapäisa suvalise mehega ja iga hinna eest abiellunud.

Just seda ta tegigi ja paraku, mis valikut tal oli? Ma ei heida ette ilusast armastusest ja toredatest flirdimängudest ilma jäänud tüdrukule, et tal katus sõitma hakkab, kui keegi silma viskab, üldsegi mitte.
Ma ei heida muidugi Tiiale üldse mitte midagi ette. Kuid see asjaolu, et ta peab ennast täiesti tavaliseks, ainult natuke teistsuguseks, kellel on ÕIGUS kõigele, mida naudivad näiteks perekooli füüsiliselt terved kliendid seksikägudest kodukanadeni, ja ühiskond PEAB seda talle pakkuma, teeb ta väga kurnavaks oma ümbruskonnale. Veel palju kurnavamaks, kui ta oleks niigi, paratamatult. Selle teadmise, et tal on ÕIGUS, on temasse sisse süstinud sentimentalistidest “hoolijad”, kes aga siis, kui asi konkreetseks läks, ehk kui Tiia teatas, et kõigil tulebki nüüd aidata tal seda saada, vaikselt ära kadusid. Ja kõik alkohoolikust abielujorsi kaela jätsid, kel omakorda katus sõitma hakkas, paratamatult.

Elu ei ole facebookis leviv imal loosung. Elus tuleb arvestada realiteetidega. Kui näiteks inimesel on prillid miinus 11, siis ta ei saa teha paljusid asju. Kui nüüd sentimentalistid talle ajju rammiksid, et tema nägemine on samaväärne kui teistel, ainult natuke teistsugune, ja ühiskond peab talle võimaldama kõike mida naudivad nägijad, siis hakkaks sel pimedal ühel hetkel koitma, et tõesti – ta vajab isiklikku ettelugejat, isiklikku filmijutustajat, kedagi, kes tema eest pitsi koob, sest talle meeldib see hobi ja tal on õigus sellega tegelda isiklikku abistajat kasutades. Või kui mõni jalutu nõuab oma inimõigust hüpata ja joosta, ning keegi peab sellega tema eest päevad läbi tegelema – kas ta on nüüd väga tubli, et sina muudkui hüppad ja tema kirjutab raamatut, kuidas ta sinuga koos hüppab?

Ja need tema salajased käigud, mida isiklik abistaja peab korraldama, kuid millest nad rääkida ei tohi – ma väldin mõtlemast, mis käigud need sellised on.

Kui sul endal mingi terviseprobleem oleks, siis kirjutaksid sama juttu? Millegipärast kahtlen selles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul endal mingi terviseprobleem oleks, siis kirjutaksid sama juttu? Millegipärast kahtlen selles.

Millist juttu? Kuidas ma saaksin “sama juttu” rääkida täiesti teistsuguses olukorras teistsuguse inimesena?
Ma lihtsalt austan sügavalt neid puudelisi, kes ei ekspluateeri oma eneseteostuse nimel ägedasti kõiki teisi, vaid elavad vaikset, rahulikku, vähenõudlikku elu, nagu puue võimaldab. Nagu muide enamik meist, mittepuudelistestki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ikka Tiia lugu jälginud läbi aja.
Ta on praegu palju küpsem sotsiaalselt, kui kunagi. Aga siiski oli juba alguses näha, et laste isa ei olnud talle ei sotsiaalselt ega intellektuaalselt võrdväärne partner, see paistis kaugelt silma ka ammustest üksikutest artiklitest meedias. Olin ikka väga hämmingus- saada kolm last. Saada üks ja elada natuke aega silmaklappidega oma abikaasa osas – ma saan aru. Aga kolm 🙁

Muide mul on ka väga suure miinusega nägemine ja -11 inimesi tunnen ka. See on väga kauge näide ja ei sobi siia, juhul kui abivahendid (prillid või läätsed) sobivad. Kuidagi naljakas on, et nimetad meid pimedateks, nimetanud siis vähemalt poolpimedaks? Niimoodi solvad pimedaid, kellel tõesti on abi vaja. Meie saame hakkama. Ka pitsi kudumisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

-11 inimesi tunnen ka. See on väga kauge näide ja ei sobi siia, juhul kui abivahendid (prillid või läätsed) sobivad. Kuidagi naljakas on, et nimetad meid pimedateks, nimetanud siis vähemalt poolpimedaks? Niimoodi solvad pimedaid, kellel tõesti on abi vaja.

Vabandust. See oli näide. Võib-olla mitte kõige õnnestunum, aga mõte peaks selge olema. Solvuda pole siin tõesti millegi peale kellelgi. Olen ka ise kaunis lühinägelik ja lisaks kurdistun aegamööda. Annan endale oma kasvavatest piirangutest aru.

Mis puutub Tiia abikaasasse, siis olen täiesti nõus. Aga nagu kirjutasin – mis valikut tal siis oli? LIsaks olid ta ajud juba pestud, et tema võib ja saab ja peab elama TÄPSELT sama normi järgi, mis terved. Järelikult, kui terved saavad hulga lapsi, siis peab ka tema saama. Arvestagem ka, et tema elukogemust sedasorti asjus ei saa võrrelda nende omaga, kellel on olnud valik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millist juttu? Kuidas ma saaksin “sama juttu” rääkida täiesti teistsuguses olukorras teistsuguse inimesena?
Ma lihtsalt austan sügavalt neid puudelisi, kes ei ekspluateeri oma eneseteostuse nimel ägedasti kõiki teisi, vaid elavad vaikset, rahulikku, vähenõudlikku elu, nagu puue võimaldab. Nagu muide enamik meist, mittepuudelistestki.

Seda on näha jah, et sa sellest teemast midagi ei tea. Kui endal terviseprobleeme pole, siis ära tule dikteerima, kuidas puudega inimene oma elu elama peab. Kust sa üldse võtad selle “ettelugemise” jura? Kust sa sellist asja kuulnud oled? Siin Eesti Vabariigis? Mis suuri nõudmisi nad nüüd esitavad? Ilmselt on sellistel inimestel vedanud, kui mõni abistaja aitab neil igapäevaeluga toime tulla, n. riietumise, poes käimisel, ametiasju ajades. Ja muide on täiesti normaalne, et riik teeb kõik selleks, et tagada puudega inimesele nii inimväärne elu, kui see on võimalik. See ei ole mingi ekspluateerimine. Enamik ju virelebki ja tiksub kuskil nurgas.

Please wait...
Postitas:
kitah

Ja muide on täiesti normaalne, et riik teeb kõik selleks, et tagada puudega inimesele nii inimväärne elu, kui see on võimalik.

kuskil mujal ehk. aga eesti riik????? selle peale ma naeran koleda ja kurja häälega nagu mereröövel. täieline eesti vabariik kuseb kõrges kaares oma invaliidide peale, alates esikesikuga, kelle ooberdamine on mõnitus kõigile ülejäänud invaliididele, ja lõpetades uue tööhõiveseadusega. või ka teistpidi, vahet pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja muide on täiesti normaalne, et riik teeb kõik selleks, et tagada puudega inimesele nii inimväärne elu, kui see on võimalik.

kuskil mujal ehk. aga eesti riik????? selle peale ma naeran koleda ja kurja häälega. täieline eesti vabariik kuseb kõrges kaares oma invaliidide peale, alates esikesikuga, kelle ooberdamine on mõnitus kõigile ülejäänud invaliididele, ja lõpetades uue tööhõiveseadusega. või ka teistpidi, vahet pole.

Täpselt seda ma räägingi, ei saa aru, kust see “suurte nõudmiset ja ekspluateerimise” jutt tuleb. Ilmselt väljendasin end pisut segaselt. Tahtsin öelda, et see PEAKS olema elementaarne ja normaalne. Siin riigis on asi sellest kaugel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda on näha jah, et sa sellest teemast midagi ei tea. Kui endal terviseprobleeme pole, siis ära tule dikteerima, kuidas puudega inimene oma elu elama peab. Kust sa üldse võtad selle “ettelugemise” jura? Kust sa sellist asja kuulnud oled? Siin Eesti Vabariigis? Mis suuri nõudmisi nad nüüd esitavad? Ilmselt on sellistel inimestel vedanud, kui mõni abistaja aitab neil igapäevaeluga toime tulla, n. riietumise, poes käimisel, ametiasju ajades. Ja muide on täiesti normaalne, et riik teeb kõik selleks, et tagada puudega inimesele nii inimväärne elu, kui see on võimalik. See ei ole mingi ekspluateerimine. Enamik ju virelebki ja tiksub kuskil nurgas.

Vabandust, sa ei ole üldse aru saanud, millest ma räägin? Ma räägin Tiiast, mitte “nendest”. Teised ei esita neid nõudmisi, need on ainult Tiial. Ja ettelugemine oli näide. Näide, mõistad?
Sulle ja Kitahile ka ütlen, et mitte kusagil ei ole sellistel invaliididel täpselt samaväärset elu tervetega. Või teate mõnda riiki, kus on 100% võimetutel igaühel terve meeskond juures, et ta saaks elada oma kodus, abielluda ja lapsi kasvatada? Igal pool on need pigem koondatud hooldekodudesse, kus personalil on lihtsam hooldada ja ongi kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust, sa ei ole üldse aru saanud, millest ma räägin?
Sulle ja Kitahile ka ütlen, et mitte kusagil ei ole sellistel invaliididel täpselt samaväärset elu tervetega. Või teate mõnda riiki, kus on 100% võimetutel igaühel terve meeskond juures, et ta saaks elada oma kodus, abielluda ja lapsi kasvatada? Igal pool on need pigem koondatud hooldekodudesse, kus personalil on lihtsam hooldada ja ongi kõik.

Millest ma nüüd täpsemalt aru ei saanud? See sinu jutt, et puudega inimesed tahaksid eraldi abistajaid “raamatute ettelugemisel ja tikkimisel” on sinu enda fantaasia vili. Kust sa sellist asja võtad? Jutt käib elementaarsetest asjadest. Miks peaks puudega inimene kõrvale jääma raamatute lugemisest, teatris käimisest vms? Lihtsalt selle pärast, et ta on puudega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi. Appi. Appi. Ma hoian kahe käega peast kinni, kui ma seda loen.
Minu tutvusringkonnas on väga palju arukaid liikumispuudega noori naisi, kes elavad täisväärtuslikku elu. Tekib tunne, nagu ei tohiks neil võimalustki olla emaks saada. Vägisi tekib tunne, nagu lajataks keegi automaatselt templi “SÜÜDIMATU!” otsaette, tahtmata ja viitsimata asjadesse süveneda.

Ja siis me reklaamime end heaoluriigina, Põhjamaana, aga paljudel on suhtumine ikka nagu kusagil Kesk-Aafrika külakeses.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See sinu jutt, et puudega inimesed tahaksid eraldi abistajaid “raamatute ettelugemisel ja tikkimisel” on sinu enda fantaasia vili.

Jah! See oli fantaasia vili. Nii ma ju ütlesingi. 😀 😀 😀
See oli näide.
Aga ma vist enam ei jaksa kah. Head õhtu jätku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja teeb silmad ette nii mõnelegi tervele…

Teine on Meelis Luks, keda sügavalt imetlen. Nende elutahet ja elurõõmu. Meie, terved, oleme tihti masenduses ja eluga kimpus. Ehk ongi jumal mõnes mõttes õiglane: inimesed sündisid raske füüsilise puudega, aga tasakaaluks on neile antud rohkem elurõõmu ja optimismi, et kõige kiuste hakkama saada. Ja targad on nad ka!

Ma südamest loodan, et see filipiinlanna abiellus Meelisega siiraste kavatsustega ja ikka Meelise enda pärast ning mees ei saa haiget.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 86 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ratastooli-Tiia

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.