Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ratastooli-Tiia

Näitan 26 postitust - vahemik 61 kuni 86 (kokku 86 )

Teema: Ratastooli-Tiia

Postitas:
Kägu

Algus oli ilus ja paljutõotav, ei saa väita, nagu oleks Tiia uisapäisa suvalise mehega ja iga hinna eest abiellunud.

Just seda ta tegigi ja paraku, mis valikut tal oli? Ma ei heida ette ilusast armastusest ja toredatest flirdimängudest ilma jäänud tüdrukule, et tal katus sõitma hakkab, kui keegi silma viskab, üldsegi mitte.
Ma ei heida muidugi Tiiale üldse mitte midagi ette. Kuid see asjaolu, et ta peab ennast täiesti tavaliseks, ainult natuke teistsuguseks, kellel on ÕIGUS kõigele, mida naudivad näiteks perekooli füüsiliselt terved kliendid seksikägudest kodukanadeni, ja ühiskond PEAB seda talle pakkuma, teeb ta väga kurnavaks oma ümbruskonnale. Veel palju kurnavamaks, kui ta oleks niigi, paratamatult. Selle teadmise, et tal on ÕIGUS, on temasse sisse süstinud sentimentalistidest “hoolijad”, kes aga siis, kui asi konkreetseks läks, ehk kui Tiia teatas, et kõigil tulebki nüüd aidata tal seda saada, vaikselt ära kadusid. Ja kõik alkohoolikust abielujorsi kaela jätsid, kel omakorda katus sõitma hakkas, paratamatult.

Elu ei ole facebookis leviv imal loosung. Elus tuleb arvestada realiteetidega. Kui näiteks inimesel on prillid miinus 11, siis ta ei saa teha paljusid asju. Kui nüüd sentimentalistid talle ajju rammiksid, et tema nägemine on samaväärne kui teistel, ainult natuke teistsugune, ja ühiskond peab talle võimaldama kõike mida naudivad nägijad, siis hakkaks sel pimedal ühel hetkel koitma, et tõesti – ta vajab isiklikku ettelugejat, isiklikku filmijutustajat, kedagi, kes tema eest pitsi koob, sest talle meeldib see hobi ja tal on õigus sellega tegelda isiklikku abistajat kasutades. Või kui mõni jalutu nõuab oma inimõigust hüpata ja joosta, ning keegi peab sellega tema eest päevad läbi tegelema – kas ta on nüüd väga tubli, et sina muudkui hüppad ja tema kirjutab raamatut, kuidas ta sinuga koos hüppab?

Ja need tema salajased käigud, mida isiklik abistaja peab korraldama, kuid millest nad rääkida ei tohi – ma väldin mõtlemast, mis käigud need sellised on.

Olen sinuga 100% nõus. Oma töö tõttu puutun ma igapäevaselt kokku invaliididega. Suuremal osal neist, kes on sünnist saati puudega, on mingil põhjusel äärmiselt enesekeskne nägemus asjadele ja elule, tundub, et koos kõige sellega, mis neil jäi füüsiliselt saamata, jäi neil ka saamata empaatiavõime. Ma ei ela Eestis, elan riigis, kui on eriti toimiv sotsiaalsüsteem. Üks eriti markantne näide on proua, kes on sünnist saadik ratastoolis, tema saab riigi poolt abistaja teenust 84 tundi nädalas. sellest hoolimata, vajab ta ka omavalitsuselt 2 korda nädalas koduhooldust, tegemist on eriti konfliktse inimesega, kes jätkuvalt vallandab oma abistajaid absurdsetel põhjustel ( tätoveeringud kätel, kindlasti käib baaris vabadel päevadel jne). Tegelikult olen ma imestunud, et selline inimene saab üldse töötada tööandjana. Kodus on tal paigutatud peeglid nii, et ta näeks voodist, mida abistaja köögis teeb, abistaja tööpäev lõpeb siis, kui lõpeb jne. Tema majas oli liftiremont ja ta tellis iga päevkiirabi kandma teda trepist alla, sest kodus on igav ja vaja pääseda kauplustesse kolama jne. Neid näiteid on veel ja veel. Suhtumine on selline, et kogu maailm on talle võlgu ja tundub, et mingil perverssel viisil ta naudib oma puuet.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Raha võiks ju osaliselt tulla ka nende enda taskust, kui neid tööturul saab rakendada?

Igatahes on mul ääretult kurb seda laias laastus väga kibestunud teemat lugeda.
Mõned asjad saavad ilmselt selgeks alles siis, kui olla ise aivajaja rollis. Mõned ei saa siiski.

Ja nagu näha, tuuleveski-kägudega ei ole mõtet võidelda. Ma võiks siia ju linkida youtube-filme jne, aga vaevalt see aitaks. Mõni päev tahasi oli ERRistki taolise sisuga dokk, aga…
Kui ikka on tahtmine näidata, et Eestis ei ole võimalik ja on kõik halvasti ja mis need “sandid” nõuavad, kui meil endilgi on vaesus majas, siis ei saa positiivemalt mõtlev inimene suurt midagi teha.
Aga seda, et kui aidata saada ka raskema puudega inimene rajale, võiks inimene kodus vegeteerimise asemel käia tööl, suhelda aktiivselt ja luua pere… Seda on tänase Eesti jaoks veel liiga palju.
Mulle näib, et see lihtsalt ei mahu mõne inimese hinge. Ja ometigi ei maksa toetav suhtumine raha.

Nii nagu Perekoolis ikka, liigutakse argumenteerides äärmusest äärmusesse. Kõik on nõus, et Eestis on puudega inimesed liiga vähe tavaellu kaasatud. Igati mõistlikum oleks neid kasvõi mingil moel tööle rakendada, isegi kui see suurt kasu ei töö, võimaldab see puudega inimestel ennast kasulikuna tunda, hoiab neid tervemana ja tegusamana. Aga Tiia lugu on teine äärmus. Inimene, kes vajab ise ööpäevaringselt abi, ei saa vastutustundlikult käitudes sünnitada kolme last, kelle eest ta sisuliselt mitte mingil moel hoolitseda ei saa. Sa ju oled nõus, et ainult lapse vaatamisest lapse kasvatamiseks ei piisa. Ühest küljest nõuad sina, et Tiiaga arvestataks nii nagu tavalise terve naisterahvaga, aga kui tavaline terve naisterahvas peale sündi ainult vaataks oma last ja arvaks, et sellega lapse kasvatamine piirdubki, siis peetaks teda hulluks ja küsitaks, miks ta selle lapse ometi sünnitas, kui ta tema eest ei hoolitse. Tiia sünnitas kolm last teades, et ta ise suudab neid sisuliselt ainult vaadata. Ka puudega inimesel on õigus armastada ja saada lapsi, aga ka puudega inimene peaks võtma mingigi vastutuse ja saama aru, et kui ta sünnitab lapse, siis peaks ta saama tema eest vähemalt mingilgi määral hoolitseda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Raha võiks ju osaliselt tulla ka nende enda taskust, kui neid tööturul saab rakendada?

Igatahes on mul ääretult kurb seda laias laastus väga kibestunud teemat lugeda.
Mõned asjad saavad ilmselt selgeks alles siis, kui olla ise aivajaja rollis. Mõned ei saa siiski.

Ja nagu näha, tuuleveski-kägudega ei ole mõtet võidelda. Ma võiks siia ju linkida youtube-filme jne, aga vaevalt see aitaks. Mõni päev tahasi oli ERRistki taolise sisuga dokk, aga…
Kui ikka on tahtmine näidata, et Eestis ei ole võimalik ja on kõik halvasti ja mis need “sandid” nõuavad, kui meil endilgi on vaesus majas, siis ei saa positiivemalt mõtlev inimene suurt midagi teha.
Aga seda, et kui aidata saada ka raskema puudega inimene rajale, võiks inimene kodus vegeteerimise asemel käia tööl, suhelda aktiivselt ja luua pere… Seda on tänase Eesti jaoks veel liiga palju.
Mulle näib, et see lihtsalt ei mahu mõne inimese hinge. Ja ometigi ei maksa toetav suhtumine raha.

Ka minul on “ääretult kurb”, et sa oskad ainult nõretada ja sentimentaalitseda, kuid Tiiale appi ei lähe. Inimene konkreetselt ju kutsub appi. Miks sa ei lähe?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis tööd Tiia tööturul teeb?
Sa võid ju teda aidata ka täiesti tasuta. Keelatud ju pole.
See ei ole tuuleveski kägudega võitlus sul, arusaadav, et sa soovid head, aga alati kahjuks ei ole see võimalik nii raske puudega inimestele. Sellist puuet sa olematuks ei tee kahjuks ja ei ole talle kõik kättesaadav mis tervele inimesele. Eesti maksumaksja ei suuda igale isikule palgata tervet meeskonda just nimelt meeskonda, kuna talle on ju ööpäevaringset hooldajat tarvis. Sellepärast nad koondataksegi ühise katuse alla kokku.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tiia blogist töökuulutuse jupike : “Isikliku abistajana on Sinu tööülesanne mind füüsiliselt abistada nii kodus kui tööl, samuti kõikjal, kuhu lähen. St elan täisväärtuslikku elu Sinu abiga. Isikliku abistajana abistad täpselt nii palju, nagu mina soovin, nendes toimingutes, mida ütlen ja millega mina füüsiliselt toime ei tule. Naljaga võin öelda, et isikliku abistajana oled mu käed ja jalad, kuid mitte minu mõistus!”

ma ei läheks eluski nii iseka tööpakkumise peale kedagi aitama.

muide, ta on pannud selle perekooli teema lingi oma blogisse ja soovib, et miks temalt endalt ei küsita vastuseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ses osas ma ei vaidle, et jah – oleks ja poleks. Aga nii on alati. Ka täiesti terved naised käituvad mõnikord kaine mõistuse vastaselt.
Samas – millesesse riigikorda ja -süsteemi ta need sünnitas? Toona ei jäänudki muud üle, kui vanavanematel ohjad üle võtta.
Tänases Eestis oleks ehk ka Tiia tervislik seisund parem olnud ning ta ise rohkemaks võimeline. Mina näen siin hetkel, et Tiia toonased otsused tuuakse tänapäeva üle – st, et kui toona oli nii, siis ei tohiks täna kuidagi teisiti olla.
Ma arvan, et see ei ole päris nii.
Ning vastutustundlikult jah, tõesti – PEAKS käituma, aga alati on agad. Ja see, mis ühel hetkel tundub mõistlik, ei pruugi seda enam teisel olla. Ning ma usun, et Tiia toona tahtis asju parimal viisil korraldada. Nagu me kõik endi elusidki. Võibolla olid tal mingid kokkulepped abi osas – me ju ei tea seda.

Mis puudutab erivajadustega inimeste keerulisse psühhikasse, siis jah – nii tõesti võib olla. Nagu võib olla absoluutselt ägedaid puudega inimesi, kes hoolimata oma olukorrast suudavad eluraskustega toime tulla. Täpselt nagu tavainimeste seaski. Alles mõni aeg tagasi oli mul tegu ühe väga kiusliku vanainimesega, oli teine vägagi kõbus, aga iseloom oli sihuke, et… 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siinüks kägu väidab, et mujal maailmas on normaalne, kui liitpuudega inimene saab lapsi ja riik või lähedased kasvatavad need lapsed üles, selles Põhjamaa riigis, kus mina elan, on küll puudega noortele mõeldud seksuaalkasvatus, on loomulik, et ka puudega inimene vajab armastust ja lähedust, kuid igast suhtest ei pea sündima lapsi. Olen töötanud arenguhäiretega noorte tugisüsteemis: kõigile noortele naistele räägiti, et laps on vastutus, räägiti suguhaigustest ja muust. Suurim osa seksuaalelu elavatest naistest võtsid rasestumisvastaseid tablette, vabalt olid saadaval kondoomid ja vajadusel sai SOS-tablette. Rase liitpuudega naine on katastroof ka väga arenenud sotsiaalsüsteemiga riikides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis puudutab Tiia töötamist, siis nii, nagu pikaajalistel töötutel, on ka temal ilmselt raske sinna uuesti tööle saada. Väga paljudel on, isegi kui on kõrgharidus jne.

Siis lihtsalt tulekski hakata mujalt otsast vaadata – kasvõi need pildid, mida ta teeb – Töötukassast nõu turustamisel jne.

Aga ükski asutus ega inimene ei saa ega tohi tema eest otsuseid ära teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Armas kägu, kes tablette soovitas!

Ütle mulle, kus olid sellised rasestumisvastased vahendid 30-40 aastat tagasi? 😛
Igatahes mitte ENSVL-is.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütle mulle, kus olid sellised rasestumisvastased vahendid 30-40 aastat tagasi? 😛
Igatahes mitte ENSVL-is.

Mis on ENSVL?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust näpuka pärast – kõnelgem siis Eesti NSVst, mis kuulutati välja 21. juulil 1940 Riigivolikogu II koosseisu otsusega. 22. juulil esitas Riigivolikogu NSV Liidu Ülemnõukogule “palve” Eesti NSV vastuvõtmiseks NSV Liitu. 6. augustil 1940 otsustas NSV Liidu Ülemnõukogu Riigivolikogu “palve” rahuldada ja Eesti NSV vastu võtta NSV Liidu koosseisu.

Just seda Eestit mõtlen.

Rõõm majas? 🙂

Please wait...
Postitas:
kitah

Igatahes mitte ENSVL-is.

kurat, ajast aega on olemas terve hulk pereplaneerimise vahendeid ka siis, kui pillidest veel undki ei nähtud! olen nõus, et sada prossa kindlad nad ükski ei ole, aga ma ei suuda uskuda, et need lapsed kõik upsid olid. neid kõiki kombineerides ei usu ma, et oleks kolme last tulnud. samuti olid 30-40 aastat tagasi olemas pillid ja spiraalid ja tehti aborti. kondoome tõesti liikus äärmiselt harva.
harimatus ja veelkord harimatus on selle asja nimi + isekus. see, mis üks kägu eespool ütles sünnist saadik puudega inimeste äärmise isekuse kohta, on täiesti õige. kindlasti on erandeid, ja kindlasti on kõrgenenud ego mingis mõttes vajalik, et meie suht kalgis ühiskonnas endale sedagi vähest välja nõuda, mis on hädavajalik. aga see ei pea tähendama seda, et teised inimesed peaks saama jalge alla trambitud.
normaalnegi, vastutustundlik inimene mõtleb hoolega, kas sünnitada kolme last nii ebasoodsatesse tingimustesse, sellises olukorras aga on see puhas kius, jonn, isekus ja vastutustundetus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igatahes mitte ENSVL-is.

Kas Tiia sünnitas oma lapsed 30-40 aastat tagasi? Ka 30-40 aastat tagasi planeerisid inimesed oma pere suurust, mina olen 37-aastane ja suuremal osal minu eakaaslastest on 1-2 õde-venda, see näitab minu arust suhteliselt selgelt, et mingisugune pereplaneerimise meetod oli kasutusel. 30-40 aastat tagasi ei olnud enam kiviaeg. Seda enam, et väidetavalt on tegemist inimesega, kellel mõistus töötab. Kui inimene teadlikult sünnitab 3! last, teades, et ta ise ei suuda neid ilma kõrvalise abita üles kasvatada, sünnitab vaid selleks, et näidata: mina võin, on tegemist äärmiselt enesekeskse empaatiavõimetu inimesega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kui nüüd sügavamaks minna selle teemaga, siis see läheb lihtsalt liiga inetuks.

Ja ma arvan, et siiski ei olnud tollased vahendid-meetodid piisavad.

Ja võibolla oligi nii suur ja pime armastus? Kui paljud siis teiste nõu kuulda võtavad?
Me ei tea seda ja ei tohiks ka arvustada.

Minu kokkuvõte on, et ta on inimene nagu iga teinegi, tegemas vigu ja häid otsuseid nagu kõik inimesed siin elus.

Ajad olid teised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nüüd teema juurde tagasi minna, siis paar aastat tagasi nägin Tiia isikliku abistaja otsimise kuulutust. Vajan isiklikku abistajat, kes aitaks mind täpselt selles, mida mul vaja on, täpselt siis, kui ma seda tahan. No ei teki tahtmist aidata.

Et siis tegelikult peaks otsima abistajat, kes teeb seda, mida Tiia ei vaja ja millal ise tahab? Abistaja saab selle eest palka ja muidugi peab tööandja olema nõudlik, sest mille eest ta lõppkokkuvõttes ikkagi maksab? Abistaja peabki oma ego maha suruma, et abistatava vajadused oleksid piisavalt kaetud. Eks Tiial ole juba kogemusi ebakompetentsete “abistajatega” ning õigus olla nõudlik. Ja olgem ausad, tema abistamine ei ole lihtsalt ratastooli lükkamine ning paljud inimesed ei saa sellega hakkama, ükskõik kui halva iseloomuga Tiia võib olla.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui nüüd teema juurde tagasi minna, siis paar aastat tagasi nägin Tiia isikliku abistaja otsimise kuulutust. Vajan isiklikku abistajat, kes aitaks mind täpselt selles, mida mul vaja on, täpselt siis, kui ma seda tahan. No ei teki tahtmist aidata.

Et siis tegelikult peaks otsima abistajat, kes teeb seda, mida Tiia ei vaja ja millal ise tahab? Abistaja saab selle eest palka ja muidugi peab tööandja olema nõudlik, sest mille eest ta lõppkokkuvõttes ikkagi maksab? Abistaja peabki oma ego maha suruma, et abistatava vajadused oleksid piisavalt kaetud. Eks Tiial ole juba kogemusi ebakompetentsete “abistajatega” ning õigus olla nõudlik. Ja olgem ausad, tema abistamine ei ole lihtsalt ratastooli lükkamine ning paljud inimesed ei saa sellega hakkama, ükskõik kui halva iseloomuga Tiia võib olla.

Abistajal ehk töötajal on õigus kindlale töögraafikule ja kindlatele tööülesannetele. On õigus lõunapausile kindlal kellajal jne. Töölepingus ei saa olla kirjas, et töötegemine toimub siis, kui tööandja tahab ja tööülesanded on just need, mida tööandja käigu pealt välja mõtleb. Ja abistaja ei ole ORI.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga see naine ise elab vaatamata oma puudele aktiivset elu. Isiklike abistajate toel, seda küll. Ja teeb silmad ette nii mõnelegi tervele…

Huvitav, kui tal seda õnnetut puuet ei oleks – kes ta oleks siis praegu? Seda sisemist energiat ja eneseteostust silmas pidades ehk keegi aktiivne ühiskondliku elu tegelane?

Tänu sellele puudele on tal võimalus selg sirgu ajada ja öelda, et ta on kunstnik ning teha näitusi. Tänu oma puudele ei pea ta muretsema, et keegi tema kunsti kritiseeriks. Kui paljud EKA maalieriala lõpetajatest saavad korraldada oma isiknäitusi? Üksikud, konkurents on karm.

Jah, tõenäoliselt eelistaks ta olla pigem tavaline terve inimene, aga ei saa öelda, et puue siiski ka eeliseid ei annaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kumba sa siis nüüd tahad, kas raha raske puudega inimese rajale aitamiseks või ainult toetavat suhtumist?

On puudeid, mida mõningase rahasüstiga saaks tõesti leevendada – kas natukene, osaliselt või lausa praktiliselt terve oleku saavutamiseni välja. Selliste inimeste kohta saab tõepoolest öelda, et neid “aidati rajale”, tänu millele nad saavad käia tööl, suhelda aktiivselt, luua pere jne.

Aga sootuks teine tera on ülisuured puuded, mida ei saa leevendada mitte ühegi vahendi abil. Siia kuulub näiteks ülekeha-halvatus. Saad aru, isegi kui leitaks mingid müstilised rahamäed, ei ole asi rahas, kuna seda inimest ei saagi “rajale aidata”. Vaid tema ainsaks võimaluseks jääb isiklik abistaja 24/7. Tean sellises seisus inimesi, nad teenivad endale elatist kas kirjutamise või õpetamise või maalimisega, ka IT-tegelasi leidub nende seas. Mõned neist on silmapaistvalt andekad ja toredad inimesed, teised on tavalised. Aga ilmselgelt on neil igal juhul raskem elus läbi lüüa kui tervetel. Takistusi on igal pool.

Olen jälginud viimaste aastate debatte antud teemal, ehk et kui palju peaks riik abistama üliraskete, täielikku isiklikku abistamist vajavate puuetega inimesi. Osa on siin hästi fanaatilised, nõudes mõtlematult ja häälekalt kõikidele täishalvatutele täielikku eluaegset riigi poolt kinnimakstud abistamisteenust. Ja tõtt öelda valdab mind nende sõnavõtte kuuldes alati kerge kõhedus ning silme ette kerkivad need halvatud inimesed, kes on minu head sõbrad ja ilma kelleta ma maailma ette ei kujutaks.

Sest, olles riigipoolse puuetega inimestesse suhtumise praktikatega üle maailma pisut enam tuttav, kardan siin tekkida võivaid ohte, mis on tunduvalt suuremad kui lihtsalt kellegi 24-tunnisest abist kõrvale jätmine. Kui mõnele riigile on peale pandud kohustus tagada midagi ülejõu käivat, siis hakkab see riik probleemi elimineerima. Kui võetakse vastu otsus, et riik on kohustatud panema ühe halvatu tarbeks tööle viieliikmelise personali ehk viis inimest ühe puudelise elu elama, siis vabalt võib tulla ülevaltpoolt korraldus suurte väärarengutega lapsed sünnitusmajas veepange pista. Vanematele öeldakse lihtsalt, et “läks kogemata pahasti” vms ja kogu lugu. Ei maksa sinisilmselt uskuda, nagu oleksid kõik sellised nähtused nagu Hiina surmatoad, puuetega rasedate steriliseerimised, väärarengutega beebide sündimisaegse abita jätmised jms mingid kunagi ammusel pimedal keskajal toimunud asjad ja tänapäeval mõeldamatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tundub, et paljud siit ei tea kes on isiklik abistaja. Panen lingi tutvumiseks.
https://www.sm.ee/et/isikliku-abistaja-teenus

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rase liitpuudega naine on katastroof ka väga arenenud sotsiaalsüsteemiga riikides.

Ei ole midagi, just kuulsime ju asjaga kursis olevalt inimeselt, et Tiia-sugused on kõik nii hooldatud ja pereinimesed, et mitte mingit vahet tervetega.

Ütle mulle, kus olid sellised rasestumisvastased vahendid 30-40 aastat tagasi?

Kuulge, olge nüüd normaalsed, kulla lapsed! Mina sünnitasin oma lapsed 30+ aastat tagasi ja pillid, kondoomid ja spiraalid – kõik olid tollal olemas. Puha Eesti NSV-s, minestage nüüd!

Aga küsimus pole lõppeks selles.

Tiiat ei tule ka süüdistada, saage aru. Tiia ajud pesti hoolijate ja sallijate poolt ära, nii et ta hakkas uskuma, et tema on “täiesti terve mees ja peab seda kõike saama”. (Tsitaat kultusfilmist, ütlen igaks juhuks) Inimene peab oma piirangutega arvestama, aga Tiiat õpetati tema piirangutega mitte arvestama ja see nüüd ongi, millega ta kahjuks peab elama.
Et lapsed on olemas ja üles kasvatatud, see on muidugi tore, seda ei saa kahetseda. Tublid vanavanemad, au neile! Kahjuks on Tiia neid oma raamatus ja mujal natuke liialt mustanud. Hea küll, ilmselt on ta tänaseks tõesti juba palju arenenud ja mõelnud, sest ta on mõtleja inimene, ning täna enam ehk paljugi ei kirjutaks, mida ta toona kirjutas. Mina tahan öelda, et teda pole vaja ÜLISTADA ja kiita taevani. Tõepoolest pole vaja. Teised on ka inimesed.
Kui üldse kedagi süüdistada, siis neid “heategijaid”, kellel on kombeks lihtsalt asju ebaproportsionaalseks ajada, pekki keerata ja vastutus kellegi teise õlule jätta. Tiia on tavaline inimene, loomulikult oli tal meelitav igast kaarest kuulda saada, kui eriline ta on, oma pulmadega meediatähelepanu pälvida (mida nautis ilmselt ka see oss) ja uskuma hakata, et talle on määratud siin ilmas rohkem kui teistele.

Muide, veel heategemisest: kas see Tiia tuttav, nagu Tiia kirjutab, kes talle siinse lingi saatis, tahtis Tiiale head või halba, mis te arvate?

Please wait...
Postitas:
Kägu
Kui näiteks inimesel on prillid miinus 11, siis ta ei saa teha paljusid asju.

Lihtsalt faktivea parandamise mõttes:
Mul on umbes -12 .. -13 prillid.
Ma saan teha absoluutselt kõike.
Kannan kontaktläätsi, aga ka prillidega poleks probleeme.
Sõidan autoga (ligi 15 aastat juba), ujun, ronin kõrgel mägedes, igapäevasematest asjadest rääkimata.

Ilmselt ei saaks ma piloodiks ega elukutseliseks autojuhiks, sõjaväkke vist ka ei võetaks, aga kogu ülejäänud elu on… täiesti tavaline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ju väheke veider, et lapsed võeti Tiialt ära sellises vanuses, kus nad ei vajanud enam eriti emapoolset füüsilist abi ja hoolitsust. Tegemist ei olnud ju tittedega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja muide on täiesti normaalne, et riik teeb kõik selleks, et tagada puudega inimesele nii inimväärne elu, kui see on võimalik. See ei ole mingi ekspluateerimine.

Tean 80% nägemisvõime langusega (-11 on sellega võrreldes kotkapilk) noormeest, kelle nägemist oleks võimalik operatsiooni abil hakkamasaamise tasemele parandada… aga… silmaarstid keelduvad teda opereerimast, sest ta hambad on lagunenud ja põletikus ja see on lisarisk.
Aga hambaravi talle ei kompenseerita.
Ja oma napist invaliidsustoetusest ta seda maksta ei jõua. Sest üür ja mingi hädapärane toit ja…

Eesti riik.

Kui saad täpsemat infot anda, on kindlasti paljud nõus toetama noort inimest hambaravis. Kurb, kui tegelikult nii vähese taha jääb inimese heaolu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt faktivea parandamise mõttes:
Mul on umbes -12 .. -13 prillid.
Ma saan teha absoluutselt kõike.

Ma tõesti tänan selle vea parandamise eest. Ma panin lihtsalt mingi enda meelest hästi suure numbri, aga ju siis ei osanud ikka ette kujutada.
Mõni võttis sellest juba kinnigi, aga see oli ainult näide – näide ise sellest ei läinud ei paremaks ega halvemaks. Tiia puude võib selles näites võrdsustada siis mõne muu miinusega, mis sobilikum oleks.
🙂

See on ju väheke veider, et lapsed võeti Tiialt ära sellises vanuses, kus nad ei vajanud enam eriti emapoolset füüsilist abi ja hoolitsust. Tegemist ei olnud ju tittedega.

Ju siis oli põhjust – polnud enam kedagi appi võtta näiteks. Käod teavad muidugi paremini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta polnud ju suuteline nende eest vastutama. Laste ära võtmine oli ikkagi ju ainuõige otsus.
Kas ema vastutab lapse eest või vastupidi? Lapsed vastutasid lõppude lõpuks ema eest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Abistajal ehk töötajal on õigus kindlale töögraafikule ja kindlatele tööülesannetele. On õigus lõunapausile kindlal kellajal jne. Töölepingus ei saa olla kirjas, et töötegemine toimub siis, kui tööandja tahab ja tööülesanded on just need, mida tööandja käigu pealt välja mõtleb. Ja abistaja ei ole ORI.

Muidugi ei ole ori. Kas Tiia on öelnud, et ta otsib orja, kes lõunat kellapealt süüa ei saa? Aga on ju ilmselge, et temale omase puudega ei ole tegemist tavapärase graafiku ja tööülesannetega tööga. Kui tal on vaja just käigu pealt midagi teha ja abi saada, kas abistaja siis viskab töölepingu talle ette ja ajab näpuga järge, et seda teha ei saa sest seda pole lepingus kirjas? Kõik on ikkagi kokkuleppe küsimus. Võib-olla ongi Tiial abistajatega raskusi, sest need ajavad vaid lepingus näpuga järge ja ei taha teha just Tiiale vajalikke asju siis kui neid tõesti vaja on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 26 postitust - vahemik 61 kuni 86 (kokku 86 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ratastooli-Tiia

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.