Esileht Kodunurk rätikute riputusaasad

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: rätikute riputusaasad

Postitas:

miks on tavaks panna rätikute ja vannilinade tripid kitsamasse otsa, nii et need nagis maani ripuvad?
muidugi hea kui tripp üldse olemas on, aga see vannilinade nurkapidi ülesriputamise komme on nii kummaline. Mulle meeldiks, kui aas oleks laiema külje keskel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 14:03; 10.04 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehk sellepärast, et nii on rätik rohkem laiali kui laiema külje keskelt ‘pooleks murtuna’ nagis ja kuivab paremini. Ehk lihtsalt sinna mugavam trippi/firmamärki õmmelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Täpselt sama mõte, ma polegi üksi.
Tõsine eksistentsiaalne küsimus, mille kallal olen juurelnud viimased 5 aastat…
Nii et miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt arvatakse, et kuivab paremini, kui pikkupidi ripub. No ei teki riputades nii suurt kangapusa vms.

Aga miks te ise ei tee aasu sinna, kuhu meeldib?

Üks heegelnõel ja natuke lõnga kätte ja 3 minutit ja valmis ning täpselt sellist värvi ja selles asukohas, mis meeldib.
Või kui heegeldada ei meeldi, siis sukanõela ja lõngaga paar korda siuh-siuh kangaservast läbi, sõlm peale ja olemas.
Mina juba kindlasti rohkem kui 10 aastat teen ise aasad kõigile rätikutele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 12:05; 09.04 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja ju tehagi – müüakse valmis aasu, mis metallklõpatsiga käib täpselt sinna, kuhu vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 12:57; 09.04 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

müüakse valmis aasu, mis metallklõpatsiga

No need on koledad 🙂 Ja kuivatamise ajaks peab ära võtma, sest valus on vastu nahka. Ja rätikute pesemise ajaks peab ka eemaldama.
Lõngast/nöörist tehtud on igavesed, permanentsed ja naha- ning pesumasinasõbralikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 12:05; 09.04 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No need on koledad ???? Ja kuivatamise ajaks peab ära võtma, sest valus on vastu nahka. Ja rätikute pesemise ajaks peab ka eemaldama.
Lõngast/nöörist tehtud on igavesed, permanentsed ja naha- ning pesumasinasõbralikud.

Lõngast/nöörist on jälle teistmoodi koledad. Ma olen ise ka heegeldaja, aga sinu kirjeldatud heegeldatud või sukanõelaga nõelutud aasade ettekujutamine ajab mulle vastikusvärinad peale. Halvemal juhul annab lõng veel pesumasinas värvi ka, ja noh, väita, et jupist lõngast tehtud aas on igavene, on üldse naeruväärne. Me saime kingituseks sellised ise külge nõelutud paelajupikesega rätikud, paari pesukorra järel olid kõik küljest hargenenud ja rätikud nüüd siis metallklõpatsite küljes.

Ja võib ju ometi hankida piisavalt suured rätikud, et see pool ruutsentimeetrit, mis klõpatsi alla läheb, ei PEA tingimata vastu nahka käima. Vajutada korraks lahti ei ole küll nii metsikult keeruline, et seda lausa eraldi mainima peaks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 12:57; 09.04 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen sobivat värvi paelast (või kummipaelast) ca 6-7 cm jupid lõiganud ja õigesse kohta õmmelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nagu muid probleeme ei olekski… aga kurja kuidas mulle ka need rätikute vales kohas asuvad tripid vastumeelt on. Lõpuks ometi on keegi teema teinud ja saab rahumeeli oma nördimust välja elada.

Hää küll need saunalinad. Need ripuvad mul nagunii kuivades horisontaalsetel rätikuhoidjatel (või kuidas neid agregaate kutsutakse, kuhu saad rätiku laiali riputada seinale?). Aga köögirätid ajavad meele mustaks. Mõnel ägedamal on isegi nurka selline metallist riputusöös sisse löödud. Mul on küll pikkadele inimestele mõeldud kõrge köögitasapind, aga siiski ei saa selle külge nurgast riputada rätti niimoodi, et selle saba mööda põrandat ei käiks. Lisaks on nurgast riputatud rätt visuaalselt palju inetum kui keskmisest laiupidi pinnast riputatu. Huvitab mindki, kust selline “standard” alguse on saanud ja miks oh miks ometi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ei sega üldse.
Köögirätid ripuvad mul valamu kõrval neljakesi sellises nagis, et ükskõik, kuidas käest ära panen, nii nad sinna ka jäävad. Ilmselt on mõnel kuskil ka aasad, aga neid ma nagunii ei viitsi kasutada. Ja noh, nad on ka ruudukujulised 🙂
Saunalinad (kuni nad on kuivad) ripuvad nagis, mille otsikud on suurte puidust mummudega – püsivad hästi, pane, kuidas tahad. Pole märganud, et neil üldse aasasid oleks, ei vaja ka. Kui märjaks saavad, lähevad restile kuivama, nagis läheks kiirelt kopitama.
Meil on igapäevaselt kasutuses 1 käterätik, mis on tõesti vaid käte kuivatamiseks ja ripub pikemat serva pidi, nagu ta aas tehases külge õmmeldi. Seda me kuivatamiseks nagist üldse ei eemaldagi, ripub õigel kõrgusel ja käsi saab kuivatada nii ülemisse kui alumisse otsa, kuivab ka kiiresti. Ja mida pikem rätik, seda parem – nagi on nii parajal kõrgusel.
Ka saunas pole kunagi kuivatuslinasid aasupidi riputanud (kui need seal üldse on), pole pähegi tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja.
rõõm näha, et ma oma eksistentsiaalse küsimuse kallal üksi pead ei murra:)
jah, muidugi võib trippe ise õmmelda või klõpatseid kasutada, aga mulle see lahendus ei istu. Kui ma midagi ostan, siis see võiks juba algselt valmis ja täiuslik olla tänapäevase kaubavaliku juures.
ma kahtlustan, et neid trippe on seal vabrikuliinil kitsamasse otsa kergem teha lihtsalt. massitootmise kvaliteeti alandavad kõrvalnähud või nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 14:03; 10.04 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma midagi ostan, siis see võiks juba algselt valmis ja täiuslik olla tänapäevase kaubavaliku juures.

ostsin hiljuti h&m saunalinad ja avastasin meeldiva üllatusena, et neil on aasad mõlemas otsas! nii mõnus, ei pea otsima seda õiget poolt. aga seda ma nüüd küll ei mäleta, kas laiemas või kitsamas servas, sest mul endal ripuvad saunalinad kuivatustoru peal 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk rätikute riputusaasad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.