Esileht Veebikonstaabel rattakiiver

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: rattakiiver

Postitas:
Kägu

Kas täiskasvanule on rattakiiver kohustuslik kui maanteel ei sõida ning kas politsei teeb trahvi ka kui külavahel ilma kiivrita rattaga sõita?
aitäh!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
hall kass

RE: rattakiiver

Kiiver täiskasvanule kohustuslik pole. Kuid rattal peavad olema helkurid (ees valge, taga punane, kodaratel kollased), kell ja pimedal ajal lambid (samuti ees valge, taga punane, päeval ei pea neid olema).
Nende jubinate puudumisel kiivri kandmine sind politsei kirve eest ei kaitse:) Näiteks sai üks mu tuttav trahvi, sest puudusid helkurid. See, et inimesel oli seljas helkurvest, asja ei muutnud.
Enda matkarattal oli varem ees kollane helkur (mingi junn mu varuosade kastist, lootsin mugavalt läbi ajada), aga sain politseinikult märkuse. Panin siis valge helkuri asemele. Samuti sain märkuse selle eest, et tagumine helkur jäi pakiraamil oleva koti varju. Seega ärge installige helkureid ja tulesid näiteks sadula alla, kui kasutate pakiraami.
Küll aga tundub, et rattalenksule kinnitatava esitule asemel võib kasutada pealampi. Mõned mu tuttavad sõidavad pealampidega ja seni pole neile hõlma hakatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh vastuse eest!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
andero-

Pealamp ja ratta esituli teenivad enamasti sama eesmärki, seega tõesti ei ole siiani nõutud, et lisaks pealambile kasutataks kindlasti ka rattalenksule kinnitatud lampi.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Veebikonstaabel rattakiiver

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.