Esileht Kodunurk Rattakummid kiiresti tühjaks.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Rattakummid kiiresti tühjaks.

Postitas:
Kägu

Tere. Kas keegi oskab öelda, et kas rattal on kummid äkki katki? Lapse jalgrattal sai pumbatud umbes 2 kuud tagasi kumme ja nüüd on pikalt ratas seisnud, üle kuu kindlasti. Kas nii vähesest seismisest võib minna tühjaks või siiski kummid katki?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil lapse 12″ rattaga sama jama. Täna just mõtlesin, et miks nii. Ootan ka targemate vastust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pumpa uuesti ja vaata, kui kiiresti ikkagi tühjaks lähevad, kui 1 pevaga, siis on auk. Tegelikult kui ikka tühjaks lheb, siis on kuskil väike pragu, ventiil pahasti või rehv pahasti peal, korralik kumm ei lähegi tühjaks. Just võtsin rattad keldrist, pooled kummid veel täiesti täis. Võid alati ka jalgrattapoodi viia parandusse, las kontrollivad üle kummi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu ratas seisis oktoobrist alates kuuri all ja mai algul välja võttes olid kummid täiesti täis. Olen nüüd oma 5 korda sõitnud (ca 100 km kokku) ja kummid on ikka sama täis.
Kui kumm ja ventiil on terved, siis seistes ta tühjaks küll ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need jalgratta sisekummid ongi ühed kahtlased asjad. Mõni laseb rohkem läbi, mõni vähem.
Isegi hinnast alati ei sõltu, ma olen tähele pannud, et ka kõige kallimad käituvad samaamoodi.
Korra võid ju proovida lasta ära vahetada, ehk veab.(sisekumm maksab mingi alates 4€ + 5min tööd)

Seda, kui 2 kuud tühjeneb, ei pruugi veel vannitest kah mingeid mulle näidata.
Aga üldiselt, jah, jalgratastel neid pumbatakse ikka sagedasti. Kummi vanus loeb ka, täpselt nagu autodelgi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et ventiil kehvake või on ratas talvel külmas seisnud ja kummid mikropragusid täis. Kui päeva jooksul sõites tühjaks ei lähe, siis ma ei teeks midagi. Aeg-ajalt pumpaks lihtsalt õhku juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et ventiil kehvake või on ratas talvel külmas seisnud ja kummid mikropragusid täis. Kui päeva jooksul sõites tühjaks ei lähe, siis ma ei teeks midagi. Aeg-ajalt pumpaks lihtsalt õhku juurde.

Maakaa. Pole mōtet raha raisata, kui lapsed sōidavad harva ja lühikesi vahemaid. Odavam enne kodust väljumist korra täis pumbata. Selleks on muidugi vaja a 15€ pump osta aga see kestab vast kauem, kui paar kuud.
Kui rehvi tühjenemine toimub päeva vōi lühema ajaga siis oleks mōtet sisemist ōhukummi vahetada. Ventiilikumm vōib ka muidugi süüdlane olla? Neid saab kaaa vahetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ventiilikumm vōib ka muidugi süüdlane olla?

Mis see veel tänapäeva rattal on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ventiilikumm vōib ka muidugi süüdlane olla?

Mis see veel tänapäeva rattal on?

Autodel on ka ju ventiil, kus kohast bensukas ōhku sisse lased?! Seal on see peenike nibakas, mis alla vajutades laseb ōhu välja. Selle alumises osas on kummirōngas, mis tihendabventiili, et ōhk tagasi vabavooliselt ei vuhiseks. Sellel on üks julla pōiki mida saab välja keerata kaheharulise lähestiku asuva kahvli sarnase tööriista vōi metallist tolmukorgi otsas oleva hargiga. Seda kummitihendit on ebamugav aga vōimalik ka vahetada. Lihtsam ilmselt uus ventiili sisemus osta komplekselt. Maksab vähem, kui euro. Leiab kindlasti ka kallimaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda kummitihendit on ebamugav aga vōimalik ka vahetada.

Huvi pärast võtsin sahtlist auto ventiili (velodel nimetatakse neid Schrader`iteks), et vaadata, mida sa ajad.
Ära änam peale võta.

Pealegi, seda on imelihtne ka ilma seebiveeta kontrollida: näpp tatiseks ja see auk tatiga umbe.
Kui mullitab, siis on ventiili viga.

Kui rehv laseb läbi, siis on lausa 0,1%-l juhtudel selle ventiili viga. (autodel laseb vahel harva ka ventiili ja velje vahelt läbi. Aga mitte jalgrattal)
Ja kui karbist võtad, siis ei maksa midagi.
Kuu lõpus tuleb nagunii kaalude-, lappide jne arve.

P.S: Ventiilivõti on selle “kaheharulise tegelase” nimi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda kummitihendit on ebamugav aga vōimalik ka vahetada.

Huvi pärast võtsin sahtlist auto ventiili (velodel nimetatakse neid Schrader`iteks), et vaadata, mida sa ajad.

Ära änam peale võta.

Pealegi, seda on imelihtne ka ilma seebiveeta kontrollida: näpp tatiseks ja see auk tatiga umbe.

Kui mullitab, siis on ventiili viga.

Kui rehv laseb läbi, siis on lausa 0,1%-l juhtudel selle ventiili viga. (autodel laseb vahel harva ka ventiili ja velje vahelt läbi. Aga mitte jalgrattal)

Ja kui karbist võtad, siis ei maksa midagi.

Kuu lõpus tuleb nagunii kaalude-, lappide jne arve.

P.S: Ventiilivõti on selle “kaheharulise tegelase” nimi.

Vahet pole. Sa våidad, et autp ventiili sisemisel liikuval tilal ei ole kummist riba all nii umbes 3-4 mm lai ja läbimōōdus umbes 3mm?! Ma ei tea mis rattaventiilist sa räägid aga autoventiilidel on kindlalt selline asi. Vōibolla viimase 10 a tagustel rehvidel on mingid erilised ventiilid. Pole nii uue autoga tegemist olnud.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Kodunurk Rattakummid kiiresti tühjaks.