Esileht Ilu ja tervis Raua manustamine veeni

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Raua manustamine veeni

Postitas:
Kägu

Olen krooniline rauavaegusaneemik. Ka praegu on nii hemoglobiin kui ferritiin madalad – hemoglobiin 101 ja ferritiin 4.8. Need näitajad on piisavalt madalad, et juba igapäevaelu segada, aga mitte nii madalad, et mu perearst peaks vajalikuks midagi rohkemat kui käsimüügis olevate preparaatide söömine. Olen aga kuulnud, et erakliinikutes on võimalik raua intervenoosne manustamine. Kas keegi on seda proovinud? Kus tegite ja kuidas see toimis? Kas vajalik oli ka uue vereproovi andmine enne protseduuri või piisab, kui hiljutine vereanalüüs ette näidata?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen sama protseduuri läbi teinud. Küll mitte erakliinikus vaid raseduse ajal kolmandal trimestril haiglas osakonnas. Enne protseduuri võeti umbes nädal vereanalüüsid – tavalisest hemogrammist ei piisa, vaadatakse muid näitajaid ka, selle oleneb veeni manustatava raua kogus.

Protseduur kestis kuskil poolteist tundi, selle aja sees ka 15 minutit jälgimist kui tilkinfusioon läbi sai. Enne pannakse veenikanüül, pärast võetakse ära see.

Pärast protseduuri ei tohtinud nädal aega võtta suukaudseid rauapreparaate, hiljem jätkus rauaaendusravi suukaudselt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi saatekiri hematoloogile ja saad tilga ilma erakliinikuta.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas Sa rauatabelette võtad? Minul oli ferritiin sama madal, mul peaks see olema aga üle 40ne vähemalt, et sportida jaksaks. Spordiarsti soovitusel võtan ülepäeva topeltannuse ja see on tõesti toiminud efektiivsemalt kui võtta igapäev. Kusjuures võtan ka käsimüügiravimit Ferretab 152mg kapsel.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas Sa rauatabelette võtad? Minul oli ferritiin sama madal, mul peaks see olema aga üle 40ne vähemalt, et sportida jaksaks. Spordiarsti soovitusel võtan ülepäeva topeltannuse ja see on tõesti toiminud efektiivsemalt kui võtta igapäev. Kusjuures võtan ka käsimüügiravimit Ferretab 152mg kapsel.

Kusjuures ma võtan praegu neidsamu Ferretab 152 mg kapsleid. Võtan kuu järjest 2 kapslit päevas,  seejärel 2 kuud 1 kapsel päevas. Jälgin väga hoolikalt, et ei tarbiks ühtegi toiduainet ega mineraali, mis raua imendumist takistaksid, muuhulgas ei joo need 3 kuud järjest ei kohvi, teed, veini. Sel moel saan 3 kuuga tavaliselt ferritiini 5 pealt umbes 15 peale ja hemoglobiini kuhugi 120 juurde, aga 3 kuu pärast olen algpunktis tagasi. Ja nii viimased 10 aastat. Olen katsetanud kõikvõimalikke erinevaid preparaate, Ferretab on toiminud kõige paremini. Tahaksin lihtsalt teada, kas oleks mingigi võimalus näitajad veidi rohkem üle normi kõige alumise piiri tõsta ja end viimaks taas inimesena tunda.

Kes soovitas hematoloogile saatekiri võtta, siis seda minu teada ei saa, kui hgb veel üle 100 on. Kui mul aneemia avastati, siis oli mu hemoglobiin 71 ja ka siis piirduti lihtsalt retseptiravimitega, mille mõju andis väga pikalt oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa mõtled, et kui lähed erakliinikusse, et siis seal tehakse sulle raha eest kõike seda, mida soovid ja sealsed arstid ei pea vajalikuks uurida, kas seda sulle üldse on vaja teha?

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa mõtled, et kui lähed erakliinikusse, et siis seal tehakse sulle raha eest kõike seda, mida soovid ja sealsed arstid ei pea vajalikuks uurida, kas seda sulle üldse on vaja teha?

Konkreetselt selle rauateema kohta ma ei tea, aga üldiselt on küll nii, et arsti heakskiidul võid oma raha eest saada omal soovil sellist ravi, mida haigekassa raha eest pakutakse ainult siis, kui odavamad võimalused on ära proovitud või vastunäidustatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul aitasid Sideral’i kapslid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas Sa rauatabelette võtad? Minul oli ferritiin sama madal, mul peaks see olema aga üle 40ne vähemalt, et sportida jaksaks. Spordiarsti soovitusel võtan ülepäeva topeltannuse ja see on tõesti toiminud efektiivsemalt kui võtta igapäev. Kusjuures võtan ka käsimüügiravimit Ferretab 152mg kapsel.

Kusjuures ma võtan praegu neidsamu Ferretab 152 mg kapsleid. Võtan kuu järjest 2 kapslit päevas, seejärel 2 kuud 1 kapsel päevas. Jälgin väga hoolikalt, et ei tarbiks ühtegi toiduainet ega mineraali, mis raua imendumist takistaksid, muuhulgas ei joo need 3 kuud järjest ei kohvi, teed, veini. Sel moel saan 3 kuuga tavaliselt ferritiini 5 pealt umbes 15 peale ja hemoglobiini kuhugi 120 juurde, aga 3 kuu pärast olen algpunktis tagasi. Ja nii viimased 10 aastat. Olen katsetanud kõikvõimalikke erinevaid preparaate, Ferretab on toiminud kõige paremini. Tahaksin lihtsalt teada, kas oleks mingigi võimalus näitajad veidi rohkem üle normi kõige alumise piiri tõsta ja end viimaks taas inimesena tunda.

Kes soovitas hematoloogile saatekiri võtta, siis seda minu teada ei saa, kui hgb veel üle 100 on. Kui mul aneemia avastati, siis oli mu hemoglobiin 71 ja ka siis piirduti lihtsalt retseptiravimitega, mille mõju andis väga pikalt oodata.

Hematoloogide soovitus ongi, et rauatabelette tuleb võtta üle päeva aga topelt kogus. Minule edastas seda soovitust spordiarst ja minu puhul see toimis kiiremini, enne seda olin 4 kuud kolmevalentset iga päev ja tõus oli väike. Siis 2 kuud seda Ferretabi ja tõus oli 2x suurem. Ma olen seda rauda praegu krõbistanud juba pea aasta. Lisaks tõusis märgatavalt ka D-vitamiini, kuigi ma seda ei tarbinud.

Seega proovi nüüd ülepäeva varianti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain 3x raua ülekannet veeni, arsti suunamisega. Ma ei tea kas perearstid isegi saavad suunata, mina eluaegse aneemikuna pole perearsti suunamist saanud. Alati otsitakse ka põhjust.

Aga oli hea olla küll, ainult poole aastaga on nüüd see jälle läinud peaaegu….

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Raua manustamine veeni