Esileht Lapse ootamine Raua manustamine veeni

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Raua manustamine veeni

Postitas:
Kägu

On keegi viimasel ajal käinud antud protseduuri tegemas haiglas? Mis hemoglobiininäiduga saadeti tegema? Kaua protseduur aega võttis? Tekkis mingeid kõrvaltoimeid ka?

Enda ämmaemand saatis, kuna hemoglobiin 98 ja suukaudsed preparaadid ei aita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua näitu on üritatud parandada ja kas kõik-kõik on enne ära proovitud? Kas rauatablettidega tarvitasid koos ka C-vitamiini ja vältisid piimatooteid jne?

Mul oli ka mingi aeg väga madal, vist ka 98 ja mul aitasid ferrum lek tabletid. Lapsel oli ka madal mingi aeg ja talle mõjus apteegist ostetud rauasprei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen võtnud mitmeid erinevaid rauapreparaate. Ja olen võtnud koos C-vitamiiniga, vältinud piimatooteid, muutnud toidulauda rauarikkamaks. Hetkel raseduse suurus 33 nädalat. Rauapreparaate kasutanud teisest trimestrist saadik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtan rauda kestvusspordi pärast, spordiarsti sõnul siis hematoloogid soovitavad võtta rauapreparaati ülepäeva, nii keha omastavat tõhusamalt, kui on pikem vahe kui iga päev võtta. Võiks ju kahelda aga siis rääkis üks 80a papi, et neil NL koondises ka anti rauda ülepäeva, no ja vene koondis ju juba teab üsna hästi, kuidas mida sisse sööta…. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rauda peab võtma kas tund enne söömist või kaks tundi pärast söömist, sest imendumist ei sega mitte ainult piimatooted ja kofeiin, vaid ka kõik muud toiduained. Raud imendub paremini c-vitamiini abil, seega tasub võtta apelsinimahlaga. Ülepäeviti soovitatakse sellepärast, et raual on omadus kõht kinni panna, ülepäeviti võttes ei pane kinni. Imendumise osas erinevust ei ole.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See protseduur kestab tavaliselt mõned tunnid. Pannakse sellise pruuni vedelikuga kott veeni tilkuma ja selle ajal tuleb jälgida ega ei teki mingit reaktsiooni rohule. Ma ei ole kindel kas on ka mingi juhis, et mis näidust allapoole seda tehakse, aga pigem oleneb kui väljendunud sümptomid on ja mis vereindeksid ja aneemiamarkerid (ferritiin peamiselt) näitavad. Rasedatel vb mingi teine lähenemine, rasedate hemoglobiini normi vahemik on nagunii madalam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Lapse ootamine Raua manustamine veeni