Esileht Väikelaps Raua siirup

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Raua siirup

Postitas:

Perearst kirjutas 1,1aastase lapsele raua siirupi ferrum lek mis tekitab meeletuid gaase isegi koos toiduga andes. Külastasin reedel arsti õde kuna arst ise puhkab ja tema käskis ära kannatada. Kas on peale antud siirupi veel mõnda mida võiks proovida? Minu silmis ei ole õiglane et laps peaks kannatama rohu kõrvalmõjusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ferrum lek on kohutav siirup, ma ise rasedana seda võttes pidin otsad andma, sest sees keeras ja ajas iiveldama jne, olin peale selle võtmist mitu tundi voodis pikali. 2 nädalat proovisin, siis vahetas arst selle välja. mingit kasu ka sellest polnud.
tablettidest on parimad retaferi tabletid. kas peale ferrum leki teisi siirupeid on, ma ei tea, küsi apteegist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele ei meeldinud see üldse, ühe korra võttis ainult. Ega lapstele väga valikut pole, pakutakse ka tot’hemat, mis samamoodi lapsele ei meeldinud.

Minu lapsele sobis rauasprei. Vastavalt siis määratud ravikogusele sai spreidoosid (mina ostsin enda lapsele Apothekast).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No esiteks ei tohiks ju arstid enam kirjutada konkreetset marki, vaid peab kirjutama toimeaine. Apteeker siis vaatab toimeaine järgi, mida tal pakkuda on. Seega peaksid esmalt ikka apteekrilt küsima, et mis on alternatiivid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul soovitas perearst lastele Nogel rauasiirupit. Ei ole kõrvaltoimeid täheldanud ja vähemalt 5a meeldib seda väga võtta. 2a pole nii vaimustuses, aga kõrrega tassipõhjast on nõus jooma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele võib-olla samad rauapreparaadid äkki ei sobiks, kui täiskasvanule, seepärast ei oska soovitada. Mul, täiskasvanul, sobis paljudest kõige paremini Bertisil Kelasin raud (Olen proovinud, erinevaid siirupeid, Retaferi ja ka retseptiga väljastatavat rauda).

Lapsele tavatoit, mis aitab raua taseme tõstmisele kaasa on peet ja punane liha (peet ise väga palju rauda ei sisalda, aga pidi aitama rauda paremini omastada). Ning muidugi rauda ei tohi koos lehmapiimaga koos süüa/juua. Võimalikult pikk vahe võiks raua ja piima tarbimise vahele jääda :). Lehmapiim takistab raua imendumist ja põhitoiduna lehmapiima saavatel lastel tekib sageli rauapuudusaneemia. Piimasegud või rinnapiim on paremad. Edu raua taseme tõstmisel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes on käsimüügis Maltofer rauasiirup. Lase kellegil endale sealt saata.

Eesti apteegist saab seda Šveitsis toodetud siirupit vaid ravimiametile eraldi taotledes, sest tootja pole vaevunud Eestis müügiluba taotlema. Asjaajamine võtab paar nädalat aega aga on seda väärt.

Gaasid põhjustavad valu. On ebanormaalne lasta lapsel asjata valu kannatada. Soovitan arsti vahetada, et sellise hirmsa medõe juurest pääseda.

Tervishoius on tänapäeval põhimõte, et valu ei pea kannatama. Sisuliselt on tegemist ravi veaga, mida saaks tõestada, kui vestlus oleks taasesitataval kujul salvestatud nt e-mail või telefonikõne salvestus.

Huvitav, kas tõendite olemsolul mõistetaks kohtus lapsele valu kannatamise soovituse eest medtöötajalt valuraha välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Raua siirup