Esileht Ilu ja tervis Raua võtmine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Raua võtmine

Postitas:
Kägu

Mul on selline tobe küsimus, aga küsija suu pihta ei lööda, eks.
Ma pean võtma rauda, kuna mul on selle puudus. Ma lugesin, et seda peab võtma hommikusöögiga, aga ma joon hommikuti kohvi. Ma ei tahaks seda viimast ära jätta, sest mulle väga meeldib see. Kohv teatavasti ei aita raua imendumisele kaasa. Kas peale kohvi joomist võib rauda võtta või peaksin ma paar tundi ootama?

Kuidas teie võtate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hommikul kella 6st võtan rauda, 7 paiku söön ja hommikukohvi on alles kell 9. Samuti tuleb jälgida, et ei võtaks rauda koos piimatoodetega ja raua imendumisele aitab kaasa C-vitamiin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtan peale hommikusööki, olen kohvijooja. Hemoglobiin tõuseb, järelikult probleemi pole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab hommikul võtma? Mina võtan päeval, just seepärast, et hommikusöögi juures on ikka tihti piimatooteid, jogurt, keefir, kohvi peal piim jne, ka kohv ise. Lõuna ajal aga sätin raua koos lõunasöögiga, milles on köögivilja ja liha, mis peaks aitama imenduda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tund enne sööki voi kaks tundi pärast sööki.

https://www.kliinikum.ee/ho/2-uncategorised/111-rauavaegusaneemia

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtan õhtuti enne magama minekut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtan õhtuti enne magama minekut.

Mina ka. Muul ajal poleks võimalik, sest selgus, et mu elu koosneb kohvi joomisest ja piimaoodete söömisest (nali, aga päriselt, muud raua võtmiseks sobivat aega ma oma päevas ei leidnud.)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtan õhtuti enne magama minekut.

Mina ka. Muul ajal poleks võimalik, sest selgus, et mu elu koosneb kohvi joomisest ja piimaoodete söömisest (nali, aga päriselt, muud raua võtmiseks sobivat aega ma oma päevas ei leidnud.)

Ja õhtune võtmine toimib ka?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võtan ka õhtul. Tekitab vähem seedehäireid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks rauda üldse tingimata hommikul võtma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võtan ka suvalisel ajal, peaaasi, et koos toiduga, muidu ajab südame pahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja õhtune võtmine toimib ka?

Miks ei peaks toimima? Kui sa õhtuti kooki sööd, kas see toimib ja kõik need kcal-id jõuavad su puusadele? Või on õhtu see maagiline aeg kus võib kõike sisse võtta, aga miski tegelikult su kehasse püsima ei jää? Küll see oleks ideaalne.

Aga ilma naljata, mul tõuseb raud õhtuti võttes väga edukalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja õhtune võtmine toimib ka?

Miks ei peaks toimima? Kui sa õhtuti kooki sööd, kas see toimib ja kõik need kcal-id jõuavad su puusadele? Või on õhtu see maagiline aeg kus võib kõike sisse võtta, aga miski tegelikult su kehasse püsima ei jää? Küll see oleks ideaalne.

Aga ilma naljata, mul tõuseb raud õhtuti võttes väga edukalt.

Ma tõesti ei tea. ???? Ma lugesin erinevate vitamiinide kohta ja kõikidele oli kirjutatud mingi aeg, mil tuleb neid võtta. See tekitas minus segadust. Ma võtan õhtuti magneesiumit ka, ilmselt see emma-kumma imendumist ei sega?

Aga aitäh, selle vastuse eest, ma hakkan ka õhtuti võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kofeiin ja piimatooted vähendavad raua imendumist, c-vitamiin soodustab seda. Sellepärast soovitatakse võtta rauda apelsinimahlaga ja kas tund enne söömist või kaks tundi pärast söömist. Mis kellaajal rauda võtta, ei ole üldse vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtan peale hommikusööki, olen kohvijooja.

Ei ole vahet, kas loputad selle koos kohviga alla või jood kohvi kõigepealt ära ja võtad rauatableti peale, maos loksuvad nad ikka koos. Paremini mõjuks siis kui võtaksid rauda toidukordade vahepeal kui vähemalt tund või kaks jääb pausi mõlemas suunas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Raua võtmine