Esileht Ilu ja tervis Raualisandi tarbimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Raualisandi tarbimine

Postitas:
Kägu

Tere! Diagnoositi hiljuti rauavaegusaneemia. Sümptomiteks olid väsimus ja peavalud. Nüüd olen juba nädal aega rauda juurde võtnud ja on tekkinud õhupuudustunne ning jõuetus, kuigi nüüd peaks ju rauda juures olema ja need pigem rauavaeguse sümptomid. On kellelgi kogemusi, et vb algul mõjubki nii? Tahaks lohutust seni, kuni arstile kurdan muret.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan juurde võtta multivitamiini.Õhupuudus võib tekkida ärevusest või südame probleemidest. Kas EKG on tehtud? EKG saad tasuta teha perearsti juures ja selleks järjekorras seisma ei pea. Ärevuse vastu aitab ka Korvalool tilgad. Need apteegis vabalt saadaval.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekkisid lisarauast peapööritus ja minestustunne, ka peaks olema just vastupidised sümptomid. Võtsin Nögel rauda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millist rauapreparaati sa võtad? Paljud ei imendu hästi ja pole eriti kasu. Minul soovitas arst SiderAl’i. See sisaldab liposoomset rauda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis tegid ja mis arst ütles? Ja kas raud imendus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekkisid lisarauast peapööritus ja minestustunne, ka peaks olema just vastupidised sümptomid. Võtsin Nögel rauda.

Aga mis tegid ja mis arst ütles? Ja kas raud imendus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millist rauapreparaati sa võtad? Paljud ei imendu hästi ja pole eriti kasu. Minul soovitas arst SiderAl’i. See sisaldab liposoomset rauda.

Tsau! Ma võtan Ecoshi raud diglütsinaati. Väga kiidetud just kõrvaltoimete puudumise osas.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui sul on ferritiin madal, siis nädal aega preparaadi võtmist ei muuda seal midagi. Sul on endiselt aneemia. Mitu kuud järjest võetakse, et midagi muutuks. Pool aastat näiteks olen mina pidanud võtma.

Üldse, mis hirmus aneemia see sul olla saab, kui kästi võtta seda Ecoshi lahjat toodet? Vaatasin praegu järgi, rauasisaldus kas 14 või 27 mg. Möhhh? See pole ju aneemia raviks, see on, ma ei teagi, lihtsalt profülaktikaks normaalse rauatasemega inimestele või ma ei tea, miks selline toode välja mõeldud on.

Rauavaeguse raviks on kasu miinimum 100 mg sisaldusega preparaadist. Kui mul madalaks läheb, võtan 200 mg päevas, korra pärast rasedust oli asi juba nii nadi, et 300 pidin võtma.

Kui palju sul raud siis normist madalam oli, et nii lahjat lisandit kästi võtta? Kui aneemia peavalusid ja väsimust põhjustab, peab see ikka juba tõsisem olema.

Seega on kaks võimalust:

1) sul on aneemia ja see niru rauasisaldusega tablett nädala jooksul pole midagi selles osas muutnud (ei saagi muuta)

2) su aneemia pole eriti tõsine ja arst soovitaski sellepärast ainult lahjat rauapreparaati. Sel juhul on peavalu, väsimus, õhupuudus ja jõuetus tingitud millestki muust.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on ferritiin madal, siis nädal aega preparaadi võtmist ei muuda seal midagi. Sul on endiselt aneemia. Mitu kuud järjest võetakse, et midagi muutuks. Pool aastat näiteks olen mina pidanud võtma.

Üldse, mis hirmus aneemia see sul olla saab, kui kästi võtta seda Ecoshi lahjat toodet? Vaatasin praegu järgi, rauasisaldus kas 14 või 27 mg. Möhhh? See pole ju aneemia raviks, see on, ma ei teagi, lihtsalt profülaktikaks normaalse rauatasemega inimestele või ma ei tea, miks selline toode välja mõeldud on.

Rauavaeguse raviks on kasu miinimum 100 mg sisaldusega preparaadist. Kui mul madalaks läheb, võtan 200 mg päevas, korra pärast rasedust oli asi juba nii nadi, et 300 pidin võtma.

Kui palju sul raud siis normist madalam oli, et nii lahjat lisandit kästi võtta? Kui aneemia peavalusid ja väsimust põhjustab, peab see ikka juba tõsisem olema.

Seega on kaks võimalust:

1) sul on aneemia ja see niru rauasisaldusega tablett nädala jooksul pole midagi selles osas muutnud (ei saagi muuta)

2) su aneemia pole eriti tõsine ja arst soovitaski sellepärast ainult lahjat rauapreparaati. Sel juhul on peavalu, väsimus, õhupuudus ja jõuetus tingitud millestki muust.

Tsau! Arst ei käskinud seda toodet võtta. Ütles lihtsalt, et küsiksid apteekist maosõbralikku rauda ja teeksin 50 päeva kuuri:)

Hemoglobiin on mul 105 (121-150) ja Ferritiin 4.7 (10-204)

Ecoshi rauda võtan 27mg varianti.

Praegu rääkisin sõbrannaga ja tuleb välja, et see ikka väga individuaalne. Temal oli raseduse ajal hemoglobiin 110 ja poolteist nädalat hiljem näitas vereproov 132. Võttis hoopiski Nogeli superrauda (60mg). See imenduvus ikka väga individuaalne ja oleneb toitumisest jne. Aga see polnud üldse mu küsimus siin. Pigem see, et kas kellelgi on veel esinenud kõrvaltoimeid õhupuuduse näol ja kuidas lahendus leiti:)

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on olematu kogus ega tekita mingeid kõrvalnähte. Pigem su aneemia süveneb.

Retafer, 100mg. Kuu-kaks kindlasti vaja võtta.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

parimad on retafer ja nõgel raud

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tsau! Arst ei käskinud seda toodet võtta. Ütles lihtsalt, et küsiksid apteekist maosõbralikku rauda ja teeksin 50 päeva kuuri:) Hemoglobiin on mul 105 (121-150) ja Ferritiin 4.7 (10-204) Ecoshi rauda võtan 27mg varianti. Praegu rääkisin sõbrannaga ja tuleb välja, et see ikka väga individuaalne. Temal oli raseduse ajal hemoglobiin 110 ja poolteist nädalat hiljem näitas vereproov 132. Võttis hoopiski Nogeli superrauda (60mg). See imenduvus ikka väga individuaalne ja oleneb toitumisest jne. Aga see polnud üldse mu küsimus siin. Pigem see, et kas kellelgi on veel esinenud kõrvaltoimeid õhupuuduse näol ja kuidas lahendus leiti:)

Tsautsau, jah.

Hemoglobiini näit muutubki väga kiiresti ja seda mõjutab ka nt, kui juua enne proovi andmist klaas vett. Sul on aga ferritiin madal, see näitab organismi rauavarusid. Vaata, kui suur sellel normväärtuste vahemik on, aga sinul on ikkagi veel kõige madalamast nii palju allpool. Imendumine on individuaalne jah ja kui sul on aneemia tekkinud, siis ilmselgelt on SINUL ju siis kehvakene see imendumine või sa ei söö piisavalt rauarikast toitu.

See 27 mg nädala jooksul ei tee absoluutselt midagi nii madala ferritiini tõstmiseks ja Ecoshi tablett ei põhjusta sul õhupuudust. Kui ei usu, mine tee Synlabis tasuline ferritiini test ja näed, et see on endiselt madal. Lahendus on, et hakkad võtma sellist rauatabletti, millest päriselt ka kasu on.

Tsutsufrei!

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned käod siin ei tea, millest nad räägivad. 200mg lisandist ei ole keha võimeline pooltki omastama kui seda just intravenoosselt ei tilgutataks. Kergele rauavaegusaneemia patsiendile sobib väga hästi Nõgeli raud või Superraud, ka Ecoshi oma on hea. Kõiki neid on patsiendid nende väheste kõrvaltoimete tõttu kiitnud ning efektiivsed on need ka. Hgb ja ferritiin ei tõuse muidugi paari päevaga, enne ühte kuud pole mõtet kordusanalüüsi teha, sageli on kuurid 3 kuu pikkused.

Sümptomid, mida teemaalgataja kirjeldab, on omased aneemiale. Soovitan jätkata toidulisandiga, kindlasti lisaks vältida ka piimatooteid et see üldse mõjuda saaks. Üleüldse kaltsiumi sisaldavaid toiduaineid süüa vähemalt 2h eraldi raualisandi võtmisest.

/Arst

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hemoglobiin on mul 105 (121-150) ja Ferritiin 4.7 (10-204)

“Juba nädal aega” mingid lurri söönud ja juba ootad tulemusi? Mul olid sarnased näitajad ja pidin 3 kuud sööma kaks korda päevas Retaferi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan menüüsse lisada granaatõun või selle täismahl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned käod siin ei tea, millest nad räägivad. 200mg lisandist ei ole keha võimeline pooltki omastama kui seda just intravenoosselt ei tilgutataks. Kergele rauavaegusaneemia patsiendile sobib väga hästi Nõgeli raud või Superraud, ka Ecoshi oma on hea. Kõiki neid on patsiendid nende väheste kõrvaltoimete tõttu kiitnud ning efektiivsed on need ka. Hgb ja ferritiin ei tõuse muidugi paari päevaga, enne ühte kuud pole mõtet kordusanalüüsi teha, sageli on kuurid 3 kuu pikkused.

Sümptomid, mida teemaalgataja kirjeldab, on omased aneemiale. Soovitan jätkata toidulisandiga, kindlasti lisaks vältida ka piimatooteid et see üldse mõjuda saaks. Üleüldse kaltsiumi sisaldavaid toiduaineid süüa vähemalt 2h eraldi raualisandi võtmisest.

/Arst

200 mg pool on 100. Isegi keha omastab ainult pool, on see ikkagi peaaegu 4 korda rohkem kui see Ecoshi 27 mg. Juhul muidugi kui kõik see 27 mg 100% omastatakse. Mina igatahes olen rahul, et kui mul ferritiin väga madalaks osutus, süda klohmis ja juuksed peast kukkusid, siis minu arst käskis mul võtta 3x päevas 100 mg raualisandit. Mitte ei soovitanud üleshaibitud trenditooteid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen siin seda teemat ja ikka paneb imestama see paukumine. Inimesel mure, küsib hoopis ühte asja ja targutajad ikka platsis ja paugutavad. Vähene seksiviga või kodus lastega kodus olles suur stress peal. Ei teagi. Võtke d-vitamiini vms

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Teema autor jälle. Käisin täna arsti juures ja ütles, et rauapreparaadi pean välja vahetama, kui sümptomid korduvad selle võtmisel. Muidu kiitis Ecoshi rauda ja ka Nögeli oma. Ütles, et tema patsientidel väga head tulemused ja ka maole on need tunduvalt leebemad. Eks näis. Ma võtan selle purgi lõpuni (90 päeva) ja siis annan siia teada, kui uued vereanalüüsid annan. Vb on kunagi kellelegi abiks see teema. Päikest!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Teema autor jälle. Käisin täna arsti juures ja ütles, et rauapreparaadi pean välja vahetama, kui sümptomid korduvad selle võtmisel. Muidu kiitis Ecoshi rauda ja ka Nögeli oma. Ütles, et tema patsientidel väga head tulemused ja ka maole on need tunduvalt leebemad. Eks näis. Ma võtan selle purgi lõpuni (90 päeva) ja siis annan siia teada, kui uued vereanalüüsid annan. Vb on kunagi kellelegi abiks see teema. Päikest!

Ei, see ei ole meile abiks. Me üritame hoopis sind aidata. Selles toidulisandust võib abi olla, kui võtad seda 3x päevas.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen siin seda teemat ja ikka paneb imestama see paukumine. Inimesel mure, küsib hoopis ühte asja ja targutajad ikka platsis ja paugutavad. Vähene seksiviga või kodus lastega kodus olles suur stress peal. Ei teagi. Võtke d-vitamiini vms

Hmm. See teema on rauapreparaatidest ja aneemiast. Kõik vastajad kirjutavad rauapreparaatidest ja aneemiast. Sina tuled ja hakkad suvaliselt vahele kommenteerima midagi seksist ja lastest. Ei tea jah, kellel siin millest puudus on. Nagu vanasõnagi ütleb: mis meelel, see keelel.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Teema autor jälle. Käisin täna arsti juures ja ütles, et rauapreparaadi pean välja vahetama, kui sümptomid korduvad selle võtmisel. Muidu kiitis Ecoshi rauda ja ka Nögeli oma. Ütles, et tema patsientidel väga head tulemused ja ka maole on need tunduvalt leebemad. Eks näis. Ma võtan selle purgi lõpuni (90 päeva) ja siis annan siia teada, kui uued vereanalüüsid annan. Vb on kunagi kellelegi abiks see teema. Päikest!

Ei, see ei ole meile abiks. Me üritame hoopis sind aidata. Selles toidulisandust võib abi olla, kui võtad seda 3x päevas.

No mu küsimus oli tegelikult raualisandite kõrvaltoimete kohta:) Mis sinu soovitusi puudutab, siis las ma mõtlen… Perekooli Kägu versus kogenud arst. Pole vaja kaua mõelda, kelle soovitusi tõsiselt võtta. Kõike head!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Teema autor jälle. Käisin täna arsti juures ja ütles, et rauapreparaadi pean välja vahetama, kui sümptomid korduvad selle võtmisel. Muidu kiitis Ecoshi rauda ja ka Nögeli oma. Ütles, et tema patsientidel väga head tulemused ja ka maole on need tunduvalt leebemad. Eks näis. Ma võtan selle purgi lõpuni (90 päeva) ja siis annan siia teada, kui uued vereanalüüsid annan. Vb on kunagi kellelegi abiks see teema. Päikest!

Ei, see ei ole meile abiks. Me üritame hoopis sind aidata. Selles toidulisandust võib abi olla, kui võtad seda 3x päevas.

No mu küsimus oli tegelikult raualisandite kõrvaltoimete kohta:) Mis sinu soovitusi puudutab, siis las ma mõtlen… Perekooli Kägu versus kogenud arst. Pole vaja kaua mõelda, kelle soovitusi tõsiselt võtta. Kõike head!

Mina olen imikust saati aneemik olnud. Igasugu asju proovinud. Paar aastat on korras olnud. Ma usun, et ma tean sinu arstist rohkem.

Sulle on rohkem, kui üks inimene sama asja rääkinud. Aga ok, pole vaja meid uskuda. Kannata edasi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tsau! Ma võtan Ecoshi raud diglütsinaati. Väga kiidetud just kõrvaltoimete puudumise osas.

Kõrvaltoimeid muidugi pole, kui ka mõju ei ole.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Teema autor jälle. Käisin täna arsti juures ja ütles, et rauapreparaadi pean välja vahetama, kui sümptomid korduvad selle võtmisel. Muidu kiitis Ecoshi rauda ja ka Nögeli oma. Ütles, et tema patsientidel väga head tulemused ja ka maole on need tunduvalt leebemad. Eks näis. Ma võtan selle purgi lõpuni (90 päeva) ja siis annan siia teada, kui uued vereanalüüsid annan. Vb on kunagi kellelegi abiks see teema. Päikest!

Ei, see ei ole meile abiks. Me üritame hoopis sind aidata. Selles toidulisandust võib abi olla, kui võtad seda 3x päevas.

No mu küsimus oli tegelikult raualisandite kõrvaltoimete kohta:) Mis sinu soovitusi puudutab, siis las ma mõtlen… Perekooli Kägu versus kogenud arst. Pole vaja kaua mõelda, kelle soovitusi tõsiselt võtta. Kõike head!

Mina olen imikust saati aneemik olnud. Igasugu asju proovinud. Paar aastat on korras olnud. Ma usun, et ma tean sinu arstist rohkem.

Sulle on rohkem, kui üks inimene sama asja rääkinud. Aga ok, pole vaja meid uskuda. Kannata edasi.

Võib olla sul on õigus. Aga mina usun hetkel arsti. Ja kindlasti kirjutan siia, milline on minu hemoglobiin ja ferritiin kolme kuu pärast. Elame näeme:)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

200 mg pool on 100. Isegi keha omastab ainult pool, on see ikkagi peaaegu 4 korda rohkem kui see Ecoshi 27 mg. Juhul muidugi kui kõik see 27 mg 100% omastatakse.

Retaferis on raud raud 2+ sulfaadina, mis on üks halvemini omastatav raua vorm. Sellest samast 100 mg-st omastatakse umbes 10%. Ecoshi rauddiglütsinaat on tunduvalt paremini omastatav kui raudsulfaat.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Teema autor jälle. Käisin täna arsti juures ja ütles, et rauapreparaadi pean välja vahetama, kui sümptomid korduvad selle võtmisel. Muidu kiitis Ecoshi rauda ja ka Nögeli oma. Ütles, et tema patsientidel väga head tulemused ja ka maole on need tunduvalt leebemad. Eks näis. Ma võtan selle purgi lõpuni (90 päeva) ja siis annan siia teada, kui uued vereanalüüsid annan. Vb on kunagi kellelegi abiks see teema. Päikest!

Ei, see ei ole meile abiks. Me üritame hoopis sind aidata. Selles toidulisandust võib abi olla, kui võtad seda 3x päevas.

No mu küsimus oli tegelikult raualisandite kõrvaltoimete kohta:) Mis sinu soovitusi puudutab, siis las ma mõtlen… Perekooli Kägu versus kogenud arst. Pole vaja kaua mõelda, kelle soovitusi tõsiselt võtta. Kõike head!

Mina olen imikust saati aneemik olnud. Igasugu asju proovinud. Paar aastat on korras olnud. Ma usun, et ma tean sinu arstist rohkem.

Sulle on rohkem, kui üks inimene sama asja rääkinud. Aga ok, pole vaja meid uskuda. Kannata edasi.

Võib olla sul on õigus. Aga mina usun hetkel arsti. Ja kindlasti kirjutan siia, milline on minu hemoglobiin ja ferritiin kolme kuu pärast. Elame näeme:)

Aitäh, pole vaja

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

200 mg pool on 100. Isegi keha omastab ainult pool, on see ikkagi peaaegu 4 korda rohkem kui see Ecoshi 27 mg. Juhul muidugi kui kõik see 27 mg 100% omastatakse.

Retaferis on raud raud 2+ sulfaadina, mis on üks halvemini omastatav raua vorm. Sellest samast 100 mg-st omastatakse umbes 10%. Ecoshi rauddiglütsinaat on tunduvalt paremini omastatav kui raudsulfaat.

Müügiagent või niisama teoreetik? Inimesed saavad sellest abi, sga sa ikka targutad.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

200 mg pool on 100. Isegi keha omastab ainult pool, on see ikkagi peaaegu 4 korda rohkem kui see Ecoshi 27 mg. Juhul muidugi kui kõik see 27 mg 100% omastatakse.

Retaferis on raud raud 2+ sulfaadina, mis on üks halvemini omastatav raua vorm. Sellest samast 100 mg-st omastatakse umbes 10%. Ecoshi rauddiglütsinaat on tunduvalt paremini omastatav kui raudsulfaat.

Müügiagent või niisama teoreetik? Inimesed saavad sellest abi, sga sa ikka targutad.

Inimesed saavad abi ka Ecoshi ja Nõgeli rauast. Mõlemat kiidavad nii arstid kui kasutajad, kes reaalselt neid kasutanud on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

200 mg pool on 100. Isegi keha omastab ainult pool, on see ikkagi peaaegu 4 korda rohkem kui see Ecoshi 27 mg. Juhul muidugi kui kõik see 27 mg 100% omastatakse.

Retaferis on raud raud 2+ sulfaadina, mis on üks halvemini omastatav raua vorm. Sellest samast 100 mg-st omastatakse umbes 10%. Ecoshi rauddiglütsinaat on tunduvalt paremini omastatav kui raudsulfaat.

huvitav, hemotoloog soovitas mulle just retaferi, et parim valik

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes ei oska isegi oma arsti nime õigesti kirjutada, ei peaks soovitustega väga laiama ja end asjatundjaks üles kiitma:) Hematoloog on see arst.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )


Esileht Ilu ja tervis Raualisandi tarbimine