Esileht Ilu ja tervis Raualisandi tarbimine

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: Raualisandi tarbimine

Postitas:
Kägu

Inimene, kes ei oska isegi oma arsti nime õigesti kirjutada, ei peaks soovitustega väga laiama ja end asjatundjaks üles kiitma:) Hematoloog on see arst.

Issand, kui vaimukas.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka pole aru saanud, miks peavad need suurema doosiga rauapreparaadid, nagu see retafer, olema toodetud halvasti imenduvas vormis (raudsulfaat) rauaga? Kui on ju ometi ammu juba välja töötatud hästi imenduvad ja kõhusõbralikumad raua vormid – rauddiglütsinaat, raud-polümaltooskompleks.

Kõige võimsam rauatablett peaks olema Ferrum Lek (retseptiravim). Ferrum Leki-i tablett sisaldab 100 mg rauda ja seda hästiimenduva polümaltoos-kompleksina. Samas on Ferrum Leki-i abiainete hulgas aspartaam (kunstlik magusaine). Ja talk.

Ecoshi ja Nõgeli omad väiksema sisaldusega, aga abiainete mõttes meeldivama (puhtama) koostisega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

200 mg pool on 100. Isegi keha omastab ainult pool, on see ikkagi peaaegu 4 korda rohkem kui see Ecoshi 27 mg. Juhul muidugi kui kõik see 27 mg 100% omastatakse.

Retaferis on raud raud 2+ sulfaadina, mis on üks halvemini omastatav raua vorm. Sellest samast 100 mg-st omastatakse umbes 10%. Ecoshi rauddiglütsinaat on tunduvalt paremini omastatav kui raudsulfaat.

Kas saaksid palun anda viite allikale, kust see info pärineb (sellisele, mis pole Ecoshi ega Nõgeli veebileht).

Loogika ütleb, et kui ravimi toimeainest tegelikult tõesti toimib vaid 10%, siis see pole eriti efektiivne ravim ja selle valmistamine ning müük poleks tootjale eriti otstarbekas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel, mind häirib siin see Ecoshi-kägude kemplemine, et näe, lollid võtate oma 100-mg tablette, aga need üldse ei imendugi ja saate hirmsad kõrvalnähud. Mina olen see kägu, kes pidi vahepeal koguni 300 mg päevas võtma ja selline preparaat oli:

https://www.meduweb.com/ferro-sanol-duodenal-capsules/

Ehk siis on täiesti olemas ka suure rauasisaldusega ravimid, mis ongi selles teie ainuõiges rauddiglütsinaadi vormis. Ja 100 mg. Muidugi, tuleb tunnistada, et kirsi ega nõgese pilte pakendi peal ei ole.

Nii et küsimus suurele ringile: kui aneemia on juba nii hull, et õhupuudus tekib nagu teemaalgatajal, kumb küll võiks olla siis efektiivsem moodus olukorra parandamiseks — 27 mg rauddiglütsinaati või 100 mg sama ainet?

Ja lihtsalt veel infoks – mul ei olnud isegi 3 kapsli päevas võtmise ajal mingeid muid erilisi kõrvalnähte kui et väljaheide muutus tumedamaks. Mis on ka infolehes kirjas.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes ei oska isegi oma arsti nime õigesti kirjutada, ei peaks soovitustega väga laiama ja end asjatundjaks üles kiitma:) Hematoloog on see arst.

ole sa tänatud harimast 😀 arst tõenäoliselt ise teab, kuidas tema ametinimi kirjutatakse ning see, et mina ei oska tema ametit õigesti kirjutada, ei muuda ARSTI teadmisi toimivatest ravimitest kuidagi vähemaks.

retafer on ravim, nõgel ja ecosh on toidulisandid, selles on väga suur vahe

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.meduweb.com/ferro-sanol-duodenal-capsules/

Ehk siis on täiesti olemas ka suure rauasisaldusega ravimid, mis ongi selles teie ainuõiges rauddiglütsinaadi vormis. Ja 100 mg. Muidugi, tuleb tunnistada, et kirsi ega nõgese pilte pakendi peal ei ole.

Nii et küsimus suurele ringile: kui aneemia on juba nii hull, et õhupuudus tekib nagu teemaalgatajal, kumb küll võiks olla siis efektiivsem moodus olukorra parandamiseks — 27 mg rauddiglütsinaati või 100 mg sama ainet?

Ja lihtsalt veel infoks – mul ei olnud isegi 3 kapsli päevas võtmise ajal mingeid muid erilisi kõrvalnähte kui et väljaheide muutus tumedamaks. Mis on ka infolehes kirjas.

Küsimus pole vist kirsi/nõgese pildis, vaid selles, et Eestis niisugust ei müüda?

Endale sobis Maltofer (suure rauasisaldusega, kõrvaltoimeid ei tekitanud). Saaks seda ainult kuskilt osta või netist Eestisse tellida. Seni võimalust leidnud ei ole. Ainus võimalus on, et kui keegi Soomes käib, siis nuiata, ei osta apteegist ja võta minu jaoks kaasa. Mis on tüütu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Retaferis on raud raud 2+ sulfaadina, mis on üks halvemini omastatav raua vorm. Sellest samast 100 mg-st omastatakse umbes 10%. Ecoshi rauddiglütsinaat on tunduvalt paremini omastatav kui raudsulfaat. Kas saaksid palun anda viite allikale, kust see info pärineb (sellisele, mis pole Ecoshi ega Nõgeli veebileht).

Üldiselt on see Retaferi karbi küljel suurelt ja rasvaselt kirjas, et tegu on raud2sulfaadiga, pole vaja kaugelt otsida. Mida sa üritad tõetsda enda meelest, hemotoloog?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel: raudsulfaat imendub tõesti 10-15% ehk sama palju kui raud biglütsinaat ja kelaadid ja glükonaat 🙂 Raud imendubki halvasti ja parem on, sest üledoseerimine on kahjulikum kui kerge defitsiit. Raudsulfaat on kõige paremini imenduv vorm siiski, samas just glütsinaat tekitab vähem kõrvaltoimeid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://toitumisterapeudid.ee/wp-content/uploads/2022/01/ETTA-Rauapuuduse-juhise-lisa-LISANDID.pdf

Comparison of ferrous sulfate and ferrous glycinate chelate for the treatment of iron deficiency anemia in gastrectomized patients

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

retafer on ravim, nõgel ja ecosh on toidulisandid, selles on väga suur vahe

Ravimifirmad pole huvitatud oma innovaatilisemaid, paremini imenduva rauaga ravimeid (kindlasti neid on) siia müüki toomast (turg väike?), saagu nende vanapärasemetega (raudsulfaadil põhinevatega) hakkama?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ferritiin 5,1 ja hgb 105, pluss teised näidud madalad. Arst soovitas Nögelit. Võtsin 4 nädalat ja siis ei suutnud enam oodata, tegin uue vereproovi. Ferritiin oli 29, hgb 130. ja kõik muud näidud normi piires. Muidugi võtan edasi, ega 4 nädalaga ei tasu veel tulemust oodatagi tegelikult, aga mul oli kahtlus kas see nögel ikka toimib. Ja tundub vist et toimib, enesetunne on ka parem, jõudu on rohkem.

Kindlasti tuleb juurde võtta C-vitamiini ja 2 h enne ja 2 h pärast raua võtmist ei tohi tarbida kaltsiumi (näiteks piimatooted), musta teed ega kohvi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan juurde, et varem ka rauavaegusaneemia olnud ja siis olen ferrum lekiga korda saanud. Sellepärast olingi alguses nögeli suhtes nii skeptiline, et kuidas saab toidulisand anda sama hea efekti kui retseptiravim.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule raseduse ajal arst soovitas Nogelit kui aneemia oli ja ütles, et sellega kõige vähem kõrvaltoimeid. Hgb oli 112 ja 2näd kuuri pidin tegema. Peale seda oli hgb tõusnud 126ni ja rohkem arst ei lubanud võtta ka, liiga kõrge pidi ohtlik olema. Kunagi esimese lapse ajal mäletan, et kirjutati Retaferi ja kas see mul midagi tõstis ka, ei mäleta. Küllap tõstis. Kõhukinnisust, mille sellest sain, mäletan aga 15a hiljem ka ja hemorroidid on ka siiani mälestuseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõgeli superraua tabletis on 60 mg, Ferrodanis 100 mg sama toimeainet. Ise sain abi Ferretabist. Aga Retaferi soovitaks ainult neile, kellele see varem on sobinud (kui teisi valikuid oli vähem). Miks FerrumLek retseptiga on ja teised ilma, pole seotud ei kõrvaltoimete ega efektiivsusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Siin teemaalgataja. Lubasin kirjutada juba varem, aga unustasin ära. Võtsin Ecoshi rauda kokku pool purki ja siis jätsin katki, sest enesetunne oli parem. Rohkem pole mingeid rauapreparaate võtnud ja tänaseks on hemoglobiin 134 ja rauatase ka normis. Tundub, et siiski toimis:)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Temal oli raseduse ajal hemoglobiin 110 ja poolteist nädalat hiljem näitas vereproov 132.

See on ju totaalselt teine olukord. Loomulikult peale sünnitust tõuseb hemoglobiin kiiresti, sest toimuvad väga suured muutused naise vereringes (näiteks plasma osakaal langeb oluliselt ja seega punaste vererakkude ja hemoglobiini kontsentratsioon tõuseb).

Väsimus, peavalu, õhupuudustunne ja nõrkus on niivõrd üldised sümptomid, et neid võib põhjustada ükskõik mis. Nt. magamata öö, närveerimine, pohmell, üldine stressitaseme tõus jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes ei oska isegi oma arsti nime õigesti kirjutada, ei peaks soovitustega väga laiama ja end asjatundjaks üles kiitma:) Hematoloog on see arst.

Mina selle eraialase terminiga ei eksinud, kuid küll tean, et kui kergelt näpuvead tulevad, seega tore, et sa märkasid, kuid ei maksa kohe inimesele nähvata.

Olen ka ise aastaid vahelduva eduga rauapreparaate võtnud. Nagu minu perearst ütles ja ka ise olen märganud, et muidugi võib toitumisega rauataset toetada, kuid kui ikka raud madal, siis tasub kohe Retaferi võtta. Aega võtab, kuid saab jälle asja korda. Mina võtan just ferratiini madala taseme pärast.

Aga ka minul löövad madala rauatasemega igasugused imelikud kõrvalnähud välja, seega teemaalgatajale soovitan tõesti raua korda saada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mg-dest ühes annuses on olulisem rauavorm, kuna biosaadavus on täiesti erinev. 100mg raud(II)sulfaati ei ole ekvivalentne 100mg bisglütsinaadiga, näiteks, seega mg saab võrrelda ainult sama rauavormi sisaldavate preparaatide puhul. Samuti on ainete imendumine organismides täiesti individuaalne- mis ühel ferritiini tõstab, ei pruugi seda absoluutselt tõsta teisel. Mõistlik on võtta min kuu-kaks mingit preparaati ning seejärel anda korduvanalüüs, kui midagi ei ole muutunud, siis tuleb vahetada preparaati ja sedasi katsetada kuni sobiv on leitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka eluaeg aneemia olnud, hooti tarbin peedimahla, granaatõunamahla, maksa, söön suht palju liha, aga aru küll ei saa, et need väga aitaksid. Siis aga soovitas tädi mulle raua toidulisandit koos C-vitamiiniga. Ei tea, mis temal oli, aga oli 90 kapsliga purk. Mina sain 120 kõvakattega tabletid, nimi on Ferrodan, raud2-diglütsinaat ja maosõbralik, ja võtan 1 tableti õhtul või öösel tühja kõhuga ning koos magneesiumiga. Üllatuslikult olin juba järgmisel hommikul tunduvalt erksam ja naksis. Praeguseks olen võtnud vist kuu aega umbes, ja kuigi verd pole nüüd peale seda analüüsinud, aga enesetunne on siiski palju parem, pole sihukest väsimust ja loidust. No väljaheite teeb mustaks jah, aga see pole probleem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võtain Ecoshi rauda, sest ma loll ei vaadanud palju seda rauda seal sees üldse on. Loomulikult ei tõstnud see mitte midagi, hoopis langes.

Ostin Nõgeli superrauda ja kuu ajaga oli tõus juba ilusti olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Retafer on küll kõrge raua sisaldusega, aga imendub kehvasti, üsna mõttetu söömine, paneb ainult kõhu kinni 🙂 minukl oli hgb millalgi 82 ja ferritiin 2,0. Võtsin Nõgeli 60 mg rauda 2x päevas ja sain paari kuuga näidud korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka eluaeg aneemia olnud,

Üllatuslikult olin juba järgmisel hommikul tunduvalt erksam ja naksis.

No näete siis nüüd, eluaegne aneemia kadus ühe tableti abil ühe ööga!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka eluaeg aneemia olnud,

Üllatuslikult olin juba järgmisel hommikul tunduvalt erksam ja naksis.

No näete siis nüüd, eluaegne aneemia kadus ühe tableti abil ühe ööga!

Ei kadunud, aga natuke parem oli olla. Ja olengi nüüd hommikuti erksam, kui olen õhtul rauda võtnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka eluaeg aneemia olnud,

Üllatuslikult olin juba järgmisel hommikul tunduvalt erksam ja naksis.

No näete siis nüüd, eluaegne aneemia kadus ühe tableti abil ühe ööga!

Ei kadunud, aga natuke parem oli olla. Ja olengi nüüd hommikuti erksam, kui olen õhtul rauda võtnud.

Püha jumal küll, nohhhhh, kuidas sa usud, et see võimalik on? Rauatablett ei ole nagu ibuprofeen, et võtad sisse ja poole tunni pärast juba tunned mõju. Absoluutselt kuidagi ei saa sinu hommikune erksus sõltuda sellest, kas sa võtsid õhtul rauda. Kui võtad nt kaks kuud igal õhtul järjest, siis jah vbl hakkad märkama, et rauavaeguse sümptomid tasapisi kaovad. Aga kui sa võtad ühe tableti ja järgmisel hommikul oled kraps, siis sa lihtsalt… magasid hästi ja tunned vägevasti platseeboefekti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei uskunud ega mõtelnud mitte millelegi. Ja kuna mul haiguse tõttu on pidevalt suht sarnane olek, seda ei mõjuta see, kas ma magan hästi või halvasti, siis loomulikult ma seda krõpsumat olekut tollel hommikul seostasin eelmisel õhtul võetud rauatabletiga. Lihtne ja loogiline, ei ole vaja siin mingeid vandenõuteooriaid arendada ega niimoodi põlema minna. Ja kuna ma neid edasi võtan ja see krõpsum olek kestab (eks päeva peale käib muidugi maha), siis jah, olenemata sellest, kui puhanud ma hommikul olen (aga minu hommik algab kell 4, mitte 7-8), siis on tuntavalt kergem olla. Kui nüüd nt nädala või kuu aega ei võtaks, näis, mis ta siis teeks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.meduweb.com/ferro-sanol-duodenal-capsules/

Ehk siis on täiesti olemas ka suure rauasisaldusega ravimid, mis ongi selles teie ainuõiges rauddiglütsinaadi vormis. Ja 100 mg. Muidugi, tuleb tunnistada, et kirsi ega nõgese pilte pakendi peal ei ole.

Nii et küsimus suurele ringile: kui aneemia on juba nii hull, et õhupuudus tekib nagu teemaalgatajal, kumb küll võiks olla siis efektiivsem moodus olukorra parandamiseks — 27 mg rauddiglütsinaati või 100 mg sama ainet?

Ja lihtsalt veel infoks – mul ei olnud isegi 3 kapsli päevas võtmise ajal mingeid muid erilisi kõrvalnähte kui et väljaheide muutus tumedamaks. Mis on ka infolehes kirjas.

Küsimus pole vist kirsi/nõgese pildis, vaid selles, et Eestis niisugust ei müüda?

Endale sobis Maltofer (suure rauasisaldusega, kõrvaltoimeid ei tekitanud). Saaks seda ainult kuskilt osta või netist Eestisse tellida. Seni võimalust leidnud ei ole. Ainus võimalus on, et kui keegi Soomes käib, siis nuiata, ei osta apteegist ja võta minu jaoks kaasa. Mis on tüütu.

Ükski Eesti ja Soome vahet seilav tuttav ei saa, ei taha ja ei suuda sulle toimetada üht käsimüügiravimit või?!

No sel juhul jah pole mõtet küsidagi, kui kõik nad on raske või sügava puudega.

Kui sul pole tegelikku vajadust selle rauaprep. järgi, siis milleks hakata mingit jama ajama, nagu oleks tegu mingi ületamatu probleemiga ning tuttavad käivad, aga jube tüütu on sul neilt väikest teenet küsida.

????

 

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

magasid hästi ja tunned vägevasti platseeboefekti.

Platseeboefekti mainimist siin foorumis peetakse solvanguks ja minustki sai vandenõuteoreetik, kuna julgesin ühes Ecoshi tootes kahelda.

Ecosh on siin püha lehma seisuses.

Ja nende tooted hakkavad koheselt mõjuma.

Ja kõik on neil üleütlemata puhas ja looduslik.

Sa seletad raulisandite hingeelust nii lihtsalt kui võimalik, aga ikka on nii mõnelgi ületamatuid raskusi su tekstidest arusaamisega.

Nii et jah, Ecoshi raud on on üle igasuguse prahi kraam ja hakkab kohe mõjuma. Ja sellel pole mingit tähtsust, milline on ühes annuses rauda. Seal on ikkagi rohkem rauda, kui ka nii tegelikult pole Ecoshil endalgi infos kirjutatud, siis ikkagi on rohkem ja kogu lugu.

????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )


Esileht Ilu ja tervis Raualisandi tarbimine