Esileht Beebi ja mitmikud Rauasiirupi andmine lapsele

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Rauasiirupi andmine lapsele

Postitas:

Palun öelge, kuidas teie oma lapsele rauasiirupit annate? Need emad, kelle lapasele arst on selle retseptiga määranud. Meie laps ei võta seda, kui lihtsalt lusikalt anda. D-vitamiini võtab ilusti aga seda väga magusat siirupit ei võta. Esimene kord õnnestus kuna siis ta ei teadnud, mida oodata aga nüüd, kui isegi õnnestub lusikas sellega suhu lükata, siis suurema osa siirupist lükkab ikka keelega välja. Laps on rp-l, lutipudelit ei võta, joob tassist küll keefirit lõunasöögi juurde aga see on vaid paar sõõmu ning sinna sisse ei saa siis segada. Lisa sööb ka nii ettearvamatutes kogustes hetkel, kord kaks ampsu teine päev mehise portsu, et sinna sisse segada ka ei saa. Soolase söögi sisse ju nagunii ei pane aga õhtune pudru söömine on nii ja naa, kord sööb, kord ei taha. Meil hetkel lisasöögiga selline segane seis. Oleksin väga tänulik, kui keegi jagaks oma kogemust ning äkki see midagi, mille peale ma pole ise lihtsalt tulnud. Ette tänades!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 12:16; 13.01 12:33; 14.01 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millise vereproovi näidu järgi teile muidu rauasiirup määrati? Hgb? Ja milline see näit oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hgb oli esimene kord 91 ja kuu hiljem 93.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 12:16; 13.01 12:33; 14.01 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka oleks huvitatud kui keegi jagaks kogemusi rauasiirupi manustamise osas,Minul laps 1 kuune ja pean talle andma seda siirupi 6ml.Päris kena kogus- tema jaoks.Laps saab ainult rinda ja seda siirupit ajab koguaeg kurku.Täitsa keeruline ülesanne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina annan süstlaga. Alguses oli see tema jaoks harjumatult magus, siis hakkasin andma natukese haaval päeva jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]pipi78 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ka oleks huvitatud kui keegi jagaks kogemusi rauasiirupi manustamise osas,Minul laps 1 kuune ja pean talle andma seda siirupi 6ml.Päris kena kogus- tema jaoks.Laps saab ainult rinda ja seda siirupit ajab koguaeg kurku.Täitsa keeruline ülesanne.[/tsitaat]
6ml ei saa küll kogus olla pigem 0,6ml

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna süstlaga ja 6ml on kindlasti õige kogus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 15:53; 13.01 18:09; 14.01 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina annan oma lapsele alates 2 kuust (nüüd laps 4,5 kuune) 1 ml päevas. See on üks süstlatäis, kas olete kindlad, et 6 ml on ikka õige kogus. Nüüd olen andnud talle 1 ml ülepäeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 17:28; 13.01 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on tegu erinevate ravimitega, on olemas näit tothema ja siis vist ferrum lek või midagi, tothema annused vist suuremad äkki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 15:53; 13.01 18:09; 14.01 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 ml on väiksema süstla täis ikka.Aga süstlaga ei ole võimalik anda isgi pipetiga on raske, kuna ta ajab kurku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdruk sai seda umbes 10-11 kuuselt. Tegin koduse mustsõstra mahlaga morssi ja panin selle sinna sisse. See ju ka mustsõstra baasil tehtud. Vähemalt see mida umbes aastasele anda tohib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Äkki on tegu erinevate ravimitega, on olemas näit tothema ja siis vist ferrum lek või midagi, tothema annused vist suuremad äkki.[/tsitaat]

Jah, mina annan ferrum leki.
Mina annan süstlast väikesi koguseid korraga ja vaatan, et ta neelaks ka alla ja siis lasen uue koguse suhu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 17:28; 13.01 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on seda saanud Ferrum Leki sünnist saadik. Haiglas andsin ravimitopsikesest- lihtsalt tegin suu lahti ja kallasin suhu, kuid koju saades suurendati rauakogust ja proovisin anda lutipudelilutist.Päris kenasti limpsis seda sealt otsast. Siis aga lõpetas ta päevapealt lutipudelist üleüldse millegi võtmise (sai esimesed 2 kuud rp lutipudelist) ja tunnistas ainult rinda, nii et sisi hakkasin pisikesest süstlast andma.
Arsti soovitusel lasin Soomest tuua Maltoferi rauatilkasid. Neid on ikka kordi lihtsam lapsele anda- tilgutadki lihtsalt pudelist otse suhu, nagu d-vitamiinigi. Lisaks talub laps ka seda paremini. FerrumLeki ta pm oksendas kohe välja (olgugi, et mul oli ettemääratud kogus terve päeva peale ära jagatud), kuid maltoferi talub tunduvalt paremini.
Annan rauda söögikordade vahepeal. Piimaga ei tohi mingil juhul koos anda, sest piimaga raud ei imendu. Paraku on ka selle kogus igal arstivisiidil suurendatud, kuna rauanäit lihtsalt langeb. Alguses sai 3 tilka, nüüd 7 tilka. Ma enam ei mäleta, palju ferrum leki sai. Vist oli 2,5ml (võrdus 4 maltoferi tilgaga).
Viimatine rauanäit veres oli 34 (aga norm seal 100 kandis ju!) 1-kuuselt oli näit 68. Nii et langeb iga kuuga. Järgmine visiit veebruaris, olen nüüd väga hoolikalt jälginud, et iga päev ikka õige koguse kätte saaks, nii loodan, et on tõusma hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andsin 9-kuusele rauasiirupit koos püreega või mehuga. Esimest korda protestis, edaspidi väga maitses. Siirupit andes paranes ka lapse söögiisu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, Musja2 detailse vastuse eest! Ka teistele suured tänud kaasa arutamast!
Arutlen edasi … \”Ferrum Lek\” tooteinfo lehel on kirjas: \”Kuna raud on seotud mitteioonsesse raud(III)kompleksi, ei moodusta ta toidu koostisosade, nt. fütiini (teraviljatoodetes), oksalaatide (köögiviljades) või tanniiniga (tees) lahustumatuid kelaate ning seetõttu ei vähene ka toimeaine imendumine.\” … kas see tähendab, et \”purki-pandud-vitamiini\” võib võtta sõltumata, mida kõrvale süüa-juua (k.a. piim)? Vastasel korral oleks pikal infolehel ka see kirjas, et piimatooteid ei tohi samaaegselt tarbida, ravimifirma ei saa ju loota inimeste teadlikkusele. Teiste vitamiinide ja ravimite infolehtedel on kõik kirjapandud, kui midagi ei tohi samaaegselt-enne-pärast juurde süüa ega juua. Seda jah tean, et toidust saadava raua imendumine on raskendatud, kui tarbida samal ajal suurtes kogustes piimatooteid (B12 vitamiin näiteks, mis on vajalik aneemia ennetamiseks http://toitumine.ee/b12-vitamiin/ on saadav ka piimatoodetes).
Kas siis \”Ferrum Leki\” puhul piirangud ei kehti nagu toidus olevale rauale? Kui pikk peaks olema rauasiirupi võtmise aeg, et teha uus vereproov? Kas 1 kuu või kauem, et oleks näha ka tulemust. Tänud jälle ette teile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 12:16; 13.01 12:33; 14.01 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie võtsime küll tothemat, aga uus analüüs tehti siis, kui olime rohtu umbes 1 kuu võtnud ja meil oli juba siis parem. Kokku võtame ravimit 6 nädalat ning lisaks sellele foolhapet. Tothema juures on kirjas, et ei tohi koos piimaga võtta:
TOT’HEMA kasutamine koos toidu ja joogiga
Ravimit võetakse enne sööki. Ampull avatakse mõlemast otsast sõrmede abil ja sisu lisatakse veele (suhkruga või ilma) või mõnele muule mittealkohoolsele joogile (aga mitte piimale). Suurte koguste tee joomine vähendab raua imendumist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 15:53; 13.01 18:09; 14.01 11:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud Rauasiirupi andmine lapsele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.