Esileht Ilu ja tervis Rauavaegus

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Rauavaegus

Postitas:

Millist preparaati peaks võtma hakkama, kui vereanalüüs näitas, et midagi on korrast ära. Rauda vähe ja hemoglobiin madal.
Ise tunnen ennast juba pikemat aega üliväsinuna. Ei jaksa hommikult tõusta, lisaks veel depressioon.
Päevad on mul väga vererohked ning ilmselt ongi see paljuski kurjajuur.

Arst soovitas süüa asju, milles palju rauda. Samuti soovitas mingit rauapreparaate apteegist juurde osta.
Samas, olen raua suhtes väga tugevalt allergiline ja tundub, et mu organism ei suuda seda kuidagi omastada. Näiteks maasikad ajavad tohutult sügelema. Samuti ka need rauapreparaadid, mida olen proovinud ajavad sügelema.
Ei tea, kas see puutub asjasse, aga metalli ka naha vastas kanda ei saa. Kõik ehted, rihmapandlad jne. ajavad sügelema, spiraal sees ei seisa, kukub välja jne.

Ilmselt tugevast rauavaegusest olen väsimusest pikali kukkumas. Samas keha midagi vastu ei võta. Mida soovitate? No tõesti, ega ma erinevaid apteegi preparaate pole läbi proovinud, aga need mõned üksikud, mida olen võtnud pole sobinud.
Kas keegi oskab midagi soovitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ka apteegis müüdavad ei sobinud, sest organism neid ei omastanud ning oksendasin need välja.
Küsi arstilt retseptiravimit, sorri, aga selle nime ei mäleta (FerrumLek äkki?). Need tabletid aitasid mind hästi.
Ega minu arst ei viitsinud ka eriti asjasse süveneda, mitu aastat rääkis mulle, et söögu ma rauarikkaid sööke (viinamarju, tomateid jne), ostku ma apteegist tablette ja vedelikke jne jne. Aga kui organism omastab rauda halvasti, siis need pakutud lahendused ei aita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõges tõstab hemoglobiini, aga palju seda teed juua ei tohiks, teeb vere paksuks.
C-vitamiin aitab organismil omastada rauda.
Kortslehe tee põletike vastu kehas, ülirohke menstruatsiooni puhul hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui haiglas uuringutel käisin, siis sealne arst ütles, et kõige parem on retafer ja võtta tuli kolm kuud jutti (1 tab. päevas)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähedki apteeki ja palud rauapreparaate, pool letti saad näidiseid mida osta.
Ja rauda koos kaltsiumida ei tohi võtta, siis ei imendu. Ehk siis piima-joguri söömisel ja tabletil peaks olema ajaline vahe (näiteks hommikul-õhtul jne)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Rauavaegus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.