Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raviandmete vaatamine arsti poolt

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Raviandmete vaatamine arsti poolt

Postitas:

Kas iga suvaline arst saab vaadata minu ravi ajalugu?
Minuni jõudis ühe inimese kaudu info, nagu oleksin olnud 10 a tagasi ühes asutuses ravil, kuid tegelikult käisin vaid psühhiaatri vastuvõtul ühe korra ja kellelegi seda ei ole maininud. Kuna aga selle infolekitaja parim sõbranna on arst, siis vaid sealtkaudu saab see kuulujutt tulnud olla. Kuidas ma seda kontrollida saan, kas too arst on mu andmeid vaadanud? See arst pole üldse minuga seotud ja töötab hoopis teises linnas teises haiglas.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 12:32; 26.02 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Digiloos on olemas logi andmete vaatamise kohta.
Kui kahtlustad, et keegi on haiglasiseselt su andmetes tuhninud, siis pead ilmselt vastavast asutusest nõudma välja selle info.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga arst ei tohi vaadata Sinu andmeid ega ravilugusid. Eesti.ee saad vaadata, kuna on päringuid teostatud. Samuti kui on olemas kahtlus, saad asutuselt otse uurida, kes on Sinu andmetega tutvunud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 14:27; 26.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga arst ei tohi vaadata Sinu andmeid ega ravilugusid. Eesti.ee saad vaadata, kuna on päringuid teostatud. Samuti kui on olemas kahtlus, saad asutuselt otse uurida, kes on Sinu andmetega tutvunud.

Kas see on tõene info, et saab sealt vaadata? Kust täpsemalt, ma ei leidnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah saab vaadata alamenüü andmejälgija. Sealt tuleb võtta rahvastikuregistri andmed, tervise ja heaolusüsteem/digilugu vms teeb haiguslugude kohta päringuid.

Praegu seda muudetud näiteks varem oli selgelt kirjas, et tehtud päring andmete vaatamise kohta ….. haiglast, mis oligi veider, et polnud seal kunagi töötanud ega patsient olnud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 14:27; 26.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks kasutan võimalust sulgeda digiloo konto just selliste suvaliste vaatamiste eest. Töötab ka, sest üks arst mainis mulle seda, et ta ei näe minu haiguslugu.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 21:39; 27.02 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti.ee kaudu näeb siiski vaid viimase poole aasta või aasta vaatamisi. Paariaastataguseid enam ei näe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 12:32; 26.02 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötab ka, sest üks arst mainis mulle seda, et ta ei näe minu haiguslugu.

Arstid tavaliselt teevad sellisel puhul kohe järelduse, et sul on psüühilised probleemid, hullumajas olnud vms ja siis suhtuvad ka sinu kaebustesse vastavalt.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klas just nii, aga see annab selge indikatsiooni, et patsient ei taha teha koostööd.

Mida hirmsat saab olla digiloos, et seda häbenema peaks? No käisid korra nö hullumajas ja mis siis? Järelikult olid arukas inimene, kes otsis oma probleemile lahendust. On ju tänaseks selgeks tehtud, et nt. depressioon on haigus; kopsupõletikku ju ei häbene. Nõukogude aeg on möödas, kus psühhiaatria oli viimane häbikoht.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks kasutan võimalust sulgeda digiloo konto just selliste suvaliste vaatamiste eest. Töötab ka, sest üks arst mainis mulle seda, et ta ei näe minu haiguslugu.

Ja pärast süüdistad arsti valeravis, sest ta ei teadnud su varasemat ravi, uuringuid jne?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klas just nii, aga see annab selge indikatsiooni, et patsient ei taha teha koostööd.

Mida hirmsat saab olla digiloos, et seda häbenema peaks? No käisid korra nö hullumajas ja mis siis? Järelikult olid arukas inimene, kes otsis oma probleemile lahendust. On ju tänaseks selgeks tehtud, et nt. depressioon on haigus; kopsupõletikku ju ei häbene. Nõukogude aeg on möödas, kus psühhiaatria oli viimane häbikoht.

Eksid. Viimati läbipõlemisega haiguslehele jäädes küsis esimese asjana ülemus, et kas sul on mõni päris haigus või psüühiline? See stigma on ikka väga sees inimestes veel kahjuks. Jah, väga paljud juba on aru saanud, et ka psüühilised haigused on tõsised haigused ja ei pea inimene tingimata kohe “hull” olema. Aga see ei aita kahjuks kuidagi stigmade ohvreid.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 15:16; 28.02 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klas just nii, aga see annab selge indikatsiooni, et patsient ei taha teha koostööd.

Mida hirmsat saab olla digiloos, et seda häbenema peaks? No käisid korra nö hullumajas ja mis siis? Järelikult olid arukas inimene, kes otsis oma probleemile lahendust. On ju tänaseks selgeks tehtud, et nt. depressioon on haigus; kopsupõletikku ju ei häbene. Nõukogude aeg on möödas, kus psühhiaatria oli viimane häbikoht.

Eksid. Viimati läbipõlemisega haiguslehele jäädes küsis esimese asjana ülemus, et kas sul on mõni päris haigus või psüühiline? See stigma on ikka väga sees inimestes veel kahjuks. Jah, väga paljud juba on aru saanud, et ka psüühilised haigused on tõsised haigused ja ei pea inimene tingimata kohe “hull” olema. Aga see ei aita kahjuks kuidagi stigmade ohvreid.

Ülemuse asi pole sinu diagnoos ju ammugi!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks kasutan võimalust sulgeda digiloo konto just selliste suvaliste vaatamiste eest. Töötab ka, sest üks arst mainis mulle seda, et ta ei näe minu haiguslugu.

Ja pärast süüdistad arsti valeravis, sest ta ei teadnud su varasemat ravi, uuringuid jne?

Ma teen päris hästi vahet mis on päris arstiabi ja mis formaalsus.
Sulgen digiloo töötervishoiuarstide eest kes teostavad üliformaalse kontrolli odavaima paketi järgi. Ma ei taha teda külastada, aga töökohast on see kohustuslik. Ei kaeba talle kunagi mitte midagi ja minu probleemid n.ö päris, kroonilised haigused mitte psüühikaprobleemid, ei muuda igapäevast töövõimet. Kui vajan reaalset arstiabi avan konto vajadusel. Perearstiga on meil suurepärane koostöö ja tema eest ei varja ma midagi,

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 21:39; 27.02 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tohi suvaline arst lihtsalt andmeid vaadata – uudistestki käsi läbi kuidas üks haiglaõde just töölt lahti lasti kuna vaatas sõbranna või kellegi taolise andmeid mitte ravi eesmärgil. Saad tõnäoliselt kaebuse esitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klas just nii, aga see annab selge indikatsiooni, et patsient ei taha teha koostööd.

Mida hirmsat saab olla digiloos, et seda häbenema peaks? No käisid korra nö hullumajas ja mis siis? Järelikult olid arukas inimene, kes otsis oma probleemile lahendust. On ju tänaseks selgeks tehtud, et nt. depressioon on haigus; kopsupõletikku ju ei häbene. Nõukogude aeg on möödas, kus psühhiaatria oli viimane häbikoht.

Eksid. Viimati läbipõlemisega haiguslehele jäädes küsis esimese asjana ülemus, et kas sul on mõni päris haigus või psüühiline? See stigma on ikka väga sees inimestes veel kahjuks. Jah, väga paljud juba on aru saanud, et ka psüühilised haigused on tõsised haigused ja ei pea inimene tingimata kohe “hull” olema. Aga see ei aita kahjuks kuidagi stigmade ohvreid.

Ülemuse asi pole sinu diagnoos ju ammugi!

Muidugi ei ole, selle pärast ma talle seda ka ei öelnud. Ütlesin, et ei taha rääkida. Aga mis sa arvad, mis jutud kontoris kohe lahti läksid? Masendav on see nõuka-aja jäänuk siin.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 15:16; 28.02 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Khm, töötervishoiuarst ei teosta sulle kontrolli “odavaima paketi” järgi- selle paketi on tellinud sinu oma tööandja.Pakettide valiku teeb tööandja, kes maksab-tellib ka muusika 😉

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raviandmete vaatamine arsti poolt