Esileht Lapse ootamine Ravikindlustamata rase, arvelevõtmine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Ravikindlustamata rase, arvelevõtmine

Postitas:

Tere!

Selline mure et olen ravikindlustamata rase.
Olen lugenud et kui arst on raseduse tuvastanud siis 5 tööpäeva jooksul hakkab ravikindlustus kehtima. Kuid et arst raseduse tuvastaks pean ju esimese arsti visiidi tasu ise kinni omast taskust maksma ultraheli vms mis seal tehakse?
Kes sel aastal sama murega silmitsi seisnud siis mis summaga tuleks mul arvestada?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei tea kus linnas sa isegi ju plaanid minna arsti juurde.
Igal haiglal peaks kodulehel hinnakiri
olemas olema, vähemalt itk on. Esimene kord tehakse vaid ultraheli ehk ilmselt visiiditasu+vaginaalne ultraheli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Itk-s maksin visiiditasu 25 eurot. Võeti arvele. Allkirjastasin dokumendid ja saatsin haigekassasse. Paar päeva hiljem sain kindlustuse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 08:42; 28.05 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ei teki mingit kindlustust. Lähed visiidile(arst v ämmaemand), palud ainult rasedust tuvastada/kinnitada ning kinnitavat tõendit Haigekassale (st arst või ämmaemand oskab ka ilma UH-ta reeglina rasedust tuvastada), palud kõik protseduurid ja UH jne järgmisele visiidile jätta. Viid tõendi Haigekassasse, teed avalduse ja edaspidi (tõesti 5 p jooksul pärast sinu Haigekassas käimist, kui kõik paberid esitatud) oled juba ravikindlustatud. Ei pea 1. korral kõiki proove, protseduure jne saama ja ise maksma ja rangelt kogu rasedana arvele võtmise protseduuri tegema.

Visiiditasu ravikindlustuseta isikule saad vaadata hinnakirjast, võib pisut erineda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti selle 25 euro eest ultraheli ka. Arvele võtmine toimus samal visiidil. Ei pidanud küll mitu korda käima. Ämmaemand tegi ikka kõik vajalikud toimingud kohe esimesel visiidil ära. Vaatasin just, et sama päeva õhtul saatsin haigekassasse avalduse ja tõendi ära ja järgmise päeva hommikul kell 9 oli e-kiri, et olen kindlustatud. See kõik toimus mõned nädalad tagasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 08:42; 28.05 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädal tagasi samuti saatsin haigekassale digitaalselt allkirjastatud dokumendid ja mõned tunnid hiljem tuli vastus, et olen kindlustatud.
Esimene visiit Lääne-Tallinna Keskhaiglas läks maksma 26 euri sentidega, sisaldas ka UH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Lapse ootamine Ravikindlustamata rase, arvelevõtmine