Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ravikindlustus?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ravikindlustus?

Postitas:

Olen arvel töötuna, seega on mul riigi poolt ravikindlustus. Olen ka 26+ nädalat rase ja käin regulaarselt arsti juures kontrollis..Kas kui ma ennast töötukassast arvelt ära võtan(sest ma ei ole hetkel aktriivne tööotsija ja suht tüütu on seal kohal käia), siis on mul rasedana siiski ravikindlustus olemas? Või kuidas? Kas rasedal tekib ravikindlustus automaatselt kui arvele võtta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 07:52; 24.01 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks töötu jäi lapse ootele?

Aga sinu vastuseks,jah sul jääb ravikindlustus ka siis,kui enam töötuna arvel ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ainult kõrgel ametikohal olijad võivad lapseootele jääda? No tore siis!
Raseduse alguses ma töötasin…Olin katseajal ja ei läbinud seda millegipärast.
aga oli vaja ikka ära \”torgata\” oma kommentaariga. Tõenäoliselt elan ma paremini kui mõni kes tööl käib! Ja mul ei ole probleeme lapse saamise ja tema kasvatamisega, hoolimata sellest et hetkel töötu olen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 07:52; 24.01 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Automaatselt ei jää kindlustust kestma kui end töötuna arvelt kustutad, ole rase või ei.

Rasedal on vaja võtta arstilt/ämmaemandalt tõend raseduse kohta ja viia Haigekassa klienditeenindusse, siis tekib kindlustus rasedana.

Kõik kenasti kirjas:
http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/taotlemine/rase/
__________________
Rase
Ravikindlustuse seadus annab kindlustuskaitse rasedatele, kelle rasedus on arsti või ämmaemanda poolt tuvastatud.

Ravikindlustatuse taotlemine
Ravikindlustuse taotlemiseks esitage isikut tõendav dokument ja arsti või ämmaemanda poolt väljastatud tõend raseduse tuvastamise kohta haigekassa klienditeenindusbüroosse.

Ravikindlustuskaitse tekkimine
Kindlustuskaitse tekib ravikindlustuse andmekogusse kindlustuskaitse algamise kande tegemisest. Haigekassal on õigus teha kanne viie kalendripäeva jooksul pärast nõuetekohaselt vormistatud dokumentide haigekassasse saabumist.

Ravikindlustuskaitse lõppemine
Kindlustuskaitse lõpeb 3 kuu möödumisel arsti poolt määratud eeldatavast sünnitamise kuupäevast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

to kohalik:

Ravikindlustus kehtib ju lapsevanemale seni, kui laps saab 3-aastaseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult.

Konkreetne(rasedana) lõpeb küll 3k möödumisel sünnituse tähtajast
aga
riigi poolt kindlustatud on
*
üks Eestis elav ning alla 3-aastast Eestis elavat last kasvatav vanem, eestkostja või hooldaja, kellega on sõlmitud kirjalik perekonnas hooldamise leping, või isik, kes kasutab vanema asemel lapsehoolduspuhkust ning kes kasvatab Eestis alla 3-aastast last;

http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/taotlemine/riigi

Ravikindlustuse seadus annab kindlustuskaitse inimestele, kelle eest on kohustatud sotsiaalmaksu maksma riik või kohalik omavalitsus sotsiaalmaksuseaduse paragrahv 6 alusel.

Ravikindlustuse taotlemine
Riigi kaudu ravikindlustatud inimeste andmed kindlustuse alustamiseks, lõpetamiseks ja peatamiseks esitab haigekassale sotsiaalmaksu maksja.

Ravikindlustuse tekkimine
Riigi kaudu ravikindlustatud inimeste kindlustus tekib ravikindlustuse andmekogusse kande tegemisest. Haigekassal on õigus teha kanne viie kalendripäeva jooksul pärast nõuetekohaselt vormistatud dokumentide haigekassasse saabumist.

Ravikindlustuse lõppemine
Riigi kaudu kindlustatud inimeste kindlustus lõpeb ühe kuu möödumisel (töötukindlustushüvitise saajal 2 kuu möödumisel) riigi poolt sotsiaalmaksu maksmise kohustuse lõppemisest. Asutus, mille kaudu riik maksis isiku eest sotsiaalmaksu, teatab sellest haigekassale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas ainult kõrgel ametikohal olijad võivad lapseootele jääda? No tore siis!
Raseduse alguses ma töötasin…Olin katseajal ja ei läbinud seda millegipärast.
aga oli vaja ikka ära \”torgata\” oma kommentaariga. Tõenäoliselt elan ma paremini kui mõni kes tööl käib! Ja mul ei ole probleeme lapse saamise ja tema kasvatamisega, hoolimata sellest et hetkel töötu olen.[/tsitaat]

Jah sest varsti saad riigi kulul elada.Miininum emapalgaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ravikindlustus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.