Esileht Ilu ja tervis ravim Lamictal

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: ravim Lamictal

Postitas:

Tere. Kas siin on kedagi, kes peab võtma tablette Lamictal? Kas on tunda mingeid kõrvalmõjusid? Kui jah, siis milliseid? Kuna ise seda ravimit võtan, on tekkinud tunne, et sellel on kõrvalmõjud aga arst ei usu seda. Samas ei ole minu diagnoos päris lõplikult kinnitatud (erinevad arstid arvavad erinevalt) ning need arvatud kõrvalmõjud võivad olla ka muu tunnusmärk nt. teisest haigusest. Ravimikogust on järjest suurendatud, hetkel võtan hommikul 50 ja õhtul 50 ehk siis 100 mg. päevas. Olen 40a.naine, esimene ja viimane teadvusekaotuse hoog krampideta 10min. oli 2,5a. tagasi, nii kaua olen seda ravimit ka võtnud ning erinevad kõrvalmõjud on sellest ajast alates olnud.
Aitäh vastajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 12:42; 10.05 20:51; 10.05 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 13-aastane laps saab Lamictali, on seda tarvitanud juba 4 aastat. See on kõige väiksemate kõrvalmõjudega epilepsiaravim. Kõrvalnähtudena nimetaksin lisandunud aeglust ja kohmakust, aga mitte nyyd nii palju, et see igapäevaelu häiriks. Harrastusi oleme pidanud vahetama, sest reaktsioonid on aeglasemad kui enne, aga see pole ka probleem. Koolis on keelte õppimine raskendatud, aga on ka tugiõpe. Muid kõrvalnähte pole täheldanud. Millised kõrvalnähud teil on, ehk kirjeldaksite?

0
0
Please wait...
Postitas:

Aitäh vastamast! Minu kõrvalnähud on erinevad (ise arvan, et need on kõrvalnähud), algas sellega, et tekkis unetus, kuid see võis olla ka muretsemisest oma tervise pärast. Siis hakkasin nägema igal ööl unenägusid, päeval tekkis mingi surin või surumistunne peas. See ei olnud iga päev. MIngil ajal tekkisid sellised mõtted pähe, mida ise teadlikult ei mõtle vaid need mõtted lihtsalt tekkisid. Mõtted ei olnud negatiivsed vaid seotud igapäevaste tegevustega. Arst arvas, et sundmõtted aga psühhiaater ütles, et ei ole psüühilisi probleeme. Vahepeal ei olnud seda pikka aega aga mõned kuud tagasi arst suurendas ravimi kogust ja nüüd on jälle olnud, seekord väga tugevalt, mõtted olid negatiivsed, melanhoolsed, peas surus. Tekkisid nt. mõtted ja tunded, et keegi sureb tuttavatest varsti, tean ju et tegelikult ma nii ei mõtle, see ei ole normaalne, olen rõõmsameelne ja positiivne, elu on korras, probleeme pole. Need tunded kestsid 3-4 päeva, kui see lõppes, on pea kerge, hea kerge on olla, pea oleks nagu vaba. Seda kõike on keeruline kirjeldada. Lisaks hakkasin võtma rasedusvastaseid tablette ja need kõrvalnähtudega päevad on kokku langenud sellega, kui menstruatsioon algamas kuid see võib olla ka juhus. Arsti juurde lähen kuu aja pärast.
Endal aeglust ja kohmakust füüsiliselt aru ei saanud, küll aga muutus mõtlemine aeglasemaks, nüüd olen sellega kas harjunud või on see kadunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 12:42; 10.05 20:51; 10.05 21:03;
Postitas:

Ravimi infolehel selline lause kõrvalmõjudest: Kui teil esinevad piinavad mõtted ja tunded või kui te märkate, et te tunnete ennast Lamictal\”i võtmise
ajal halvemini jne.

See esimene lausepool kirjeldabki minu nn.kõrvalmõjusid, sellepärast ka arvan, et on tablettidest.

0
0
Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Ilu ja tervis ravim Lamictal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.