Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ravimite kõrvaltoimete grupp fb-s

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Teema: Ravimite kõrvaltoimete grupp fb-s

Postitas:
Kägu

Olen seal liige ja see mis seal toimub on hullem kui eestlaste kolmnurk.

Mõned pärlid antud grupist:

– rasestumisvastaste vahendite teema all soovitati peale vahekorda sidruniviil tuppe panna, et see imavat sperma endasse.
– lapseootel ema plaanib terviseametile kaebuse esitada, et ämmaemand tal ultrahelis käia käseb. ultraheli pidavat olema vaid sellel eesmärgil, et arstid saaksid raha teenida.
– üks väikelapse ema oli oma lapsega kõrvapõletikuga perearstil käinud, kes kirjutas talle ravimid. sama ema kahtleb seal, kas nii on ikka õige. kommentaariumis kari ullikesi soovitavad perearst sinnasamusesse saata ja küüslauku kõrva toppida.
– üks ema kurdab, et perearst pommitab teda kõnedega, et ta pole oma imikuga kaalumas/mõõtmas käinud, et tema ei plaanigi arstile minna, sest miks ta peaks, kaaluda ja mõõta oskab ta ise ka. kommentaariumis üks soovitab lausa politseisse pöörduda ahistamise tõttu. järgnevad ullikeste kommentaarid, kuidas nemad ei käigi üldse arstil ja ühe 15 aastast tütart pole perearst näinudki. jagatakse soovitusi perearsti osas, kes ei ahista kui imikuga arstile ei lähe. see, et üks seal kommenteeris, et peale kaalumise ja mõõtmise vaatab arst ka muud nagu rüht jne, läks neil muidugi kõrvust mööda.

Jne, jne, jne. Seda kõike saadab lokkav kirjaoskamatus ja lihtlaused ning roppused. Üle põhikooli haridust neil olla ei saa ja osadel on seegi vist lihtsustatud õppekava korras lõpetatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et asjad on nii hullud.
Arstid kirjutavad nii palju ab-d välja, et varsti on pooltel lastel ravimite resistentsus.
UH tuleb siis käia, kui arst soovitab, kuid UH üle mõne korra küll teha ei ole vaja, kui ei ole just riskirasedust. Osa arste tõepoolest tahab teha liiga tihedasti, aga siis peaks rasedale rääkima, miks. Ilmselt on tegemist suhtlemisprobleemiga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Haridusega pole siin mingit pistmist (et põhiharidus), see ongi selline lihtsameelne kontingent, mis läheb põlvest põlve edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt on tegemist suhtlemisprobleemiga.

Sellistele räägi ju mida iganes, ratsionaalsete argumentidega ei ole siin midagi teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arstid kirjutavad nii palju ab-d välja, et varsti on pooltel lastel ravimite resistentsus.

UH tuleb siis käia, kui arst soovitab, kuid UH üle mõne korra küll teha ei ole vaja, kui ei ole just riskirasedust. Osa arste tõepoolest tahab teha liiga tihedasti, aga siis peaks rasedale rääkima, miks. Ilmselt on tegemist suhtlemisprobleemiga.

Mis jutt see on? Ma ei ole oma silmaga näinud arsti, kes tänapäeval antibiootikume kergekäeliselt välja kirjutaks. Mul on kõik kolm last olnud kõrvadega hädas – ikka mitu korda aastas. Iga kord arst enne ravimite väljakirjutamist tuvastas, kas on mädane bakteriaalne põletik või tekib valu tursest ja rõhu tõusust kõrvas. Turse alandamiseks pole teatavasti antibiootikume vaja. Ma peaaegu ei mäletagi, millal meie peres üldse keegi antibiootikume pidi sööma.
Nüüd sellest grupist. Ma ei saa sellest arstide vaenamisest aru. Teinekord kihvatab ja siis tahaks öelda, et kõik need arstivaenajad peaksidki ilma arstiabita elama, aga neil on lapsed ja lapsi ei saa nende vanemate idiootsuse eest karistada. Elame edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

neil on lapsed ja lapsi ei saa nende vanemate idiootsuse eest karistada.

Pigem just see, et neil on lapsed, on kurb. Nende enda lapsed on kahjuks need, kes kannatavad kui vanemad arsti juurde ei lähe ja raseduse ajal uuringutest keelduvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis jutt see on? Ma ei ole oma silmaga näinud arsti, kes tänapäeval antibiootikume kergekäeliselt välja kirjutaks. Mul on kõik kolm last olnud kõrvadega hädas – ikka mitu korda aastas. Iga kord arst enne ravimite väljakirjutamist tuvastas, kas on mädane bakteriaalne põletik või tekib valu tursest ja rõhu tõusust kõrvas. Turse alandamiseks pole teatavasti antibiootikume vaja. Ma peaaegu ei mäletagi, millal meie peres üldse keegi antibiootikume pidi sööma.

Nüüd sellest grupist. Ma ei saa sellest arstide vaenamisest aru. Teinekord kihvatab ja siis tahaks öelda, et kõik need arstivaenajad peaksidki ilma arstiabita elama, aga neil on lapsed ja lapsi ei saa nende vanemate idiootsuse eest karistada. Elame edasi.

Päriselt? Ma pole oma lastega muud kohanudki. Esimese lapsega olin noor ja roheline ja kippusin sinna perearstile (õele) helistama kui laps haigeks jäi, vahel ka siis kui poleks vaja olnud. Lapsel nina vesine ja paar korda köhatanud – perearst kirjutas välja AB; laps nuttis öö otsa ja hõõrub kõrvu – perearst kirjutas välja AB; Lapsel röga kurgus ja köhib – jälle AB. Kõik see esimese eluaasta jooksul ja enne last nägemata! Vastuvõtuaja panime kirja juba selleks, et AB tulemusi näha. Teisel eluaastal öeldi lapse nohu-köha-palaviku peale, et kui inhalaatoris auru ei tee mingi AB ravimiga, siis paneb haiglasse ja seal tehakse. Sellest ajast alates uurin ise ja pole rohkem kasutanud ühtki AB oma lastel.
Minu laps pole mingi erandjuhtum, see on perearstide seas massiline. Analüüse kas ei oodata ära või ei tehtagi.
Ise olen ka halva tervise tõttu palju haiglates viibinud ja arstidega kokku puutunud ja tõsimeeli paljud neist ei peaks seda tööd tegema. Kui ise üle ei kontrolli ja endale asja selgeks ei tee, tuled välja haigemana või üldse jalad ees. Need ravimite vastased ei ole tekkinud niisama ja nad ei vaena automaatselt kõiki arste, vaid just neid ebaeetilisi. Ma ka ei salli seda konkreetset perearsti enam, kuna ma tean oma kogemusest et teda ei huvita patsientide tervis.
Sellega, et mõned seal liiale lähevad, olen nõus. Aga selliseid on igas inimgrupis ja siin Perekoolis ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kirjuta kergesti välja? Mu 2-nädalasele vastsündinule kirjutati kange ab välja, ainult seetõttu, et kõrv punetas. Ei palavikku, ei vereproovi tegemist, mitte midagi, kohe ab välja. Perearst oli nii pahane, et kirjutas kaebuse, et teine arst nii rumalasti ravimeid kirjutab. Mu sõbranna, kes oli kahe suure lapse ema, õnneks keelas mul ilma vereproovita ab-d anda ja läksin hoopis perearsti juurde.
Minu sugulase lapsel tekkis peale aastaid ab võtmist resistentsus ja kukkus ühel sünnipäeval, tekkis põletik ja vaakus lastehaiglas hinge, sest ükski ab ei tahtnud mõjuda. Selliseid lapsi on tulevikus üha rohkem.
Minu sõprusringkonnas on kaks head arsti, aga tõsiseid soperdajaid leidub ka arstide hulgas, nii on igal erialal. Hea arsti leiab soovitades, ma ei lähe ühegi eriarsti juurde, kui ei ole tema tausta kontrollinud ja tuttavatelt arstidel uurinud arsti kogemusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jne, jne, jne. Seda kõike saadab lokkav kirjaoskamatus ja lihtlaused ning roppused. Üle põhikooli haridust neil olla ei saa ja osadel on seegi vist lihtsustatud õppekava korras lõpetatud.

Ja sina oled seal grupis seepärast et…?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasin korra seda gruppi. Täielik hälvikute kokkutulek. Minu arvates tuleks sellised grupid sulgeda ja nende emadega peaks tegelema lastekaitse. Tõepoolest, õigekiri on ka olematu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See grupp on omadega perses tõesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingis DNA vaktsiinides teemas soovitati teadjama poolt pärast hunnikut jaburaid kommentaare neil kommenteerijatel keskkooli bioloogiaõpik läbi lugeda uuesti (või siis esimest korda).

Selle peale irvitas proua MMS, et hahaa, see õpik või, kus öeldakse, et me põlvneme pärdikutest?! Et tunnustatud astrofüüsik ka ei usu, et kogu elu sai sellise keerulisena tekkida Maal. Polevat võimalik.

See on nii mitmel tasandil loll, et… Isegi seda ei tea proua “jooge kloori”, et mida evolutsiooniteooria tegelikult inimese põlvnemisest ja eellastest ütleb. Pluss ei usu evolutsiooni üldse.

Nad vist ei ole tõesti ühtegi õpikut avanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meenus veel üks. Seesama perearsti juures imikuga kontrollis käimine. Kui juhiti tähelepanu, et nii saab ka lapse heaolul silma peal hoida (vägivald, ahistamine välistada), imestas üks isa, et misasja, teie meelest 3-kuuseid kusagil ahistatakse või?! Kuidas see välja küll nägevat??? Samas oli ärritunud, et vaene beebi kistavat arstil alasti ainult mõõtmiseks ja kaalumiseks ja laps saab trauma.

Mis maailmas nad elavad? Ühelt poolt ei tea, mis õuduseid juhtub ja teisalt peavad arsti kõige julmemaks elukaks üldse. Mis nihe see ajus peab olema?

Näide:

“Küll aga pole ma nõus sellega, et perearsti juurde peab minema sundkorras, kui selleks puudub seadusandlus ja selge viide, milleks see tegelikult vajalik on. Hetkel toimub manipuleerimine ja seega lausa vassimine, sest arsti ei huvita lapse pikkus ja kaal, vaid eesmärk hoopis midagi muud. Kusjuures kõige hullem see, et arsti ennast ei pruugi üldse huvitada, vaid see on mingi ameti surve hoopis – arstid on vaid käsutäitjad.

Selline olukord ei ole normaalne. See on siiski inimeste vabaduse piiramine ja manipuleerimine. Arst ei ole järelvalve organ ega pea läbi viima luuretoiminguid mingi muu ametkonna jaoks, kellel on vaja registrisse inimeste kohta konfidentsiaalseid andmeid koguda.
/…/
Selline survestamine ei ole normaalne. Ja see ei ole ka õige, et me peame alluma vaid selleks, et häid suhteid arstiga hoida. Nemad ei ole võimupositsioonil ja inimesed ei ole enam orjad, et peavad mõisniku käskudele koheselt alluma.”

Mina loen seda gruppi seetõttu, et olla kursis vaktsiinivastaste teooriatega, kui nendega minu juurde nõu küsima tullakse. Tean juba, mis kahtlevaid vanemaid kahtlema on pannud. Tavaliselt see haige grupp.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mõned vist kolisid siia üle nüüd sealt grupist. Lähen uurin ka seda hullust seal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Absoluutselt mitte miski siin ilmas pole 100% kaitsega. Ka autoga sõites võib alati juhtuda, et mõni hull sõidab su surnuks. Ka jalakäijana võid sa alati jääda auto alla. Isegi su oma kodus võib ühel hetkel mõni elektrijuhe süttida ja seetõttu võid tulekahjus surma saada. Jne jne jne. Niimodi ei saaks üldse elada.

Fakt on see, et vaktsineerimine hoiab siiski hullemad haigused ära ja üksikjuhtumid jäävad, kuid teemaalgatuses toodud näited on juba ekstreemsus ja enda ning oma laste tervise kahjustamine. Muuseas, kuigi sa oled keskmisest vaktsiinivastasest kõrgema intelligentsiga st pole kirjaoskamatu, siis funktsionaalne lugemisoskus sul siiski puudub – antud teemaalgatuses polnud poole sõnagagi mainitud vaktsiine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen samuti seal grupis ca aasta olnud…
Inimesi on muidugi seal seinast seina – täpselt nagu perekooliski 🙂 Nii kirjaoskajaid kui kirjaoskamatuid, väga äärmuslikke ja tolerantsemaid jne jne. Kindlasti on seal hüsteerikute kõrval ka väga asjalikke inimesi – niiet teemaalgataja, kui Sinu meelest on seal ainult inimesed kel “Üle põhikooli haridust neil olla ei saa ja osadel on seegi vist lihtsustatud õppekava korras lõpetatud”, siis ütleb see pigem Sinu enese kohta nii mõndagi…

Ise ma olen mõõdukas skeptik – st ei kuula suu ammuli arvamusliidreid ei ühest ega teisest leerist ega pea seda pühaks tõeks vaid kasutan talupojatarkust seal kus võimalik.

Inimese füsioloogia on arenenud miljoneid aastaid, kaasaegne teadus on kui vana? Ja kui palju see teab inimese keerulistest mehhanismidest? Mitmeid dokfilme ju tehtud kus teadlased tunnistavad kui paljut me tegelikult ei tea, kuidas ja miks teatud protsessid kehas toimuvad ja see kõik on ülikeeruline süsteem mida alles uuritakse…

Googeldage – kuidas tehakse teadust, kui palju ja pikalt reaalselt tehakse (ravimi)uuringuid, kui palju on uurimata valdkondi jne jne. Leiate isegi, et info on vastuoluline ja ei saa kõike pimesi uskuda.

Ravimite kohta nt näide aasta paari tagusest ajast kui telekas jooksis TheraFlu reklaam kus voodi külge aheldatud ilmselgelt haige mees oli liftis ja läks kontorisse jne.. Reklaami sisu siis selline, et oled külmetunud – palavik, nohu, köha ja halb enesetunne aga pead tööd tegema – võta see ravim ja tee tööd edasi. Reaalsus on see, et ei ole olemas “külmetust” – on olemas erinevad viirused, millesse nakatud siis kui organism on nõrgem mingil põhjusel. Ja viirused on nakkavad. Tuleks püsida kodus ja end ravida terveks mitte kunstlikult sümptomeid alla suruda.

Aga kriitilise mõtlemiseta inimesed loomulikult võtavad seda reklaami puhta kullana mis televisioonist tuleb, eksole. Ja kui keegi julgeb öelda, et see info ei päde, siis tambitakse kahtleja kohe maatasa. Ühesõnaga- kui mingi info on ilmunud peavoolumeedias ja seda on piisavalt korrutatud – siis see on piisav, et seda pidada absoluutseks tõeks milles kahtlejad on ullikesed, uhuu-usku, vandenõuteoreetikud jne jne…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

“Novembris elistas pereõde…”

Nojah. Sellist jama on raske kommenteerida.
Tundub küll, et samasugused “kõrgintelligendid” sinna kogunenud kui Eestlaste kolmnurgas või muus taolises kohas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me oleme kõik kunagi olnud vaktsiiniusulised – absoluutselt kõik.

Ilmselt tõesti on vaktsiiniusulistel lihtsam uskuda seda, et kõigil meil (kellel on allergilised lapsed, diabeetikud, astmaatikud, ASDH, vähk jne) on vigased geenid, selle asemel tunnistada endale, et sai jah viga tehtud ning see sodi oma lapsele sisse süstitud.

Ei süüdista keegi ju ainult vigastes geenides. Toitumine, liikumine, raseduse ajal ema tervis jne. Kõik muu on samuti seotud. Aga sealt grupist saab ainult ühe põhjuse igale haigusele – vaktsiinid.

Just keegi küsis, et näe, lapsel diagnoositi atoopiline dermatiit, aga vaktsineerimata. Siis läks küll mõistus korraks lahti ja hakati pakkuma kümneid muid põhjuseid, millest see võib tulla (toitumine, allergiad, kuiv õhk, hallitus korteris jne jne). Aga kui oleks vaktsineeritud, siis on ainult üks võimalik põhjus, ei miskit muud. Klapid peas täiesti.

Kui teha nende sõnakasutusest sõnapilv, siis seal muud vist ei olekski kui “uurige”, “lugege”, “ravimimaffia” “rahaahnus”, “mürgitamine”. Ahjaa, MMS ja TRS ja korallivesi ka. Need veel aitavat. Minu meelest võiks siis ju ka kõik vaktsiinid ära teha ja siis ennast selle TRS-i sisse pista ja ongi raskmetallid jälle väljas. Lõpp hea, kõik hea 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurb on see, et seal usutakse pimesi ja jagatakse seda usku edasi, samas reaalselt need inimesed ei kontrolli, mida jagavad. Meil beebigrupis paar sellist ja igas asjas süüdistavad vaktsiine, kui keegi küsib nõu, miks lapsel gaasid, täpid vms, alati on kõiges vaktsiinid süüdi.
Kõige naeruväärseks oli, kuidas väideti, et tumedad(pruunid) silmad näitavad vaktsineerimist kahjustust, et mida tumedamad silmad, seda suurem kahjustus on. Kui teised proovisid selgitada, et see ikka geenidest ja pärilik, siis vaidlesid vastu.

Ei leia, et uisapäisa peab tegema vaktsiine. Iga vanem peaks ikka enne ise lugema infolehes läbi, et teada saada mida sisaldab ja, mis ohud. Mitte uskuma mingeid suvalisi ja siis seda valet järjekindlalt, nagu ususekt levitama. Endal võiks ikka ka mingi kaine mõistus olla. Just nende valedega tekitavad vaktsiinivastased just seda, et aina rohkem vaadatakse, kui imelikke ullikesi. Jagaks tõeseks ausaid asju, siis oleks teisiti. Mms on ainuke ravim osadele veel, mis aitab kõige vastu, eks see näitab nende taset, eriti kui sildil kirjas, et avamisel olla ettevaatlik võib rikkuda riideid/pindu, aga nende jaoks on ok seda juua.
Mina vaatasin ka seda filmi ja ausalt soovitaks veidi ka Terviseameti lehel olevaid infolehti lugeda, osad vaktsiinid on Eestis hoopis teised ja sisu ei ole see, mis 50a tagasi.

Ma leian, et igaüks peaks ise valima tee, kas soovib või ei, aga mitte suruma oma usku peale, eriti kui faktid pole õiged.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igal ravimil on kõrvaltoime. Küsimus on, mis on lõppeks kahjulikum.
Keegi ei käsi arstile helistada. Meie arstid ei ravi tänapäeval kummeliteega. Ja nad pole ka inimese privaatarstid.
See, mis sa endale lõpuks suhu paned, on su enda otsustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hosemaria, vaktsineerimine ei põhjusta autismi või ATH-d. Rohkem diagnoositakse neid esiteks sellepärast, et diagnoosimise kriteeriumid on täpsustunud ja nende häiretega lastele püütakse abi leida, mitte neid kas jõuga nivelleerida või nende peale käega lüüa. Tean mitmeid täiskasvanuid, kes oleks pidanud ka lapsena selle diagnoosi saama, aga ei saanud, sest siis seda ei peetud vajalikuks ja nad tembeldati lihtsalt “halbadeks lasteks”

Nende häirete esinemissageduse tõusu seostatakse küll üldise elustiilimutusega, keskkonnareostusega, toidu ühekülgsemaks muutumisega, ema mikrobioota vaesumisega (mis on tegelikult mitmete põlvkondade vältel toimunud toiduvaesumise tagajärg) ja mürareostusega. Aga ka seda üksnes võrdlemisi lõdvalt. Märksa rohkem on leitud seoseid nii ema kui lapse vaesunud mikrobioota ja kõikvõimalike autoimmuunhaiguste vahel, nagu astma, jne. Antibiootikumid on siinkohal samamoodi kurja juur nagu ühekülgne toit ja liigne steriilsus kodus.
Vaktsiinide lihtne toimemehhanisme – viia immuunsüsteemi informatsioon ohtlike haiguste kohta ohutul kujul – sisaldab ainult ühte võimalikku probleemkohta ja see on immuunsüsteemi kerge ülestimuleerimine. Ent tänu vaktsiinidele on olulisel määral välditavad paljud teised ravimid, mida muidu peaks võtma liiga ränkade viirushaiguste tüsistuste raviks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav on see, alati on ühesuguste probleemidega tutvuskond, et on näiteid kohe varnast võtta. Ei minule ega minu ühelegi tuttavale, kui põhjuseta AB väljakirjutatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Huvitav on see, alati on ühesuguste probleemidega tutvuskond, et on näiteid kohe varnast võtta. Ei minule ega minu ühelegi tuttavale, kui põhjuseta AB väljakirjutatud.

See on samas ka natuke hirmutav, et need vaktsineerimata laste perekonnad moodustavadki ju tutvuskondi ja sõpruskondi. Kui seal keegi mingi nakkuse üles korjab (tuleb näiteks jälle leetritega Taist või Ukrainast), siis ongi puhang käes. Lubavad veel enda koolid teha, kui hakatakse kooliskäimiseks vaktsiine nõudma. No palju õnne siis. Päriselulise simulatsiooni saame – mis juhtub, kui ühes koolis on kõik lapsed vaktsineerimata?

Viimane hullus, mida jagatakse on ühe teadusprojekti kirjeldus FDA-s. Need ogarad aga jagavad seda juba kui konkreetset tulemust ja “ülestunnistust”.

Üsna kainestav on sama teema seisu uurida muude riikide fb-i gruppidest, kus tuuakse sarnaseid jaburaid näiteid sealsete anti-vaxxerite sõnavõttudest. Üsna samad teemad kogu aeg, aastast aastasse. Anna neile faktid, aga see ei aita. Miski ei aita. Nad lihtsalt on kogu aeg olemas olnud ja kisavad kõvasti. Sotsiaalmeedia annab neile nüüd lisaks ruupori kah.

Muide, terviseametnikud on meil kõik rahaahned mõrvarid. Jep. Nii seal grupis räägitakse. Ülikoolis ei õpetata arstidele üldse midagi vaktsiinidest jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui oleksite oma fertiilses eas elanud 1950-ndate USAS või Lääne-Euroopas, siis võimalik, et raseduse ajal iivelduse vältimiseks oleks arst teile Thaliomiidi välja kirjutanud. Ja võimalik, et teil oleks sündinud väärarenguga laps. Ravimit müüdi üle 10 aasta ja sündis 10 000-20 000 (ingl k andmed) last ilma käte ja jalgadeta.

Ma olen täitsa kindel, et kui toona oleks olnud Perekool ja keegi oleks tulnud välja teooriaga, et just see ravim tekitab väärarenguid, oleks too inimene samamoodi välja naerdud nagu praegu irvitatakse nende üle kelle laps on pärast mingeid ravimeid või vaktsiine (pöördumatu) tervisekahjustuse saanud…

https://maailm.postimees.ee/958708/talidomiidi-valimistanud-saksa-firma-palus-50-aastat-hiljem-vabandust

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui oleksite oma fertiilses eas elanud 1950-ndate USAS või Lääne-Euroopas, siis võimalik, et raseduse ajal iivelduse vältimiseks oleks arst teile Thaliomiidi välja kirjutanud. Ja võimalik, et teil oleks sündinud väärarenguga laps. Ravimit müüdi üle 10 aasta ja sündis 10 000-20 000 (ingl k andmed) last ilma käte ja jalgadeta.

Ma olen täitsa kindel, et kui toona oleks olnud Perekool ja keegi oleks tulnud välja teooriaga, et just see ravim tekitab väärarenguid, oleks too inimene samamoodi välja naerdud nagu praegu irvitatakse nende üle kelle laps on pärast mingeid ravimeid või vaktsiine (pöördumatu) tervisekahjustuse saanud…

https://maailm.postimees.ee/958708/talidomiidi-valimistanud-saksa-firma-palus-50-aastat-hiljem-vabandust

Irvitatakse siiski nende üle, kes loevad materjali, kuhu on kirjutatud “ei” ja levitavad seda materjali väitega, et seal on kirjas “ja”. Irvitatakse selle Samoa anti-vaxxeri üle, kes pandi pokri, sest ta ütles, et ärge vaktsineerige, vaid sööge papaialehti vms, see aitavat ka. Irvitatakse nende üle, kes iga ahastuses vanema pöördumise peale ütlevad, et kirjutan sulle sõnumitesse, meil on just uus ports korallvett/TRS-i/kolmetähelist/eeterlikke õlisid Tallinna laos jne. See tegelikult teeb lausa vihaseks, mitte ei aja naerma. Minge vaadake näiteks vaktsineerimine.ee lehelt teaduslikke viiteid. Seal on viidatud artiklite juures kirjas täielik jama – neid asju ei ole vastavates teadusartiklites kirjaski, aga presenteeritakse, nagu hea eestikeelne lühikokkuvõte peamisest tulemusest. See on ju täielik valetamine. Kust otsast on eetiline valetada otsust tegevale vanemale? Öelda, et vaktsiin ei toimi, ei kaitse jne. See ei ole ju õige.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on tegelikult väga hulluks läinud ja tundub et süveneb. Näide elust enesest- paari aastasel lapsel kõrge palavik. Ema küsis mingist uhhuu FB grupist nõu, mida teha. Sa siis sealt mingit rahvameditsiini alast nõu ja toimis selle järgi. Palavik ikka tõusis, küsis grupis et äkki peaks kiirabi kutsuma. Seal kohe et pole vaja, need topivad ravimeid täis ja see palju hullem. Palavik ikka tõusis ja kui mees koju jõudis, oli laps juba palaviku krampides. Mehel oli õnneks aru rohkem ja kutsus kohe kiirabi (kuigi naine ajas veel vastu). Laps viidi intensiivi, raske kahepoolne kopsupõletik, põletiku näitaja ülikõrge. Hommikuni tõenäoliselt elanud ei oleks. Tekkisid ka tüsistused ja laps oli lõpuks kokku poolteist kuud haiglas.
Õnneks see kogemus avas ikka ka ema silmad ja ta lasi kohe pärast terveks saamist lapsel ka kõik vaktsiinid ära teha.
Siiani ei saa aru kuidas ta üldse lasi ennast nii ära tinistada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õnneks see kogemus avas ikka ka ema silmad ja ta lasi kohe pärast terveks saamist lapsel ka kõik vaktsiinid ära teha.

Samas, kas keegi on kuulnud, et ema oleks sarnasel viisil oma lapse tapnud?
(paljudel neil tänapäeval ikka mõistusega- või üldse mehed on; vähestel)

Aga meelega tapmistest pole kuulda ju olnud.
Paar veganit vist on üritanud, aga need on samuti ebaõnnestunud tapmiskatsed vaid olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Irvitatakse siiski nende üle, kes loevad materjali, kuhu on kirjutatud “ei” ja levitavad seda materjali väitega, et seal on kirjas “ja”. Irvitatakse selle Samoa anti-vaxxeri üle, kes pandi pokri, sest ta ütles, et ärge vaktsineerige, vaid sööge papaialehti vms, see aitavat ka. Irvitatakse nende üle, kes iga ahastuses vanema pöördumise peale ütlevad, et kirjutan sulle sõnumitesse, meil on just uus ports korallvett/TRS-i/kolmetähelist/eeterlikke õlisid Tallinna laos jne. See tegelikult teeb lausa vihaseks, mitte ei aja naerma. Minge vaadake näiteks vaktsineerimine.ee lehelt teaduslikke viiteid. Seal on viidatud artiklite juures kirjas täielik jama – neid asju ei ole vastavates teadusartiklites kirjaski, aga presenteeritakse, nagu hea eestikeelne lühikokkuvõte peamisest tulemusest. See on ju täielik valetamine. Kust otsast on eetiline valetada otsust tegevale vanemale? Öelda, et vaktsiin ei toimi, ei kaitse jne. See ei ole ju õige.

Jah, olen täiesti nõus, et antivaxxerite seas hüsteerikuid ja äärmuslasi kes oma väljaütlemistega naeruvääristavad neid kellel vaktsiinide osas täiesti adekvaatsed küsimused. Need teevad tõesti oma kisa ning ignorantsusega kõigile kahju.

Kindlasti on juhud kui vaktsiin on õigustatud aga samas ka juhud kus see ei ole õigustatud.

Mina näiteks sünnitasin 2017 alguses kui riiklikus kavas veel tehti B hepatiit vastsündinule. Lugesin selle kohta infot ja ma tõesti ei saa aru MIKS ma peaks oma vastsündinud imikut selle vaktsiiniga laskma süstida. Me ei kuulu kuidagi riskirühma ja tema kokkupuute võimalus selle haigusega enne teismeiga on nullilähedane. Küsisin arstilt – tal ei olnud mulle vastust. Üldine häma ainult, et kava näeb ette jne jne. No hea küll, kava….aga MIKS see on seal kavas? Ja miks poole aasta pärast enam ei ole??
Kui ei ole mõistlikku seletust sellisele asjale, no mida siis teha – pimesi uskuda? Keda või mida?

Selliseid häguseid alasid ravimitööstuses on palju…nt paljude vaktsiinide ja ravimite “uuringud” on kestnud vaid mõni päev. Palju asju pole uuritud…
Ravimiinfo lehtedel on kirjas, et kindlasti ei tohi teatud ravimi/vaktsiini manustada kui on lapsel immuunsuspuudulikkus, samas ei testita kas konkreetsel lapsel on see probleem või mitte. Et kui on, siis on lihtsalt loomulik kadu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

PM-s on huvitav artikkel selle kohta, kuidas medtöötajad saavad vabalt nuhkida terviseandmetes. Siiani arusaamatu, kuidas on võimalik medtöötajate poolt täita Patsiendiportaali laupäeval-pühapäeval, kui kogu nende tervisekeskus on nendel päevadel suletud. Kas nad pääsevad ka kodus sellele portaalile ligi või pannakse sissekannete kuupäevi peast? Kuidas on võimalik, et Patsiendiportaali täidab medtöötaja, kes ise olevat olnud patsiendi visiidi kuupäeval hoopis haige? Kes tegelikult ja kuidas tegelikult täidetakse sissekandeid Patsiendiportaali?

https://leht.postimees.ee/6849818/medode-nuhkis-sobranna-mahitusel-voora-inimese-terviseinfo-jarele

Oot, mis mõttes nüüd.
Arstid ei täida mingit Patsiendiportaali ega e-tervist ega digilugu, nimeta kuidas tahad. Need on sellised portaalid, kus patsient saab ise sisse logides oma terviseandmeid vaadata, kuid arstid ei täida neid, tule ansip appi. Arstid täidavad kõik dokumendid oma (arstide) töökeskkonnas, neid on Eestis mitmeid ja erinevad med asutused kasutavad erinevaid, kuid põhimõte on sama. Arst saab oma töökeskkonda sisse logida oma parooliga või ID-kaardiga, kuidas kusagil on sätestatud ja seadistatud. Teeb dokumendi valmis ja see SAADETAKSE Patsiendiportaali (Digilukku). Ja on täiesti seaduslik, kui arst teeb oma sissekandeid vabadel päevadel, minnes näiteks oma võtmega oma asutusse sisse ja istudes oma töölaua taha ka neil päevil, kui asutus on patsientidele ametlikult suletud. Haiglaarstid näiteks võivad sinu sissekandeid teha ka valve ajal, kui aega on, kasvõi pühapäeva öösel kell kolm. Kellaaegu ja kuupäevi võltsida ei saa, need genereerib süsteem automaatselt, millal mingi kanne on tehtud ja kuhugi saadetud.
Kui sissekande taga on kellegi med töötaja nimi, kes pt külastuspäeval oli haige, on ta teinud sissekande näiteks analüüsi- ja uuringuvastuste kohta, väljastanud retsepte, kirjeldanud edasist uuringuplaani vms, mida saab teha ka siis, kui patsienti füüsiliselt sel päeval ei näinud. Üks arst võib sisestada ka teise arsti (kolleegi) andmeid, kui see vajalik ja oma arst haige vms. Kui vaja digilukku üles panna näiteks, et teised arstid näeksid, aga muidu jääks asi venima.
Igas asjas ei ole mõtet näha mingeid vandenõuteooriaid. Laske arstidel ometi töötada ja ärge otsige kõiges mingeid tahtlikke vigu ja kuritegelikkust.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ravimite kõrvaltoimete grupp fb-s