Esileht Ilu ja tervis Raviskeem

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Raviskeem

Postitas:
Kägu

Käisin psühhiaatri juures, mureks kohutav väsimus ja mälu- ning keskendumisprobleemid.

Psühhiaater püüdis hulk aega rääkida, et mul on depressioon, siis, et bipolaarne häire. Kuigi ma ei tunne end ei raskemeelse ega meeleolukõikuvana. Välistas et võiks olla ATH või narkolepsia, ehkki seda kahtlustasin ise. Ühtegi testi ei teinud, küsis kummalisi küsimusi. Viimaks määras ravi. Kolm ravimit: tianeptiin 3x päevas 12,5 mg; lamotrigiin 2x päevas 1 annus ja kvetiapiin 2 x päevas 25 mg. Ma ei ole varem selliste asjadega kokku puutunud ja ma ei oska nüüd seisukohta võtta (psühhiaatrilt ei olnud eriti võimalik mingeid vastuseid saada), kui ma nüüd hakkan läbisegi kõiki neid rohtusid võtma, siis kust ma tean milline neist mõjub? Või kust ma tean millisel neist on kõrvalmõjud ja mis ei sobi? Segaduses…

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa peaksid ikka oma küsimustele vastused saama. Hetkel oled ju segaduses ja nõustamata. Kirjuta psühhiaatrile läbimõeldud küsimused. Loe digilugu ka, mis arst sinna kirjutas. Raviskeemi ja kõrvaltoimeid teab ka apteeker öelda. Ole tubli!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris kanged ravimid kirjutati. Kas sa perearsti juures oled üldse käinud? Perearst peab kõigepealt võtma põhjaliku vereproovi et välistada kõik teised haigused(neid on palju) mis võivad väsimust tekitada.Ka kopsupilt ei teeks paha.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no tianeptiin on kirjutatud arvatavasti väsimuse vastu, kvetiapiin väikses koguses soodustab paremat und ning see viimane kirjutatud bipolaarse kahtluse puhul.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leia teine spetsialist, kellega nõu pidada. Kas või perearst alustuseks. Katseta kindlasti ka teise psühhiaatriga. Vb tuleb istuda mitu kuud järjekorras, aga parem pane siis see aeg juba kohe – hakkad varem ootama, jõuab ka aeg varem kätte. Pärast perearstiga konsulteerimist võid ju ka otsast katsetada seda raviskeemi, et mis tulemust annab. ATH kahtluse puhul tasub megapõhjalikult kõik psühhiaatrid, keda kaalud, läbi guugeldada. Kindlam on minna arsti juurde, kes on selle teemaga tõesti tegelenud, mõne artikli kirjutanud kas või tavalises meedias (saad selgust, mis ta suhtumine on), veel parem kui on uurinud seda teemat.  Fb-s on ATH grupp, sealt saab küsida konkreetseid nimesid, kelle poole on mõtet selle kahtlusega pöörduda, et aega ei raiskaks. Huupi minnes on selle asjaga paraku nii, et on suur tõenäosus sattuda arsti otsa, kes ei võta ATHd, eriti täiskasvanul, tõsiselt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kunagi võtsin kvetiapiini. Sellega tuli selline uni peale, et olin nagu puuga pähe saanud. Hommikul ka täiesti unine. Mõtlesin, et kes peavad seda ravimit muul otstarbel suures koguses võtma, kuidas nemad küll elatud saavad üldse. Kellel on skisofreenia või bipolaarne häire, need peavad seda ravimit ju võtma väga suures doosis. Mind tegi juba see 25 mg täielikuks zombiks. Kui mu mees mind öösel üles ajas, midagi juhtus, siis ta arvas, et olen purjus, sest ma ei olnud absoluudselt adekvaatne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvetiapiin on mu mehele välja kirjutatud unerohuna, võtab tund ennem uinumist pool 0,25-sest tabletist. Ja sa peaks kaks tabletti päevas võtma?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvetiapiin on mu mehele välja kirjutatud unerohuna, võtab tund ennem uinumist pool 0,25-sest tabletist. Ja sa peaks kaks tabletti päevas võtma?

Jah, no ma räägin, et olen täiesti hämmingus. Just seetõttu, et mu suurim kaebus oligi, et olen koguaeg uimane, väsinud, nagu vati sees, võiks püstijalu magama jääda..

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no tianeptiin on kirjutatud arvatavasti väsimuse vastu, kvetiapiin väikses koguses soodustab paremat und ning see viimane kirjutatud bipolaarse kahtluse puhul.

Ei teas kas ainult tianeptiini ei võiks ma siis võtta? 😀

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no tianeptiin on kirjutatud arvatavasti väsimuse vastu, kvetiapiin väikses koguses soodustab paremat und ning see viimane kirjutatud bipolaarse kahtluse puhul.

Ei teas kas ainult tianeptiini ei võiks ma siis võtta? ????

Ma arvan küll, et võid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvetiapiin on mu mehele välja kirjutatud unerohuna, võtab tund ennem uinumist pool 0,25-sest tabletist. Ja sa peaks kaks tabletti päevas võtma?

Jah, no ma räägin, et olen täiesti hämmingus. Just seetõttu, et mu suurim kaebus oligi, et olen koguaeg uimane, väsinud, nagu vati sees, võiks püstijalu magama jääda..

2 tabletti antakse elevandile. Isegi pool tekitab “mõnusad” kõrvalnähud. Pool või kolmandik.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaks samuti teise arsti juurde minna, kes viitsib diagnoosida, mitte suvalt ravimikokteile välja kirjutada. Tundub küll ATH moodi aga seda riiklikus süsteemis ei tunta.

Siiski kui oodata ei kannata siis tianeptiiniga võid esialgu proovida, alustades 1 tabletist, see on üks nõrgemaid antidepressante. Teisest kahest ravimist hoiaks küll eemale, enne kui on kindlalt teada, mis diagnoos on.

 

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin psühhiaatri juures, mureks kohutav väsimus ja mälu- ning keskendumisprobleemid. Psühhiaater püüdis hulk aega rääkida, et mul on depressioon, siis, et bipolaarne häire. Kuigi ma ei tunne end ei raskemeelse ega meeleolukõikuvana. Välistas et võiks olla ATH või narkolepsia, ehkki seda kahtlustasin ise. Ühtegi testi ei teinud, küsis kummalisi küsimusi. Viimaks määras ravi. Kolm ravimit: tianeptiin 3x päevas 12,5 mg; lamotrigiin 2x päevas 1 annus ja kvetiapiin 2 x päevas 25 mg. Ma ei ole varem selliste asjadega kokku puutunud ja ma ei oska nüüd seisukohta võtta (psühhiaatrilt ei olnud eriti võimalik mingeid vastuseid saada), kui ma nüüd hakkan läbisegi kõiki neid rohtusid võtma, siis kust ma tean milline neist mõjub? Või kust ma tean millisel neist on kõrvalmõjud ja mis ei sobi? Segaduses…

Käod siin jagavad kõik ravisoovitusi. Ma apteekrina ütleks, et ravi määrab siiski arst, aga arst võiks raviskeemi ka lahti seletada, mis mille jaoks on. Kui 3 uut ravimit korraga, siis võiks natuke ka kõrvaltoimetest rääkida, millega patsient ravi alustades arvestama peaks. Kõik teemaalgatajale välja kirjutatud ravimid on hästi talutavad, kvetiapiin võib uniseks küll teha, seda kasutatatksegi unerohuna rohkem kui tegeliku kuuluvuse järgi antipsühhootikumina (viimasel juhul on annused tavaliselt suuremad kui 25mg).

Palu arstil raviskeem uuesti üle seletada ja kui kardad 3 ravimiga korraga alustada, siis küsi kas võiksid neid mingi intervalliga lisada.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua visiit kestis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna AD alustamisel toime tekib alles mitme nädala pärast, esialgu tekivad ainult kõrvaltoimed, siis tihti on teine preparaat kõrval just selle eesmärgiga, et kõrvaltoimeid vähendada. Samas peaks arst seletama lahti, miks on selline ravimite kombinatsioon määratud.

Kas on tagasikutse/ telefonikonsultatsiooni aeg teada?

Võib-olla see kombinatsioon töötab, proovi. Võid enesetunde kohta päevikut pidada, kas on mingit muutust paremuse/ halvemuse poole, siis on arstil hiljem lihtsam skeemi muuta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin psühhiaatri juures, mureks kohutav väsimus ja mälu- ning keskendumisprobleemid. Psühhiaater püüdis hulk aega rääkida, et mul on depressioon, siis, et bipolaarne häire. Kuigi ma ei tunne end ei raskemeelse ega meeleolukõikuvana. Välistas et võiks olla ATH või narkolepsia, ehkki seda kahtlustasin ise. Ühtegi testi ei teinud, küsis kummalisi küsimusi. Viimaks määras ravi. Kolm ravimit: tianeptiin 3x päevas 12,5 mg; lamotrigiin 2x päevas 1 annus ja kvetiapiin 2 x päevas 25 mg. Ma ei ole varem selliste asjadega kokku puutunud ja ma ei oska nüüd seisukohta võtta (psühhiaatrilt ei olnud eriti võimalik mingeid vastuseid saada), kui ma nüüd hakkan läbisegi kõiki neid rohtusid võtma, siis kust ma tean milline neist mõjub? Või kust ma tean millisel neist on kõrvalmõjud ja mis ei sobi? Segaduses…

Käod siin jagavad kõik ravisoovitusi. Ma apteekrina ütleks, et ravi määrab siiski arst, aga arst võiks raviskeemi ka lahti seletada, mis mille jaoks on. Kui 3 uut ravimit korraga, siis võiks natuke ka kõrvaltoimetest rääkida, millega patsient ravi alustades arvestama peaks. Kõik teemaalgatajale välja kirjutatud ravimid on hästi talutavad, kvetiapiin võib uniseks küll teha, seda kasutatatksegi unerohuna rohkem kui tegeliku kuuluvuse järgi antipsühhootikumina (viimasel juhul on annused tavaliselt suuremad kui 25mg).

Palu arstil raviskeem uuesti üle seletada ja kui kardad 3 ravimiga korraga alustada, siis küsi kas võiksid neid mingi intervalliga lisada.

Kvetiapiin ei tee teda mitte lihtsalt uniseks, vaid paneb ta kümneks tunniks magama. Ja seda siis 2x päevas? Nagu näha, pole keegi siinsetest tarvitajatest midagi sellist kuulnud ja on kursis nii toime, kui kõrvalnähtudega.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli covidi ajal totaalne läbipõlemine (töötan õena) ja ei maganud üldse. Kogu aeg üleval. Ei suutnud funktsioneerida. Perearst kirjutas Ketipinori 25mg. Esimene kord, kui võtsin, siis järgmisel päeval ma lihtsalt.. kulgesin. Nii väsinud olin, et oleks igal hetkel magama jäänud. See, et ta kohe sulle 25mg x2 kirjutab.. kahtlane. Uuri kelleltki teiselt spetsialistilt veel üle. Ja ps! Ketipinoril puudub poolitusjoon, seda ei tohiks poolitada.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jääb küll arusaamatuks miks ta unerohtu sulle kirjutas. Ja veel kaks korda päevas?

Ma võtaks su asemel ainult tianeptiini 3 x päevas.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin psühhiaatri juures, mureks kohutav väsimus ja mälu- ning keskendumisprobleemid. Psühhiaater püüdis hulk aega rääkida, et mul on depressioon, siis, et bipolaarne häire. Kuigi ma ei tunne end ei raskemeelse ega meeleolukõikuvana. Välistas et võiks olla ATH või narkolepsia, ehkki seda kahtlustasin ise. Ühtegi testi ei teinud, küsis kummalisi küsimusi. Viimaks määras ravi. Kolm ravimit: tianeptiin 3x päevas 12,5 mg; lamotrigiin 2x päevas 1 annus ja kvetiapiin 2 x päevas 25 mg. Ma ei ole varem selliste asjadega kokku puutunud ja ma ei oska nüüd seisukohta võtta (psühhiaatrilt ei olnud eriti võimalik mingeid vastuseid saada), kui ma nüüd hakkan läbisegi kõiki neid rohtusid võtma, siis kust ma tean milline neist mõjub? Või kust ma tean millisel neist on kõrvalmõjud ja mis ei sobi? Segaduses…

Käod siin jagavad kõik ravisoovitusi. Ma apteekrina ütleks, et ravi määrab siiski arst, aga arst võiks raviskeemi ka lahti seletada, mis mille jaoks on. Kui 3 uut ravimit korraga, siis võiks natuke ka kõrvaltoimetest rääkida, millega patsient ravi alustades arvestama peaks. Kõik teemaalgatajale välja kirjutatud ravimid on hästi talutavad, kvetiapiin võib uniseks küll teha, seda kasutatatksegi unerohuna rohkem kui tegeliku kuuluvuse järgi antipsühhootikumina (viimasel juhul on annused tavaliselt suuremad kui 25mg).

Palu arstil raviskeem uuesti üle seletada ja kui kardad 3 ravimiga korraga alustada, siis küsi kas võiksid neid mingi intervalliga lisada.

Kvetiapiin ei tee teda mitte lihtsalt uniseks, vaid paneb ta kümneks tunniks magama. Ja seda siis 2x päevas? Nagu näha, pole keegi siinsetest tarvitajatest midagi sellist kuulnud ja on kursis nii toime, kui kõrvalnähtudega.

Aga see on ju hea eesmärk doktoril, magav patsient on sama nagu terveks ravitud, rohkem ei tülita kui retsepti küsimine välja arvata.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jääb küll arusaamatuks miks ta unerohtu sulle kirjutas. Ja veel kaks korda päevas?

Ma võtaks su asemel ainult tianeptiini 3 x päevas.

Kindlasti ära võta seda tianeptiini! See tekitavat kohutavat sõltuvust, nagu oopium on mõju. Googelda!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jääb küll arusaamatuks miks ta unerohtu sulle kirjutas. Ja veel kaks korda päevas?

Ma võtaks su asemel ainult tianeptiini 3 x päevas.

Kindlasti ära võta seda tianeptiini! See tekitavat kohutavat sõltuvust, nagu oopium on mõju. Googelda!

See on antidepressant ja üks lahjemaid üldse. Ajad ehk rahustiga segamini, mis talle kirjutati, see viib kindlasti sõltuvuseni kui järjest tarvitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ketipinor lisab lisaks sõltuvusele ka kõvasti kaalu! Pealegi skisofreenia raviks aga seda sul vist pole?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ketipinor lisab lisaks sõltuvusele ka kõvasti kaalu! Pealegi skisofreenia raviks aga seda sul vist pole?

Sõltuvust see küll ei tekita, sellepärast unerohu asemel kirjutataksegi. Aga selge see, et kui oled kogu aeg jube unine, siis ka liigud vähem ja võid kaalus juurde võtta. Skisofreenia raviks kasutatakse hoopis suuremaid doose kui unetuse vastu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA on kadunud, kas tõesti võttis kõiki ravimeid ja korraga?

Mind hakkas kohe täitsa huvitama, et kui pika visiidi põhjal selline kokteil välja kirjutati? Ja kas see oli elu esimene psühhiaatri visiit? Selline annus ravimeid kirjutatakse aastaid arvel olevale ja väga probleemsele patsiendile ja seda ka mitte korraga. Oli see üldse adekvaatne arst, jääb arusaamatuks.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kvetiapiini võtan mina pool tableti õhtul ja siis olen suuteline üle 10 tunni magama. 

Küsi teise psühhiaatri arvamust ka.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ketipinor lisab lisaks sõltuvusele ka kõvasti kaalu! Pealegi skisofreenia raviks aga seda sul vist pole?

Sõltuvust see küll ei tekita, sellepärast unerohu asemel kirjutataksegi. Aga selge see, et kui oled kogu aeg jube unine, siis ka liigud vähem ja võid kaalus juurde võtta. Skisofreenia raviks kasutatakse hoopis suuremaid doose kui unetuse vastu.

Minu õel oli ketipinorist väga raske lahti saada kui ravi lõpetada üritas ehk siis temal tekkis sõltuvus, kõigil ei pruugi nii minna. Lisaks võttis ta sellega +20 kilo juurde, liikus enne vähe ja sellega veel vähem.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minult tekitas Ketipinor südamerütmihäireid, unisust ka järgmisel päeval poole päevani (võtsin õhtuti veerandi sellest pisikesest tabletist) ja hommikuti söömahooge, mida mul polnud kunagi varem elus olnud. Lihtsalt õgima ajas enneolematult. Lõpetasin kasutamise üsna ruttu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täiesti võimatu et ketipinori kirjutati 2x25mg päevas. Mina võtan ühest 25mg tabletist max pool ja siis magan nagu oleks puuga pähe saanud. Järgmisel päeval käed ei tõuse ka õlgadest kõrgemale, nii raskelt mõjub kehale. Jah, seda kasutatakse unerohuna aga see ei ole tegelikult ju selleks mõeldud, see on antipsühhootikum mis peaks skisofreenikutel maaniat kontrolli all hoidma ning on muuhulgas sellepärast väga rahustava efektiga. Unerohtusid on kümneid erinevaid, mis ei tekita selliseid kõrvatoimeid. Panevad lihtsalt rahulikult magama. Teemaalgataja kas jätab midagi rääkimata, sai annusest valesti aru või on arst mingi kahtlase skeemi teinud. Eriti kui inimene rääkis, et tal on kohutav väsimus…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA räägib väsimusest, mälu- ja keskendumisprobleemidest ja osad käod pakuvad kohe, et see on ATH. Kuidagi liiga kergekäeliselt lendavad diagnoosid.
Kummaline psühhiaater ka, nii kiiresti bipolaarsust arvata… Otsi teine arst parem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Vaatan jah, et olengi valesti kirjutanud kvetiapiini koguse, seda tõesti on 1xpäevas. Muu on õigesti kirja saanud.

Vastan siin tekkinud küsmustele ka. Ei ole varem psühhiaatri juures käinud ega AD-sid vms manustanud. Selle arsti juurde sattusin sp, et ühegi teise juurde ei olnud kiirelt tasuta aega. Praegu ka, kui vaatan kas saaks kellegi teise juurde arvamust minna küsima, siis selleks aastaks tasuta aega ei ole. Ja tasulise eest ma maksta ei jaksa.

Hetkel ma siiski olen alustanud tianeptiini manustamisega 3xpäevas, lootes sest abi saada. Olen nüüd vist 3 p võtnud – mingit vahet v erinevust (eriti mitte midagi oopiumilaadset) ei ole täheldanud, kõrvalmõjusid pole aga minu seisund ka kuidagi pidi muutnud ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Ilu ja tervis Raviskeem