Esileht Ilu ja tervis Raviskeem

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Raviskeem

Postitas:
Kägu

TA olen. Vaatan jah, et olengi valesti kirjutanud kvetiapiini koguse, seda tõesti on 1xpäevas. Muu on õigesti kirja saanud.

Vastan siin tekkinud küsmustele ka. Ei ole varem psühhiaatri juures käinud ega AD-sid vms manustanud. Selle arsti juurde sattusin sp, et ühegi teise juurde ei olnud kiirelt tasuta aega. Praegu ka, kui vaatan kas saaks kellegi teise juurde arvamust minna küsima, siis selleks aastaks tasuta aega ei ole. Ja tasulise eest ma maksta ei jaksa.

Hetkel ma siiski olen alustanud tianeptiini manustamisega 3xpäevas, lootes sest abi saada. Olen nüüd vist 3 p võtnud – mingit vahet v erinevust (eriti mitte midagi oopiumilaadset) ei ole täheldanud, kõrvalmõjusid pole aga minu seisund ka kuidagi pidi muutnud ei ole.

Kui on aega hoia silma peal broneerimissüsteemil siis võid mõne varasema aja leida, aegu tühistatakse tihti. Ei tea, kus asutuses sa arstil käisid aga PERH polikliinikus ongi konveieri süsteem ja seal on vaid mõni üksik asjalik arst.

Esimese visiidi põhjal selline kogus ravimeid lajatada on küll äärmiselt hoolimatu.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja- palun konsulteeri oma raviarstiga. Antud raviskeemiga määratud ravimite kooskasutamine ei ole vastunäidistatud ning raviskeemis ei näe midagi ohtlikku- ei ole siin mingisuguseid “hobuseannuseid” nagu eespool kommenteeritud. See, et erialase hariduseta käod siin oma kogemusi jagavad, ei aita sind mitte kuidagi. Paraku on rumalus küsida hinnangut oma raviskeemile anonüümses kommentaariumis, kuna paari lausega oma seisundi kirjeldamine ei anna sellest ilmselgelt täielikku infot. Hetkel on näha, et sa ei ole alustanud ka arsti poolt määratud raviskeemiga, kuna hakkasid kahtlema siinsete kommentaaride tõttu, mis on kahjuks samuti rumalus. Eeldan, et vajalikud vereproovid, mida siin mainiti, on perearsti poolt tehtud kuna tasuta aeg on saadud suunamisega.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin psühhiaatri juures, mureks kohutav väsimus ja mälu- ning keskendumisprobleemid.

Psühhiaater püüdis hulk aega rääkida, et mul on depressioon, siis, et bipolaarne häire. Kuigi ma ei tunne end ei raskemeelse ega meeleolukõikuvana. Välistas et võiks olla ATH või narkolepsia, ehkki seda kahtlustasin ise. Ühtegi testi ei teinud, küsis kummalisi küsimusi. Viimaks määras ravi. Kolm ravimit: tianeptiin 3x päevas 12,5 mg; lamotrigiin 2x päevas 1 annus ja kvetiapiin 2 x päevas 25 mg. Ma ei ole varem selliste asjadega kokku puutunud ja ma ei oska nüüd seisukohta võtta (psühhiaatrilt ei olnud eriti võimalik mingeid vastuseid saada), kui ma nüüd hakkan läbisegi kõiki neid rohtusid võtma, siis kust ma tean milline neist mõjub? Või kust ma tean millisel neist on kõrvalmõjud ja mis ei sobi? Segaduses…

Psühhiaater maksanäidud lasi võtta enne ravi alustamist? See on kindlasti ka infolehtedel kirjas, et see on vajalik!

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja- palun konsulteeri oma raviarstiga. Antud raviskeemiga määratud ravimite kooskasutamine ei ole vastunäidistatud ning raviskeemis ei näe midagi ohtlikku- ei ole siin mingisuguseid “hobuseannuseid” nagu eespool kommenteeritud. See, et erialase hariduseta käod siin oma kogemusi jagavad, ei aita sind mitte kuidagi. Paraku on rumalus küsida hinnangut oma raviskeemile anonüümses kommentaariumis, kuna paari lausega oma seisundi kirjeldamine ei anna sellest ilmselgelt täielikku infot. Hetkel on näha, et sa ei ole alustanud ka arsti poolt määratud raviskeemiga, kuna hakkasid kahtlema siinsete kommentaaride tõttu, mis on kahjuks samuti rumalus. Eeldan, et vajalikud vereproovid, mida siin mainiti, on perearsti poolt tehtud kuna tasuta aeg on saadud suunamisega.

Psühhiaatri tasuta aeg on ilma saatekirjata!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mureks

Pead konsulteerima oma perearsti küsimuste korral. Millest alustada: verepilt korras, hiv neg, hepatiit neg?  Loodame, et alkoholi ei tarbi, kui tarbid, lõpeta ja hakka tegelema spordiga. Varsti sa ei kõnni enam ja meditsiin ei suuda sind enam aidata.  Vanus, mees, naine- hormoonid, aitab arst. Miks sa üldse psühhiaatri juurde läksid? suunati? Millist elu elad, on see stabiilne, rahulik, kindlustunne?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mainin siia teemaalgatajana ära, et hakkasin siiski juba juba mitmeid nädalaid tagasi lamotrigiini ja tianeptiini manustama. Hetkel võtan hommikul ja õhtul tianeptiini e 2 x 12,5 mg ja lamotrigiini hommikul, lõunal ja õhtul e 3 x 50 mg. Enesetunne on mõnigal määral paranenud. Ei ole enam nii unine ja väsinud koguaeg ja suudan paremini kontsenteeruda, tuju on ka parem ja meel kergem.
Kvetiapiini ei ole siiski manustanud ja ei plaani seda ka teha (kuna ei näe selleks vajadust – selle psühhiaater kirjutas une jaoks aga unega ei ole mul ju probleeme),

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvetiapiin on mu mehele välja kirjutatud unerohuna, võtab tund ennem uinumist pool 0,25-sest tabletist. Ja sa peaks kaks tabletti päevas võtma?

Selle ravimi mõju sõltub annusest. Suurem annus ei tee tingimata unisemaks, vaid mõjub teistmoodi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvetiapiini ei ole siiski manustanud ja ei plaani seda ka teha (kuna ei näe selleks vajadust – selle psühhiaater kirjutas une jaoks aga unega ei ole mul ju probleeme),

Tianeptini üheks sagedaseks kõrvaltoimeks on unetus, eriti kui võtta tabletti ka õhtul. Ilmselt seetõttu kirjutati kvetiapiin juurde. Mina olen kunagi tianeptini samamoodi võtnud ja ei saanud magada. Siis hakkasin võtma hommikul ja lõunal ja probleem kadus. Infolehel on see kirjas ka, et unetust põhjustab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mainin siia teemaalgatajana ära, et hakkasin siiski juba juba mitmeid nädalaid tagasi lamotrigiini ja tianeptiini manustama. Hetkel võtan hommikul ja õhtul tianeptiini e 2 x 12,5 mg ja lamotrigiini hommikul, lõunal ja õhtul e 3 x 50 mg. Enesetunne on mõnigal määral paranenud. Ei ole enam nii unine ja väsinud koguaeg ja suudan paremini kontsenteeruda, tuju on ka parem ja meel kergem.

Kvetiapiini ei ole siiski manustanud ja ei plaani seda ka teha (kuna ei näe selleks vajadust – selle psühhiaater kirjutas une jaoks aga unega ei ole mul ju probleeme),

Nojah, selle unerohu võtmine jäi raviskeemis tõesti arusaamatuks, kui probleemiks oligi pidev unisus ja lõputu magamine. Iseasi, kui sellega oli mõeldud parandada une kvaliteeti? Kui nt idee oli selles, et sa magad küll aga ei puhka välja korralikult?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mainin siia teemaalgatajana ära, et hakkasin siiski juba juba mitmeid nädalaid tagasi lamotrigiini ja tianeptiini manustama. Hetkel võtan hommikul ja õhtul tianeptiini e 2 x 12,5 mg ja lamotrigiini hommikul, lõunal ja õhtul e 3 x 50 mg. Enesetunne on mõnigal määral paranenud. Ei ole enam nii unine ja väsinud koguaeg ja suudan paremini kontsenteeruda, tuju on ka parem ja meel kergem.

Kvetiapiini ei ole siiski manustanud ja ei plaani seda ka teha (kuna ei näe selleks vajadust – selle psühhiaater kirjutas une jaoks aga unega ei ole mul ju probleeme),

Nojah, selle unerohu võtmine jäi raviskeemis tõesti arusaamatuks, kui probleemiks oligi pidev unisus ja lõputu magamine. Iseasi, kui sellega oli mõeldud parandada une kvaliteeti? Kui nt idee oli selles, et sa magad küll aga ei puhka välja korralikult?

See on tõsi – ma ei puhka kunagi välja. Ilmselt peaks tõesti proovima – mõnel nädalavahetusel, kus võimalik päeva üleminev unisus/magamine võimalik on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis imeloom mina olen, aga see kvetiapiin küll magamise pikkust ega unekvaliteeti ei paranda. Võtan iga hommik 1tbl Fluxi, arst määras õhtuks 1tbl kvetiapiini, et magada saaksin. Ma uinun küll varasemast kiiremini, kuid u 2-3h pärast olen juba poolärkvel, kuulen-tajun-mõtlen ning hommikul ärgates olen ikka väsinud-kurnatud. Varsti õnneks arstiaeg, siis saan kurta ja ehk leiab tõhusama rohu mu une jaoks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind paneb küll kventiapiin magama. Võtan pool tabletti ja 20 minuti pärast tuleb uni nagu müür. Magan ilma öiste ülesärkamisteta ja hommikul mingit uimasust ei ole. Minu jaoks toimib ideaalselt. Pidevalt seda ei tarvita, aga hea kui vajadusel on olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nüüdseks manustanud vist ligi kuu aega. Kui vahepeal tundus, et tuju oli helgem ja energiat rohkem, siis nüüd seda enam ei tähelda. Vastupidi – ärevus ja ängistus on sees, olen kaks päeva lihtsalt juba niisama kogu elu jne pärast reaalselt nutnud, lihtsalt meel läheb nii härdaks ja pisarad voolavad. Ilmselt ravi ei sobi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nüüdseks manustanud vist ligi kuu aega. Kui vahepeal tundus, et tuju oli helgem ja energiat rohkem, siis nüüd seda enam ei tähelda. Vastupidi – ärevus ja ängistus on sees, olen kaks päeva lihtsalt juba niisama kogu elu jne pärast reaalselt nutnud, lihtsalt meel läheb nii härdaks ja pisarad voolavad. Ilmselt ravi ei sobi?

Ega menstruatsioon pole lähenemas? Vahest tsükkel võib väga mõjutada. Ja ka niisama tagasilangust esineb aga see peaks ikkagi lühiajaliselt olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nüüdseks manustanud vist ligi kuu aega. Kui vahepeal tundus, et tuju oli helgem ja energiat rohkem, siis nüüd seda enam ei tähelda. Vastupidi – ärevus ja ängistus on sees, olen kaks päeva lihtsalt juba niisama kogu elu jne pärast reaalselt nutnud, lihtsalt meel läheb nii härdaks ja pisarad voolavad. Ilmselt ravi ei sobi?

Ega menstruatsioon pole lähenemas? Vahest tsükkel võib väga mõjutada. Ja ka niisama tagasilangust esineb aga see peaks ikkagi lühiajaliselt olema.

Ei, olen menopausis juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nüüdseks manustanud vist ligi kuu aega. Kui vahepeal tundus, et tuju oli helgem ja energiat rohkem, siis nüüd seda enam ei tähelda. Vastupidi – ärevus ja ängistus on sees, olen kaks päeva lihtsalt juba niisama kogu elu jne pärast reaalselt nutnud, lihtsalt meel läheb nii härdaks ja pisarad voolavad. Ilmselt ravi ei sobi?

Antidepressandid mõjuma hakkamise algfaasis tekitavad ängistust, ärevust, muremõtete suurenemist jms.

Oled alla kuu tarbinud – AD sobimatusest saab rääkida, kui on tarbitud 6-8 nädalat. Siis loomulikult vahetatakse AD välja, kui ei sobi,  aga alla 4 nädala võetud AD pole ju veel õige mõjuni välja jõudnud. Kannata selle “valed ja sobimatud ravimid” mõttega, las AD hakkab ka oma tööd tegema ja siis alles saab järeldusi teha ja vahetada ja korrigeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas maoole vm organitele nii suures koguses ravimite manustamine põntsu ei pane

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just seetõttu, et mu suurim kaebus oligi, et olen koguaeg uimane, väsinud, nagu vati sees, võiks püstijalu magama jääda.

.

Mainin siia teemaalgatajana ära, et hakkasin siiski juba juba mitmeid nädalaid tagasi lamotrigiini ja tianeptiini manustama. Hetkel võtan hommikul ja õhtul tianeptiini e 2 x 12,5 mg ja lamotrigiini hommikul, lõunal ja õhtul e 3 x 50 mg. Enesetunne on mõnigal määral paranenud. Ei ole enam nii unine ja väsinud koguaeg ja suudan paremini kontsenteeruda, tuju on ka parem ja meel kergem.

Kvetiapiini ei ole siiski manustanud ja ei plaani seda ka teha (kuna ei näe selleks vajadust – selle psühhiaater kirjutas une jaoks aga unega ei ole mul ju probleeme),

Nojah, selle unerohu võtmine jäi raviskeemis tõesti arusaamatuks, kui probleemiks oligi pidev unisus ja lõputu magamine. Iseasi, kui sellega oli mõeldud parandada une kvaliteeti? Kui nt idee oli selles, et sa magad küll aga ei puhka välja korralikult?

See on tõsi – ma ei puhka kunagi välja. Ilmselt peaks tõesti proovima – mõnel nädalavahetusel, kus võimalik päeva üleminev unisus/magamine võimalik on.

Kas perearsti juures mingeid analüüse väsimusega seose tehtud?
Kui kaua väsimus, uimasus, nagu vati sees olemine, et võiks püstijalu magama jääda tunne kestnud on umbes? Kas viimastel kuudel, aastatel? Või on juba lapsepõlvest või varajase täiskasvanu east saadik sarnane asi aeg-ajalt tulnud-läinud, paremaks-kehvemaks läinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan oma eelmisele:

Ma (ei ole arst) alustaks kasvõi hemoglobiini määramisest.

Ma kunagi teismelisena olin psühholoogi juures, ta andis depressiooni testi: seal sain max punktid väsimuse ja “ei taha hommikul ärgata ja päevaga alustada, magaks igal võimalusel” stiilis. Ülejäänud kategooriates olid keskmised punktid. Mu püshholoog ei olnud küll arst, erinevalt psühhiaatrist. Aga hiljem sain teada, et mul on hoopis rauapuudusaneemia ja millegi pärast multivitamiinide võtmine võttis esimese korraga väsimust vähemaks. Ja muid asju ka. Niiet oli põhjus väsimusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Ilu ja tervis Raviskeem