Esileht Koolilaps Reaali 7. klass ja lisakeel

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Reaali 7. klass ja lisakeel

Postitas:

Seal on kohe võimalik valida kolmas võõrkeel, mis on eraldi tasu eest.
Kas paljud on kohe kolmanda keele valinud?
Meie lapse õpetajast sain nagu aru, et enamus ei vali, et see on ju REAALkool siiski jne aga samas ühe tuttava lapse õpetaja oli lausa soovitanud seda.
Kuidas sellega siiski on täpsemalt?
On kellelgi kogemusi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapse klassist valis ikka enamik

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 02:11; 19.06 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapse klassist valis 3.võõrkeele umbes kolmandik ja suurem osa neist, kes valisid, vahetasid peale 9.kl kooli, minnes gümnaasiumisse edasi kas gag või 21.kooli humanitaarklassi või siis hoopis TIKi vmt humanitaarkallakuga kooli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 09:47; 19.06 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult muidugi ei saa ma küsimusest aru. Sa kas tahad, et su laps õpiks prantsuse keelt, mis on Euroopas üks põhikeeli – või sa ei taha. Mis roll siin teiste valikutel on? Kardad, et kui laps ainsana ei võta keelt, siis hakatakse represseerima? Ei hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 02:11; 19.06 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa küsisid seda tunniplaani mõttes, siis minu lapse lennus oli põhikooliosas nii, et need 3.võõrkeeled (nende lennus oli 2 valikut: prantsuse ja saksa) olid paigutatud kas päeva algusesse või lõppu, nii et kogu lennu keeleõppijatel oli samal ajal ja ülejäänutel oli siis samal ajal vaba (tulid hommikul hiljem või läksid peale kooli varem koju).
Gümnaasiumiosas oli neid lisakeele soovijaid hulga vähem, vist oli samal ajal mingite IT-valikainetega.
Üldiselt valisid keeli juurde pigem tüdrukud ja mõned üksikud poisid. Aga muidugi sõltus ka sellest, kas klassil oli eelnevalt vene ja inglise keele õpetajatega hea klapp või ei: sama lennu erinevates paralleelides oli 3.keele valijate ja mittevalijate protsendid täiesti erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 09:47; 19.06 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla õpetaja ei soovita sellepärast, et paljud katkestavad kolmanda keele õpingud. Meil seitsmenda alguses valisid paljud lisakeele. Üheksanda alguseks oli mõni grupp nii väikeseks kuivanud, et pandi paralleeliga grupid kokku.
Meile öeldi, et kui kohe lisakeelt õppima ei hakka, siis gümnaasiumis enam lisakeelt valida ei saagi. Kes aga seitsmendas alustavad, saavad gümnaasiumis jätkata edasijõudnu tasemelt. Seda infot pead koolist kontrollima, kas veel paika peab. Enamikes koolides ikkagi pakutakse gümnaasiumis valikainena mõnda keelt algtasemelt ka.
Õpikoormust lisakeel pisut suurendab, aga üldiselt on reaalikad tublid ja saavad hakkama päris suurte koormustega.
Põhikooli lõputunnistusele lisakeele hinne ei lähe, isegi mitte valikainete alajaotusesse. C-keele kohta väljastatakse eraldi tunnistus läbitud tundide arvu ja hindega.
Kui lapsel endal on huvi, kas prantsuse või saksa keele vastu ja rahalist takistust ei ole, siis võib ju ikka alustada C-keele õpinguid. Kui läheb liiga raskeks või huvi kaob, siis saab alati katkestada.
Mis puudutab siin ühe käo pakutud teooriat, et enamik lisakeele valinud liiguvad reaalist mõnda teise gümnaasiumi ja just humanitaarsuunda, siis eks ole igasugu variante. Minu lapsega küll nii juhtuski, gümnaasiumi jätkas lütseumis ja alustas seal prantsuse keelt nullist, sest reaalis õppis kolm aastat lisakeelena hoopis saksa keelt.
Mahavisatud saksa keele õppimisele kulunud aeg kindlasti ei olnud. Tervitused ja tänusõnad õp Kristelile!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanema lapse klassis ei valinud lisakeelt vaid 1-2 last, gümnaasiumis on lisakeele valijaid juba tunduvalt vähem, päevad on niigi pikad. Minu laps ka loobus, aga ta on ka selline, kes üritab minimaalse vajalikuga läbi ajada.
Noorema lapse klassis oli lisakeele mittevalijaid vist tibake rohkem, aga enamus siiski valis ühe neist. Mittekohe lisakeelt valida vist üsna raske, siis peaks eelmise klassi tunniplaaniga sobituma, aga see üsna võimatu ülesanne, sest igal aastal on tunde järjest rohkem ja tunniplaan muutub 5x aastas + veel arvestuste nädalad.
Muudesse gümnaasiumidesse liiguvad pigem need, kes ei saanud katsetega sisse; kellele tegelikult reaalained ei istu, aga vanemate unistus oli 1.klassis, et nende laps peaks kindlasti reaalis õppima; mõned kellel juba enne põhikooli lõppu on selge siht silme ees, et temast võiks saada muusik või näitleja vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 00:09; 20.06 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps läks eelmisel sügisel 7C klassi.
Valisime prantsuse keele, hind on 25€ kuus ja tund toimub 2x nädalas. Käib väga tõsine õppimine,ei ole nii et see lihtsalt ringi tasemel. Valisime kuna loobuda saab hiljem,aga enam 8ndas klassis juurde võtta ei saa.
Samas pakutakse ka muid valikaineid- matemaatika valik,ökoloogia valik jne. Kõike võtta ilmselt ei jõua.
Soovitan vaadata kodulehelt 7.klassi tunniplaani- saab aimu,kui pikad päevad on jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas pakutakse ka muid valikaineid- matemaatika valik,ökoloogia valik jne. Kõike võtta ilmselt ei jõua.

Minu vanem laps käis lisaks 3.keelele ka matemaatika valikus kuni põhikooli lõpuni, ütles, et sellest oli suur abi sisseastumiskatsete tegemisel, ökoloogia valikut siis polnud. Noorem on käinud kogu aeg matemaatika valikus (ja matemaatika, mis tal varem oli umbes 4 on nüüd tänu valiainele 5, vähemalt ise ta arvab, et see on talle kasulik olnud), ökoloogias käis (milla see iganes algas, 5. või 6. klassis) kuni seitsmenda lõpuni, siis loobus kuna keegi tema klassist enam ei käinud, aga plaanib nüüd jälle minna sügisel.
Vabalt jõuab. Gümnaasiumis tõesti kõike võtta enam ei jõua, siis peab vaatama, et saaks valikainetest vajalikud punktid kätte. Ja populaarsemad valikained täituvad väga kiiresti, seal võib oleneda ka mis õppesuunaga klass on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 00:09; 20.06 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule jäi vanema lapse klassist mulje, et ikka enamik valis. Minu laps õppis ka. Eks igal aastal jäi õppijaid vähemaks. Minu laps gümnaasiumis enam ei jätkanud, sest koormus läks tal tegelikult juba üheksandas liiga suureks. Tal oli kooliväliselt ka palju tegemisi. Teise lapse puhul ei võtnud lisavõõrkeelt kohe, sest ta teeb lisaks õppimisele ka päris suure koormusega trenni. Aga põhimõtteliselt on minu arvates see hea võimalus kolmanda võõrkeele õppimiseks ja kui lapsel aega on, siis kindlasti võtaks selle lisakeele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Reaali 7. klass ja lisakeel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.