Esileht Koolilaps Reaalkool ja sissekirjutus

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Reaalkool ja sissekirjutus

Postitas:

Tere!

Üritasin küll guugeldada, aga ei leidnud oma küsimusele vastust. Nimelt on mul mitu tuttavat, kes ei ela Tallinnas ning kes registreerisid oma lapse Reaalkooli katsetele. Nad said lapsed probleemideta registreerida. Ometi on kooli kodulehel kirjas, et Reaalkooli võetakse ainult Tallinnasse sisse kirjutatud õpilasi. Mu tuttavad on öelnud, et kui laps sisse saab, siis registreerivad lapse ümber Tallinnasse. On see siis tõesti nii võimalik?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.02 22:15; 14.02 06:18; 14.02 15:24; 14.02 15:50; 14.02 16:09; 15.02 09:34; 15.02 12:32; 19.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps käib reaalkoolis ühes algklassidest ja umbes pool tema klassi lastest elab väljaspool tallinna. nende reeglite kohta ma kahjuks ei tea.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks laps juba gümnaasiumis ja teine lõpetanud, mõlema lapse klassides oli ka lapsi väljastpoolt Tallinna, aga koolikatsete ajal oli neil elukoht (mõnel võis ka sissekirjutus olla) ikka linnas. Pooled lapsed kindlasti polnud, pigem oli rohkem kesklinna lapsi kes kooli lähedal elasid kui neid, kes linnast väljast käisid.

Teemaalgataja võiks ju koolist otse järele küsida, kas lapse elukoht peab juba katsete ajal Tallinnas olema või saab seda hiljem ka vajadusel muuta. 21kk ja GAG on nende libasissekirjutustega aastaid võidelnud, reaali kohta pole nagu kuulda olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21kk ja GAG on nende libasissekirjutustega aastaid võidelnud, reaali kohta pole nagu kuulda olnud.

Sest 21.kk ja GAG (nüüd juba täielikult) on ka elukohajärgsed koolid. Reaali saab aga ainult katsetega, ehk su elukoht võib olla ükskõik millises Tallinna linnaosas. Fiktiivne sissekirjutus Tallinnasse on tavaline, et katsetele saada. Aga nüüd nende tuttavate näitel tundub, et seda pole isegi vaja. Eks peab vist jah täpsemalt koolist järgi küsima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.02 22:15; 14.02 06:18; 14.02 15:24; 14.02 15:50; 14.02 16:09; 15.02 09:34; 15.02 12:32; 19.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalkooli VÕETAKSE ainult Tallinna sissekirjutusega lapsi.
Kusagil ei ole kirjas,et laps ei võiks katsetele minna. Katseteks osalemiseks ei nõuta ju sissekirjutust.

Lihtne ju!

  1. Katsed toimuvad veebruaris,kooli minnakse 1.septembril. Mõni pere võib ka kolida Tallinna,plaan juba olemas,aga elukohta veel ei ole.
+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalkooli VÕETAKSE ainult Tallinna sissekirjutusega lapsi.

Kusagil ei ole kirjas,et laps ei võiks katsetele minna. Katseteks osalemiseks ei nõuta ju sissekirjutust.

Lihtne ju!

  1. Katsed toimuvad veebruaris,kooli minnakse 1.septembril. Mõni pere võib ka kolida Tallinna,plaan juba olemas,aga elukohta veel ei ole.

Päris nii siiski pole. Veebruari viimaseks päevaks esitab Reaalkool linnale oma õpilaste nimekirja, kelle nad kooli võtavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.02 22:15; 14.02 06:18; 14.02 15:24; 14.02 15:50; 14.02 16:09; 15.02 09:34; 15.02 12:32; 19.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii siiski pole. Veebruari viimaseks päevaks esitab Reaalkool linnale oma õpilaste nimekirja, kelle nad kooli võtavad.

Päris nii siiski ka pole – hiljemalt veebruari viimaseks tööpäevaks esitab Reaalkool linnale nimekirja.

Mis nüüd otseselt TA küsimust “Kas nii on võimalik?” puudutab, siis jah, on võimalik.  TPLi tulemuste juures on juba aastaid kirjas olnud, et üks või teine laps sooritas katsed veatult, kuid arvatakse õpilaskandidaadiks vaid juhul, kui x kuupäevaks on tal elukoha registreering Tallinnas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 15:44; 14.02 19:12; 15.02 11:26; 15.02 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii siiski pole. Veebruari viimaseks päevaks esitab Reaalkool linnale oma õpilaste nimekirja, kelle nad kooli võtavad.

Päris nii siiski ka pole – hiljemalt veebruari viimaseks tööpäevaks esitab Reaalkool linnale nimekirja.

Seda enam ei ole ju aega 1.septembrini mõelda ja vaadata, kas kolida ikka Tallinnasse või hoopis Võrru. Ja elukoha ümber registreerimine võib mitu päeva aega võtta, kuni avaldus on üle vaadatud.

Kirjutasin otse kooli ja küsisin järgi. Nii on kõige kindlam.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.02 22:15; 14.02 06:18; 14.02 15:24; 14.02 15:50; 14.02 16:09; 15.02 09:34; 15.02 12:32; 19.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TPLi tulemuste juures on juba aastaid kirjas olnud, et üks või teine laps sooritas katsed veatult, kuid arvatakse õpilaskandidaadiks vaid juhul, kui x kuupäevaks on tal elukoha registreering Tallinnas.

Aitäh! TPLi lehel on praegu küll kirjas nii: “Kooliküpsuse uuringule saab registreerida lapsi, kelle elukoht on vähemalt uuringule registreerimise kuupäeva seisuga rahvastikuregistri järgi Tallinn”, aga ehk on tõesti erandeid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.02 22:15; 14.02 06:18; 14.02 15:24; 14.02 15:50; 14.02 16:09; 15.02 09:34; 15.02 12:32; 19.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TPLi tulemuste juures on juba aastaid kirjas olnud, et üks või teine laps sooritas katsed veatult, kuid arvatakse õpilaskandidaadiks vaid juhul, kui x kuupäevaks on tal elukoha registreering Tallinnas.

Aitäh! TPLi lehel on praegu küll kirjas nii: “Kooliküpsuse uuringule saab registreerida lapsi, kelle elukoht on vähemalt uuringule registreerimise kuupäeva seisuga rahvastikuregistri järgi Tallinn”, aga ehk on tõesti erandeid.

vabalt võib olla nii, minu kogemused on varasemad. eks neil lihtsam oma järjekordadega opereerida, kui ei pea kellegi elukoha regamise järel ootama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 15:44; 14.02 19:12; 15.02 11:26; 15.02 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see tuttavate elukorraldus teemaalgatajal nii hinge peal on, et lausa kooli peab kirju kirjutama?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks laps juba gümnaasiumis ja teine lõpetanud, mõlema lapse klassides oli ka lapsi väljastpoolt Tallinna, aga koolikatsete ajal oli neil elukoht (mõnel võis ka sissekirjutus olla) ikka linnas. Pooled lapsed kindlasti polnud, pigem oli rohkem kesklinna lapsi kes kooli lähedal elasid kui neid, kes linnast väljast käisid.

Teemaalgataja võiks ju koolist otse järele küsida, kas lapse elukoht peab juba katsete ajal Tallinnas olema või saab seda hiljem ka vajadusel muuta. 21kk ja GAG on nende libasissekirjutustega aastaid võidelnud, reaali kohta pole nagu kuulda olnud.

GAG algklassid on elukohajärgse vastuvõtuga ja sellepärast ka sissekirjutust võltsitakse. XX kooli katsetega klassi puhul pole sissekirjutus nii oluline (võib olla peab olema Tallinn aga või-olla võid ka viimsist olla pole nii kursis).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalkoolil on Kesklinna Põhikooliga ühised katsed. Kuna Kesklinna Põhikool on erakool, ei nõuta seal Tallinna sissekirjutust. Nii et, jah, katsetele registreerida saab, katsetel osaleda saab ka, aga kui elukoht ei ole Tallinnas, pakutakse kohta Kesklinna Põhikooli, mitte Reaalkooli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalkoolil on Kesklinna Põhikooliga ühised katsed. Kuna Kesklinna Põhikool on erakool, ei nõuta seal Tallinna sissekirjutust. Nii et, jah, katsetele registreerida saab, katsetel osaleda saab ka, aga kui elukoht ei ole Tallinnas, pakutakse kohta Kesklinna Põhikooli, mitte Reaalkooli.

Vat täpselt sellist asja ma kahtlustasin. Et TKP pärast saab regsitreerida ja sinna koha saada, aga mitte Reaali. Mu tuttavad on aga täiesti veendunud, et saavad kiiresti ümber registreerida ja Reaalkooli, sest erakooli nad last panna ei taha ja maksma pole nõus.

Kuidas see tuttavate elukorraldus teemaalgatajal nii hinge peal on, et lausa kooli peab kirju kirjutama?

Sest ma väga hoolin neist ja nende soovidest ning soovin, et nad saaksid lapsed soovitud kooli panna, kui neil selleks annet on. Neil on mõlemal väga toredad nutikad lapsed. Ja nüüd mulle tundub, et nad on väga valesti aru saanud, et saavad Reaalkooli isegi siis, kui mujal elavad. Ise nad raiuvad nagu rauda, et saavad ümber registreerida kiirelt, aga kuskilt uurinud pole. Lõppeks võiksin öelda tõesti, et mis see minu asi on, nende elu. Aga näe, läheb korda. Praegu, kui katsed on värskelt olnud, jõuaks veel ümber registreerida Tallinnasse ehk?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.02 22:15; 14.02 06:18; 14.02 15:24; 14.02 15:50; 14.02 16:09; 15.02 09:34; 15.02 12:32; 19.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest ma väga hoolin neist ja nende soovidest ning soovin, et nad saaksid lapsed soovitud kooli panna, kui neil selleks annet on. Neil on mõlemal väga toredad nutikad lapsed. Ja nüüd mulle tundub, et nad on väga valesti aru saanud, et saavad Reaalkooli isegi siis, kui mujal elavad. Ise nad raiuvad nagu rauda, et saavad ümber registreerida kiirelt, aga kuskilt uurinud pole. Lõppeks võiksin öelda tõesti, et mis see minu asi on, nende elu. Aga näe, läheb korda. Praegu, kui katsed on värskelt olnud, jõuaks veel ümber registreerida Tallinnasse ehk?

Oh, mõtlesin, et enda lapse osas sama soov, seepärast uurid.
Tõepoolest, jäta tuttavate pereelu rahule ja lase täiskasvanud inimestel ise oma pere asjadega toimetada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu, kui katsed on värskelt olnud, jõuaks veel ümber registreerida Tallinnasse ehk?

no aga sa ju kirjutasid juba kooli, oota nende vastus ära lihtsalt. ega muuta enam nagunii midagi ei saa, on nagu on. ses mõttes, et kui saab veel elukohta registreerida tallinnasse, siis saab ja kui ei saa, siis on see rong läinud.

keegi v-o teab, kas uus elukoht muutub registris aktiivseks kohe registreerimise hetkest või kui pole kodaniku enda omand, siis omaniku nõusolekut veel vaja ju, või on neil üldse kuu vahetusega see muudatus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 15:44; 14.02 19:12; 15.02 11:26; 15.02 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi v-o teab, kas uus elukoht muutub registris aktiivseks kohe registreerimise hetkest või kui pole kodaniku enda omand, siis omaniku nõusolekut veel vaja ju, või on neil üldse kuu vahetusega see muudatus.

Kuna ma ise olen mitu korda kolinud, siis tean, et elukoha ümberregistreerimise peab KOV ametnik üle vaatama ja kinnitama ning selleks võib kuluda kuni 10 tööpäeva.

Oh, mõtlesin, et enda lapse osas sama soov, seepärast uurid.
Tõepoolest, jäta tuttavate pereelu rahule ja lase täiskasvanud inimestel ise oma pere asjadega toimetada.

Meie kolisime aastaid tagasi just seepärast Tallinnasse, et katsetele saada. Seega enda laste pärast muret pole. Loomulikult ma võiks tuttavatel lasta ise toimetada ja käega lüüa. Võin öelda, et ise on lollid ja paras kui ukse taha jäävad omaenda tegevusetuse pärast. Aga ma pole selline.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.02 22:15; 14.02 06:18; 14.02 15:24; 14.02 15:50; 14.02 16:09; 15.02 09:34; 15.02 12:32; 19.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kolisime aastaid tagasi just seepärast Tallinnasse, et katsetele saada. Seega enda laste pärast muret pole. Loomulikult ma võiks tuttavatel lasta ise toimetada ja käega lüüa. Võin öelda, et ise on lollid ja paras kui ukse taha jäävad omaenda tegevusetuse pärast. Aga ma pole selline.

Sa ei peaks oma tuttavatele ema mängima. Nad on täiskasvanud inimesed ja lapsevanemad ning suudavad ise teha otsuseid ning oma lastele kooli valida.  Ja kui nad seda ei suuda, siis ei suuda.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 12:51; 15.02 13:14; 13.03 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kolisime aastaid tagasi just seepärast Tallinnasse, et katsetele saada. Seega enda laste pärast muret pole. Loomulikult ma võiks tuttavatel lasta ise toimetada ja käega lüüa. Võin öelda, et ise on lollid ja paras kui ukse taha jäävad omaenda tegevusetuse pärast. Aga ma pole selline.

Sa ei peaks oma tuttavatele ema mängima. Nad on täiskasvanud inimesed ja lapsevanemad ning suudavad ise teha otsuseid ning oma lastele kooli valida. Ja kui nad seda ei suuda, siis ei suuda.

ma saan küll teemaalgatajast aru. kurb on kõrvalt vaadata, kui andekas laps jääb arenguvõimalusest ilma lihtsalt vanemate ettenägelikkuse ja asjaajamisvõime puudulikkuse tõttu.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 15:44; 14.02 19:12; 15.02 11:26; 15.02 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saan küll teemaalgatajast aru. kurb on kõrvalt vaadata, kui andekas laps jääb arenguvõimalusest ilma lihtsalt vanemate ettenägelikkuse ja asjaajamisvõime puudulikkuse tõttu.

Tead, Reaalkool pole mingi maagiline koht, kuhu oma lapse annad ja kaheteist aasta pärast arendatud lapse tagasi saad.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 12:51; 15.02 13:14; 13.03 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja, kuidas läks? kas tuttavad peavad kolima?

koolikoha kinnitamisega pikka pidu pole 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja, kuidas läks? kas tuttavad peavad kolima?

koolikoha kinnitamisega pikka pidu pole ????

Kool ei vastanud mulle. Üks tuttav ei saanud, pakuti kohta TKP-sse. Ta küll punkte mulle ei öelnud, aga võib ka olla, et poleks nagunii Reaali saanud. Teine tuttav vaikib nagu kult rukkis. Vist on solvunud mu peale. Ega enam ei püüa kedagi aidata, pärast olen mina see paha. Kui jäävad ukse taha, siis jäävad. Hoolin küll väga nende lastest, aga lõppeks on need tõesti nende lapsed, mitte minu omad.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.02 22:15; 14.02 06:18; 14.02 15:24; 14.02 15:50; 14.02 16:09; 15.02 09:34; 15.02 12:32; 19.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalkoolil on Kesklinna Põhikooliga ühised katsed. Kuna Kesklinna Põhikool on erakool, ei nõuta seal Tallinna sissekirjutust. Nii et, jah, katsetele registreerida saab, katsetel osaleda saab ka, aga kui elukoht ei ole Tallinnas, pakutakse kohta Kesklinna Põhikooli, mitte Reaalkooli.

See ei vasta tõele. Kohti pakutakse ikka reaalse pingerivi järgi, mis tekib katsetel saadud punktide summast. Esimesed 30 tüdrukut ja 30 poissi Reaalkooli, edasised Tallinna Kesklinna Põhikooli.

Järjekorrad liiguvad, kui keegi oma koha ära ütleb.

Minu kõigi kolme lapse klassides on Tallinnast väljas elavaid lapsi, kus neil sissekirjutus, ma tõesti ei tea ja ei ole huvi ka tundnud. Mis see minu asi on, kui tegu on toreda, nutika ja andeka lapsega?

Pealegi on enamikel inimestel tänapäeval ikkagi juba mitmed kinnisvarad, nt. välja üüritav investeerimiskinnisvara Tallinna elamurajoonides.

Mida siin koukida ja uurida. Ela oma elu ja las teised elavad oma elu:)

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Minu kõigi kolme lapse klassides on Tallinnast väljas elavaid lapsi, kus neil sissekirjutus, ma tõesti ei tea ja ei ole huvi ka tundnud. Mis see minu asi on, kui tegu on toreda, nutika ja andeka lapsega?

Neid nutikaid ja andekaid lapsi on rohkem kui sinna kooli mahub. Ilmselgelt peab neil mujal elavatel lastel olema olnud sissekirjutus Tallinnasse. Reaalkool on nimelt munitsipaalkool ja seda peetakse üleval Tallinna maksumaksja rahast ning on mõeldud teenindama Tallinnas elavaid inimesi. Vaevalt et kool tahab riskida jamadega kui tuleks välja, et pooled esimesse klassi võetud lapsed on hoopis Harjumaalt. Ja kuna need nimekirjad lähevad ka haridusametisse, et neile lastele kooli ei määrataks enam, siis on olemas ka linnapoolne kontroll. Kui kooli sissesaanud laps hiljem elukohta vahetab, siis teda muidugi enam välja ei visata.</p>

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 12:51; 15.02 13:14; 13.03 09:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Koolilaps Reaalkool ja sissekirjutus