Esileht Koolilaps Reaalkool

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Reaalkool

Postitas:
Kägu

Aasta pärast oleme ka koolivaliku ees.

Laps tundub nutikas ja arengult teistest ees (loeb, kirjutab, arvutab) ning plaan panna ta Reaalkooli juhul kui sisse saab. Ainuke asi, et laps ise on ilmselt keskmisest tundlikum laps. Kas on kogemustega lapsevanemaid kellel samuti tundlik laps läks Reaali? Kuidas hakkama saab sotsiaalselt? Klassid teatavasti ka päris suured, et veidike see pool hirmutab.

 

Mitu aastat on üks kindel klassijuhataja lastel?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu praegune abiturient tundus üsna halb kohaneja, polnud ka mingi teistest arengus ees ega eriti nutikas, tavaline kohusetundlik laps. Vanem laps oli selline nagu teemaalgataja kirjeldab nutikuselt, aga ta oli üsna julge ja hakkaja. No ja et vanem laps sai reaali sisse ilma eelkoolita, siis sai  noorem igaks juhuks reaali eelkooli pandud (mugav oleks ju et lapsed samas koolis käiksid).

Loogika oli tal nõrgim külg ja loogikaülesandega ta katsetel põrus ka, aga teised tegi õigesti ära ja sai kooli sisse. Ma natuke mõtlesin, kas on ikka õige panna reaalkooli laps, kes pole ilmselgelt reaali materjal, aga siis otsutasin proovida.

Pole selle 12 aasta jooksul kordagi kahetsenud, minu halvast kohanejast sai juba algklasside lõpuks julge ja enesekindel esineja (kui teda esimest korda arenguvestlusel rääkimas kuulsin ei suutnud ära imestada, kas see on tõesti minu laps). Tal on muidugi super klassijuhatajad ka sattunud ja kuni põhikooli lõpuni super kokkuhoidev klass, aga selles koolis on popp tark olla ja asju teada, seega ma arvan, et kui kodu poolt on ka tugi olemas, siis saab seal ka väga tundlik laps hakkama.

Kui sa ise ei sisenda lapsele, et ta peab tööd väga hästi ära tegema või muidu väga tubli olema, siis kooli poolt küll sellist survet pole. Üksikutele kiusamisjuhtumitele reageeritakse koheselt. Kujundav hindamine on kuni 7.klassini, minu lapsel oli üsna suva, kas ta sai “väga tubli” või “tee uuesti” või midagi sinna vahepeale hindeks.

Klassijuhatajad on 1-4, 5-9 ja 10-12.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Koolilaps Reaalkool