Esileht Koolilaps Reaalkooli eelkool

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Reaalkooli eelkool

Postitas:

Kelle lapsed käivad või on käinud Reaalkooli eelkoolis, millised on olnud vahehindamiste tulemused?

Mulle endale tundub küll, et laps arvutab ja loeb sõnu kokku päris tublisti, aga vahehindamise lehel on ristikesed keskmises kastis “pead veel harjutama”.
Kui õpetaja käest küsisin, kuidas teisel lastel läheb, siis sain väga ümmarguse vastuse.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 12:36; 11.12 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma neid vahehindamisi ei mäleta aga ju siis teised teevad paremini?

Ära sellele eelkoolile kooli sisse saamise osas liiga suuri lootusi pane, minu lapse eelkooli grupist sai ainult kaks kooli sisse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelle lapsed käivad või on käinud Reaalkooli eelkoolis, millised on olnud vahehindamiste tulemused?

Mulle endale tundub küll, et laps arvutab ja loeb sõnu kokku päris tublisti, aga vahehindamise lehel on ristikesed keskmises kastis “pead veel harjutama”.

Kui õpetaja käest küsisin, kuidas teisel lastel läheb, siis sain väga ümmarguse vastuse.

Miks peaks õpetaja sulle avaldama, kuidas teistel läheb?
Ma oma lapse eelkooli ajast vahehindamisi ei mäleta, aga need lapsed, keda mina tean sissesaanute seast, siis nemad lugesid mitte päris tublisti, vaid väga ladusalt ja arvutasid mitte kõne piires, vaid saja või isegi tuhande piires.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 14:16; 12.12 07:53; 15.12 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mitu esimest, teist või kolmmandat kohta on laps saanud eelkoolis? Meie lapsel oli alati tunnis hindamine, see, kes sai esimesena valmis, sai I koha, teisena II koha jne, kolm esimest kohta anti välja, teistele märgiti kas tubli vms. Vaata eelkooli vihikusse, millist tagasisidet õpetaja on andnud.
Minu laps sai Reaalkooli sisse, aga ta ei lugenud soravalt, aga arvutas hästi ning loogikaülesandeid lahendas samuti hästi. Lugema hakkas soravalt alles I klassi lõpus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 14:40; 11.12 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib praegu ja kõik ristikese “jah” kastis. Samuti on vahepeal kiiruse peale arvutamises võistlus. Seal siis, kas I,II,III koht. Ja etteütlused olid ka hindelised. Aga minumeelest iga kord küll ei ole, või siis ei tule alati esimese kolme hulka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 15:44; 12.12 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu laps sai viimati hindamise oktoobris. siiani pole rohkem hinnatud midagi. palju teis siis hinnatud on juba? mingit esimest teist kohta ka ei jagata nende klassis. kes teil õpetajaks? võib eesnime esimese tähe kirjutada. meil m

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa lapse käest oled küsinud, et kas klassis peab peale ülesande tegemist õpetajale vihiku viima? Vb sinu laps ei ole kunagi saanud kohta ja sellepärast arvad, et ta ei saa neid kohti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 14:40; 11.12 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul käis laps eelmisel aastal reaalkooli eelkoolis, aga ma ei mäleta vahehindamise lehte. kiiruse peale arvutamist vist ka polnud või siis vähemalt mu laps ei teinud seda nii kiiresti, et ma sellest teaksin. nüüd päris koolis on küll pidevalt mingi kiiruse peale arvutamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 17:33; 11.12 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie lastele meeldib seal eelkoolis käia?
Kui peaksite uuesti valiku tegema, siis kas teeksite otsuse sama kooli kasuks?
Mis teile vanematena meeldib ja mis mitte? Ja mis teie lastele?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelle lapsed käivad või on käinud Reaalkooli eelkoolis, millised on olnud vahehindamiste tulemused?

Mulle endale tundub küll, et laps arvutab ja loeb sõnu kokku päris tublisti, aga vahehindamise lehel on ristikesed keskmises kastis “pead veel harjutama”.

Kui õpetaja käest küsisin, kuidas teisel lastel läheb, siis sain väga ümmarguse vastuse.

Miks peaks õpetaja sulle avaldama, kuidas teistel läheb?

Ma oma lapse eelkooli ajast vahehindamisi ei mäleta, aga need lapsed, keda mina tean sissesaanute seast, siis nemad lugesid mitte päris tublisti, vaid väga ladusalt ja arvutasid mitte kõne piires, vaid saja või isegi tuhande piires.

Ära aja jama.
Arvutama peab oskama kooli sissesaanu ainult 15 piires ja mitte enamat. Lugeda peab oskama ja tekstist aru saama, aga lihtsast tekstist mitte rõhutatult ladusalt lugema. Katsetel on siiski nuti ülesanded mitte tavalised tehted, laps peab olema sotsiaalne.
Ütleksin samuti nagu üks eelnev kägu, et ära sellele eelkoolile kooli sisse saamise osas liiga suuri lootusi pane. Eelkool ei valmista lapsi ette katseteks.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 20:41; 14.12 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen
Reaalkooli eelkool sai valitud, sest see asub logistiliselt kõige parema koha peal ning ka kellaajad olid väga mõistlikud. Sinna kooli õppima asumine ei olegi eesmärk omaette. Lihtsalt uurin siin, kas õpetaja teadlikult utsitab last rohkem kodus lisaks töötama või ongi seal väga, väga võimekad lapsed koos.
Töövihikus kahjuks ühtegi märget, peale vahehindamiste, ei ole ja ma ei arva, et see peaks olema saladus, kuidas mu lapsel võrreldes teistega läheb. Päris koolis ja ka näed oma lapse tulemust ning kuhu see teistega võrreldes asetub. Vähemalt Reaalis küll.

Mis eelkoolis käimist puudutab, siis lapsele väga meeldib ja õpetajaga on ka lemmikutest lemmikum (ei alga M-tähega), aga kogu see korraldus minu jaoks natuke kombinaat. Garderoobitädi on ka alati kuri. Vahet pole, kas jõuad 5 minutit liiga vara või jääd pikemalt kohmitsema, ikka saad mingi torisemise osaliseks 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 12:36; 11.12 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on vahekokkuvõtted kiitvad olnud. Lisaks on aeg-ajalt vihikus ka sõnalised kiitused. Samas mingeid võistlusi ei toimu ja “kohti” ei saada. Õpetajalt olen küsinud tagasisidet ikka enda lapse kohta, mitte teistega võrdlevalt. Seda, kuidas teised loevad ja arvutavad, uurin vahel lapselt. Vanema lapse eelkooli ajast mäletan seda, et grupist sai kooli sisse 2 last. Kuna gruppe on palju, siis eks see olegi vast keskmine tulemus. Lisaks ju nutikad lapsed, kes eelkoolis ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapse eelmise aasta grupist sai kooli sisse 6 last.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 17:33; 11.12 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üheksandiku vanemana ei saanud üldse mingit tagasisidet oma lapse kohta eelkooli õpetajalt, ta ei suutnud üldse meenutada, et minu laps tema rühmas käis (küsisin ka umbes detsembris). Tollal mingeid kiiruse peale arvutamisi polnud, tagasiside oli enamasti naerunäo kleepsud eelkooli mapil. Temal oli küll reaali eelkoolis käimisest kasu sissesaamisel, lahendas kõik ülesanded ära va see üks loogikaülesanne, mis igal aastal uus on olnud. Nende rühmast sai kooli sisse vist 3 last, mis oli ka suhteliselt palju arvestades rühmade arvu ja vastuvõetavaid lapsi.
Pead veel harjutama ilmselt ikkagi väga hästi minemist ei tähenda, tubli või väga tubli oleksid vastavad kriteeriumid. Samas kui sinu lapsel õnnestub ikkagi sisse saada, siis reaalkool mõjub väga arendavalt, minu algklassides “tee ülesanne uuesti” või “pead veel harjutama” lapsest on saanud olümpiaadidel käija, kes igal aastal ka mõnes aines lõppvooru pääsenud ja paar korda diplomiga ära märgitud saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oooo, vahehindamine reaali eelkoolis? nagu päriselt? mul kaks last käinud seal – null tagasisidet. mitte kordagi mitte kummagi lapse puhul ei öeldud mitte midagi. teise lapse eelkooli töödel suutsin tuvastada paar õpetaja märget, esimene laps läbis eelkool nii, et mitte ühtegi (ma ei liialda) õpetaja kriipsukest või “tubli!” vms polnud. kusjuures ajaline vahe oli päris suur laste käimistel. huviga kohe ootasin teise lapse puhul (käis eelmine aasta, lubati ka jõuluks mingit tagasisidet aga ei midagi), et kas ka täiesti null ja oligi nii… ma ei ole ka see, kes käiks personaalselt kõõlumas õpetajate juures (nad üldiselt ei mäleta lapse nimesidki seal jõuluks).
nüüd siis neil vahehindamine 🙂
muus osas olen muuseas reaaliga väga rahul (kooli osas). isegi eelkool iseensest oli ok aga mitte tagaside. üldse on reaali eelkool tagasiside osas on üks veidramaid juhtumeid. äkki kuidagi meie perel kogemata sattunud nii, ei tea. väga veider on olnud päriselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 00:08; 12.12 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:
0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 00:08; 12.12 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära aja jama.

Arvutama peab oskama kooli sissesaanu ainult 15 piires ja mitte enamat. Lugeda peab oskama ja tekstist aru saama, aga lihtsast tekstist mitte rõhutatult ladusalt lugema. Katsetel on siiski nuti ülesanded mitte tavalised tehted, laps peab olema sotsiaalne.

Ütleksin samuti nagu üks eelnev kägu, et ära sellele eelkoolile kooli sisse saamise osas liiga suuri lootusi pane. Eelkool ei valmista lapsi ette katseteks.

Tundub, et sa peaksid ise sinna eelkooli minema ja tekstist arusaamist harjutama. Mina nimelt ei rääkinud sellest, mida katsetel nõutakse, vaid mida need lapsed, keda ma isiklikult tean ja kes sisse on saanud, katsete ajal oskasid.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 14:16; 12.12 07:53; 15.12 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kahekordne kogemus Vhk-ga ja nüüd esimene Kesklinna põhikooliga. Viimane meeldib ikka tunduvalt rohkem. Aga sinna tasub panna laps, kes ikka natuke juba loeb ja arvutab. Tunneb huvi nutiülesannete vastu. Väga toredad TV-d. Ja õp meeldib ka lapsele väga. Ainuke miinus on vb tõesti toomine-viimine. Jube palju rahvast ja saginat aga selle elab kord nädalas üle. Minu lapse õp nimi ei laga M-ga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 15:44; 12.12 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis 2a tagasi seal eelkoolis. Mingitest hindamistest ei tea midagi. Kui küsisin kuidas tal läheb, ütles õpetaja, et võiks tublim olla. Sisse ei saanud aga kurvad polnud. Tagantjärgi, kui peaks uuesti valima siis sinna kooli ei paneks. Mulle see kool ei meeldinud kuidagi üldse. Poiss juba 2a Ksg’s ja ülimalt rahul, et sinna saime. Ei ole tal ikka ülivõimeid matas vaid hoopis andekas keeleliselt. Laps ka oma kooliga väga rahul.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära aja jama.

Arvutama peab oskama kooli sissesaanu ainult 15 piires ja mitte enamat. Lugeda peab oskama ja tekstist aru saama, aga lihtsast tekstist mitte rõhutatult ladusalt lugema. Katsetel on siiski nuti ülesanded mitte tavalised tehted, laps peab olema sotsiaalne.

Ütleksin samuti nagu üks eelnev kägu, et ära sellele eelkoolile kooli sisse saamise osas liiga suuri lootusi pane. Eelkool ei valmista lapsi ette katseteks.

Tundub, et sa peaksid ise sinna eelkooli minema ja tekstist arusaamist harjutama. Mina nimelt ei rääkinud sellest, mida katsetel nõutakse, vaid mida need lapsed, keda ma isiklikult tean ja kes sisse on saanud, katsete ajal oskasid.

Mis vahet, et mida see laps oskas või mida mõtled või oskad sina. keda see huvitab? Koolil on ikka omad nõudmised ja see on vastavalt lapse eale.
Sinna eelkoli võik minna, kes keelab.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 20:41; 14.12 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet, et mida see laps oskas või mida mõtled või oskad sina. keda see huvitab? Koolil on ikka omad nõudmised ja see on vastavalt lapse eale.
Sinna eelkoli võik minna, kes keelab.

Ma isegi ei viitsi kokku lugeda, mitu viga siin mõnes lauses on.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 14:16; 12.12 07:53; 15.12 11:12;
To report this post you need to login first.

Minu laps käib ka Reaali eelkoolis ja ühes eelkoolis veel. Reaalis on vahehindamised vihiku lõpus. Kui ma ei oleks seda ükskord juhuslikult märganud, siis ma ei olekski teadnud, et tagasisidet on antud. Äkki kellelgi veel see märkamata jäänud 🙂 Reaali eelkooli puhul sobis mulle asukoht, see, et toimub kord nädalas ja sobiv kellaaeg (kl 13.30-16.30) Õppematerjal on kompaktselt ja süsteemselt vihikuteks organiseeritud. Mulle on jäänud mulje, et teistes eelkoolides tehakse põhjalikumalt etteütluseid, reaalis pannakse rohkem rõhku matele-loogikale. Kui küsisin lapselt, kumb eelkool talle rohkem meeldib, siis ütles, et reaali oma on põnevam, teine liiga lihtne.
Käisime ka katsetel, seal ülearu hästi ei läinud. Huvitav oli see, et kui muidu oli tagasiside osas kogu aeg ristike « jah » lahtris, siis pärast mitte nii edukaid katseid antud tagasisides oli køik « vajab veel harjutamist » 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Reaalkooli eelkool