Esileht Koolilaps Reaalkooli katsed 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 134 )

Teema: Reaalkooli katsed 2023

Postitas:
Kägu

Et sa pole meile reaali piisav, aga maksa ja tule sellegipoolest? Kuidas see ok on…?

Tasulisse võid võtta, keda tahad. Ja paljud panevad sinna, sest siis on lootus 7. klassi sisse saada suurem. Enda poisiga oligi nii, esimesse sinna ei saanud, aga seitsmendasse sai. Samas  kool pärast ei meeldinud ja läks paari aasta pärast ikkagi teise kooli.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina räägin aiast, sina aiaaugust. Pingeread on katsetel eraldi. Ma tean seda päris täpselt. Tõde on ka see, et poisse on pisut rohkem, eriti gümnas, aga siin natuke teised põhjused meil:)

Oled reaali algklasside õpetaja et nii täpselt tõde tead või lausa õppealajuhataja? Ma ei toonud siin välja gümnaasimu jaotust poiste ja tüdrukute vahel vaid põhikooli jaotust enne 7.klassi. Ja seal on poisse ikka tunduvalt rohkem kui tüdrukuid. Mu ühe lapse klassis oli poisse 2/3 ja see oli väga tugev klass. Kui üldiselt peetakse C klassi tugevaimaks põhikoolis, siis nende klass oli selles lennus C-st parem ja gümnaasimi lõpuni olid tema kunagise klassi kaaslased (kes gümnaasiumis jagunesid erinevatesse klassidesse, paar tükki ka teistesse koolidesse), siiski olümpiaadidel ja ainevõistlustel paremate seas.

Ja ma olen oma laste esimestel lastevanemate koosolekutel käinud, kus natuke ka räägitakse, mis punktidega sisse saadi, ma tean kellel lapse lennukaaslastest on vanem vend või õde juba koolis õppimas olnud (no need oletatavad  lisapunktid), umbes 1 laps klassis võis tõesti nende lisapunkitde arvel sisse saada ja seal nõrgemate sees olla.

Millega sa seletad erinevat tüdrukute ja poiste arvu (poiste kasuks, kes pidavat ju hilisema arenguga olema) läbi aastate kui sa väidad, et tüdrukutele ja poistele on erinevad pingeread? Õppealajuhataja või direktor veeretab igal kevadel täringut ja paneb selle alusel vastava protsendi paika?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks lapsevanematele ei öelda, mis punktidega sisse sai? Kuna poistel ja tüdrukutel on see erinev?

Jah, võib olla poistel ja tüdrukutel erinev.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina räägin aiast, sina aiaaugust. Pingeread on katsetel eraldi. Ma tean seda päris täpselt. Tõde on ka see, et poisse on pisut rohkem, eriti gümnas, aga siin natuke teised põhjused meil:)

Oled reaali algklasside õpetaja et nii täpselt tõde tead või lausa õppealajuhataja? Ma ei toonud siin välja gümnaasimu jaotust poiste ja tüdrukute vahel vaid põhikooli jaotust enne 7.klassi. Ja seal on poisse ikka tunduvalt rohkem kui tüdrukuid. Mu ühe lapse klassis oli poisse 2/3 ja see oli väga tugev klass. Kui üldiselt peetakse C klassi tugevaimaks põhikoolis, siis nende klass oli selles lennus C-st parem ja gümnaasimi lõpuni olid tema kunagise klassi kaaslased (kes gümnaasiumis jagunesid erinevatesse klassidesse, paar tükki ka teistesse koolidesse), siiski olümpiaadidel ja ainevõistlustel paremate seas.

Ja ma olen oma laste esimestel lastevanemate koosolekutel käinud, kus natuke ka räägitakse, mis punktidega sisse saadi, ma tean kellel lapse lennukaaslastest on vanem vend või õde juba koolis õppimas olnud (no need oletatavad lisapunktid), umbes 1 laps klassis võis tõesti nende lisapunkitde arvel sisse saada ja seal nõrgemate sees olla.

Millega sa seletad erinevat tüdrukute ja poiste arvu (poiste kasuks, kes pidavat ju hilisema arenguga olema) läbi aastate kui sa väidad, et tüdrukutele ja poistele on erinevad pingeread? Õppealajuhataja või direktor veeretab igal kevadel täringut ja paneb selle alusel vastava protsendi paika?

Ei veereta keegi täringut. Ja pole C klass, mis teatavasti tekib alles alates 7. klassist, kõige tugevam, see on lennuti väga erinev.

Teema oli siin 1. klassi sissesaamisest. Poiste mõningane ülekaal tekib juhul, kui tüdrukute punktid on palju nõrgemad kui poistel. Reeglina see nii on, katsete põhinemine matemaatilis-loogilisel raskuskeskmel tingib selle. Viis tüdrukut, oletame, saab maksimumi ja veel 15 skoorib väga kõrged punktid. Aga edasi tekib olukord, kus sugude võrdsel jaotusel peaks sisse võtma oluliselt nõrgema tüdruku ja jätma säravad väga kõrge skooriga poisid välja. Siis võetakse siiski need palju suurema punktisummaga poisid.

Mis mure sul sellega täpsemalt on, et vaidlema kipud, ma ei saa aru. Küsiti infot, ma andsin infot. Kõik.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel niipalju, et põhikooli raames on alati väljakukkujaid ning need on statistiliselt enamikus tüdrukud. Kallutab samuti suhet poiste ülekaalu poole.

Aga veelkord, on lende, kus sood on võrdselt esindatud, on lende, kus poiste ülekaal tõepoolest on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

46,5 punkti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie oma poisi tulemusega rahul. Sai 40 punkti, kahjuks sissesaamiseks ei piisanud aga muidu tubli tulemus. Loogikas kaotas 8,5p. Endal oleks huvitav näha neid ülesandeid mis raskusi valmistasid. Ei teagi nüüd kas minna testi vaatama? Tark poiss on ta igaljuhul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiss rääkis, et kõige raskem oli “Sõnapeituse” mäng. Mida iganes see tähendab. See oli temal kõige kauem aega võtnud. Arvatavasti oli see siis see aasta see sõkaldest terade eemaldamise ülesanne. Arvatavasti need olidki loogika punktid siis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt küll. Mu poiss rääkis ka, et see oli kõige raskem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salakiri oli ka pinget pakkuv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salakiri oli ka pinget pakkuv.

Jah.

Salakiri oli selle nimi, mitte sõnapeitus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi oskab öelda milliste punktidega veel sisse saadi? Kas jääda veel ootama kui lapse tulemus oli päris hea aga sisse ei saanud, pakuti  TKP kohta.  Äkki vabaneb mõni koht veel kui sissesaaja valib muu kooli. Kas Reaalkool pakkus kellelegi ootelisti voi jooneall olemist nagu teistes eliitkoolides see tavaks on? Teaks oodata kas  on võimalust veel sisse saada.

 

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi oskab öelda milliste punktidega veel sisse saadi? Kas jääda veel ootama kui lapse tulemus oli päris hea aga sisse ei saanud, pakuti TKP kohta. Äkki vabaneb mõni koht veel kui sissesaaja valib muu kooli. Kas Reaalkool pakkus kellelegi ootelisti voi jooneall olemist nagu teistes eliitkoolides see tavaks on? Teaks oodata kas on võimalust veel sisse saada.

Palju punkte oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

41

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi oskab öelda milliste punktidega veel sisse saadi? Kas jääda veel ootama kui lapse tulemus oli päris hea aga sisse ei saanud, pakuti TKP kohta. Äkki vabaneb mõni koht veel kui sissesaaja valib muu kooli. Kas Reaalkool pakkus kellelegi ootelisti voi jooneall olemist nagu teistes eliitkoolides see tavaks on? Teaks oodata kas on võimalust veel sisse saada.

Kirjutage kooli ja küsige, mitmendal kohal laps ootelistis on. Siis saab ennustada, kas lootust on sisse saada või mitte. Ootelisti küll ametlikult ei ole, aga mingi järjekorra number on lapsel ikka. Mõni aasta tagasi sellest saladust ei teinud.

P. S. TKP kohta ei pakuta, pakutakse sinna kandideerida. Sinna ei priigi ka sisse saada – sõltub panktidest ja soovijate arvust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi oskab öelda milliste punktidega veel sisse saadi? Kas jääda veel ootama kui lapse tulemus oli päris hea aga sisse ei saanud, pakuti TKP kohta. Äkki vabaneb mõni koht veel kui sissesaaja valib muu kooli. Kas Reaalkool pakkus kellelegi ootelisti voi jooneall olemist nagu teistes eliitkoolides see tavaks on? Teaks oodata kas on võimalust veel sisse saada.

Need, kellel on lootust, on kirjas ootejärjekord. Ootejärjekord niigi lootusetult pikk.

Kui pole õpilaskandidaat, siis sisse ei saa. Kui pakuti TKP, siis see või vaja mujale kooli minna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

41

Selle numbriga ei ole lootustki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et kirjutamine kooli annab reaalse vastuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

41

Maksimumist ligi 20% madalam. Ei usu, et sellega lootust on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui suurte punktidega varasemalt siis on saadud Kesklinna Põhikooli. Minu laps sai 35 punti 50-st ja KPK kohta öeldi meilitsi, et no soovi korral kandideerige. Mõtlen, kas on lootust voi mõtet voi paneks parem ikka kodukoha kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

41

Ma saan just aru, et pidi kirjutama mis punktidega veel sisse saadi. Eelnevatel aastatel see piir ju kuskilt 41 juurest jooksnud on.

Seega 41 punktiga saadi veel sisse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

41

Ma saan just aru, et pidi kirjutama mis punktidega veel sisse saadi. Eelnevatel aastatel see piir ju kuskilt 41 juurest jooksnud on.

Seega 41 punktiga saadi veel sisse?

Ei, 41 ei saadud.

46 on kõige madalam teadaolev summa, millega saadi sisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

41 punkti juures olevat tänavu piir läinud (kui on võrdsed punktid, sai edasi see, kellel kõrgem matemaatika jne). Või kas keegi teab reaalselt kedagi, kes jäi välja kõrgema summaga kui 41?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

41 punkti juures olevat tänavu piir läinud (kui on võrdsed punktid, sai edasi see, kellel kõrgem matemaatika jne). Või kas keegi teab reaalselt kedagi, kes jäi välja kõrgema summaga kui 41?

Kust selline info pärineb?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tean, et 2019. aastal saadi sisse 32 punktiga 41-st. minu laps sai tol korral küll mõnevõrra rohkem, aga maksimumist oli asi kaugel. esimesel aastal teiste emade käest küsides selgus, et enamik olid pigem sinna 32-35 kanti saanud. kui 46 oli minimaalne summa sisse saamiseks, siis sel korral olid selgelt lihtsamad katsed.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on selgunud teiste emadega vesteldes. 41 on veel saanud ja 40 pole enam saanud. Ju siis piir sealt jookseb. Või kas keegi väidab, et sai rohkem kui 41 punkti ja ei saanud sisse?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on selgunud teiste emadega vesteldes. 41 on veel saanud ja 40 pole enam saanud. Ju siis piir sealt jookseb. Või kas keegi väidab, et sai rohkem kui 41 punkti ja ei saanud sisse?

Erinevatel aastatel on erinevad punktisummad, neid ei saa omavahel võrrelda. On olnud aastaid, kus sisse saab maksimum või siis -1 punktiga, on olnud aastaid kus maksmumist võib tunduvalt vähem punktidega veel sisse saada. Oleneb konkreetse aasta ülesannte (ja selle ühe loogikaülesande, mida eelkoolis ei lahendata) raskusest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

41

No see on lootusetult madal kahjuks…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

41

Ma saan just aru, et pidi kirjutama mis punktidega veel sisse saadi. Eelnevatel aastatel see piir ju kuskilt 41 juurest jooksnud on.

Seega 41 punktiga saadi veel sisse?

Ka maksimumpunktid olid väiksemad ju. Need varieeruvad aastast aastasse. Pole alati 50. On olnud aastaid, kus maksimumsooritus on näiteks 38.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on selgunud teiste emadega vesteldes. 41 on veel saanud ja 40 pole enam saanud. Ju siis piir sealt jookseb. Või kas keegi väidab, et sai rohkem kui 41 punkti ja ei saanud sisse?

Erinevatel aastatel on erinevad punktisummad, neid ei saa omavahel võrrelda. On olnud aastaid, kus sisse saab maksimum või siis -1 punktiga, on olnud aastaid kus maksmumist võib tunduvalt vähem punktidega veel sisse saada. Oleneb konkreetse aasta ülesannte (ja selle ühe loogikaülesande, mida eelkoolis ei lahendata) raskusest.

Ma kommenteerisingi ainult käesoleva aasta tulemusi. Ei tulnud selle pealegi, et eri aasta punktisummasid (õunu ja pirne) võrrelda.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 134 )


Esileht Koolilaps Reaalkooli katsed 2023