Esileht Koolilaps Reaalkooli katsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Reaalkooli katsed

Postitas:

Kes täna käis juba reaalis katsetel? Kuidas läks, muljetage.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 15:06; 16.02 20:44; 17.02 14:46; 20.02 19:38; 23.02 11:23; 23.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab see, et kas keegi käis seal eelkoolis ja nüüd katsetel? Kuidas läks, kas oli kasu Reaali eelkoolist katsete jaoks?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 00:26; 17.02 22:46; 26.02 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käir reaali eelkoolis ja täna katsetel ka. Klassist tuli välja väga rõõmsana. Ütles, et lahendas kõik ülesanded ära ja midagi keerulist ei olnud.
See muidugi ei tähenda, et ta ülesanded õigesti tegi, aga ilmselt olid ülesandetüübid tuttavad.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 13:53; 17.02 07:38; 17.02 13:54; 20.02 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ütles, et tema jaoks oli mingi Miki hiire sünnipäeva ülesanne raske olnud. Käib ka muidu seal eelkoolis, aga erilist matemaatikaannet tal ei ole. Eelkooliga oleme väga rahul, lapsele meeldib ja mulle ka. Eelkooli valisime ennekõike asukoha järgi. Ma arvan, et eelkoolist on katsete jaoks võib-olla nii palju kasu, et nad teevad seal hästi erinevat tüüpi ülesandeid – matemaatika, loogika, teksti mõistmine, mitmest korraldusest koosnevate ülesannete täitmine jne. Tempo on aga üsna kiire, nii et aeglasema lapse puhul ei ole kindel, et eelkoolist ettevalmistuseks piisab. Ja taibukam laps, kellel natuke matemaatika peale nutti ja lugemine ning loetust arusaamine hästi selge, teeb katsed ilmselt ka eelkoolita ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 18:03; 16.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis samuti reaalkooli eelkoolis ja täna käisime katsetel. Arvan, et ei õnnestu kahjuks kooli sisse saada, kuna kaks ülesannet jäid lahendamata.
Üks oli mingi salakoodi muukimine. Laps ütles, et liiga raske oli tema jaoks ja seda ära ei teinud. Teine oli segamini aetud tähed, mille seast tuli sõna kokku saada.
Veel oli olnud mingi doomino laadne ülesanne. Korruste ülesanne, kus tuli inimesi võrdselt paigutada.
Õpetaja oli vahepeal juurde tulnud ja palunud ühe mõistatuse lahendada. Seal olid kolmnurgad ja ringid ning pidi mingi arvu leidma. Lisaks küsis, et kui juhtub nii, et a la lasteaias riietub õue minekuks ja läheb teisele lapsele käega vastu, et mis ta teeks siis.
Ette oli vaja lugeda Minni kutse ja midagi pidi seoses sellega lahendama.
Grupi ülesanne oli olnud “baby shark” laulu saatel liigutuste tegemine. Ekraanil olid lapsed liigutusi teinud ja pidi järgi tegema.
Nii siis seletas minu poiss 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 18:51; 16.02 19:58; 16.02 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, viimane vastaja! Sain ka niimoodi siis lõpuks umbkaudu teada, mis seal katsetel küsiti. Minu laps on suht napisõnaline, ma ei tahtnud teda väga pinnida ka. Aga natuke ikka on omal ka huvitav, et mis seal tehti ja kuidas oli.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 18:03; 16.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis samuti reaalkooli eelkoolis ja täna käisime katsetel. Arvan, et ei õnnestu kahjuks kooli sisse saada, kuna kaks ülesannet jäid lahendamata.

Üks oli mingi salakoodi muukimine. Laps ütles, et liiga raske oli tema jaoks ja seda ära ei teinud. Teine oli segamini aetud tähed, mille seast tuli sõna kokku saada.

Veel oli olnud mingi doomino laadne ülesanne. Korruste ülesanne, kus tuli inimesi võrdselt paigutada.

Õpetaja oli vahepeal juurde tulnud ja palunud ühe mõistatuse lahendada. Seal olid kolmnurgad ja ringid ning pidi mingi arvu leidma. Lisaks küsis, et kui juhtub nii, et a la lasteaias riietub õue minekuks ja läheb teisele lapsele käega vastu, et mis ta teeks siis.

Ette oli vaja lugeda Minni kutse ja midagi pidi seoses sellega lahendama.

Grupi ülesanne oli olnud “baby shark” laulu saatel liigutuste tegemine. Ekraanil olid lapsed liigutusi teinud ja pidi järgi tegema.

Nii siis seletas minu poiss ????

Suurepärane mälu! Üks lk ülesannetega pidi veel olema? Kokku siis 4 lk. Kas su poeg äkki mäletab mitu ül lehel oli?
Minu tüdruk jäi salakirja pusima, pusis välja ka aga siis sai aeg otsa ja ütles, et terve lk jäi tegemata. Samas kirjeldatud ül oli ta teinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ta ei mäletanud, kuid kui lapsed laua taha istusid, siis nägin ise, kuidas üks laps tõstis laual olevat ülesannete lehte ja seal oli 2 A4. Ilmselt kõigil külgedel olid ülesanded. Äkki oli 7-8 ülesannet paberil? Ma võin ka eksida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 18:51; 16.02 19:58; 16.02 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ütles, et ei mäleta mitu ülesannet oli, aga kui küsisin, et kas olid nummerdatud ja mis oli siis see suurem number, ütles, et 9 🙂 Aga kinnitas, et oli 4 lk.
See koodi ülesanne, nagu sain aru oli, nuppudega telefonis sõnumi kirjutamine. Sõna TERE oli ette antud ja siis igale numbrile 3 tähe – selle järgi pidi siis sõnumi oskama lugeda. Kohe kui kuulsin, hakkasin kahetsema, et lapsel pole nupudega telefoni.
Ma sain aru, et eelkoolist oli tal abi. Ise ütles, et üks või mõned ülesanned olid täpselt samasugused, aga numbrid teised. Igal juhul tundub, et eelkoolis on sarnased asjad tehtud, katsetel samad asjad on vaid kraad raskemad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 15:06; 16.02 20:44; 17.02 14:46; 20.02 19:38; 23.02 11:23; 23.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa…just! Nüüd tundub see koodi murdmine väga loogiline. Minu laps rääkis ka, et oli number ja sellele vastas kolm tähte. Ma muidugi ei saanud aru, mida see tähendada võis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 18:51; 16.02 19:58; 16.02 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida värvipliiatsitega teha tuli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 13:53; 17.02 07:38; 17.02 13:54; 20.02 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värvipliiatseid vaja ei läinudki, minu lapse sõnul. Temal jäi samuti kaks ülesannet (salakiri ning doomino) pooleli, seega vaevalt, et sisse saada on võimalik. Polnud päris tema päev, oli nohune ja tuju kehv sellest. Teistes koolides olid matemaatika ja loogika kõik max tulemused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 10:41; 18.02 13:52; 22.02 20:53; 23.02 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka ütles, et värvipliiatseid ei läinud vaja, aga kuna varasemalt on värvide tundmist kontrollitud ja pliiatsid pidid kaasas olema, siis veidi kahtlesin ta jutus 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 13:53; 17.02 07:38; 17.02 13:54; 20.02 15:43;
To report this post you need to login first.

Tõesti on hea siin kamba peale saada katsete sisust pilt ette 🙂 Mu laps käis ka eelkoolis ja kindlasti on eelkoolis käinutel mugavam neid katseid teha. Mu laps ütles ka, et oli olnud üheksa ülesannet. Suvalises jrjk tähtedega sõnadest tulid välja tihane, hobune, sipelgas jne. Siis üks ül, mida ei ole siin varem vist veel mainitud, oli kaalu tasakaalu sättimise harjutus. Seda on eelkoolis ka tehtud. Õpetajad olid küsinud veel, et mis kuu praegu on ning mis tähtis päev varsti tuleb.

Minu laps ütles ka, et Minni ülesandega oli ta palju pusinud (praegu siit lugedes äkki ikka Miki ülesanne siis) ja seda salakoodi ei osanud ta lahti muukida.

Ühes teises koolis katsetel oli õpetaja öelnud, et ärge tehke, kui te ei oska ülesannet. Ma siis ütlesin kodus, et ikka tuleb üritada ja nuputada. Igal juhul proovi! Laps ütles pärast reaali katset, et õpetaja oli öelnud, et kui ülesanne tundub raske, liikuge edasi jrgm ülesande juurde. Ja laps ütles siis, et ma ikka pusisin raske ül kallal ka, sest sa ise ju ütlesid, et ikka tuleb teha :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koodi ülesandes pidi saama sõna Koolilaps. Kes oskab öelda, mis oli see doomino ülesanne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 15:06; 16.02 20:44; 17.02 14:46; 20.02 19:38; 23.02 11:23; 23.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga huvitav. Tundub siiski natuke bingo loto, et milline on lapse meeleolu, kas ta just tabab ära ülesande võtme, kui pole varem lahendanud kas teeb võõra ülesande ära. Kas see kõik just andekust näitab, aga kuidagi peab ju valima neid lapsi. Järgmisel aastal proovime ka, aga lugedes siinset kirjeldust, ei ole palju lootust:) Võib-olla hindan lapsi liiga tagasihoidlikult, aga ei kujuta ette et laps kõike seda oskab, millest siin jutt käib. Muidu tark ja tubli laps, loeb ja arvutab praegugi ilusti. arvutist olen otsinud erinevat tüüpi teste, teeb hea meelega.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 00:26; 17.02 22:46; 26.02 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga huvitav. Tundub siiski natuke bingo loto, et milline on lapse meeleolu, kas ta just tabab ära ülesande võtme, kui pole varem lahendanud kas teeb võõra ülesande ära. Kas see kõik just andekust näitab, aga kuidagi peab ju valima neid lapsi. Järgmisel aastal proovime ka, aga lugedes siinset kirjeldust, ei ole palju lootust:) Võib-olla hindan lapsi liiga tagasihoidlikult, aga ei kujuta ette et laps kõike seda oskab, millest siin jutt käib. Muidu tark ja tubli laps, loeb ja arvutab praegugi ilusti. arvutist olen otsinud erinevat tüüpi teste, teeb hea meelega.

Arvan, et see näitab just sellist loogilist mõtlemist, mida Reaalkool otsib.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 10:33; 25.02 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal tulemusi lubati?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 10:41; 18.02 13:52; 22.02 20:53; 23.02 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seinal oli kirjas 21.2.
Ei tea, kas tulevad mailiga või peab kooli kodulehelt otsimas käima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 13:53; 17.02 07:38; 17.02 13:54; 20.02 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seinal oli kirjas 21.2.

Ei tea, kas tulevad mailiga või peab kooli kodulehelt otsimas käima?

mailiga ei tule midagi. kodulehele tekib link/aken, kust saab lapse isikukoodi jm andmetega tulemuseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seinal oli kirjas 21.2.

Ei tea, kas tulevad mailiga või peab kooli kodulehelt otsimas käima?

mailiga ei tule midagi. kodulehele tekib link/aken, kust saab lapse isikukoodi jm andmetega tulemuseni.

Tuleb ikka teade lapsevanemale ka.
2.8. Õpilaskandidaatide vastuvõtmise või mittevastuvõtmise otsusest teavitatakse lapsevanemaid kooli veebilehel avaneva Infosüsteemi kaudu hiljemalt 22. veebruariks.

2.9. Kui vanem on saanud teate lapse kooli nimekirja vastuvõtmise kohta, esitab ta koolile avalduse (Lisa 5) ja lapse isikut tõendava dokumendi ametlikult kinnitatud ärakirja või väljavõtte hiljemalt 26. veebruariks.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 19:14; 20.02 20:41; 21.02 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, mis kell tulemused avalikustatakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 15:06; 16.02 20:44; 17.02 14:46; 20.02 19:38; 23.02 11:23; 23.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb ikka teade lapsevanemale ka.
2.8. Õpilaskandidaatide vastuvõtmise või mittevastuvõtmise otsusest teavitatakse lapsevanemaid kooli veebilehel avaneva Infosüsteemi kaudu hiljemalt 22. veebruariks.

2.9. Kui vanem on saanud teate lapse kooli nimekirja vastuvõtmise kohta, esitab ta koolile avalduse (Lisa 5) ja lapse isikut tõendava dokumendi ametlikult kinnitatud ärakirja või väljavõtte hiljemalt 26. veebruariks.

See tähendabki, et kooli kodulehele ilmub koht (Infosüsteem), kuhu lapse isikukoodi sisestades saab vanem teada, kas laps võeti vastu või mitte. Kui seal on teade, et võeti vastu, siis esitab vanem vastavad dokumendid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 20:09; 21.02 07:16; 27.02 22:55; 28.02 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, mis kell tulemused avalikustatakse?

jah, täpselt kell 8!!!

😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 19:14; 20.02 20:41; 21.02 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie poeg käis ka katsetel aga rohkem huvi pärast.Ette me teda selleks ei ole valmistanud ega õpetanud ka mitte.Eelkoolis ta ka ei käi ja lasteaeda läheb,siis kui tuju on.Muidu on ta üsna nutikas arvutab peast vähemalt tuhande piires ja ka korrutustabelit mõistab suht hästi.Loeb nii enam-vähem.Tunneb kella ja orienteerub ajas ja ruumis vâga hästi.Lemmiksaade on Kuldvillak.Ilmselt on ta huvi numbrite ja teadmiste vastu saanud oma õelt ja vennalt,kes teda arvutama on õpetanud.Kooli me ilmselt sisse ei saa,sest usun,et treenitud lastel on siiski lihtsam neid lehti täita nii nagu “peab”.Poisi käest küsisin,et kuidas tal enda arvates läks,siis arvas,et hästi ja talle meeldis.Mainis ka seda Minni ülesannet.Ütles,et küsiti mis kell Minnil sünnipaev on.Ma küsisin,et mis vastasid siis ja tema ütles “3.mai kell 12”. Ei tea kas oli ka nii või mitte ????

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 21:48; 22.02 16:51; 27.02 19:40; 28.02 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti avalikustati reedel peale lõunat, muidu algklasside õppealajuhataja telefon pidevalt helises ja kõrvalklassis oli üsna võimatu tundi läbi viia.

Kas keegi teab, mis kell tulemused avalikustatakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 23:59; 23.02 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisel aastal sai minu arust teada hoopis kolmapäeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd kõik ruttu kooli kodulehele tulemusi vaatama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 20:09; 21.02 07:16; 27.02 22:55; 28.02 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://real.edu.ee/blog/2020/02/20/1-klassi-koolikupsusuuring-2020-21-oppeaastaks/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 19:14; 20.02 20:41; 21.02 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, tillukeste Einsteinide emad, millise skooriga teie geeniusehakatised siis Reaalkooli vastu võeti?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Koolilaps Reaalkooli katsed